Reklama

revmatoidní artritida

staňa (St, 28. 1. 2009 - 19:01)

Vláďo, tak to je síla!!! Hlavně, že naše vláda je nám tak strašně rovná a ještě rovnější, když mají i půl roku, kdy jsou na neschopence plný plat a rozhodně ne takovou almužnu jako mi z podhradí - už mě to štve. Bojuj, bude to tak trochu i válka nás všech co máme RA. A to, že je v našem zdravotnictví bor..., to je jasný, protože na takových postech sedí ropuchy, které rozhodují, kdo je a nebo není dost nemocný nebo taky limity lékařům- kolik může udělat bodů - to znamená: je chřipka a lékař může ošetřit určitý počet pacientů za plat nebo ty co jsou navíc nedostane zaplaceno a ještě od zdr. pojišťovny penalizaci, že překročil povolený limit - nebo si vzít dovču. " Může mi někdo vysvětlit, jak se může limitovat kolik lidí onemocní?" To je úplně postavené na hlavu - takový paskvíl zákon mohou odhlasovat jen u nás. Marti, já jsem to nemyslela zle a jestli se tě to dotklo, tak se velmi omlouvám, já jsem tě jen chtěla povzbudit, aby jsi tam šla - tak ještě jednou promiň. Markétko, to je super, MIA je moc krásné jméno a teď už ať je vše ok. Emičko - sluníčko, žádné hlouposti máš tady nás a mi víme moc dobře, že není každý den super, ale věř, že bude líp - musí!!! Tak piš klidně co jsi dělala, co jsi viděla - třeba v telce, ale piš a bojuj - jsme s tebou. No to jsem se rozjela - tak papa sluníčka moje Staňa

Martina (St, 28. 1. 2009 - 16:01)

Vláďo,když budu mít o čem,vždycky napíšu :-))
Jinak se pusť do boje aspoň se lidi doslechnou o naší nemoci,hodně lidí mě odsuzuje,že si válím šunky doma a je taky bolí klouby a musí všechno zvládnout.Já jsem měla u posudkové štěstí,ale v červnu to už budou 2 roky,takže čekám kontrolu a kdo ví,jestli mi nevezmou plný důchod,jak to teď dělají....
jen nerozumím,na co nemáš nárok?!-na důchod,nebo ZTP průkaz?

Vlasta. (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

Zdravím všechny přátele a kamarády.Zdar a myším zmar.Holky,opatrujte se,chřipka útočí.Marki ty obzvlášť.
Vláďo ,tak to je běs děs.Jo,nakonec nám řeknou,že vlastně žádná RA neexistuje,že jsme prodělali silnější virozu.Bych se nedivila.Emi,ty lajdačko,Doufám ,že nemíníš blbnout.
Holky,četla jsem si o závislosti na Tramalu-je to šílený.Je to na tomto serevru-do hledáčku zadejte Tramal...jsou to věci.Tak pa

Vláďa (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

Kvítečkové moji, do Petrohradu se nejede. Dnes jsem dostal od posudkové komisi, že i když mám revma IV. stupně a chodím někdy o holi, tak nemám nárok na nic. Tento verdikt se táhl od srpna 2008. Ukázal jsem tento výsledek mé revmatoložce a ta jenom vyvalila oči a v pátek píšeme novou zprávu, kterou předložíme posudkové komisi. Pokud nebude již možné se odvolat ( jedno odvolání jsem již podal ), půjdu s tím k soudu a mám známou v televizi Nova a její odpověď je, že natočíme o mém zdravotním stavu reportáž, pokud bude opět výsledek stejný. Tak Vám dám včas vědět, kdy budu v televizi. Není přece možné aby jedna kráva na posudkové, která mě ani neviděla, bude dělat stále stejné závěry.Poženu to , co to dá nejvýše a uvidíme. Alespoň se budeme společně o čem bavit. průběžně Vás budu informovat. Začínám v pátek. Martino, vůbec nemusíš reagovat na mé příspěvky, není to vůbec podstatné, hlavně když píšeš. A je jedno o čem. Tak se všichni mějte, Markétě držím palce, aby už bylo vše OK, a začnu Vám psát mé story s naším zdravotnictvím.

