Reklama

revmatoidní artritida

Martina (So, 24. 1. 2009 - 15:01)

Ahoj všichni!!!
Marki,drž se budu na tebe(vlastně na vás)moc myslet.A malá je šikula,vyznamenání na gymplu je o moc těžší než normálně,takže gratulujeme!!!
Markétko18 tobě taky,všechno jsi krásně zvládla a vzhledem k tvým potížím a vzdáleností PV-Praha-Brno,bych asi volila Sv.Annu v Brně,Vlastička to tam krásně chválí,takže by to mohlo být dobré.
Jinak vám všem přeji pěkný víkend,Stani ty si zaplesej,co to jen půjde a opatrujte se!!

staňa (So, 24. 1. 2009 - 14:01)

Ahoj Miluš, jsi Miluše nebo Miluška nebo Milena? Jestli jsi Milena - tak vše nejlepší k svátku - jestli ne tak alespoň pěkný den a to nejen tobě , ale všem BERUŠKY moje pa Staňa

staňa (So, 24. 1. 2009 - 13:01)

Markétko těhu, s těma brusinkama nic nepohnojíš, ale hlavně se opatruj ať to není nic zlého!!! držím moc palečky, ať je to úplně dobrý. Marky 18- jsi šikulka!!! Marti, máš super šikulky a Markétka je taky šikulka i vyznamenání o prsa je přece nádherné!!! - a rozhodně stojí za pochvalu! Papa dneska jdu společensky dovádět(plesat), tak se jdu snažit ze sebe udělat člověka, ale to už moc nehrozí - ze stařeny už nic neudělám!, ale to nevadí, hlavně když bude pokec, zábava a odreagování od všedních starostí. Pa Staňa

Markéta 18 (Pá, 23. 1. 2009 - 22:01)

Ahoj holky a Vláďo !! Tak v první řadě děkuji že na mě tak myslíte!Hlásím všem že jsem úspěšně splinila zkoušky za první pololetí !! Nevím sice jak včera dopadl dějepis protože to jsem napsala písemku a ona ji učitelka až doma bude opravovat!Dnes jsem dělala informatiku a tu mám za 2 !!! Takže zatím mi vychází jen jedna 3 a to z angličtiny !! A hlavně moooc děkuji Markétce že mi celou tu dobu radila a úspěšně !! Jsi hodná holka!!Marti ano přesně tak na Prahu jsem nadávala ale na dětské oddělení a už vůbec ne na dr.Dejmkovou !!!Takže klidně ji Darjo odzkoušej ! Teď se poohlížím po něčím pro dospělé taky !! Ale je to umění najít dobrého doktora !! A všichni si chválíte Brno ? Jsou tam dobří ? Emi díky že jsi se ozvala měli jsme o tebe strach !! Klidně se nám svěř rádi tě vyslechneme a pak se ti třeba uleví znám to z vlastní zkušenosti! Tak se držte zase se ozvu !!

Markéta (Pá, 23. 1. 2009 - 22:01)

Ahojky prdelky moje:) asi dnes nemám dobré zprávy, ale přes to se s Vámi o ně podělím. Stáni, krev jsem vypozorovala nejdříve sama,doslova mám oranžovou moč. Zatím jen někdy,ale raději jsem se svěřila Mudr.V první řadě musíme zopakovat laboratoř a poté se rozhodne co se bude dít dál. Všichni se mne ptají zda mne nebolí při čůrání, ale ne. Měla jsem pár dnů bolest v pravé kyčli a nevěnovala jsem tomu pozornost, jenže ta bolest dnes přišla znovu a je tupá a spíše vystřeluje do zad:( už jsem to jednou měla, následovaly vysoké horečky a skončila jsem s cytomegalovirem v nemocnici na poměrně dlouhou dobu, protože ATB mi nezabírali. Volala jsem své doktorce a pokud by se bolest stupňovala mám okamžitě odjet do nemocnice. Takže čekáme zda se jedná o začínající zánět a nebo třeba jen písek v ledvinách. Co se týče tělocvikářek, byl soud a ta p.u. dostala zákaz učit první stupeň po dobu 3 let. To bylo vše. Raději jsem vzala dceru ze školy a odstěhovali jsme se o prázdninách do HK. A věřte že nelituji. Dcera udělala v páté třídě přijímačky na gymnázium a je spokojená.Takovou možnost by na maloměstě neměla. Markétko,mláďátko tak jak? Vláďo i Martinko, jaro tojistí a budu opravdu ráda, pokud přijedete a setkáme se:) To platí i pro Vás ostatní! Pokud máte zájem, setkání můžeme uskutečnit v HK:) Emi, i mě trvalo dlouho, než jsem se odhodlala s psychologem setkat a nelituji toho:))) Dostala jsem se z toho a žiju plná optimismuv úplně jiném životě. Učinila jsem i mnoho osobních změn, kterých bych dříve nebyla schopná nebýt paní psycholožky a jejího nastartování do života:)))Opatrujte se a pozor, chřipka již útočí. Vypadá to, že ji dcera přinesla ze školy. Zatím je izolovaná v pokojíčku,ale je to otázka času, kdy ji chytneme i my:( Marti, vidíš jak máš šikovné děti:))) u nás bude vyznamenání také, ale jen o prsa. Markétka lajdačila a doháněla vše na poslední chvíli. páček

