Reklama

revmatoidní artritida

Vendula (Po, 2. 2. 2009 - 14:02)

Dobrý den všem,myslela jsem,že jen mě trápí bolesti kloubů,ale vidím,že je nás víc.Již dva roky mě pronásleduje bolest kolena a ostatních kloubů,podstoupila jsem i vytržení krčních mandlí,mag.rezonanci,RTG,ale vše bylo v pořádku i krve,ale až nyní mi lékaři určili správnou diagnozu údajně revma.Nikdy v minulosti jsem problémy s klouby neměla,ale navíc jsem ještě diabetička a nyní v mých 33letech mi revmatoidní artritida propukla.Beru MEtotrexát,Paralen a mažu se gely a mastmi,ale bohužel bolesti mám pořád a nic mi nepomáhá.Můžete mi prosím někdo poradit jestli nemáte nějaké triky jak se bolesti zbavit???Nemohu už si v zaměstnání dovolit neschopenku,ale bohužel bolesti se pořád stupňují.Nyní dokonce užívám Wobenzym,ale zatím mi moc nezabírá...díky za info...

Martina (Po, 2. 2. 2009 - 13:02)

Jo,jo Vlasti,ta moje tchýně má taky pěknou nadváhu,pošlu fotku na mail a uvidíte!!A pak se diví,že jí bolí klouby a má vysoký cukr a cholesterol!!No ale když si náhodou postěžuju(což není často),tak mi řekne:"A kdybys věděla,jak MĚ bolí klouby"!!!
No nebudu se rozčilovat.
mějte se krásně,skládejte básně čauky

Vlasta (Po, 2. 2. 2009 - 13:02)

Ahoj děcka.Tak my tu jsme také zapadlí.A ten hrozný vítr.Jinak zatím jakž takž.Chřipajzna už naplno řádí u sousedů.Ani se tím směrem nedívám.To bych ty bacilky mohla očima natáhnout k nám.Mám na sobě na ty potvůtky lep.Já jen slyším o nemoci a už jsem pomali nemocná.
Jo Marti,máš pravdu.Mě tchyně nevěří,ještě se diní že jsem doma.Když ji bolí koleno a vidí mě kulhat řekne.Ty už seš na tom SKORO jak JÁ!!!!!Chápeš-ji bolí koleno,protože má minimálně 30kg nadváhu a je jí 74 let ,ale já jsem na tom jak ona.Co pak chceš,aby si mysleli ostatní.Oni tu bezmoc a hroznou bolest nevidí.Jo,to kdyby se tak náš organizmus při bolestech zbarvoval-tak možná.Uřízlou nohu,nebo ruku uvidí,ale bolesti ty ne.Marki,ty se opatruj,Markétce gratulace ke zkouškám.Vláďo,ty jsi jediný normální chlap.I ten Tom to už vzdal.
A co naše Emička?Halóóó,Emi ozvi se!Jo a ten MTX snáším lépe než Aravu.Ahoj.

Martina (Po, 2. 2. 2009 - 09:02)

Ahoj všichni!!!!Zdraví vás zapadlí vlastenci!!!Nedělám si srandu,je tu strašně moc sněhu a před chvilkou kolem projely se strašným rámusem 4 hasičská auta,takže se asi někdo naboural,já raději ani nevylízám,ale musím za chvíli do obchodu.No,pěšky se nebojím,ale autem jóóó,takže doufám,že se to do středy zlepší,než pojedu do toho Prostějova,musím na odběry na revmatologii a pak na tu urologii.Ach jo :-))
Vianko,to je dost,že jsi se ozvala,takže dnu nemáš,no buď ráda,ta naše potvůrka ti určitě stačí,co?!
Vláďo,s tou ZTP ti držím pěsti,já ji dostala asi napotřetí,až jsem měla plný důchod,ale když jsem si žádala,tak mi ta úřednice říkala,že to,že mám důchod neznamená,že mám nárok na průkaz ZTP.No ale nakonec mi dali ZTP 2.stupně,ale jen na 2 roky.Nejlepší bylo,když mi ji dávala,tak ani nevěděla,na co všechno mám nárok,mám slevu na autobus a na vlak a dostala jsem 6000kč ročně na provoz auta,ale to je všechno,co vím.
Jak píšeš o těch rukách,nohách,už jsem to tu jednou psala-táta mé kamarádky nemá od narození nohu a druhou má špatnou,(takže celý život berle,zkřivená páteř apod.),no a ještě nikdy mu nedali plný důchod,řekli mu,že má ještě ruce,tak může pracovat.Ale popravdě musím říct,že my jsme opravdu víc nemocní,on se stará o barák,spravuje auta,ale stejně mu nedokážu do očí říct,že mám plný důchod,protože když stojíme vedle sebe,tak ON mi připadá nemocnější....Pak se nemůžeme divit,že lidé naši nemoc nechápou,protože téměř není vidět.
Markéto,pamatuju si,jak mi tvrdlo břicho,je to nepříjemné,ale mě hlavně těší,že už bude brzy to datum!!!!přes které se musíš přehoupnout.No a s těma chlapama,plně tě chápu,já jsem mu musela volat i pohotovost,když měl angínu :-))
Na Vláďu se to ale nevztahuje,ten zná bolest až moc dobře,co Vláďo?!
Víte,co jsem si všimla na našem mailíku,všichni máme smutné oči,dá se z nich vyčíst ta naše nekonečná bolest a to,že už víme své....
tak zatím čauky zlaťáčci,vyrážím do terénu