Markéta (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

Jinak Všechny zdravím :))) volala jsem na matriku a máme povoleno dát dceři jméno MIA či MIJA:))) je ve speciální matriční knize a tudíž i když jde o germánskou zkráceninu lze jí dát dítěti i bez soudního povolení:))) jupíííí jupíííí jou:)))

Martina (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

Emi,to jsme rádi,že jsi se ozvala,ale doufám,že nemá Markéta pravdu!!!!
Napadlo mě,jestli chceš,napiš mi adresu a já ti pošlu ty kapky od energy,co mi pomohly v prosinci jestli chceš,napiš mi na mail smidovamartina75"seznam.cz
pošlu ti je zadarmiko,stejně už tam je jenom půlka a nemusíš ani vyjít z domu!!!!určitě se ozvi

Markéta (St, 28. 1. 2009 - 12:01)

Emi, trochu mi to vyznívá jako loučení se světem:(i kdyby si psala hlouposti, pořád je to lepší než pomýšlet na deprese a něco mnohem ošklivějšího. Viď, že si a budeš aspoň v rámci svých možností v pořádku a nebudešdělat žádné hlouposti?

Ema (St, 28. 1. 2009 - 12:01)

Ahoj moje milé kamarádky a kamaráde. Ani nemám vlastně co psát,ale chci vás všechny srdečně moc pozdravit.Mějte se moc a moc hezky a ať se vám všem daří.

Martina (St, 28. 1. 2009 - 11:01)

Ahoj všichni!!
Tak poslušně hlásím,že jsem objednaná na urologii.Už jsem neviděla jiné východisko,včera jsem jela znovu k obvodní a ta hledala v papírech,takže už se mi to vleče 7 let-chronický zánět,takže to budu řešit,minulý rok jsem vyřešila tu osteoporózu,tak letos mám zase něco nového,abych se nenudila:-))
Stani,já myslím,že nejsem vůbec cíťa,mám stř.veterinu,takže pitevna a hnůj je mým druhým domovem,ale mě se vážně zrovna ta urologie strašně příčí,no to už je jedno,za týden tam poslušně nakráčím!!
Marki,to jsem zvědavá,jestli ti to jméno povolí a taky jsem ráda,že je malému líp a Markétka ať bojuje,kašelje nepříjemný,Lucku vždycky bolelo břicho z toho věčného napínání...Chlapům taky nerozumím,naopak jsem vyrůstala bez táty,takže se dodnes stydím s chlapama mluvit a taky proto celkem málo reaguju na Vláďovy příspěvky,protože jsem v tomto směru nějak zaostalá :-))
Zdravím vás všechny,zlaťáčci a pište pište!!

staňa (Út, 27. 1. 2009 - 21:01)

Nadi, je skvělé, že ti léčba zabírá. Marti, urologie není vůbec zlá a jen ti může pomoci vyřešit problémy a taková cíťa snad nejsi, aby jsi chvíli toho smradu nezvládla - já jsem díky takovým problémům musela dokonce pod kudlu a od té doby mám klid - jen pojídám brusinky a teď už jen semotamo stačí. Tak si dodej kuráž a mazej!!! Láďo, brrrr zase RUSKO. Holky, já mám od 6.1. vysazený Enbrel, protože selhal a mě je snad i lépe - je to možný??? Papa berušky Staňa

Markéta (Út, 27. 1. 2009 - 19:01)

Ahojky :))) Nadi,to je fajn, že ti Remiceid zabírá:)))můj manžel na něj nedá dopustit a chválí si jej též:))) Už jsem psala odpoledne dlouhý příspěvek, bohužel se to nezobrazilo a tak nyní odpovídám znovu. Dětem je lépe, dcerka má sice kašel, doslova se dusí, ale lékařka nařídila jen bylinky a zvlhčovaz vzduch- protože plíce i průdušky jsou zatím v pohodě. Syn je bez teplot a řádí jako by ani nikdy teploty neměl. Asi to byla jen pozdní reakce na očkování proti pneumokokovi a nebo se nám klube stolička, což bohužel musí vydržet. Nadi, v HK žádného revmatologa osobně neznám . Když jsem se před 6 lety přistěhovala a obvolávala jsem seznam, bylo mi řečeno, že mám zůstat u své MUDR, že je to kapacita a oni mají pný stav. Vzhledem k tomu, že jsem neměla trvalý pobyt v HK mě žádný lékař nechtěl přijmout a já jezdím na revmatologii i internu do Svitav. Jen díky známým jsem tu sehnala obvodní a gynekoložku, díky které jsem se dostala k výborné genetičce i endokrinoložce a jsem jí vděčná, protože léčba i přístup je na jedničku s hvězdičkou:)))Jinak dieta na DNU i revma je přístupná na stránkách internetového portálu o zdraví. Stačí zadat do vyhledávače heslo dieta.revmatismus a najdeš spoustu odkazů. Já o tom tady psala již mnohokrát a neustále bych se jen opakovala. Ale díky jejímu dodržování jsem bez léků a dlouhodobě v remisi.Marti, toho urologa vyhledej a ničeho se neboj! Zvládla si dva porody a zvládneš i kultivaci sliznice moč. měchýře:))) Vláďo, brrr já bych v této zimě nikam necestovala:) jinak já žila mezi samými kluky a také občas nějak chlapům nerozumím, teda spíše jejich myšlenkovým pochodům:))) dokonce nemám ani sestru, ani sestřenici a ani neteř:))) naštěstí mám dcerku a druhá brzy přivítá na svět.))) Jinak se zatím držím, jen mi nějak povyrostlo bříško a doufám, že konečně přiberu nějaké kolo:))) Zítra budu volat na matriku zda nám povolí jméno Mia:) v opačném případěto bude mazec shodnout se na jiném jméně, když tohle se nám tolik líbí:)))papapa Všem:)))

