Reklama

revmatoidní artritida

Martina (Čt, 5. 2. 2009 - 11:02)

Ahoj zlaťáčci!!!
Tak už jsem zjistila,co to mělo znamenat s tou doktorkou!!!Mio,měla jsem víc štěstí na netu než ty a mudr jsem našla,má opravdu ordinaci v Uh.Hradišti a je revmatoložka.No a pak jsem volala svému doktorovi a on mi vysvětlil,že tam je vlastně centrum Bioléčby a veškeré mé nálezy tam musí posílat a vlastně přes ni zařizuje Bio pro svých 8 pacientů.No a paní doktorka se rozhodla nás všechny vidět.Ptal se mě,kdy tam jedu,tak jsem mu taktně vysvětlila,že jsem je poslala do háje,že je neznám a nikam nejedu!!!!Doktor šel do kolen,ale co jsem měla dělat,když mi volá někdo cizí a zná mé jméno a telefon!!!Měl mi to už dávno říct!!!
no tak to je věc,co,zase moje výřečnost zaválela!!!

Vláďa (Čt, 5. 2. 2009 - 09:02)

Oprava : http://www.revma.cz/crs/biolecba.htm

Naďa (Čt, 5. 2. 2009 - 09:02)

Ahoj kolegáčkové....
Moc vás zdravím a napíšu pár řádek k BIO.
Mám ji od září 2008 a doufám, že ji ještě dlouho budu moci brát. Člověk ale nikdy neví, co se najednou vyvrbí ve výsledcích, jako u Stáni, no a bude konec. Vianko a Mio, píšete, že BIO nechcete za žádnou cenu, že ničí imunitní systém, poškozuje orgány apod. Ale, ruku na srdce, myslíte, že všechny ostatní léky, které do sebe cpeme jsou BEZ vedlejších účinků? Nejsou a navíc, protože je polykáme v tbl., silně nám poškozují žaludek. Imunitní systém ničí všechna antirevmatika, RA je imunitní onemocnění, takže i bez jakýchkoliv léků je naše imunita mizerná. Nechci tady nikoho přesvědčovat o tom, jak je BIO bezpečné, ale po 30 letech užívání všech možných jedů mi nepřijde tato léčba víc nebezpečná, než ty ostatní. Když mi BIO dávali, musela jsem samozřejmě podepsat SOUHLAS, že mě seznámili s jednou hlavní komplikací při této léčbě, a to je horší boj s infekcemi.Takže i chřipka, pro někoho banální, může mít u mě horší průběh.Ale i přesto jsem tuto léčbu vzala všemi deseti, protože chci chodit, hýbat se, pracovat...a ne jen přežívat a polykat Brufeny, Plaqenily,Prednisony....když otevřete příbalový leták těchto léků, tak se taky leknete a řeknete, nechci to polykat. Tak to je můj názor, asi s ním ne každý bude souhlasit, ale to je dobře, každý máme na stejné věci názory různé.
Zatím se opatrujte a pá pá.

Vláďa (Čt, 5. 2. 2009 - 08:02)

Kvítečkové moji, posílám Vám studii lečení pomocí Bio. Koukněte na tyhle stránky:
http://www.revma.cz/crs/biolecba.htm. Už jsem je jednou posílal, ale když vidím, jak rozlišné jsou Vaše názory na tuto léčbu, tak Vám je posílám znovu. Já osobně jsem BIO odmítl, ale to už jsem psal a také jsem psal proč. Ale nejdříve jsem si prostudoval dostupné materiály o tomto druhu léčby.
Držím všem palce, ať je Vám lépe,nenechte se děsit doktorama, protože oni prostě mají nějaký limit a pacient je ve většině případů až na posledním místě. Ne ovšem u všech, jsou mezi nimi i skvělí doktoři, který Vám dokáží hodně pomoci. Ale je opravdu těžké je najít. Ale Vám se to opravdu povede jako mě a proto všem držím palce,aby měl štěstí jako já.