staňa (Pá, 23. 1. 2009 - 19:01)

Jani i přes léčbu Enbrel+ Medrol mám záněty aktivní ve více kloubech, proto mi teď Enbrel vysadili a čekám na Mab Theru. Holky, to je děs s těma tělocvikářkama - běžte si na ně stěžovat!!! Já tělák vždycky milovala, ale také jsem měla - až na zdrávce takovou rašpli(na spolužačku řvala mým příjmením ....zmalovaná, zmalovaná a ještě zřícenina - celá třída se řechtala jako koni, jenže ta situace se opakovala každý druhý tělák), přes neustálé opravování si to za 4 roky nezapamatovala, že ona se jmenuje jinak a řve na ni mým přijmením.Emičko, přestože máš pocit, že o svých problémech nechceš mluvit s cizím člověkem - věř, že psycholog je člověk, který na to studuje je povinen zachovat mlčenlivost a ví, jak pomoci a také někdy opravdu stačí sdílená starost nebo bolest je poloviční bolest.Nechci na tebe tlačit, ale zkus sebrat odvahu si o tom promluvit s odborníkem - určitě společně najdete řešení. Markétko, asi mi nějak utekly souvislosti, ale tu krev v moči jsem si myslela, že máš od zánětu. Ten se samozřejmě musí přeléčit a spolu pak dlouhodobě brusinky. Papa sluníčka moje Staňa

Miluš (Pá, 23. 1. 2009 - 18:01)

ahoj všem. Darjo podívej se zpětně na 20,1 tam jsem psala co užívám.RA mám stupen 1 ono totiž záleží jak kdo na tom jsme,Ahoj a držím palce k dobrému rozhodnutí je těžké se rozhodnout kam ale pokud jsi nezpokojená tak to řeš .Ahoj všem

Martina (Pá, 23. 1. 2009 - 16:01)

Darjo,já jsem si vzpoměla,že tady něco špatného o Praze psala Markétka18 minule na Prahu nadávala,byla dost zklamaná,že jí najednou chtěli vzít Bioléčbu a poslat jí domů s Brufenem.Ale to nebyla ta Mudr.Dejmková.Tak možná Markétka18 by ti mohla poradit,Marki,prosím napiš a taky jsme zvědaví,co škola!!!
U nás dobrý,Lucka tu matiku zvládla na 2 a Jarda bude mít jen 5 dvojek,takže průměr 1.3,tak ho vezmou skoro všude kromě vojáků bez přijímaček.
zatím čauky přeji pěkný víkend všem

Darja (Pá, 23. 1. 2009 - 15:01)

Přeji všem hezké odpoledne a velice děkuji za Vaše informace. Na všechny odkazy jsem se dívala. Stále přemýšlím, kam se objednat. Ještě jsem totiž ani jednou nevyměnila žádného ošetřujícího lékaře, ale revmatoložku vyměnit musím. Asi číslem jedna je sv. Anna v Brně, pak uvažuji také o Mudr. Dejmkové. Přes víkend si to musím už definitivně rozmyslet. Ještě bych se chtěla zeptat Tebe MILUŠ, jakou konkrétní léčbu máš od dr. Dejmkové. Jinak už snad žádné otázky nemám. Dám vědět, jak jsem se rozhodla a hlavně, jak jsem nakonec dopadla. Ještě jednou všem moc děkuji za pomoc, přeji hodně bezbolestných dnů a ozvu se.