Vláďa (Po, 2. 2. 2009 - 08:02)

Moji kvítečkové, jsem rád, že jste mi povzbudili v mém úsilí získat průkazku ZTP. V pátek jsem byl v nemocnici a pí. doktroka mi napsala novou zprávu o mém zdravotním stavu. Hned jsem jí poslal na posudkovou komisi. Ale dávám za pravdu Markétě, že asi dostanu kulový. Kritéria na ZTP jsou hrozný a pokud nebudu mít v dnešní době o jednu nohu nebo ruku méně, nemám nárok. Stejně se pokusím o nemožné,protože si myslím, že pokud člověk potřebuje průkazku ZTP jen na to, aby mohl s autem zajet v Praze co nejblíže k různým institucím a do obchodů a do práce. Vím, že průkazka obsahuje všechny možnosti příspěvků, je to prostě legislativní problém, na který chci poukázat. Ať naši zákonodárci se zamyslí nad tím, jak rozdělit tento druh mimořádných výhod. My přece za to nemůžeme, že máme nemoc takovou, že jsme na tom někdy hůře, než člověk s amputovanou rukou, ale jinak zdráv. Já mám někdy pocit, že nemám ani nohy a ruce. Chodit nemůžeme, ruce nám neslouží a nemáme na nic nárok, jen na invalidní důchod. Já třeba jsem nikdy o důchod nežádal, protože jsem si myslel, že pro stát je lepší , když nemocný člověk má práci a řádně odvádí daně. je vidět, že jsem se zmýlil a pokud nedostanu průkazku ZTP ( jako že asi ne ), tak se pustím do boje s naší legislativou. Jinak všem nemocným chřipkou a ostatními choroby, držím palce, ať se brzo uzdraví.

Markéta 18 (Ne, 1. 2. 2009 - 21:02)

Ahoj všichni!Zatím se držím a chřipajzně odolávám ale nechci to zakřiknout !! Však to znáte jak to je !! Přesně jak píšete po MTX je vždycky špatně i na druhý den je to otrava ale co naděláme! Musíme to vydržet ještě že nemusím brát žádnou tu Bonvivnu jak to čtu tak to není taky o co stát ale jednou do měsíce se to dá zvládnout! Tak se měj te a já se zase ozvu !! Papa

Markéta (Ne, 1. 2. 2009 - 21:02)

Ahojky:))) hlásím že děti jsou ok, ale manžel po dvou dnech teplot a obyč rýmečce je vážně nemocen:) néééé kecám, jen bych ho nejradši zabila a poslala okamžitě do práce:)))zlobí a vyžaduje okamžitou péči, přitom jen koukána talku:))) no jo, chlapi a nemoce, vždyť to znáte:) Mě začalo opět tvrdnout břicho a myslela jsem, že se z toho zblázním. Holčička je trochu více aktivní a protože jsem ještě nepřibrala mám místo bříška balonek:))) Holky, já Vám ty Vaše léky vůbec nezávidím a doufám, že vám více neuškodí než pomohou. Jsem vděčná okolnostem, že jsem v pohodě a až na občasné bolesti kyčlí se držím:))) mávám Všem a mizím do pelíšku:)))páček

Viana (Ne, 1. 2. 2009 - 19:02)

