Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Lalla (Po, 16. 3. 2020 - 13:03)

Jjo, já jen yvcházela z toho, že nerespektovala karantentu pro navrátilce. Ale pro Rakousko karanténa nebyla

-Aleš- (Po, 16. 3. 2020 - 13:03)

Před 14 dny, kdy se vrátila, bylo v Rakousku bezpečno. Klidně se mohla nakazit až v Česku. Tak prej máme nosit roušky nebo aspoň šátek. Moc se mi do toho nechce, ale v garáži bych měl mít pracovní respirátory. Tak aspoň na efekt si možná jeden vezmu aby mi někdo nenadával. Ještě zmapuju situaci venku, dneska ale moc lidí roušku nemělo.

Lalla (Po, 16. 3. 2020 - 13:03)

Aha, máš pravdu, byla v Rakousku. Nechala jsem se unést

Miluna (Po, 16. 3. 2020 - 11:03)

No bohužel Sany tak jsme na tom podobně že začínáme být vedle zamořeného města.Ty Strakonice jsou 20km a dotahla to tam kráva která šla ordinovat nakažená a vrátila se z lyží.Já už z těch lyžařů nemůžu už fakt neeeee už neeeee

https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/koronavirus-covid-19-strakonice-poliklinika-lekarka-nakazena-karantena.A200315_131806_budejovice-zpravy_vlc

Lalla (Po, 16. 3. 2020 - 12:03)

Teda tuhle doktorku by měli trestně stíhat

Miluna (Ne, 15. 3. 2020 - 20:03)

To už sem jim navrhovala že když budou potřebovat že jim nakoupim a necham jim to za dveřma.Ale zatim mi k nim chtěji abych tam zašla tak nevim co si myslet a sami byli u doktorů což se mi taky nelíbilo a dál se mi nelíbí aby k nim jezdila příbuzná která je riziková "pokladní" tak nevim co s tim mam dělat.Říkala sem jim aby jí řekli aby je nenavštěvovala ale nevim jestli jí to řeknou.Sany Miu vim že máte pravdu ale zatim sem se dnes nemohla na nic jinýho soustředit.A Sany no kdyby takový byli všichni asi by to zkolabovalo.Já si teď přeju ať jsou ty roušky a daji je nosit všem povinně.Co myslíte taky si myslíte že to má smysl?

Sany11 (Ne, 15. 3. 2020 - 21:03)

Myslim, ze rousky smysl maji, i ty co nejsou ty trojkove.
Jelikoz Marianky jsou asi zamorene, tim, ze se tam 7.3 konal ples v hotelu a bylo tam asi 200 ucastniku a mezi nima nakazeny, tak jestli pujdu nakoupit, tak si ji klidne nasadim. Mi muze kazdy polibit...obrazne tedy.

Návštěvník (Ne, 15. 3. 2020 - 20:03)

Najdi si v Písku skupinu, která roušky vyrábí a můžeš jím pomoct, jestli máš čas.Lepší něco než nic.Roušky pro všechny stát stejně nedodá

Miluno, (Ne, 15. 3. 2020 - 20:03)

a víš, že bys měla svým starým rodičům pomáhat?? třeba jim chodit nakupovat, do lekárny a tak?

Miluna (Ne, 15. 3. 2020 - 18:03)

Tak Itálie dnes za den 368 mrtvých.To bylo pořád všude na diskuzích od blbců jak je to jen chřipečka,pořád jen vysmívání a zlehčování situace ale pravdu sem měla já.Ja mam pořád názor Pils že to naopak měl vědět každej že je zlej předpoklad,vždyť už měli ukázku z Číny tak proč to všichni tak zlehčovali.Nemohla to vědět jedin ta Čína.Měli prostě předcházet situaci a udělat opatření dřív a ne když už tu nakažený byli.Hamáček to chtěl ještě než lyžaři odjeli.Miu teď pro nás budou nebezpečný i příbuzný právě,to je to nejhorší.Ta podělaná dlouhá inkubační doba kdy ani nakažený neví že už to roznáší.Jinak takhle sama na vesnici a tim jak se s nikym nestýkáš si v bezpečí ale co ta rodina:-( No sem z toho zase nešťastná.

