Reklama

revmatoidní artritida

Mia (Út, 27. 1. 2009 - 07:01)

Děkuji za tip na článek. Jsou to fakt potvory, mě je našli ve výpotku z kolene. Před dvěma lety jsme je tam neměla. Za článku bohužel vyplývá, že mi s oslabenou imunitou, což jsou všichni revmatici a nejhůře jsou na tom séronegativní revmatici s HLA-B27, máme skoro jistotu, že tyto potvory v nešem těle pracují. Ale jak říkám potíže mám přes 20 let a chlamydie se projevili až tenhle rok. A proč séronegativní artritida s HLA B27? Protože mi paní doktorka povídala minule, že tato kombinace je extrémně náchylná na všechny infekce.

Markéta (Po, 26. 1. 2009 - 17:01)

doporučuji Všem přečíst si článek o chlamýdiích v Novinky.cz rubrika Žena, podrubrika zdraví: Chlamýdie- časovaná bomba.

Markéta (Po, 26. 1. 2009 - 16:01)

Ahojky. Tak junior má od půlnoci horečky, ráno zvracel a jen polehává, chudinka moje milovaná. Volala jsem doktorce a ani nemámechodit do ordinace, večer se nannás přijede podívat. Dceři je líp, ale vypadá to že jsme podchytili včas zánětnosohltanu. Jinak BIOPAROX je velice účinný a mohou jej i těhotné a chronicky nemocní. Sama mám s ním velice dobrou zkušenost. Jakmile mne bolí hlava, pálí v krku a nos mám jako v ohni ihned si stříkám. Je s ním jednoduchá manipulace a účinkuje rychle. Marti, na zánět v močáku a výrůstky Ti mohu doporučit jediné- ATB. Pokud ti je ale obvodní nedala, zavolej k urologovi a okamžitě se objednej na vyšetření.On ti udělá speciální vyš. moči a odhalí bacily, které to způsobují. Nenech se odbýt a ihned změň i obvodního. Na netu je o tom spousta článků. Vím jak dokáže zánět nadělat paseku s imunitou v našem případě, kdy máme s RA starostí až nad hlavu. Je i rozdíl ultrazvuk a ultrazvuk. Má kamarádka takto lítala k obvodní s opakovanými záněty, ta jí neléčila, pouze doporučila urologický čaj a nyní již 3 krát potratila. Příčinou je nevyléčený zánět močového měchýře a špatné krevní testy. Lékařjí ve fakultce ihned poslal na urologii, poležela si tam 12 dní a dostala ATB na další měsíc. Prý se ten zánět často vrací a pokud někdy chce mít děti,bude muset docházet na kontroly pravidelně. Budou jí sledovat a kontrolovat kultivaci moči. mizím za dětmi. páček

MIa (Po, 26. 1. 2009 - 13:01)

Jaterní testy, jsou oprvadu jen sebrání krve z žíly, takže žádný strach. Mě je dělají kvůli lékům taky každý 2 měsíce.

Martina (Po, 26. 1. 2009 - 13:01)

Ahoj holky,tak gynekolog mě poslal zpět k obvodní,protože na ultrazvuku viděl,že je to zánět moč.měchýře,jenže zřejmě mám bacily jen ve sliznici a v moči nic,tak s tady tím bojuju už několik let.Nemáte někdo radu??
Doktorka mě odmítá léčit,když je moč negativní a přitom i já jsem dnes viděla,že už mám uvnitř měchýře na sliznici úplné výrůstky.Jenže je to vidět jen tím "vnitřním" ultrazvukem,doktorka mě zkoušela poslat na normální přes břicho a tam není nic vidět,vyhodili mě jako simulanta.Takže mi zbývají jen bylinky a litry urolog.čaje!!!!Mám tenhle problém každou zimu,ale dneska mě ty výrůstky úplně vyděsily!!
Jinak Vianko,jestli máš podezření na Dnu,tak jdi na odběry a nasaď razantní dietu!!!
Leni,ty jaterní testy jsou přesně tak,jak píše Majka,mimochodem,Majdo zdravím tě,jsem ráda,že si se ozvala!!!tanečnice jedna

Majka (Po, 26. 1. 2009 - 12:01)

Ahojky Leni, jaterní testy se dělají normálně z krve. Vezmou mamince z žíly krev a udělají testy.
Doktorka se asi zhrozila proto, že cytostatika jsou sama o sobě dost velký záhul na játra, proto se musí každý 2-3 měsíce dělat kontrolní odběry. A k tomu Medrol taky škodí, ale ten se běžně bere i Methotrexatu. Ale většinou jen, než zabere MTX. U doktora se dnes člověk musí na vše ptat a ještě si informace doma ověřit na netu. Aspoň já to tak po špatných zkušenostech dělám. Nemůžeš doktorům vše stoproc. věřit, co doktor, to může být jiný názor. Je to smutné, ale je to tak. Radši se vždy ptej, i nás tady třeba. Když budeme vědět, poradíme. Taky není špatné, pokud je možnost, ověřit si názor ohledně zdraví a léčby i u jiných lékařů.Než jsem vzala na vědomí, jak to ve zdravotn. chodí, byla jsem v šoku. Dobrého lékaře je fakt umění najít,pak si jej člověk váží a hýčká. Oni taky doktoři jsou dost zatížení všelijak. papírov.a nemají dost času na nás pacoše. Tak držím palce, ať mamince jat. testy dopadnou dobře!Pak dej vědět, Leni.