Miluš (Út, 27. 1. 2009 - 19:01)

Ahoj všichni.Chřipce se vyhýbám jak jen to jde.Zatím v pohodě ale prevence 5ks pomeranč a 4ks kiwi každý den.Martino a ostatní vy držíte nějakou revmatickou dietu? Ani nevím že nějaká existuje nikdo mi nic neříkal,takže jím vše.Tak se mějte.

Martina (Út, 27. 1. 2009 - 16:01)

Ahoj,Nadi to je dobře,že ti Bio pomáhá :-))
Vianko,Dnu měl manžel před pár lety,už si přesně tu dietu nepamatuju,hlavní je vynechat maso,vnitřnosti,ale myslím,že taky květák,zelí,koření,pivo.
Ale manžel tehdy začal jíst dělenou stravu a zhubl 30kilo(mimochodem už je má zase skoro zpátky)a dna se mu úplně ztratila a to jedl biftečky se zeleninou.
Takže abych to shrnula,asi zabírá každé omezení jídla,tělo se s tím pak vypořádá samo.Je to hodně podobné té naší revmatické dietce,a taky zkus vysadit cukr,mě to proti bolesti kloubů vždycky strašně pomůže.Sice v neděli většinou zhřeším,když upeču nějakou dobrotu,ale jednou týdně není tak hrozné jako každý den.
Hodně štěstí :-))

Naďa (Út, 27. 1. 2009 - 14:01)

Ahoj holčičky a Vláďo, moc vás všechny zdravím. Tak mám v sobě další BIO Remicade, těším se vždy jak malá holka, cítím, jak je mi po tom dobře, no a hlavně už nemusím užívat strašná množství antirevmatik, hlavně jsem se cpala Brufenem, 3 denně byla moje dávka.
Dneska jsem byla u svého zubaře, je to jednak odborník, a jednak moc příjemný člověk. Jak tady píšete o výměně doktorů, tak tohoto bych nedala, chodím k němu naprosto beze strachu a to je určitě u zubaře důležité. A stejně tak mám úžasnou paní doktorku revmatoložku Bašteckou v Hradci Králové. Markétko, neznáš ji?A co děti, jak zvládají chřipku?
Dneska už krásně tady u nás svítilo sluníčko, to je hned všechno o něčem jiném, takové veselejší a předzvěst jara, těším se.
Tak zatím pá a mějte se všichni moc hezky.

Viana (Út, 27. 1. 2009 - 14:01)

Ahojte,,, Martinko,děkuji za radu proti Dně.Víš,já to nemám potvrzeno,ale myslím si,že to bude. Jdu k revmatoložce až začátkem března.Nevím,ale jestli to do té doby vydržím. Já docela dobře snáším bolest,tak prostě trpím a trpím.Nevezmu si ani nic od bolesti. Jaká je u toho ta dieta? Vím jen,že nesmím maso a uzeniny a naopak musím hodně ovoce a zeleninu.Můžu u toho jíst mléčné zakysané produkty?Mám je hodně ráda a život bez nich by byla hrůza.)))Jinak k těm chlamydiím,,,kamarádka se taky léčí s revmou a chlamydie má chronické. Má ty pneumo. Docela hodně ji dokáží potrápit,takže bacha,jsou snad i nakažlivé,ale nikdo jiný u nich doma to nemá. Mě dělá lékařka testy z krve vždy,,,,Zatím je nemám a doufám že i nebudu.

