Reklama

revmatoidní artritida

Miluš (St, 21. 1. 2009 - 15:01)

Ahoj všem,ano lékaře jsem změnila pro nespkojenost.Nejdříve s paní doktorkou konzultace s tím abych nemusela za ní dojždět tak daleko tak přes svého bývalého revmatologa ale tenspolupráci nepřijal s tím bud on nebo Praha tak jsm to vzdala a jezdím do Prahy a nelituji protože za 4 měsíce jsem mnohem lepší téměř bez bolestí. revmatické uzle nemám na rtg.nejsou erozivní změny.Měla jsem veké otoky nemohla už ani pořádně chodit ani natahnout bezbolestně kalhotky. To je nyní téměř za mnou.ne že by to nebolelo ale jen některé ukony přijatelně.Včera jsem byla na kontrole v Praze lékařka spokojena já také.Poslala mi ještě na neurologii protože mi občas bolí kolena jako když na ně nalijete vařící vodu a nevíte kam je dát vyšetření
europatická bolest nevím co to znamená ale .Tak se zatím mějte ahoj

MAJKA (St, 21. 1. 2009 - 14:01)

Vláďo, já bych s tím plánem souhlasila, jsi stejně borec, co vše zvládneš. Nejlíp by to bylo, až bude tepleji a naše kloubíky trošku okřejí, já bych byla pro. Nějak se slézt, aspoň někteří, co budou moct. Jsi určitě organizační typ, viď?

majka (St, 21. 1. 2009 - 14:01)

Ještě zdravím novou kočku mezi nás, Milušku.
Máš i revmatické uzly a jak jsi na tom s kloubama na rukou, prstech? Já mám dg. RA taky seronegativní, s pozit. ANA, půl roku, ale bolesti a problémy už několik let. Jen nikoho nenapadlo, že je to RA. Beru Methotrexat 12,5 týdně, od bolesti Tralgit.Taky jsem měla Plaqenil, ale nezabral.
Vláďo, jsi super, že by jsi nás vzal. To by byl Prostějov (tuším Krista), Břeclav, od Brna a postupně ostatní. Jen ta EMI ať se ozve.
Je hezké, že Kubík se tak lepší. Když si toufl i na brusle, tak to vypadá slibně!
Zlatá Humira, moc mu to přeju. Když si vzpomenu, že byl i na vozíku, to musíš mít radost, viď?
Zdravím i Vlastu, Martinu, Lenky, Markétky obě. A zbytek, co jsem zapomněla. Holky a kluku, držte se, i u nás v Břeclavi dnes prší, což hlásí klouby i migréna s předstihem.
Co nejmíň bolesti a brzký návrat sluníčka, pa, Majka

Ema (St, 21. 1. 2009 - 14:01)

Moje milé drahé diskusní kamarádky a kamarade.Omlouvám se,že jsem o sobě nedávala tak dlouho vědět a moc oceňuji to,že ať jsme si navzajem vzdálení a cizi měli jste o mě strach,taky bych byla taková,strašně prožívám trápení a neštěstí druhých,což není asi moc dobré.Moc si vážim Vláďova navrhu se za mnou rozjet,ale je to pěkná dálka.Snad se nám to někdy uskuteční se všichni spolu osobně setkat,ale budeme muset počkat až malá Mia bude bez plínek ,protože jak píše naše optimistka,tak to neni žádny med s dvěma malými dětmi cestovat.Záleží na každém z nás jak se potom domluvíme.Jinak jsem byla dnes u obvodního a strašně nadával na cévního doktora,že mi nedal nějake léky na to jak jsem vam psala,že mi zjistili nějaky Rajnaudův syndrom,pry léky od revmatičky mi to nevyléči,tak si ty doktory představte vše svádějí na RA,jeden se vymlová na druhého ale hlavně ,že to mají na co svést na RA.Holky moje zlaté,ještě jednou vám moc děkuji a oceňuji to ,že me mlčení vám nebylo lhostejné děkuji tobě Vlastičko,Majce,oběma Markétkám,Haničce Kristě,Stáni,Martině,Viki,Valerii,Danilcea Vláďovi,koho jsem nejmenovala omlouvám se ale mam je taky ráda.Taky vítám Milušku jsou tady fajn lidičky kteří v nouzi podrží ,pomůžou a poradí.

