Reklama

revmatoidní artritida

Miluš (Út, 20. 1. 2009 - 20:01)

ahojte mužu se k vám přidat již nějaký čas brousím po vašich stránkách a moc se mi líbí jak se vzájemně povzbuzujete.Pocházím z Tachovska je mi 55 a mám seronegativní RA asi 3 roky.Od svého lékaře u nás jsem odešla k dr.Dejmková -Praha RU .Je to o něčem jiném .Zatím se mějte

Markéta 18 (Út, 20. 1. 2009 - 19:01)

Všechny opět zdravím!! Opravdu díky že na mě tak myslíte a podporujete mě!Dnešní zkoušku jsem zvládla za 2!! Takže jsem spokojená !! Ve čtvrtek dělám další zkoušky a to z dějepisu a občanky!Marky kdyby jsi neměla co dělat tak se uč dějepis at mi můžeš hodně napovídat! Jinak dneska díky za rady !!!:)) Ale hledali jsme ve škole učitele na ostatní zkoušky a to je z 1 patra do 2 a pořád dokola ! A jsem z toho hrozně unavená !Každá sebemenší zátěž je pro mě velkou obtížností !To co mým vrstevníkům připadá úplně normální já jsem ráda že to zvládnu !Ale bez prášku od bolesti bych to už vůbec nezvládla !A co ostatní?Ještě vás neskolila žádná potvůrka chřipajzna?Emi a co ty se ozvi se máme o tebe strach!!Myslíme na tebe všichni! Kristo no to je bezva že má Kuba tak super výsledky až na tu sedimku a pozdravuj ho!A chodí do školy jak se mu daří ?Tak se všichni držte a já se brzo ozvu!! :))A písejte ať mám co číst hrozně se na Vaše příspěvky těším ! Pá :)

Viana (Út, 20. 1. 2009 - 14:01)

Omlouvám se,mám tam hrubku.Nikdy to po sobě nečtu až to odešlu,tak sorry....

Viana (Út, 20. 1. 2009 - 14:01)

Vlasti děkuji,a holky zdravím. Vládo,já bych jela,jenže mám za prvý v sobotu celý den službu a v neděli noční,Taky bydlím u Šumperka,takže by sis pěkně zajel...Ale je to od tebe pěkný,pamarádský. Jinak holky asi taky trpíte jako já.V noci sice vše zaspím,ale dny jsou fakt síla.Já ke všemu si nikdy nic od bolesti neberu.Nějak tak to přetrpím.Nechci se cpát prášky. Chtěla jsem se vás někoho zeptat,Manžel má taky bolesti kloubů.Ramena,lokty a ted se mu to šíří do kolen.Byl se mnou na revmatol.ALE RA.mu nepotvrdili.Může mít artrozu,ale že by se mu to tak rychle šířilo? Nedávno byl nemocný,tak bral ATB a normálně mu ty bolesti přestali.To svědčí podle mě o zánětu.Přestal ATB brát a zase trpí.V noci skoro nespí bolestí.Co si o tom myslíte, o co může jít,když RA to není? Nebo nemohli se lékaři splést? Díky moc za jakoukoli radu.Jsme tu bezva parta a to je dobře.....

Majka (Út, 20. 1. 2009 - 13:01)

Zdravím všechny kamarádky a Vláďu, dodatečně přeji k svátku. Nápad navštívit Emu je dobrý, jen nevím, kde ona bydlí? Já jsem z Břeclavi, nevím, zda by to nebylo daleko.
Val, je bezva, že ti léčba zabírá a jsi v pořádku. Stáni přeji, aby jí také bio zabrala. Markétko 18, ať ti vyjdou všechny zkoušky na výbornou. Markétko těhulko, co Mia v bříšku? Kope, či hajá.Doufám, že tě nepřepadla chřipajzna. Zdravím i Vlastičku, Janu V.,Emu a zbytek našeho ansámblu. Kdo máte depky, pryč s nimi.Včera vykouklo sluníčko, hned mě vytáhlo ven a i svět se zdál růžovější. Kéž by svítilo častěji a pomohlo všem. Mám vás všechny moc ráda, pište, pište.

Markéta (Út, 20. 1. 2009 - 13:01)