Mia (Čt, 5. 2. 2009 - 07:02)

Vianko, já s tebou úplně souhlasím. Já zase slyšela, že BIO úplně zlikviduje vlastní imunitní systém a vedlejších účinků mraky. Taky ji nechci.

staňa (St, 4. 2. 2009 - 22:02)

Ahojky všem. Tak jsem se dnes po telefonu od pí. dr. dověděla, že je to obrovský průšvih s těmi játry a nemůže mi vůbec níc zatím dát (vůbec nic konec Bio),tak do Prahy zítra nejedu, vše je pasé, tak jsem asi na konečné. Emi, mi je 48 a Bio jsem měla - jen kdybych neměla problém s těmi játry, takže ať ti lékařka nekecá - vyměň ji!!!Vianko, každá léčba má pro a proti a mě sice Embrel fungoval 3 měsíce, ale já kdyby mě měli čekat ty nádherné 3 měsíce, tak bych do toho šla znovu - zůstala jen báječná vzpomínka a přání, abych se ještě někdy takhle zlepšila. Sluníčka, mějte se krásně pa Staňa

Viana (St, 4. 2. 2009 - 20:02)

Ahoj holky a kluci,,,Dnes jsem se bavila se svojí revmatoložkou na témo BIO- léčba a řeknu vám,že to co mi o tom řekla mě ůplně vyděsilo. Nevím kde je pravda,jestli u vaších doktorů nebo u ní,ale prý se to dává až jako poslední štace,když už nic nezabírá a má to strašné vedlejší účinky. Prý to poškozuje jiné orgány. Nechci vás v žádném případě strašit,máte své doktory,kteří by určitě nedopustili,aby vám uškodili,ale cítím poninost vám napsat,co jsem se o tom dověděla. Možná se má lékařka mílí,nebo je špatně informovaná,ale tohle mi opravdu řekla.

Markéta (St, 4. 2. 2009 - 20:02)

Ahojky prdelky:))) koukám, že nám tu zabloudil nějaký stupidní anonym:( běž si sprosťáku schladit žáhu někam jinam, tady jsou slušní lidé!!! Téma travička a účinky je velice zajímavé a myslím si, že i diskutabilní. Jinak Marti, přemýšlela jsem o té doktorce a být Tebou, zkontaktuji svého revmatologa a se situací jej okamžitě seznámím. Kamery se neboj,jsou horší věci a bude lepší pokud se Vše prověří a vyloučí všechny negativní aspekty. Mio, doufám,že tu operaci stihneš a koleno Ti vyspraví, aby si mohla co nejdříve běhat jako laňka:)))Nadi, já jiokusila, ale nemyslím si, že by na mě měla nějaký pozitivní či negativní účinek. Nepatřímani k lidem co by tohle vyhledávali a tak jedinou mou drogou bude a je nadále čokoláda, dobrá nálada a děti:)))Tramal, fuuuuuuj již nikdy, to si raději dám ač abstinent panáčka slivovice:))) sice by mě porazil a Mia by asi řádila (nyní myslím tu v bříšku):)))Jinak dnes jsem doma tiskla babičkám fotečky dětem, od té doby,co jsme si k vánocům koupili tiskárnu zkouším novéa nové možnosti programu a bavím se u toho jako malé dítě:)))Opatrujte se všichni a posílám pozitivní energii úplně Všem:)))

Naďa (St, 4. 2. 2009 - 16:02)

Ahoj ahoj ahoj...
Hezké téma tu probíráte, ale já ho znám jen z televize, nikdo kolem mě marihuanu nekouří, ani nepapá, tedy nikdo, kdo by s tím chlubil, to bude přesnější. Já osobně bych se bála, ne snad porušení zákona 2 rostlinky si vypěstovat, ale použít ji, mně by po ní bylo určitě blbě, když mě porazí jedy typu Tramal. Možná namítnete, že se tyto dvě věci nedají srovnávat, ale BOJÍM BOJÍM.
Martinko, no to snad ne, Humiru ti nemůžou vzít, na něco takového ani nemysli!!! Hlavně napiš, jak dopadlo to setkání s tou doktorkou, kdo ví, co za tím bude. Snad jen omyl.Držím palečky.
Holčičky a Vláďo, přeju hezký zbytek středy, pá pá.

Miluš (St, 4. 2. 2009 - 15:02)

Ahoj všem.Koukám zajímavé téma,ale nevím co říct takže nic.To je jako dobrá rada.Martino to je opravdu divné,že ti dává leky dr.který ti nezná,ale v našem zdravotnictví se již nedivím ničemu. Mějte se fajn.

Mia (St, 4. 2. 2009 - 14:02)

Já taky začínala s prednisonem, pak zkoušeli vše možné, byla jsem dítě a v paměti mám pouze dyclofenak, salzopyrin a penicilium, ale bylo toho víc. To by věděla mamka. Slazopyrin nějak nemá ráda moje krev, takže mám medrol, coxtral a MTX. Co je ta ARAVA vůbec netuším. Ale to máš teda Emi, pěkný počet operací za sebou, nevím proč radši nenasadí bio a těch oparecí tě neušetří. Já teda vůbec netuším dle čeho se posuzuje bio, ale já na ni taky nárok nemám, popravdě ji ale ani nechci. Nevěřím tomu.