majka (St, 21. 1. 2009 - 14:01)

ahojky všichni. Vianko, já myslím, že to trvá nějaký čas, než tvému manželovi stanoví diagn. Já určitě měla záněty už víc let,ty bolesti a únava patřily k RA, a diagn. mám teprv půl roku. Nikoho to tehdy nenapadlo, až mě loni oteklo koleno. Asi to chce čas. A ještě nějaká opakovaná vyšetření. Taky tyto dny trpím jako zvíře, ještě se mi dnes ráno přidala migréna, trochu jsem ji zahnala čípkem, ale jinak. Děs.
Holky, jak jsem prodělala začátkem ledna tu chřipku, napřed mě bolel jakoby zub a celá lícní kost k uchu, zub přestal, nahmatala jsem si dole na čelisti uzlík, který bolí, bolest se šíří dál. U zubaře žádný kaz, ani rentgen nic neukázal. Je možné, že jak mi chřipka rozjela záněty, patří i tohle k RA? Holky, co máte zkušenosti se zánětem čelisti, co myslíte? Díky za radu předem.

Darja (St, 21. 1. 2009 - 14:01)

Přeji hezké odpoledne všem. Omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala, ale mám pocit, že všechny potíže, které tady popisujete jsou i mými a musela bych se opakovat. Samozřejmě ale čtu každý den pečlivě všechny vaše příspěvky. Stále jsem ještě nenašla odvahu změnit revmatoložku. Nebo lépe řečeno našla, ale je těžké kvalitního revmatologa najít. Prosím tedy, jestli někdo o nějakém nevíte. Nejlépe v kraji Vysočina. Děkuji Vám moc a přeji hezký den.

Hanka (St, 21. 1. 2009 - 12:01)

Ahojky, jak se všichni máte? Mě pořád trápí ty teploty, jsem z nich taková malátná, snad se z toho brzy vyhrabu. Teda Vláďo, nestačím zírat co všechno zvládáš, i když z postele lezeš po čtyřech, jak píšeš. Já mám rána taky "lahůdková", ale s oporou se zatím držím na dvou a vůbec si nedokážu představit, že bych zvládala co ty, opravdu tě obdivuji. A tvůj návrh navštívit Emu je moc hezký, kdyby mi bylo dobře, klidně bych jela, možná jsem málo opatrná, ale vůbec by mě nenapadlo mít nějaké obavy:-)
Taky moc vítám novou Milušku. Můžu se zeptat -lékaře jsi změnila, protože jsi nebyla spokojená? To se tady totiž objevuje docela často.
Jinak přeju hodně úspěchů ve škole Markétce18 i Kubíkovi (úplně ho chápu, že když mu je lépe chce vyzkoušet, co dříve nemohl, třeba brusle) a vám všem ostatním co nejméně bolestí a hodně dobré nálady. To platí dvojnásob pro Emču, přidávám se k ostatním s prosbou, aby ses nám ozvala ! Ahojky

Vláďa (St, 21. 1. 2009 - 12:01)

Kvítečkové, zcela chápu Martinu a tak navrhuji toto : Pokud by to šlo, letos bychom mohli zhotovit plán, jak se sejít. Nejdříve bychom bez nějakých přetvářek měli říci, jestli to vůbec chceme se někde sejít. Pak bych navrhoval, aby všichni napsali, kde bydlí. Pak by se zhotovil plán, kde bude to místo setkání. Každý by si mohl vzít někoho k sobě. Setkání by bylo na celý víkend. Zajistit ubytování, příjemné posezení v blízkosti ubytování ( nejlépe přímo v hotelu). Na tento sraz vkládám vklad 10 000 Kč. pro ubytování a zbytek na občerstvení, protože vím, že někteří z nás by z finančních důvodů nemohli jet. Stačí jim zaplatit cestu tam a zpět. Co Vy všichni na tento plán.A v roce 2010 by bylo rozšambó.