Ahojky Všem:))) Leni, tu dietu jsem podstoupila já a cítím se skvěle:)))mluvím o revmatické dietěa ne tu co zmiňuje Jana nademnou... Jde o skladbu stravy a vynechání určitých potravin, které jsou pro pacienty s RA nevhodné. Podrobně jsem to tu popisovala v příspěvcích v měsíci červnu a červenci. Nalistuj si stránky zpět a vše tam najdeš i s jídelníčkem pro příklad.Jinak platí pravidlo :ráno musíš tělo nastartovat, tak že potřebuje cukry, dopoledne svačinka, v poledne lehký oběd a mělo by být bílé maso a dostatek zeleniny (jen taková co je pro nás vhodná), odpoledne svačinka, může být mléčná a večer těstoviny či ryby nebo kuřata. Pokud má tělo nedostatek kalorií, je třeba doplnit i pozdní večeři a to o kousek ovoce, černého chleba či tvarohu. Doporučuje se pít 6 týdnů bylinkové čaje a přírodní šťávy či čistou vodu. Pokud maminka pije kávu, tak pouze rozpustnou s mlékem, jiná je zakázána. Nedoporučuje se jíst červené maso častěji než jednou týdně, zapovězeny jsou zcela uzeniny, paštiky a slané sýry.Strava by měla být co nejméně solena. Opatrně s pitím mléka, neměla by vypít více jak deci mléka denně, raději mléko na 6 týdnů zcela vynechat. Pozor na květák a brokolici, nejsou pro nás vhodné, je tam přemíra košťálovin. Chléb se doporučuje žitný, z příloh brambory, těstoviny, rýže. Ovoce z takového pásma ve kterém žijeme, takže jablka, švestky, třešně, jahody, hrušky,maliny, borůvky, ostružiny, rybíz, angrešt. Nedoporučují se citrusy, kvůli alergenům a nesnášenlivosti. Je toho mnoho a konkrétně se to vše najednou nedá zpracovat. Raději se ptej co ano a co ne. Ale žádné hladovění,právě naopak, třeba jíst i 6 až 7 krát denně, ale menší porce. Nemělo by se jíst až tehdy kdy máš hlad. To je již tělo vysílené a neumí minerály ani kalorie správně zpracovat. Dodržuji tuto dietu již 7 let a jsem i díky ní v remisi. Jde jen o to zvyknout si na neustálý přísun potravy a poctivě to dodržovat. páček, junior se mi budí a musím na finanční. páček

Jana (Út, 20. 1. 2009 - 13:01)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO
7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU

Lenka (Út, 20. 1. 2009 - 12:01)

Ahojky lidicky..zdravim vsechny..dlouho jsem se neozvala, ale vcera jsem mela den dovolene. A dneska uz jsem se zase tesila, co vsechno noveho si prectu..Ahojky Vlasto, dekuji za optani..mamka ted nic moc..hlavne je ji porad strasne zle, kdyz bere ty cytostatika, je uplne hotova. Vyhradila si kvuli tomu vikend, pac v tydnu chodi na cely den do prace a to by asi nezvladla. Navic ted s tema chripkama okolo..obcas ji neco takoveho chytne a to je pak hruza. Hlavne rika, ze uz ani nevi cim vsim to je. Jestli tema lekama a nebo se v ni i neco tluce. Chtela jsem se zeptat..nevite nahodou nekdo odkaz na tu revmatickou dietu, ktera tady uz byla zminena. Mamka se o to dost zajimala. Preji vsem pekny a bezbolestny den.

Vlasta (Út, 20. 1. 2009 - 12:01)

Ještě jsem si vzpoměla na VIANKU...

Vlasta (Út, 20. 1. 2009 - 12:01)

Zdravím všechny přátele a kamarády.Vládíkovi dodatečně všechno nejlepší ke svátečku,ale hlavně zdraví a dny bez bolesti.Vláďo ,s tou Emou je to dobrý nápad,jenže....jsme každý z jiného koutu republiky.Ty v Praze,já v Moravském krasu....Nápad se cení.
Emi,kamarádko neše milá,ozvi se nám.Začínáme mít strach.Markétky ,oběma vám držím palečky.Val je to lepší?Leni,co mamka?Kristi,jsem ráda,že je Kubíkovi lépe.Marti,neboj,synek si určitě vybere dobře.Holky,přiznávám se-mám v tom miš-maš.Marťas se na nás vyprdl,vypadá to ,že je klučinovi dobře.Já mu to přeji.
Pokusím se ještě pozdravovat-Marunku,Miu,Haničku,Danielku,Jaňule,Naděnku,Stáňulu-holky jestli jsem na některou zapoměla-PROMIŇTE.Pa

staňa (Po, 19. 1. 2009 - 18:01)

Vali, jsi moc hodná, že jsi se ozvala. Také jsem za tebe velmi ráda, že ti léčba pomáhá a držím všechny palečky / i ty potvůrky bolavé /,aby ti tak skvěle bylo už pořád. Já jsem si mylně myslela, že bereš Mabtheru. Díky moc za vysvětlení. Vláďo, nápad navštívit Emu je super, ale já jsem tak nachlazená, že jsem musela odvolat vše i pracovní - obávám se, že bych se s vámi podělila- a to by bylo pro vás velmi zlé /jsem tak obolená, že se sotva po bytě vleču/. Markétko18 - budu na tebe myslet - určitě zkoušku uděláš a výborně - jsi holka šikulka. Emi, už je alespoň trošinku líp - moc na tebe myslíme a jsme s tebou - musí být líp!!!!! Pa pa holčiny moje a Vláďo jdu zpět do postýlky i když ta je o ničem, protože všechny kloubíky bolí i v klidu. Čauký Staňa