Martina (Út, 27. 1. 2009 - 13:01)

Vláďo,těsně jsme se minuli s příspěvkem,to jsi mě uklidnil s tou průmyslovkou,protože nám se to taky líbilo a mám úplně stejný názor,žádný gympl,nějaké zaměření je třeba!!!Hlavně pro chlapy,kámoška má dcerku rozenou studentku,tak té věřím,že po 9-ti letém gymplu bude chtít na vysokou,ale Jardu by gympl nudil.
Jinak co se týká tvého porozumění ženám-ani se o to nepokoušej,dokazuješ nám ale i v této diskusi,že jsi fajn chlap.Můj šéf ve stolárně taky na nás-brusičky nadával,ale bohužel nás musel mít,protože jsme byly pečlivější.A to jsme byly jen 2 a teď už je jich tam 6 a chudák snáší jejich věčné hádání :-)))

Mia (Út, 27. 1. 2009 - 13:01)

Vystrašit jsem tě Martino nechtěla, jinak ty chlamydie se nedají zjistit prý jen tak z krve, ale ze séra (z výpotku a tak). Na nový rok jsem dobrala ATB, které jsem měla 30 dnů. Ale koleno mi kvůli kontrole píchat aski nebude, neboť bych měla jít za 14 dnů na operaci, tak už by to teď mělo být bez zásahů.

Martina (Út, 27. 1. 2009 - 13:01)

Tak to bych taky mohla mít,ty chlamydie,myslím,že seberu odvahu a zavolám na tu urologii,vždy´t jsem už přežila horší věci.
Kde jste všichni???

Vláďa (Út, 27. 1. 2009 - 13:01)

Martinko, průmyslovku mám také stavební a co se týka matematiky, tak nic moc. měl jsem štěstí, že jsem v té době měl úžasnou představivost a deskriptivní geometrie a výpočty statiky mi nedělali velké problémy. Ve stavebnictví jsem dělal zásobovače a po ukončení vysoké školy jsem přešel na jiné zaměstnání, které nemá se stvebnictvím co dočinění. V dnešní době je pro chlapa lepší stavební průmyslovka než nějaký gympl. Ty školy mi pohohli rozšířit obzor a naučit se věci analyzovat a řídit. Momentálně mám pod sebou 85 pracovníků ( z toho 62 žen ). Už spolu takto pracujeme 10 let a můžu se na ně spolehnout. Ovšem stále nemohu některé ženské pochopit a už se ani o to nepokouším. prostě jste jiní než my a tím to je.

Martina (Út, 27. 1. 2009 - 11:01)

Ahoj všichni!!
Jé,Vláďo,ty máš stavebku,jo?!Hned jsem zpozorněla,protože když Jardu nevezmou na vojáka,tak půjde tímto směrem,buď nábytkářskou školu v Rousínově,nebo stavební průmyslovku,jenže to se mu smáli,že bude jen "lepší zedník",tak se rozhodujeme.A jakou máš střední??Musíš být výborný na matiku :-))Já se už moc nenervuju,říkám si,hlavně aby měl maturu a nikde není psáno,že musí zůstat v oboru.
Marki,ať se malý brzo uzdraví a dík za rady,abych pravdu řekla,tu kultivaci moče mi dělali loni,jenže zase nic,pak mě chtěla poslat na tu urologii,ale to jsem odmítla,je mi špatně,i když jen procházím kolem čekárny,všude je cítit moč,já bych se tomu tak strašně chtěla vyhnout....Jen jsem tam volala a říkali mi,že poslední možnost je umrtvení a pak provedou stěry přímo ze sliznice,aby zjistili,co tam bydlí za potvůrky.No a moje doktorka mě k tomu chce donutit,asi proto mi už nechce dát ATB.I když mi každou zimu zabraly.Píšeš změnit Mudr.,ale já jsem s ní spokojená,jen mě včera naštvala,kdybyste věděli,co je v Konici za exoty doktory,to byste nevěřili,já se divím,že tam ještě nebyla televize!!
Mio,teď sedím jak opařená,protože tuhle diagnózu mám i já a nevím o tom,že by mi někdy testovali chlamydie!!!Hned jdu číst ten článek!!
takže zatím papa zlaťáčci

Reklama

Přidat komentář