Majka (Po, 26. 1. 2009 - 12:01)

Ahojky Stáni, v sobotu jsem na tě myslela, jak plesáš. Já tak ráda tančila, z každé akce jsem odcházela poslední. Teď už jsem na plese hodně roků nebyla.Je to super, že jsi vyhrála. To potěší, ne? A mezi přáteli jdi aspoň zapomněla na potíže. I dcera už byla na 2 plesech a spokojená moc.

Lenka (Po, 26. 1. 2009 - 12:01)

Ahojky lidicky..strasne moc zdravim vsechny. Chtela jsem se zeptat prosim Vas.
Kdo z Vas uz si nechaval delat jaterni testy, co to obnasi, jak to probiha, jak se to dela. Maminka je vse stavu, kdy si chce nechat udelat jaterni testy a chtela by vedet, jak to probiha. Jeji obvodni lekar se ji tak trochu dneska zhrozila a zhrozil se toho, ze k tem cytostatikum bere jeste coxtral a medrol. Coz pry by udajne nemela..jenze to ji samozrejme jeji revmatolog nerekl . Predem dekuji vsem za odpoved. Zdravim vsechny..

Majka (Po, 26. 1. 2009 - 12:01)

Posílám hezký pozdrav všem. Markétko 18 v Brně u sv. Anny je centrum biolog.léčby. Jsi šikovná, že jsi zvládla všechny zkoušky, gratuluju.Jen tak dál. Teď už jen aby ses cítila lépe.
já chřipku prodělala na zač. ledna a doteď se nemůžu vzpamatovat.Průběh byl opravdu děsivý, rodiče se o mě museli doslova starat.A bolesti tak šílené, vše jsem vyzvracela, takže během týdne o 2 kg lehčí. Takže přeju, aby jste ji nechytly.
Co se zkroucených prstů týká, zatím si fakt můžu gratulovat. Právě proto se snažím o bio, abych tak nedopadla a nemusela na operaci. Sice mě prsty a ruce bolí fest, ale tak jako na obrázku zdaleka nevypadají. Chuďátka, to musí být hrozné.

Návštěvník (Po, 26. 1. 2009 - 09:01)

pokud je to dna,tak čaj stejně nepomůže-je na to lék kolchicin a zabírá.

Viana (Po, 26. 1. 2009 - 09:01)

Ahoj všichni,tak já trpím fakt jak kůn. Ke všemu jsem asi dostala Dnu,protože mě strašně škube v levém palci nahoře.Spíše na hřbetu chodidla. Prostě strašné. a to nemluvím o drobných kloubech,au,au. Kdesi jsem vyčetla,že je na to dobrá čaj lapačo,tak denně litřík vypiju. Ale hlavní je,že venku svítí sluníčko,ptáčci už cvrlikají a je tam cítit přicházející jaro,hurááááááááááá.Já se nemůžu dočkat...Zatím pa....

Martina (Po, 26. 1. 2009 - 08:01)

Ahoj zlaťáčci!!!
Vidím,že se máte všichni dobře a odoláváte chřipajzně!Já dnes lítám po doktorech,protože už mě týden bolí v podbřišku,myslela jsem,že to přejde,ale naopak,tak jsem hned ráno jela k obvodní s močí,jestli tam něco není,ale nic,takže musím jet na gynekologii.Doufám,že se chřipce ubráním,ty přeplněné čekárny jsou strašné :-))
Jinak jsem hrozně ráda,Marki,že jsi se zlepšila,čekala jsem horší zprávy.Rýma bohužel s ledvinama souvisí,takže nohy v teple!!!
Zatím se mějte čauky

Vlasta (Po, 26. 1. 2009 - 08:01)

Ahoj holčiny a chlape.Zatím chřipajzně odolávám.Ale mám z ní strach,jako čert z kříže.Marki,buď na sebe opatrná.Markétka18-u sv.Any je centrum,právě jsem tam byla od doktorky Moslerové poslaná.Pichám si Humiru.Jo Marki onehdy mě někdo doporučil ten Bioparox.Já trpím na rými-vlastně je mám celoročně.Celý rok jsem zahleněná-co já už si nakoupila preparátů.Máš s ním dobré zkušenosti?Všechny vás zdraví tetice Vlastice

Mia (Po, 26. 1. 2009 - 07:01)