Markéta (Po, 19. 1. 2009 - 11:01)

Markétko18, neboj:))) neustále kolem Tebe lítám jako muška zlatá:)))Ta anglina nejde do hlavy ani mě, ale i trojka je známka:)))Tak držím palečky a učit se učit se učit se:)))

Markéta (Po, 19. 1. 2009 - 11:01)

Ahojky spolubojovníci:)))Vláďo, nápad je to více než dobrý, jen se vzhledem k rizikovému stavu nemohu aktivně zúčastnit a tak s Vámi mohu jet pouze v myšlenkách a poslat jako malou pozornost spoustu pozitivní energiea jeden velký megaúsměv:))) Emi,co ty na to a na návštěvu spolubojovníků s RA? :)))

Vláďa (Po, 19. 1. 2009 - 09:01)

Nazdar kvítčkové, právě jsem dočetl Vaše příspěvky a moc děkuji všem za gratulaci k svátku. Moc mě to překvapilo, že jste si vzpoměli a hodně mi to zahřálo u srdíčka. Svátek jsem oslavil hlídáním našeho nejmenšího vnoučátka a byla to nejhezčí oslava. Celý víkend jsme sáňkovali a bylo to fajn. Dnes jedu na technickou prohlídku auta, ale jelikož není tak staré, tak si myslím, že projdu jako každý rok bez problémů. Jinak držím Markétě 18, aby dopadly zkoušky na výbornou, ostatním přeji, aby je neskolila chřipajzna. Emě vzkazuji, že jsem ochoten za ni přijet a o všem si popovídat.Emo, bude zase lépe uvidíš. Drž se , bylo by nám všem moc smutno, kdyby jsi to vzdala. Mysli také na nás.My to také nemáme jednoduché a kdyby každý z nás Ti vyprávěl svůj osobní příběh, tak bys zjistila, že jsme na tom všichni stejně, ale každý z nás bojuje po svém.Mějte se všichni moc fajn, opět se zase ozvu. Přestal jsem brát Medrol a začínám trpět jako zvíře.Musím začít opět alternativní metodu. Tak se všichni opatrujte a držte se.

Vláďa (Po, 19. 1. 2009 - 09:01)

Nazdar moji kvítečkové. Mám takový nápad? Pojeďme navštívit Emu. Asi by to potřebovala z nás ze všeho nejvíce.Nevím sice kdo by se mnou jel, ale vzal bych auto a nějak bychom se tam dostali. Navrhuji tento víkend. Napište svůj názor a hlavně se musí vyjádřit Ema, jestli by nás vůbec chtěla vidět. Až si přečtu všechny Vaše příspěvky, opět se ozvu.

Markéta 18 (Ne, 18. 1. 2009 - 21:01)

Všechny zdravím a také přeji Vláďovi vše nejlepší,hlavně hodně zdraví,šťestí a lásky:))!! Jinak lidičky víkend jsem proležela nejprve jsem myslela že je to počátek chřipky ale asi se mi potvůrka revma ozývá !!Jsem celkově unavená,bolí mě svaly a klouby a mám jen zvýšenou teplotu!Takže jsem jen polehávala a učila se v posteli !! V úterý dělám další zkoušky tak Marky musíš zase přilítnout tentokrát z češtiny tak se připrav :))!! Pokud to jen trochu půjde na zkoušku chci jít .Chtěla bych aby mě uzavřeli pololetí stejně s děckama ve škole ale to bych musela stihnout do konce tohoto týdne ještě 3 zkoušky tak uvidím jak to půjde a co mi zdraví dovolí!!Jinak vidím že jste všichni takoví v depresích a bojujete s nějakou tou virosou! Tak se držte a mějte se a já se pokusím zítra ozvat !! :))Páá

valerie (Ne, 18. 1. 2009 - 21:01)

Ahojte všichni, Staňko,já sice mabtheru nemám, dostala jsem se do studie Actemry a ta mi zabrala hned od první infuze a mám pocit,že po každé infuzi se to zlepšuje.jezdím na ni každý měsíc,ale tobě asi mabtheru dají jednou,pak za 14dní a pak až za půl roku.Jinak při infuzi i po ní se cítím úplně v pohodě,jakoby se nic nedělo,ale nevím jak na tom je mabthera.takže asi takhle...kdybys ještě něco chtěla vědět, tak napiš...

Markéta (Ne, 18. 1. 2009 - 20:01)

připojuji se ke gratulantům a přeji Ti Vláďo Vše Nej k jmeninám:))) hlavně pevné zdraví a spoustutoho lidského štěstí a nádherné lásky:)))

staňa (Ne, 18. 1. 2009 - 18:01)

Vláďo, promiň ten překlep -samozřejmě to nejlepší- ještě jednou promiň! Staňa

staňa (Ne, 18. 1. 2009 - 18:01)

Vláďo, přeji Ti vše njelepší k svátku, hlavně zdravíčko, štěstíčko a lásku. Staňa

Reklama

Přidat komentář