Ahojte všichni tu,,,Já jsem byla celý víkend mimo domov,takže ted jenom čtu a čtu. Taky žasnu co se tu nového stalo.
Stáno, s tím MTX,to je fakt síla. Mám z toho špatný pocit,jelikož jej beru taky. Sice jen 5 mg za týden,ale stejně je to svinstvo. Myslím že ani nezabírá,protože trpím jak hrom. Jedu ale v březnu na ko. tak to chci vydržet. ))) Majko, tak ta dna se nepotvrdila,mám to normální průběh revm.artr. Jinak všechny zdravím,pa

staňa (Ne, 1. 2. 2009 - 18:02)

Dík za podporu. Marti, je fajn, že je Lucinka lepší. Tady taky pocukrovalo, ale já už mám zimy plné kecky - já už chci TEPLÍČKO . Ahojky Staňa

Miluš (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Ahoj já vím je to těžké,jedno se zlepší druhé zhorší je to pořád boj.Držím všechny palečky at to dobře dopadne.Ahoj

staňa (Ne, 1. 2. 2009 - 16:02)

Miluš, nedělám. Jen jsem první měsíc naběhla na dávku 20 mlg v tabletách a když to trvalo dál, tak mi ho píchali do zadku, že je to lepší, ale ty JT začaly valit nahoru až po nějaké době - vysvětlil mi dr. z JT poradny, že MTX snižuje imunitu a tak to aktivuje tu hepku. Já bych podle něho neměla brát žádná imunisupresiva, ale naopak imunitu povzbuzovat, aby došlo k hojení jater - proto jedu ve čtvrtek na to konzilium - protože léčby jdou proti sobě a lékařka z RÚ řekla, že bez imunosupresiv nelze. Tak mi držte palečky ať to mezi sebou nějak vyřeší, ale v můj prospěch. PApa všichni Staňa

Martina (Ne, 1. 2. 2009 - 15:02)

Ahoj holky(kluci zahálejí,tak to můžu napsat)!!!
Nadi,skeletin stojí skoro 500kč,jinak energy má podobný způsob prodeje jako třeba Oriflame,takže buď si to objednáš poštou,nebo si tam najdi prodejní místa,kde je každé větší město a ušetříš poštovné.Taky ti osobně poradí,ale nenech se uvrtat do čeho nechceš,vem si třeba leták a doma si všechno v klidu promysli.Jo a ještě kontakt- www.energy.cz
jestli se budeš chtít na něco zeptat podrobněji,napiš mi na mail smidovamartina75"seznam.cz
abych tady někoho neprudila.
Jinak k té Bonvivě-věřím,že neublíží,když budem dodržovat,co píšou.Napíšu tady i pro Staňu něco z jejího návodu-Stani jsi z oboru,takže to pochopíš-Bonviva se užívá jen jednou měsíčně,je to kyselina ibandrónová,před jejím užitím se nesmí 6 hodin nic jíst ani pít(jen čistá voda),takže se užívá ráno nalačno,zapije se vodou a hodinu nesmíš jíst ani pít a musíš zůstat ve vzpřímené poloze,protože ulehnutím by se kyselina dostala do jícnu,který by poleptala.Za hodinu už si můžeš dát v klidu snídani.Já mám pak celý den překyselený žaludek,ale jeden den v měsíci se to dá vydržet.Nevím,jestli existuje alternativa,bylo mi řečeno,že je to nejmodernější lék na léčbu osteoporózy.Zajímavé je i z tvého hlediska,že prý máme hlásit její užívání hlavně při stomatologickém výkonu!Což nechápu proč.
Jinak přesně tvé potíže s MTX mám!!!Prosím doktora,aby už mi ho vysadil,ale neposlouchá,mám pocit,že bude po mně a druhý den jsem úplně mimo,dokonce např. piju a nepolykám,pak se dusím,prostě mě moje tělo vůbec neposlouchá.Ale jaterní testy mám v normálu,představ si to!?
No nic,končím,mějte se krásně,doufám,že jste zdraví,vy co se neozýváte!!Lucce ten Stodal zatím téměř zázračně pomáhá,to strašné zahlenění se ztratilo a dokonce jsem ji vezla ke koním,ale zrada-chřipajzna skolila paní trenérku,takže jsme jeli domů.
Holky u nás je sněhu!!!A jestli přijde ta vichřice,jak povídají,tak budou sněhové jazyky a budem si zase hrát na zapadlé vlastence :-))