Markéta (St, 21. 1. 2009 - 12:01)

Ahojky spolubojovníci:)))Dnes jsem si udělala free den a odmítám cokoliv dělat:))) venku je škaredě a tak jsme s malým vytáhli všechny hračky a hráli si spolu:)))Takže pokud bude i u Vás pršet, víte lidičky proč:)))Martinko,já mám podobný problém:)))nesednu do auta ani k sousedovi:)))jednou jsem si prožila havárku a jsem vnitřně bloklá.Jediní 2 muži se kterými si v poho sednu do auta je můj tatíneka můj manžel. Ani s bratrem nepojedu, snad jen v případě, že řídím já a oni mi do řízení nekecají:)))Jezdím plynule, občas trochu odvážněji a to chlapi nesnesou v případě, že jde o jejich autíčko:)))Nyní mám cestování zakázané a tak po Hk cestuji pouze Mhd a teště pouze jednou ta 3.týdny k Mudr do poradny:)))Kristo, Kubovi je asi fajn a tak si ty brusle chtěl vyzkoušet:) Škoda jen, že upadl...takhle by si to tajemství nechal pro sebe a i on potřebuje trošku lumpačit:))) Emi:pokud nás čteš, písni aspoŇ, že sedržíš,ať si oTebe všichni neděláme starosti! Vím,depka je hrozná věc,ale od toho tu jsme my, abychom tě rozptýlili:))))Vláďo, já dříve cestovala jak jen to šlo, ale nyní nás je přeci jen více a to cestování s dětmi je složitější:))) prckům musíš zajistit přestávky, častější čůrací pauzy, svačinky, plenky a toho náhradního oblečení co si nesmíš zapomenout doma:)))Opatrujte se a přeji fajn středu:)))

Martina (St, 21. 1. 2009 - 11:01)

Ahoj všichni!!!!!
Taky vítám Miluš,já mám RA už 10 let,nejdřív jsem měla Prednison,Ibuprofen,pak Salazopyrin ,pak Aravu,Delagil,Movalis,Methotrexat,ale protože to nezabíralo,tak už pár let mám Bioléčbu Humiru a k ní Prednison,Methotrexat a Recoxu a je mi mnohem líp.To jen o léčbě,kdyby tě to zajímalo!!
Jinak jsme tady vážně dobrá parta,já jsem tu pár dní nebyla,tak se omlouvám,jsem nějaká trochu nemocná,poslední dobou sleduju,že když jedu nakupovat,tak jsem potom pár dní taková napůl nemocná,těžce se mi dýchá,bolí mě nosohltan,léčím to citronem s medem a tak za 3 dny se to srovná,jenže jsem byla v sobotu v Tescu,pak jsem se léčila a včera jsem musela s Jardou do toho Uničova a zase je to zpátky.Asi to bude ta snížená imunita,mám doma sice nakoupené roušky na obličej,ale přeci s nimi nebudu chodit mezi lidi!!
Vláďo,nápad je to krásný,ale řeknu ti,že ač vás mám strašně ráda,asi bych nesedla do auta s cizími lidmi a jela nevímkam!?To setkání bude něco jiného,v nejhorším bych utekla,ale tak se na mě nezlob,jsem huba nevymáchaná,ale myslím,že si to myslíte taky,jen se to bojíte říct.
Emčo,tak se aspoň ozvi pár slovy,ať si nevyčítám,že se za tebou bojím jet,aspoň jeden řádek,co?!
Jinak vás zdravím,Marki jsem ráda,že se má Mia k světu,Marki18,super známky,to ti teda řeknu!!Kristi,přesně takhle jsem se cítila i já po Humiře,jenže pak jsem si zlomila tu páteř,tak už jsem opatrnější a bruslení,sáňkování raději přenechám zdravějším,ale kolo a procházky jsou taky super!!!Nebo pro kluky třeba posilovna,pinec apod.
Vlasti,my bydlíme v takové díře,že musíme mít net jedině po drátě,což znamená O2 za 900kč,protože jiné signály nás přeletí a pak je ještě možnost od jedné firmy satelit za 4000kč,ale ten jejich net je strašně pomalý a často přetížený,protože tady mají monopol takže vím,o čem mluvíš.
No nic,musím jít zatopit,takže se zatím loučím čauky

