Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Lalla (Ne, 15. 3. 2020 - 18:03)

To mi připomíná, že WHO před několika dny přiznali, že to, že se jedná o pandemii vědí už dávno. Ale oficiálně to přiznali až teď

Pils (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

Mio, na to se chci taky už delší dobu zeptat - jak to vypadá s bytem? A s pejskem to máš jednoduché, v polích nic nechytíte, leda něco jiného od zajíců, teď nevím ten název. :))

Mia 22 (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

No my chytneme tak akorát klíště. Pejsek sice občas prožene ušáka, ale nechytne, naštěstí. Jinak se chytnout nedá nic, leda by nás přejel nějakej traktor, to je tak jediný nebezpečí.

Pils (Ne, 15. 3. 2020 - 18:03)

Mio, já kupuju obojek Foresto a nemáme ani klíště ani blechu. Nikdy.

Miluna (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

Lallo teď je ve zprávách že krizový stav už mohlo mít česko týdny ale Babiš to nechtěl.Takže je to jak sem říkala já že kdyby tohle bylo v začátku a lyžařum by bylo zamezeno odjet,nebyli bysme na tom teď takhle ale určitě líp.Klidně jsme mohli být uzavřený a čistější.A Miu tak i u nás v sousednim městě Strakonice ordinovala nakažená doktorka která se vrátila z lyží!! Takže vedle město už bude taky prolezlý.Andy tak aspoň po prvý vim jak to máš že máš tři syny a dceru.To sem vůbec nevěděla.Máš velkou rodinu.Já tu Koronu beru špatně.Stejně mam vnitřně už jen strach kdy se co podělá.Vůbec se mi to nezdá jestli se toho vůbec trochu zbavíme.Je to vyjímečná situace.Sem chvíli v klidu dokuď tu sem sama ale co až se vrátí děti a Sergej tak budu asi zase nervozní,hlavně když někam pujdou.Já se chci z tohodle debilního snu probudit a napsat vám tady že se mi zdála taková sračka že celej svět byl zasažen virem ale ono se nejde z toho probudit!!! :'(

Lalla (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

To je problém Milu, že někteří situaci zneužívají k politikaření. Po bitvě je každý generálem. Kdyby nouzový stav vyhlásil a nic se nedělo, tak by všichni řvali, že to byly zbytečně vyčerpané rezervy. To je politika

Sany11 (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

Lhat se sice nema, ale rikat pravdu na plno , treba to, ze nakazenych je dle propoctu prevzatych z Ciny zrejme +- 27 x vic, taky situaci nepomuze, jen to vyvola jeste vetsi paniku, ktera nikomu nepomuze, naopak ublizi.
Me by spis zajimalo, jestli vubec takovy stat, jako je Cesko, ktery se povazuje za vyspely, ma nejaky plan, kde jsou zcela jasna kriteria a navody, jak postupovat v pripade nejake katastrofy. Nebo treba hrozici pandemie. No, odpovedet si muzu sama. Ale za to asi nemuze prave Babis, to se melo resit uz davno.

Návštěvník (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

Ale to není pravda. Babiš byl dotazován a odmávl to. Mimochodem nikdo ani neví jak dlouho používat roušky a respirátory. Až takto základní info MZ nedokáže dát.

Pils (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

S používáním roušek a respirátorů si nedělej starosti, stejně je neseženeš! :-)

Lalla (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

Teda Pils, teď mě napadlo, jak budete venčit pejsky

Pils (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

No jak - normálně půjdeme ven. Se psem to jinak nejde. Když můžu do práce, můžu i se psem ven, ne?

Mia 22 (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

Tak tohle mě taky chvíli nahnalo strach, jak to bude s venčením. Už mám jasno. MHD bude jezdit, do práce se bude chodit a já, když vyjdu s pejskem, tak potkám maximálně dalšího pejskaře, pokud nepočítám ty dvě kamarádky, které jdou se mnou. Navíc vyjdu za barák a jsem v polích, takže to mám vyřešené. Jinak jsem nejistá, obavy naléhají už i na mě.

Lalla (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

Klid Mio, největší problém budou mít velká města. A lidé, kteří pracují v provozech, kde se virus může vyskytnout.....Co tvůj byt? Děje se něco?

Mia 22 (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

To je mě jasný, ve městech je to mnohem horší. Já jdu nanejvýs zde do malého obchůdku a jinak žádné kontakty s lidmi nemám. Jo tak právník mě uklidnil, ono by nebylo tak jednoduchý se mě zbavit. Jinak se zde neděje nic, majitel zde měl být asi před měsícem a nic. Tak si tak říkám: zdalipak nebyl lyžovat v Itálii ? A blbě se u toho culím.
Snacha kadeřnice je od zítřka doma, je z toho na nervy, protože jako OSVČ pracovat nebude, ale platit nájem z provozovny, zdravotní a sociální musí. Side na tom nejsou nijak zle po finanční stránce, ale žádná kasa není bezedná. Ještě, že má provozovnu i doma, tak to třeba nebude tak hrozný.

Lalla (Ne, 15. 3. 2020 - 18:03)

Skvělé. Já tiříkala, že to nebude tak jednoduché, jestli máš platnou nájemní smlouvu. No, můj muž asi přijde o práci

Mia 22 (Ne, 15. 3. 2020 - 18:03)

Dost se mě ulevilo. Kdybych někde prošustrovala smlouvu, tak je v družstvu lehce dohledatelné, že nám ten byt tehdy, v roce 1976 přidělili. On se ke mě chová dost dobře, všechno jsme udržovali a i podle sil společný prostory, nechali jsme si vyměnit okna za plastový na naše náklady, no je toho víc. Jenže si říkám, ted, jak se to všechno zvrtlo s tou nemocí, tak nevím, jestli najde zájemce o koupi. No uvidíme.

Lalla (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

Ta samozřejmě s ní jít ve musíš

bianka (Ne, 15. 3. 2020 - 16:03)

Babiš se plete lékařům do řemesla?
A jak? Já bych chtěla vidět takové chytrolíny, podobné tobě sedět, jednat a vůbec být na jeho místě v tehle kritické době. Nazvi mě třeba zase kobližkářkou. Ale takové co v této chvíli jednají podobně jako ty, považují také jako vir. Množí se a nad ně není. čusssssss

Návštěvník (Ne, 15. 3. 2020 - 16:03)

Ty nevíš jak? Neví o epidemii nic, neví o viru nic, ale mele a mele. A lže. Ten novinář koronavirus má. Když mluví Prymula je to jasné, věcné. Ten si nepotřebuje dělat reklamu. Ale Babiš dělá jen zmatek. A v tom zmatku si ještě myslí, jak mu projde nehorázný zákon. Nejhorší jsou důchodci. Slepí a hluší.

Pils (Ne, 15. 3. 2020 - 16:03)

Bianko, jdi se proběhnout, dokud můžeš. AB se plete do všeho, ale to, že se tváří a mluví jak táta a máma, mu žerou jen někteří. Šmuclera jsem neviděla, ale četla jsem o tom. Chápu, že nikdo není jasnovidec, protože tuhle situaci řešíme poprvé, ale lhát o tom, že zdravotnictví je dobře vybavené, to je trestuhodné. Není to ale jediná lež. Teď bych to ale neřešila, jsou tu důležitější věci.

Reklama

Přidat komentář