Návštěvník (Ne, 15. 3. 2020 - 18:03)

jak to myslíš, že pro nás budou nebezpeční příbuzní? Stejně tak jsi nebezpečná ty pro ně, takhle to doma máte?

Miluna (Ne, 15. 3. 2020 - 19:03)

Teď sem to vysvětlila.Budem si tim nebezpečný všichni i s rodinou.Stačí jeden aby to dotáhl a odnesou to všichni.

Sany11 (Ne, 15. 3. 2020 - 19:03)

Chapu tvuj strach Milco, ale predstav si, ze by takhle uvazovali vsichni. Zkus zapremyslet, co by se stalo.

Mia 22 (Ne, 15. 3. 2020 - 18:03)

Milu, taky mám o ně strach, to víš, že jo. Kdysi, když jsem byla ještě mladá jsem se všemu smála a razila heslo : mráz kopřivu nespálí. Jo a pak jsem hubou ryla zem, tak už to dávno neříkám. Jen tiše doufám, že to přečkají bez úhony.

Miluna (Ne, 15. 3. 2020 - 19:03)

No právě,já taky že jo už sem poučená dost.Proto tohle beru tak přísně a vážně celou dobu.A teď mi řekni jak se máme s nima setkávat teď s rodinou? Muj táta chce abych ho zašla ostříhat ale co kdybych už byla nakažená a pak je tam nakazim všechny a nebo obráceně oni mě.To je tak totálně na hovno tohle!! Člověk to má šanci překonat jen kdyby se někam zahrabal a nevylézal a s nikym už se neviděl ale jak??!! Na jak dlouho??? Nikdo neví.Jak se takhle hnusně dá dlouho žít:'( ..Stačí mi slyšet jak dopadaji cizí lidi,třeba ty taxikáři naši,jeden je i na objehu,už mu nefungujou plíce.Je mi z toho divno a to je neznam a tohle vědět o blízkym tak já to nezvládnu,nebo sama takhle někde dopadnout,to bych radši aby mě utratili než tohle.Je to strašný Miu.Je mi tu tak smutno najednou,ta bezmoc,ta hnusná bezmoc:'(

Mia 22 (Ne, 15. 3. 2020 - 19:03)

Milu klid, nejanči. Nic s tím nenaděláme, jen musíme doufat, že nás to mine a že to brzy z našeho života zmizí. Nic víc dělat nemůžeme. Snaž se zachovat klid at se zbytečně neoslabuješ. Pust si něco pěknýho a nekoukej na zprávy.

Mia 22 (Ne, 15. 3. 2020 - 18:03)

Taky mám obavy o synky, aby nepozbili práci. Starší jako bagrista snad není ohrožený, ony ty stavby snad budou pokračovat a navíc on je velice šikovný a od firem žádaný, tak snad to bude dobrý. On pracuje taky s buldozerem a jek tak dobrý, že s přesností na 0,5 cm. Mladší je řezník, ale od své profese odešel a pracuje jako vedoucí skladník firmy, která obchoduje s náhr. díly na traktory a zemědělskou techniku a firma si stojí velice dobře. Jsou rodiny s malými dětmi, které to budou mít hodně, hodně složité.

Mia 22 (Ne, 15. 3. 2020 - 18:03)

pro lepší náladu https://youtu.be/9Ls3H780X0k

Plis (Ne, 15. 3. 2020 - 18:03)

Oni jsou těžko vystěhovatelní ti, co třeba neplatí nájem apod. Ale ty jsi určtě vzorná nájemnice, kdyby tě chtěli vystěhovat, musí ti najít odpovídající bydlení. Jo, a líbilo se mi, že Vojtek s novou manželkou uklízejí les, já to taky dělám zjara, letos možná začnu dřív. :-) Lallo, ještě je brzy na takové úvahy. Nahnuté to máme všichni.

Pils (Ne, 15. 3. 2020 - 17:03)

Milu, tohle já mu taky nemám za zlé, to fakt nemohl před 14 dny vědět, jak se to bude vyvíjet. Ale zdravotnictví nemá spoustu věcí a to měl řešit, upozorňoval na to kdekdo. No a že by měl mluvit pravdu, to je asi požadavek, který někteří lidé nejsou schopni splnit.

Reklama

Přidat komentář