Miluš (St, 21. 1. 2009 - 10:01)

Děkuji všem za milé přivítání a přeji příjemný a bezbolestný den.Ahojte

krista (St, 21. 1. 2009 - 08:01)

Jejda Vlaďó ty jsi tedy jezdec.Já taky ráda řídím,ale tolik kilometrů za den by mě určitě zabilo.Mě stačí když jedu Prostějov-Brno,Brno-Prostějov a mám toho řízení plné zuby:)

Vláďa (St, 21. 1. 2009 - 08:01)

Ještě jsem zapomněl na Kristu. Kristo, držím moc palce, aby Kuba byl co nejvíce zdráv.

Vláďa (St, 21. 1. 2009 - 07:01)

Čus bus kvítečkové moji,
vítám mezi námi Milušku a protože je stejný ročník jako já, tak jí vítám o něco více. Jinak gratuluji Markétě 18, budu držet palce dál, aby další zkoušky dopadly dobře. Co se týče návštěvy naší drahé Emi, tak vzdálenost mezi námi není problém. Já jsem zvyklý jezdit až 900 km za den. Jenom ta naše Emi se nějak neozývá. Alespoň na dálku ji přeji hodně zdraví a štěstí a ať se jí povede vše nějak vyřešit. Markétě doporučuji si to kopání malé Mii natočit na video. My to máme a je to sranda.( pochopitelně našeho vnoučátka ). Jinak dnes jsem lezl po čtyrech z postele, ale už jsem v práci, tak je to dobré. Tady člověk zapomene na nějaké bolesti, protože musí řešit jiné problémy. Tak se všichni mějte dobře a já budu přemýšlet, jak je možné se všichni vidět, protože by byla škoda se neznat osobně. Věřím tomu, že by nás ten den, co bychom se viděli nic nebolelo.

krista (St, 21. 1. 2009 - 07:01)

Ahoj Všechny holčiny a chlapa zdravím, samozřejmě i novou Milušku.Markétě 18 držím palce z dějepisu.Kuba bude mít za sebou v pátek 9 injekci Humiry.Je v pohodě nic ho nebolí,chodí do školy,začal chodit i na odpolední vyučovaní.Snad to tak dlouho zůstane.Ťuk,Ťuk.I když nevím proč přes zimu je Kuba vždy lepší.Doufám,že je to Humirou a bude Kubíkovi dobře celý rok.Ještě tento měsíc musí brát Piascledine,je to lék na obnovu chrupavky,tak snad už bude i to v pořádku.Kuba dohání vše za posledních pár let,byl i na bruslích.Půjčil mu je kamarád , samozřejmě Kuba po pár minutách spadl a musela sem sním jet na pohotovost,hrozně ho bolela ruka.Naštěstí jen naražená. Brusle má zakázané od malička tak nevím co ho to napadlo.Mějte se všichni moc krásně :)Hlavně pozor venku všude to klouže! EMI napiš jestli je ti líp.