Tak já zatím taky odolávám chřipce, ale dělám na úřadě takže ..... Sice ne zrovna na místě, kde se mi střídají lidi jak na běžícím páse, ale nemocnět bych opravdu nechtěla obzvláště, když se za 14 dnů chystám na tu operaci. Ani nevím, zda před operací můžu jíst vitamín - abych něco nespletla.

staňa (Ne, 25. 1. 2009 - 21:01)

Holky, poslala jsem vám na 123 pár fotek. Krásný večer papa Staňa

Markéta (Ne, 25. 1. 2009 - 20:01)

krásný nedělní večer Všem:)))Ledviny mne přestalybolet, ale rýma se hlásí o slovo:( dcerka měla včera teploty 38,6 a dnes díky včasnému podání Bioparoxu a paralenu je jí lépe a bez teplot. Snažíme se jí od nás izolovat, takže zůstává celý den v pokojíčku, i junior pochopil, že k ní nesmí. Snad jsme to zvládli včas a neomarodí víc a my též. Jsem ráda, že na nás myslíte, moc děkuji:))) Jinak Hradec i my se na vás všechny těšíme:)))Stáňo, já bych tancovala, až bych brečela a tu mikrovlnku bych klidně investovala:))) no jo, rok dva si na plesání musím počkat:)))Dnes jen krátce a tak mizímhají:) páček!

staňa (Ne, 25. 1. 2009 - 13:01)

Ahoj holky moje teda i kluku jedinej, zaplesala jsem si super- jen to tanynkání moc nejde- hned se ozvou kolena kyčle i páteř, ale zato zábava byla super a navíc bonus mikrovlnka v tombole. Vlasti, tvoje ručičky jsou opravdu krásně spravené - dnes opravdu někteří lékaři umí zázraky.Těhu Markétko, myslím na tebe a doufám, že dobrý - musí!!! Jinak Hradec a jaro - super volba - objetý mám kus světa i jiné kontinenty, ale v Hradci jsem ještě nebyla- to je ostuda - tak to snad při setkání s vámi napravím. papa sluníčka moje Staňa

Miluš (So, 24. 1. 2009 - 23:01)

Ahoj všem. Markétce 18 gratulace- jsi šikulka.Vlasti ty ruce jsou opravdu OK.Stáni jsem rozená Miluška ale to používám pouze na doklady jinak Miluše.Jinak se mějte moc hezky přeji krásný víkend.

Markéta 18 (So, 24. 1. 2009 - 22:01)

Ahojky všichni!Já zatím chřipce odolávám snažím se co se dá nechodit do většího množství lidi ale to mě nezachrání! Jsem ráda že jsem zkoušky zvládla než začne ta pořádná chřipka prý do týdne má být u nás a hrozně varují že má těžký průběh!Takže se všichni moc a moc opatrujte at té potvůrce odoláte protože k naší nemoci by to byla další přítěž! A chtěla bych se zeptat u té sv.Anny davají bioléčbu jsou centrem ? Díky za odpověd !! Tak mějte se všichni moc a moc hezky já zase napíšu jste super !! Užijte si víkend !!

Naďa (So, 24. 1. 2009 - 19:01)

Ahoj všichni....moc vás zdravím a ptám se, jak odoláváte chřipce? Snad to zvládneme s co nejslabším průběhem nebo raději s žádným, viďte?U nás s RA to je provázeno bolestí kloubů, někdy šílenou bolestí, tak papejte vitamíny, ať jsme fit.
Pokud jde o naše setkání, tak Hradec Králové beru a moc se budu těšit. Jaro nebo léto bude ideální, teď v zimě toho moc nenajezdím, jinak ale je jízda autem můj obrovský koníček, možná přímo kůň.
Vlasti, koukala jsem se na fotogalerii, na tvé ruce a řeknu na rovinu, po operaci je máš krásné. Není to nějaká planá lichotka, ale vím, o čem mluvím. Já mám ruce hodně pokroucené, jak prsty, tak zápěstí ohnuté, ale zatím zvládám postarat se o sebe i pracovat, jezdit autem apod., tak se operaci vyhýbám. Můj ortoped mi řekl na rovinu, že pokud budu operaci chtít, musím říct sama, nebude mě do ničeho nutit, protože výsledek není vůbec jistý. Bojím se toho, abych pak neměla ruce sice rovné, ale neschopné práce kolem sebe.
Markétko, tobě i Mie to utíká, týden za týdnem a ani se nenaděješ a Mia bude na světě. Teď hlavně vyřeš problém s močí, já bych řekla, bacha na ledviny.
Elzo, kam ses mi ztratila, moje spolubojovnice s astmatem , jak se ti daří?
Holčičky a kluci, posílám vám pozdravy z Jičína, mějte se ... Vlastičko, obě Markétky, Martinko, Stáničko, Emičko, Kristýnko, Valinko, Leničko, Majko, Miluško, Janičko, Haničko, Elzičko,Vláďo....a všichni ostatní moc hezky a pište, čtu příspěvky každý den, jen nestíhám reagovat. Hezký sobotní večer.

Reklama

Přidat komentář