Miluš (Ne, 1. 2. 2009 - 15:02)

Ahoj všem.Stáni to si děláš srandu s tim MTX,že ti ho dávali i přes problém který píšeš já jsem vzala jen jeden a bylo mi tak zle celý týden. Volala jsem dr.a ten okamžitě vysadil.To je jak by nevěřili,že je po něm zle.Vždyt museli vidět JT že to s tebou cvičí.Já vím člověk si říká já si zvyknu vydržím ,ale lékař má vědět co ano a co ne.Mějte se všichni fajn.

staňa (Ne, 1. 2. 2009 - 13:02)

Dáši, obojí znám a taky beru, jenže u mě je to problém trochu jiný - já jsem ve 20 letech prodělala hepatitidu B ( nemoc z povolání, kterou mi jako správnému zdravoťákovi zahráli do autu, aby mi nemuseli doživotně platit)a to jsou následky na celý život a když je ještě přikrmuji naší skvělou léčbou, bez které se bohužel neobejdeme, tak je výsledek takový. Nadi, ta Bonviva není nebezpečná tím, že by ti ona rozleptala jícen, ale tím, že překyseluje žaludek- tím se tvoří nadměrné množství žaludeční kyseliny ,( kyselina chlorovodíková) a ta když se vrací do jícnu a to opakovaně nebo stále a po delší dobu - což bývá také u pálení žáhy ( proto se podávají anacida na zmírnění ph žaludku), tak dojde k naleptání jícnu. Nevím, ale buď se zeptej lékaře, který ti ji píše, jestli nelze vyměnit za jiný lék nebo třeba k tomu nějaká anacida. Markétko, co marodi - doufám, že už se to lepší. Nás to potkalo po začátkem ledna (jen starší syn byl na horách - tak se tomu vyhnul) zato teď je od čtvrtka s chřipajznou v postýlce, ale dnes hlásí, že už dobrý. Vláďo, kde jsi? Snad ne v tom Rusku, že se neozýváš, jen doufám, že jsi se nenaštval s tím blbým fórkem. A markétko18 - ty taky nějak mlčíš- asi odpočíváš po tom zkouškovém maratonu. Ahojky držte se Staňa

Naďa (Ne, 1. 2. 2009 - 07:02)

Ahojky....
Marti, myslíš, že by Bonviva opravdu dokázala rozleptat jícen? Já vím,píšou to tam, proto nesmíme ležet, ale já ten prášek polykám docela s odporem a představa, že by šel nechtěně VEN a něco takového způsobil, to je docela děsivé, to je jak nějaká kyselina. Hrůza!!!! Ten SKELETIN mě docela láká, prosím, poradila bys mi, jak ho u Energy objednat nebo kde ho koupit?Nikdy jsem o tom neslyšela.Moc děkuju.
Market, co tvoje zlatíčka, už jsou na tom lépe? Když marodí jeden, tak si to pak v rodině většinou předají, protože izolovat maroda od zdravých je skoro nemožné. Já to u nás zažila po vánocích, přinesl to taťka a pak jsem to čapla já a předala mamce.
Stáni, vtip s rýmečkou je hezký a taky pravdivý,ha ha. Pokud jde o práci, tak to mám trochu podobně jako ty. Nejsem OSVČ, ale i jako zaměstnanec si naštěstí na nedostatek práce stěžovat nemůžu, dělám ve firmě, kde externě zpracováváme účetnictví firmám, takže práce stále dost a teď zrovna období daní, takže práce i o víkendech. Ale mě to strašně baví, takže jen tak dál.
Tak zatím pá a hezký den.

Dáša (Ne, 1. 2. 2009 - 06:02)

Ahoj všem.Stáni mívala jsem taky špatné jaterní testy a hodně mi pomohl Ostropestřec-kapky a Essentiale forte-to je od doktora.Ale asi to znáš.

staňa (So, 31. 1. 2009 - 22:01)