Vlasta. (St, 21. 1. 2009 - 06:01)

Ahoj kočandy.Moc vás zdravím.Vítám mezi námi děvčaty a Vládíkem Milušku.Jen ta Emička kdyby dala o sobě vědět.Marki si šikula.Už druhou noc jsem nespala.PC mě taky rozčiluje.Je to nějaké pomalé a často mě vypadává servr.Včera jsem tam začala instalovat anti virák a ještě to není dokončené.Budu se muset poohlídnout po jiné firmě,která má tady sítě.I když nevím.Tady v Krasu moc signál nebude.Uvidíme.Večer se tam pomali nedostanu.Já bych do toho kopla....Tak holky-opatrujte se,Marki opatrně,jste dvě .Bez bolestný den -no tady prší-aha,proto ty bolesti!Pa

staňa (Út, 20. 1. 2009 - 22:01)

Ahoj sluníčka moje - všechny Vás zdravím. Vianko, Markétka má pravdu, manželovi nechat udělat komplet všechny krevní rozbory /borelie,mononukleozu atd,. myslím, že by mnohé napověděla také sedinka a KO/, to tě nechci strašit, jen pro vyloučení něčeho, co by to mohlo způsobovat - víš někdy virosa tak rozveze, že je to na dlouhou rekonvalescenci. Markétko s Miou - držím palečky, ať je vše v pořádku a budu na Vás myslet. Markétko 18 - vždyť jsem to říkala, že jsi holka šikulka gratuluji a na další zkoušky zase držím palečky. A taky vítám mezi náma Miluš. Emi, holka naše, ozvi se nám - moc na tebe myslíme. Všechny Vás zdravím - mějte se zdravě a papa Staňa

Miluš (Út, 20. 1. 2009 - 21:01)

Ještě přiblížím léčbu.Dříve 1-2 Salzopyrin.Nyní po vyšetření v RU. Plaguenil 2 ks Vigantol 15 kapek týdně Salzopyrin 6 ks Medrol 8 mg Calcichew 1 ks Helicid 1 ks

Markéta (Út, 20. 1. 2009 - 21:01)

Ahojky prdelky moje:))) Majko, přítelkyně naše netová, děkuji za optání:)))Mia se má čile k světu, kope jako o závod až se s mnaželem smějeme:) pořád se mi objevují boule na bříšku, náš junior se vždy přiřítí a prstíčkem mne dloube do pupíku a směje se a křičí "olka" to jako, že on má pravdu a bude to zkrátka holka jako lusk:))) Ve čtvrtek jdeme do poradny, končím 22.týden těhu tak jsem zvědavá na náš 8. ultrazvuk v pořadí, zda se ta krevní sraženina zvětšila či zmenšila... Jinak Markétko, mláďátko naše:))) gratulace letí a jen tak dál:)))dějepis mne baví a měla jsem vždy za jedna, tak to snad spolu u zkoušky zvládneme:))) Vianko, přemýšlela jsem co by to mohlo být a napadlo mne zda má hotové testy na borélie? mě totiž takto začali taktéž bolet a Ra testy jsem tehdy měla v normě. Je třeba mu nechat udělat kompletní krevní rozbory, protože právě na borélie atb zabírá.Miluš vítám Tě tu mezi námi:))) máš pravdu, jsme tu jedna velká rodina a vzájemně si pomáháme slovem, radou i pozitivním přístupem:) pokud čteš naši diskusi delší dobu, víš, že máme každý jinou formu léčby i postižení kloubů. Jsme tu z celého koutu republiky a věř, že RÚ v Praze je špičkový ústav, kde mají opravdu supr doktory a jsem ráda, že právě tam se o Tebe paníMudr. Dejmková stará:)))Tak a já jdu do hajan a přeji Všem pěknou a hlavně klidnou noc:))) Venku sice prší, ale o to se bude lépe usínat:)))páček a pozdrav Všem:)))

Miluš (Út, 20. 1. 2009 - 20:01)

ahojte mužu se k vám přidat již nějaký čas brousím po vašich stránkách a moc se mi líbí jak se vzájemně povzbuzujete.Pocházím z Tachovska je mi 55 a mám seronegativní RA asi 3 roky.Od svého lékaře u nás jsem odešla k dr.Dejmková -Praha RU .Je to o něčem jiném .Zatím se mějte

Reklama

Přidat komentář