Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Miluna (Ne, 15. 3. 2020 - 10:03)

Alešku teď mi přišla ta smska o které si tu psal..A ty tomu nevěříš že ten vir je spíš vytvořený? A anonyme jak mi píšeš o mokrym hadru tak jako proč?? Co se ti nelíbí?? Já mokrej hadr na hlavu používam při migréně.A já si teď říkam co kdyby nějaká prodavačka měla Koronu tak neznamená to náhodou pak to že se zavře i celý krám s potravinama protože pujdou do karantény?? Obchodů pak může i s jídlem ubývat a třeba pak můžou i zkracovat otevírací dobu:-( Nevim mam z toho divnej pocit.A co když nám zakážou i chodit ven??? Já bych se bez přírody a tepla zbláznila.Taky máme smůlu že nám to tady začlo na jaro.Člověk se na to rok těší a lidi to bude lákat tuplem ven.V zimě by si to každej odbil doma a to šíření by šlo třeba snadněji zastavit ale jestli na ten vir neplatí teplo tak je to spíš horší že to tu máme teď.By mi zajímalo jak by se to u nás šířilo bez lyžařů.Co nepřitáhli lyžaři je snad jen 6 případů a ten zbytek je jejich práce.Škoda že jako první neuzavřeli hranice už začátkem února,pak by se viděl rozdíl.

Návštěvník (Ne, 15. 3. 2020 - 12:03)

Vláda silně zaspala. Když jim dán návrh, aby lidem zakázali vyjet do Itálie a zapkacené zájezdy by pokryla 100% pojišťovna a jí to zacvakal "stát", řekl AB, že ti není nutné. Přitom v souvislostech by to naši zem tolik nestálo jako nynější stav. A co to ještě bude stát. Jo a myslet si, že je to umělý vir, může jen cvok.

Miluna (Ne, 15. 3. 2020 - 13:03)

Já stebou souhlasim.To Babiš podělal ten začátek.To mělo byt asi jak píšeš protože na jeho jen doporučení nedali a kdyby jim peníze vrátili neodjelo by snad tolik lidí a je to chyba ale i cestovek.Takhle jeli a nákazu dotáhli sem.Prý je toho tady 75% právě z Itálie.Ale jestli je vir umělej nebo ne,tak nevim jestli se někdy dovíme pravdu.Ale co napsal Fernando mě to do sebe zapadá.Vždyť je fakt že Číňani jí prasecky pořád a nikdy z toho až něco takovýho ve velkym nevzniklo?

Lalla (Ne, 15. 3. 2020 - 13:03)

Milu, moc nechápu v čem je vina cestovek? Nedá se říci, že Číňani jedí prasecky, někteří ano, někteří ne. Je to tak v každém národu, možná bychom se divili, co se děje u nás v Evropě. Před měsícem neměl nikdo ponětí, co bude za měsíc. Nepodléhejme nenávisti ke skupinám, každý někdy lyžujem :)

Miluna (Ne, 15. 3. 2020 - 13:03)

Cestovky jim nechtěli nejdřív vrátit peníze a nabádaly že do těch oblastí můžou jet že je tam bezpečno.Jenže mezitim co to říkali Itálie už byla zamořená a jen to nejdřív neřešili protože nechtěl nikdo přijít o prachy.Já před měsícem už ponětí měla že bude tohle,dalo se to předpokládat už od února když každej viděl jak se to rychle šíří.Vždyť jsme to psaly pořád dokola,všude možně psali lidi ať to neriskujou a nejezdí do rizikových oblastí jenže lyžaři se vysmívali a jeli.Jediná Andy tady psala že to zrušili a nejeli tam.A já nelyžuju, mě to nikdy nebavilo.

Návštěvník (Út, 17. 3. 2020 - 09:03)

Miluno, když tě tak čtu, o té tvé nenávisti k nezodpovědným lyžařům, kde jsi vlastně chytla HIV? Dávala jsi krev a nakazili tě? Nebo jsi při porodu svých milovaných dětí dostala nakaženou transfúzi?

Návštěvník (Ne, 15. 3. 2020 - 14:03)

Jenže to je právě to. Ty nelyžuješ, tak budeš nenávidět lyžaře. Jenže pohled z druhé strany. Jsou lidi, co lyžování milují víc než válet se v létě u baru. Tak si na dovolenou našetřili a když nic zakázaného nebylo, jeli. Dokážu to pochopit. Nevyčítala bych jim to, když neporušili zákon. Už to tady bylo napsané. Vláda těžce zaspala. Ta měla dělat jasné kroky. A to že dnes řekne Babiš, že uvažují o karanténě? Co čekal? Lidi se vrhli di obchodů. Logicky. Ten chlap je tragéd.