Martina (Pá, 23. 1. 2009 - 15:01)

Vlasti,nedělej mi chutě s koláčema!!!!Od 5.ledna hubnu,už mám dole 2kila,ale koláče,štrůdly,to je moje váše? :-))
Jani,já měla pořád záněty i přes kupu léků,vždy mi pomohl jen obstřik Diprophosem a někdy mi ho musel doktor hned za 14dní zopakovat,to když se ten zánět moc rozjel.Jinak nepomáhalo ani opakované ledování,priznitzovy zábaly,o mastích ani nemluvě,ty jsem zahodila.
Emi,hlavně že nám píšeš,jestli najdeš odvahu,svěř se nám,nebo svá trápení napiš na papír,pobreč si u toho a pak je spal,to mi taky pomáhá...

Vlasta (Pá, 23. 1. 2009 - 13:01)

Ahoj Emulko,kamarádko naše.Vidíš,to je dobře,že se nám ozýváš.Ano ty ruce z obou galerii jsou moje.
Holčiny pa,jdu dělat koláče.Pěkný víkend.

Ema (Pá, 23. 1. 2009 - 13:01)

Ahoj me drahe kamarádky a kamaráde.Věřím,že to semnou myslíte dobře,abych navštivila odbornika,ale nejsem připravená na to abych se s tím co mě tíží a trápi svěřovala osobě ,kterou vůbec neznám.Vlasti,ktere ty ruce jsou na ta fotogalerii?Vypadaji po oper.moc dobře,taky mě to čeká ,ale ještě se s něma najím,obleču,umyju tak se do toho nepouštím,jsem domluvena s ortopedem,že kdykoliv se do toho da,kdyby se mu to povedlo jak moje chodidla bylo by OK.Kristi plavání dobrý napad pro kubu,mysli,že lepši jak brusle.Market těhu zvládáš výborně ten čas tak letí jaro se přehoupne a budeš držet malou Miu v náruči.Stáňo tvou profesi bych teď moc potřebovala a ocenila,zlobí mě můstek a korunky to bude zase suma .Majko myslím na tebe aby ti vyšla léčba Bio-ještě nic nevíš??A co nové bydlení??Jej to je hodin musím dodělat oběd za chvíli tady mam mou dělnickou třídu.Zatím pa a přeji všem krásný VIKEND.

Vlasta (Pá, 23. 1. 2009 - 13:01)

Jani to je možné.U RA obvyklé.Mě ty záněty přešly až s Humirou.Do té doby se mi to střídalo.Kolena,kotníky,kyčle.....

Jana (Pá, 23. 1. 2009 - 13:01)

Ahojky všem,mám dotaz je normální abych měla přes léčbu Depo-medrolem pořád aktivní zánět v koleně?Měsíc už to je.Večer se to vždycky zaktivuje-mám berle nezatěžuju to,fakt už nevím.Mažu Veralem,chladím,teplo dělá zle.RA mám dlouho,ale tak mě ještě koleno nechytlo.Díky

Martina (Pá, 23. 1. 2009 - 13:01)

Já jsem to měla stejné,celé roky na mě řvala"pohni tou tlustou prdelí",až jsem jí jednou řekla pěkně od plic,co si o ní myslím a měla jsem ředitelskou důtku!!!Já,taková hodná holka.A tělák jsem nenáviděla a vyhýbala se mu,až teď když bych chtěla chodit na aerobic,tak už skoro nemůžu.Taky jsem sháněla omluvenky všude možně,ale nebyla jsem sama,kámoška jí dokonce oplatila facku!!!

Vlasta (Pá, 23. 1. 2009 - 12:01)

Krásný den všem kamarádům a přátelům.Ani já Marii neporadím,neb vůbec nevím o co jde.
Marti,ty učitelky těláku jsou všude stejné.Krávy.Starší dceři jedna také tak znepříjemnila cvičení.Ta se potom nevím jak snažila těláku vyhýbat.Bylo to v sedmé třídě,zapomněla si úbor-trenky a triko.Botasky a tepláky tam měla od minulé hodiny.Učitelka ji nechala z tepláků vyslíct a že má cvičit ve spodním prádle,když je tak omezená.Vendula z tělocvičny utekla a šla za ředitelkou.Ta je měla na matiku.Šly spolu do tělocvičny a od té doby se jí tělocvikářka mstila.Vypěstovala v ní jakou koliv nechuť k této hodině.