Ema (St, 4. 2. 2009 - 14:02)

Holky ja tu marihuanku namyslela až tak vážně,ani nevim kde bych ty rostlinky měla splašit,taky by mě nenapadlo pěstování ve velkém jen tak 2 rostlinky.Stani na bio nemám nárok,ale o tom už jsem tady psala,teda v rychlosti -bude mi čř a léčim se od 18nácti,v 80 letech byl na léčeni dostupný jen prednison a zlaté injekce nemoc probíhala progresivně rychle,dnes mám po vyměně ramene a kloubu dolních končetin a rekonstrukci páteře C1 C2 zanětlive procesy už ani nemívám ,ale klouby jsou dost zdeformované a stuhle lékařka ktera schvaluje Bio řikala,že se musi držet určitych tabulek a ja se tam bohužel nevlezu,ale že není vyloučeno o to požádat do budoucna,Teď jsem na Salazopyrinu a Coxstrálu a Caltráte.Aravu jsem brala asi půl roku a revmatoložka mi ji vzala.pry neviděla žadne změny tak ať si ji da někomu známému dávala mi na jevo jak jsou to drahé léky a že mi už to stejně nepomůže ať se s něma třeba zadavi.Chodim k ní 26 let ale poslední dobou je na mě hnusná.Každy mi radi začít chodit jinam,ale si říkám ,že už to s ni dotáhnu dokonce.Mio to máš teda co dělat ať maš hotove předoperační.Budu končit holky moje zlaté,mějte se hezky zase písnu,ahojky.

Mia (St, 4. 2. 2009 - 14:02)

No asi přejdeme na jíné téma. Tak to jsi měla Martinko štěstí, že to nenapálili do tebe. Oni někteří opravdu jezdí jako čuňata. Markétce přeji, ať jí ten poslední týden, nebo poslední týdny rychle a bezproblémově utíkají a ať to skončí zdárným koncem. Martinko, to je fakt divný, že ti volá nějaká cizí paní doktorka, že tě chce vidět. Já se koukla na internet, ale paní doktorku tohoto jména jsem kromě psychologů nenašla. Je to pozoruhodné. To by mě zajímalo, jak na tebe přišla. To bych se taky lekla.

Návštěvník (St, 4. 2. 2009 - 13:02)

je tu nějakej zkurvyplod kterej pod jinýma nikama provokuje, webmasteři jsou amatéři když ty stránky neumí oštrit a uchránit diskutující před takovýma chudákama

Vláďa (St, 4. 2. 2009 - 13:02)

Nazdar kvítečkové, to je téma, na které není do dnešního dne řádné vysvětlení z pohledu lékařského. I když jsem marihuanu nikdy neměl, dostal jsem mastičku, která tuto složku obsahuje. Ještě jsem ji nepoužil.Je ale fakt, že léčení pomocí marihuany je ve světě zcela běžné a já jsem se s tím setkal již v roce 1981, kdy některým mým pacientům byla marihuana podávána pod lékařským dohledem a měla na ně blahodárné účinky. Bolesti kloubů byly dle vyjádření pacientů o mnoho menší a i celkový zdravotní stav se výrazně zlepšil. Tak to je vše, co jsem k tomuto tématu chtěl říci a asi záleží na každém, jestli marihuanu bude zkoušet.

Martina (St, 4. 2. 2009 - 13:02)

Ahoj zlaťáčci!!!
Tak jsem zpátky z Prostějova a opravdu pár kiláků za tou naší prdelkou už žádný sníh není!!!!A tady to taky taje,takže se mi jelo krásně,až když jsem se vracela,tak 300m nad vesnicí(nekecám)-bouračka!!!Ne moje,ale stejně toho pána lituju,nějací puberťáci v bavoráku mě předjeli velkou rychlostí a pak už jsem jenom viděla,jak v zatáčce narazili do jiného auta.Obě auta rozbitá světla a pomačkaný kufr,no ale co se nestalo-ti blbečci vycouvali a ujeli!!!!Tak jsem pomáhala sbírat střepy ze silnice a ten pán byl nešťastný,ale říkal,že je opravář,tak si to bude muset spravit sám.To jsou věci,co!!!
Jinak jsem byla na té urologii,samozřejmě nic nenašli ani v moči ani ultrazvukem,tak jsem přistoupila na poslední možnost-kameru.Takže 16. mi držte palce!!
Jinak zdravím všechny,u nás na vesnici není vůbec tráva rozšířená,možná je to tím,že jsou tu zdraví lidi,asi to nikdo nepotřebuje,nebo co.Viděla jsem to vlastně jenom v televizi.