Lalla (Ne, 15. 3. 2020 - 14:03)

Já bych teď neřešila, jestli vláda zaspala. Já nejsem voličem pana B. a mám k němu zásadní výhrady i jako kvůli člověku. Ale teď dělá co může. Každopádně v republice je jistě stokrát tolik nakažených než testy zachytily. Podstatné je, aby byly v provozu nemocnice pro ty s vážnými problémy a zbytek byl v karanténě. Hele, ve spoustě obchodů už nikdo není. Je strašně důležité, aby lidi nepřestávali pracovat, jinak by to byl rychlý pád

Návštěvník (Ne, 15. 3. 2020 - 14:03)

Dělá co může? Zákon, který mu umožní dojebat naší republiku? A maličká klička o svěřeneckých fondech se vzala kde?

Lalla (Ne, 15. 3. 2020 - 14:03)

No to mi povídej, máš naprostou pravdu. Já to myslela jen na opatření ohledně viru, která dělá od prvních případů v ČR

Lalla (Ne, 15. 3. 2020 - 14:03)

Tak to jsi chytřejší než já. Cestovky mohly krachovat ještě dřív než dnes, tak to myslíš? A to lyžování jsem myslela, že každý se někdy chováme rizikově. Každopádně, jak jsem zase já psala víc než před měsícem, nás čekají krušné časy až nákaza odezní. Nezaměstnanost, pokles ekonomické úrovně nejen rodin, neschopnost splácet závazky...

Návštěvník (Ne, 15. 3. 2020 - 14:03)

A rezervy jsou rozpuštěné...

anonym (Ne, 15. 3. 2020 - 10:03)

Všechno to byly fake news, neboli stvořené poplašné zprávy. Neveř žádným konspiračním štvavým teoriím. Věci mají vždy to nejjednodušší řešení

Pils (Ne, 15. 3. 2020 - 08:03)

Aleši, nerouhej se, ještě si musíme něco užít. Já jsem přemýšlela o tom, že kdybych musela zůstat doma, nabídla bych straším lidem v domě, že jim nakoupím. Ale bojím se jejich sklerózy, aby to nedopadlo - jak to, dala jsem vám 1000 a vracíte mi na 500. Ale ještě uvidíme, co bude dál. V každém případě na zadek si nesednem.

bianka (Ne, 15. 3. 2020 - 09:03)

:-D sklerozy jo? Je to fakt, ale nejdříve asi nakoupit podle vlastoručně napsaného papírku a pak účtovat. :-D Díky za usmání. I když je to fakt.

-Aleš- (Ne, 15. 3. 2020 - 08:03)

Máš pravdu, říká se za dobrotu na žebrotu. A to platí hlavně u lidí, kteří si už nic nepamatují. Radši se moc neangažuj, ať ještě ke všemu nelítáš po policajtech :-)

-Aleš- (Ne, 15. 3. 2020 - 08:03)

Každopádně počítám, že se karanténě nevyhneme. Rozvážková služba bude mít frmol, to si asi ti kurýři nemysleli, že se jejich práce stane pro většinu lidí životně důležitou a zároveň pro ně samotné tak rizikovou :-)

Pils (Ne, 15. 3. 2020 - 08:03)

U nás už vyhlásili pro některé pracovníky karanténu, ale já musím na každý pád v pondělí do práce a teprve se dozvím, co bude dál. Nechce se mi být doma, ale ani jezdit mhd. Zaparkovat se nedá. Ale zase - je asi 200 nemocných, určitě jsem žádného z nich nepotkala, ne?

-Aleš- (Ne, 15. 3. 2020 - 08:03)

To jsi spíš potkala nakažené chřipkou, kterých je u nás minimálně 1000 000. Mě se epidemie chřipky netýká, naposledy jsem ji měl před 30 lety na vojně. Asi už mám imunitu. Teď bych bral nakažení covidem, po prodělání nemoci bych už měl jednou pro vždy pokoj. Ale chudáci lidi, kteří nemají nic našetřeno. Ti spíš v karanténě umřou hlady než na infekci.

Návštěvník (Ne, 15. 3. 2020 - 08:03)

U chřipky říkali asi před dvěma týdny že už ustupuje.A neni jistý že po prodělání Covidu bude imunita.Jsou případy co to chytli znova a dodělalo je to.Mně sms od vlády zatim nepřišla.

Reklama

Přidat komentář