Martina (Pá, 23. 1. 2009 - 11:01)

Ahojky zlaťáčci!!!
Za prvé musím pozdravovat Emičku a jsem ráda,že jsi se odhodlala se nám ozvat,Majka má ale pravdu nebuď na to sama,není ostuda vyhledat lékaře.Ale když nebudeš chtít,tak se svěř aspoň nám :-))))
Marie,já ti bohužel neporadím,nevím ani co je synvisc.
Teda,já vážně nestíhám ani číst,natož reagovat,takže když na někoho zapomenu,nezlobte se.Včera večer jsem si četla vaše příspěvky a když jsem přečetla Markétin,jak měla malá ten úraz v těláku,tak mě to úplně vzalo,to je hrůza.Lucka má tu krávu,co mi zničila radost z pohybu a ponižovala mě a taky si na ni stěžujou,zrovna minulý týden si spolužačka zlomila prst a ona ani neuznala,že se to stalo v TV,ale snažila se jim namluvit,že určitě až cestou ze školy!!!Tak mi šel úplně mráz po zádech.Ještě jak píšeš,že jak roste,natahuje se jí nerv,Lucka má tento problém se svalama,kosti jí rostou rychleji a úpony svalů se moc napínají a bolí jí to a vždycky se jí tam udělá i modřina,doktorka říkala,že to časem přejde,ale není to příjemné,to víte,člověk se bojí,že to ty úpony nevydrží a urvou se....
Jinak taky jím brusinky jako Staňa,dřív jsem měla tablety z lékárny,ale teď mlsám sušené,stačí 10 kousků denně,ale dlouhodobě.Jenže je to na zánět,nevím jestli to pomůže na krev v moči,záleží,co je příčinou.
Kristi.revmatolog v Prostějově je už spoustu let Mudr.Vágner,ordinuje na Karlově hned dole,dítě jsem tam sice nepotkala,ale můžu ti napsat kontakt,jestli budeš chtít.
Darjo,jsem ráda,že ti holky poradily,tak se rozmysli,kam to budeš mít lepší a přeji hodně štěstí.
Vláďo,jsem ráda,žes to přijal a nezlobíš se na mě,že bych nikam s cizím člověkem nejela,ale ten sraz bych brala a přidávám se k Markétě a jsem pro Hradec.
No,dneska jsem to musela vzít zase osnovou,ale snad jsem na někoho nezapoměla.
zatím se mějte,jdu to ještě pročíst podrobněji čauky

marie (Pá, 23. 1. 2009 - 10:01)

ped osmi roky jsem dostala injekce synvisc vše výborný letos jsem si zlomila nohu aboli mě zase to koleno a proto se ptám mohu synvisc dostat znovu. děkuji

marie (Čt, 22. 1. 2009 - 23:01)

Ahoj lidičky,prosím Vás nemate někdo broblem jako já mě hrozně pálí chodidla děkuji za jakoukoliv odpověd Marie

staňa (Čt, 22. 1. 2009 - 21:01)

Emi, je moc dobře, že jsi se ozvala. Já vím ,že je to těžké, ale zkus to řešit s odborným lékařem - k našemu onemocnění depky patří - jdou spolu ruku v ruce, takže neváhej a nenechávej to dojít do extrému.(čím dřív - tím lépe - rychleji to dostanete pod kontrolu a bude líp!!!) Mám kolem sebe spoustu lidí- a jsou to také lékaři, o kterých vím, že se bez pomoci psychologa neobejdou. Víš, je třeba tíží jiné věci( věř tomu, že ani pro ně není lehké, když nastane stav neslučitelný se životem a oni prohrávají boj třeba o dětského pacienta) ,vždyť v Americe a vůbec na západě, má téměř každý svého psychologa(až z toho mám někdy pocit, že kdo nemá není IN) - opravdu využij možností. Nevím, kam na revmatologii chodíš, ale každá revmat. s někým spolupracuje. A prosím, písni častěji - třeba každý den - třeba jen ahoj, abychom věděli a neměli o tebe strach, co je s tebou. Markétko těhu, na močové cesty zkus dlouhodobě brusinky čajíček je dobrý také, ale v lékárně mají nějaké brusinkové extrakty , ale zkus se zeptat lékaře !!! - nevím jestli může těhulka, já mám výbornou zkušenost - brala jsem snad rok a před tím jsem měla spoustu let problémy pořád dokola i operace mě kvůli tomu potkala , až po brusinkách dlouhodobé zlepšení(5 let). Papa sluníčka moje všechny držte se Staňa

Reklama

Přidat komentář