Mia (St, 4. 2. 2009 - 13:02)

Jinak jsem taky řidič, ale dle mého názoru se není třeba čeho obávat. A jěště něco pro Staňu - marihuana není návyková, takže odvykačka nehrozí. A perlička: minulý rok jsem byla na operaci s tím prvním kolenem a anesteziolog se mě naférovku zeptal, zda kouřím marihuanu. No zarazilo mě to, a nemělo tedy smysl zastírat. Takže už to možná mám i v papírech. Taky to před Váma nemusím tajit. Alespoň doufám.

Mia (St, 4. 2. 2009 - 13:02)

Tak to jste otevřeli super téma. Já jen k těm testům, když nám berou krev - test na THC nedělají!! Je fakt, že THC se v krvi drží 3 měsíce, ale je jasné, že 3 měsíce naše chování neovlivňuje. Taky myslím, že nikdo z Vás nevypadá na to, že bych ho odhcytla na test THC. Tyto testy nejsou vůbec levné, tak s nima zatím neplýtvají. A jěště jeden bod, před vánocema vyšla na netu zpráva, že ministr školství se snaží uzákonit to, že každý si bude moci vypěstovat 3 kytky legálně. To ale bohužel nevím, jak nakonec dopadlo. Ale je z toho jasné, jaký postoj mají k marihuaně.
A jěště taková pidi poznámka, léčebné účinky THC nemohu potvrdit.
Jinak díky Emy, že sis na mě vzpomněla, operace se blíží, za týden bych měla nastupovat, ale jěště nemám předoperační testy, takže možná že ani nepůjdu. Na internu jdu až v úterý - pí.doktorka neměla volno.

Markéta (Út, 3. 2. 2009 - 23:02)

no tedaaaaa! to je téma do pranice:)))Přiznámse bez mučení,že jsem již takto ochucené koláčky okusila a mimo velkého křenění a sucha v ústech jsem pociťovala jak mi tuhnou nohy:)))Osobně tomu druhým nebráním a vím, že opravdu to na vesnicích lidé pěstují ve velkém...ale pozor! Je přesně definován zákon o požívání, distribuci i přechovávání a já bych nerada někoho z Vás potkala až při předávání balíčku buchet skrze železné zábrany:)))Jinak Vláďo, já se podle tohoto hesla řídím neustále a věř, žádná krize mne nerozhází:))) Majko, jsem ráda, že je ti o něco lépe:))) škoda, že jsi tak daleko. Jinak je velice dobře, že ti ponechali PID.Vianko, snad víš co děláš a nebereš větší dávky léku,který ti lékař nepředepsal:))) Blížím se pomalu,alejistě k metě 24. ukončeného týdne:))) pokud MIA vydrží, bude mít holčička velikou naději na přežití:))) Kristo, Snad bude Kuba brzo v pořádku a zdráv:) Marodům přeji brzké uzdravení a ostatním posílám pozitivní energii:))) jo, nechala jsem našeho mrňouska ostříhat, držel statečně hlavičku a ani neuhýbal:) jen si nemohu zvyknout, že již nemá kudrlinky, nějak mi povyrostl šikulka:))) páček a pohlazení Všem:)))

staňa (Út, 3. 2. 2009 - 19:02)

Zdravím moje sluníčka. Emi, když nezabírá MTX co se tak domluvit s lékařem, že nefunguje ať ti dá Bio.S tou travičkou bych to já osobně asi ne, protože ten, kdo jezdí- je to na průšvich(až 3 měsíce prokazatelné v krvi) a navíc nám dělají krevní testy a nevím, jak by se na to tvářili ve zdravotnicví, jestli by z toho místo léčby RA nebyla odvykačka. Ale pobavila mě představa, jak si dávám chleba místo se šnitlíkem s tímto a pak na své okolí blekotám nesmysly. Dlouho jsem se takhle nezasmála - dík to jsem potřebovala - jste fakt bezva!!! Pa Staňa

Reklama

Přidat komentář