Ahoj holky, nevím na co je Bonviva, předpokládám že na osteporozu - jestli ano, tak se domluvte s lékařem, že vám po ní není dobře, tyto léky se dají dost dobře nahradit jinými, které budou vůči vašim žaludkům šetrnější. Proč si ničit zažívání, já si myslím, že do sebe jedů, které jsou bohužel na naši nemoc nenahraditelné, cpeme dost. Já měla po MTX celou dobu otravu, tvrdili mi, že si tělo zvykne, že ho začne tolerovat, až mi odrovnal játra tak , že jsem měla JT 3 násobně vysoké, tak mi ho vysadili. Jenže JT klesly do normálu a teď až absolvuji vyšetření na nasazení Mab Thery zjistili, že ji nemůžu, že by to játra nevydržely. No nechtěla bych vědět, jak na tom byly před tím rokem, kdy jsem myslela, že po další dávce MTX už snad umřu.(zimnice, teploty, průjmy,hořko v puse, nemohla jsem jíst, jak mi bylo blbě a po dávce jsem byla 3-5 dnů hotová a tak to šlo téměř 2 roky než pochopily, že tak to nejde.Tak do toho ať lékaři vymyslí lepší a šetrnější variantu, přesně tak jak to píše Miluš. Emičko, holka ozvi se a prosím bojuj!!! Papa Staňa

Miluš (So, 31. 1. 2009 - 21:01)

Ahoj všem.Ajo plně s tebou cítím byla jsem na tom také tak a nyní je mi mnohem lépe sice to chvilku trvalo,než diagnostikovali lék který jsem žaludečně zvládala protože mi téměř po všem bylo špatně, ale stálo to za to.Mějte se všichni hezky a hlavně hodně bezbolestných dnů.

staňa (So, 31. 1. 2009 - 18:01)

Ahojky všichni. Marti,s mužskýma máš pravdu, ale nechci a ani nebudu na ně nadávat, protože doma mám 3 kousky a já bych za ně i dýchala, kdyby to bylo třeba. Holky, víte kdy je mužský na smrt nemocný - no přece, když má RÝMEČKU. A teď jsem asi naštvala ty naše dva drahokamy co jsou tu s náma, ale snad mi vtípek o mužích odpustí, jsem blond a kdybych se měla naštvat u vtipu na blondýny, tak bych byla naštvaná asi pořád. A tak vám jeden napíšu: Prodavač vyveze blondýně před prodejnu auto, které si právě koupila. Ona nasedne, vyběhne ven a začne vypouštět kola. Prodejce zděšeně vyběhne a ptá se: " je nějaký problém?" a ona " né, mám jen vysoko sedačku." Nadi, chodím do práce a můžu ti potvrdit, že rána jsou krutá a někdy celé dny, ale já asi kdybych měla ID, tak už mě asi nikdo nepotká, protože takhle musím i když lezu po čtyřech, ale já jsem OSVČ - tak si tak nějak tempo určuji sama, ale zato, když hoří, tak jsou to dvanáctky i pátky a svátky. Ale nestěžuji si, protože dnes je spousta lidí bez práce a mají existenční problémy - já zaplať pánbůh práci mám. A s tou léčbou se určitě ozvu, doufám, že mi něco lékaři vymyslí, že mě neodepíšou - snad ne, když si lékařka vyžádala konzilium. Zlatíčka moje držte se vyhýbejte chřipajzně a pa Staňa

Martina (So, 31. 1. 2009 - 17:01)

Ahoj všichni!!!
Nadi,já mám po Bonvivě strašně překyselený žaludek,však proto se u ní nesmí hodinu lehnout,protože ty agresivní šťávy by nám rozleptaly jícen,takže samé lepší věci musíme jíst,co?!
Jinak Osteocare je z lékárny,píše mi ho revmatolog a je to vápník+hořčík+zinek,pak mám taky večer šumivý vápník,no a Skeletin si kupuju od Energy,v lékárně ho neseženeš,je tam mletá sépiová kost,takže ten nejpřirozenější vápník,kolagen,rybí tuk,ale taky kopřiva na pročištění krve,šípek a mangan,který je taky důležitý na stavbu kostí a chrupavek.
Když si beru jedno,tak vynechám ty druhé,nemíchám všechno do sebe.
Stani teda to koukám,ta reakce na bio je strašná,doufám,že ti doktoři poradí,určitě nám napiš,jak jsi dopadla?!
Markéto,doufám,že se držíš a nechytneš to od těch svých marodů(nejhorší jsou chlapi,ten můj se nastěhuje do obýváku,aby jsme to měli všichni jasný!!).Lucka už je taky pěkně zahleněná,potřebuje odkašlat a zatím to nejde,ale snad už to zítra povolí,protože už 2 dny má Stodal.
tak zatím čauky zlaťáčci držte se :-))

Reklama

Přidat komentář