Reklama

revmatoidní artritida

staňa (Pá, 6. 2. 2009 - 21:02)

Miluško, každý praktický lékař má za každého pacienta v kartotéce, a to aniž by ho viděl měsíčně tzv. kapitační platbu něco kolem 50,- takže když vezmeš v potaz, že má 1-3 tis. registrovaných pacientů, tak to dělá asi 50-150 tis měsíčně aniž by musel přijít do práce. Samozřejmě za každého pacienta, který přijde na ošetření další placené body. A to od každého ještě vybere 30,-poplatek.Staňa

krista (Pá, 6. 2. 2009 - 21:02)

Ahoj všechny zdravím.Nezlobte se,ale nemám čas dnes tu psát. jen sem vám chtěla napsat,že na náš email jsem poslala ČERNOBYL nic k tématu.Reprezentaci dělal Kuba A NECHTĚNĚ JSEM TO POSLALA I NA NÁŠ EMAIL.Tak se nelekejte co jsem poslala za hrůzy.Mějte se krásně k

Miluš (Pá, 6. 2. 2009 - 20:02)

Ahoj všichni plně se přikláním k BIO léčbě pokud je nasazená v počátcích určitě dokáže téměř nemožné,sice stojí hodně, ale co je hodně? Jak píše Stána leky také nejsou zdarma-PN - ID a když už člověk opravdu nemůže tak v naší šetřivé společnosti teprve dojde na BIO ve vysokých dávkách kde je teda ušetřeno? Bohužel to nejsou peníze ani zdraví .O těch šetřivých dr. vím také své.Můj obvodní dr.mi odmítá psát i žádanky na krevní testy jelikož má svojí hromádku peněz a já se léčím u revmatologa tak at mi jí píše on.Já si sice myslím ,že jsem hlavně pacient svého obvodního dr.který má za mne určitě nějaké peníze takby to mělo být samozřejmostí,ale bohužel.Ty naše zákony stejně nepředěláme tak jako dělení peněz.Dokud je člověk zdráv tak se s tím nesetká ,až když je zdravotní problém tak to teprve všechno vidí.To jsem se zase rozčílila. Mějte se všichni moc hezky.

Ema (Pá, 6. 2. 2009 - 19:02)

Ahojky všichni-souhlasím holky tak jako marťa taky s oběma,ja jsem živy důkaz toho,že jsem odmítla MTX takže asi zřejmě žádne Bio.Mít Bio a ještě k tomu plny invalidní to nejde asi moc dohromady,ale Marťa je důkazem toho že jde ,protože bohužel nemoc ji zanechala takové následky ,že již neni schopná práce,ale jak píšeš Stáni je to v doktorech a o doktorech oni musí šetřit.Tvá doktor.Mio ti zase řekla,že na penězích nezáleží tak kdo se má v tom vyznat někdo lže,a nakonec za vše můžem někdy my pacienti-co po nich pořát chceme,co je otravujeme-snad už taky někdo z vás zažil ten pocit.Stáni a co bude teď dál,když ti Bio vzali?Musí to byt hrozné začít léčbu ,věřit ji a ona opravdu zabíra a po několika měs.začne dělat paseku a člověk je tam kde byl,možna i na tom hůř.Ach jo musíme věřit a doufat,že bude líp děkovat za každičké ráno RANo ZAS JE TU RANO-jako v té písničce tuším,že od Marcely Holanové.Mějte všichni hezky víkend Market ty se šetři,a brzy napííísanou.

Martina (Pá, 6. 2. 2009 - 18:02)

Ahoj všichni!!!
Nějak nestíhám,dneska zůstal doma už i Jarda,takže mám veselo,no hlavně,že to zvládnem bez antibiotik,když to včas podchytím.
Jinak na vaše téma.Souhlasím s oběma,Mia má pravdu,že Bio stojí strašné peníze a Staňa má pravdu,že pokud jí dostane člověk včas,tak to mnohonásobně vrátí.Navíc některé bio léky se po zlepšení stavu pacienta dávkují po delší době,takže tam se pak šetří i na léčbě.
Já jsem bohužel ten případ,že mám bio,cítím se mnohem lépe,ale prací už ty peníze nikdy nevrátím,protože mé klouby už jsou moc poškozené,takže děkuji za každý den....

staňa (Pá, 6. 2. 2009 - 17:02)

A ještě srovnání, jestliže má pacient RA tak ji má. Je to, jako kdyby někdo pacientovi s rakovinou řekl, že jeho nádor má jen několik milimetrů a nemá nárok na léčbu až povyroste a bude mít několik centimetrů. Čím dřív se nasadí dobrá léčba ,tím méně škody a nevratných změn bude a pro nás plnohodnotnější život. Ahojky Staňa

staňa (Pá, 6. 2. 2009 - 17:02)

´Mio, když chceš takhle počítat, tak počítej taky: 100tis nemocných RA nemajících Bio promarodí až 5x více než běžný člověk a jsi na 3 měs PN+ léky, rehabka,hospitalizace, taky třeba operace a v neposlední řadě dřív nebo později ID. A pokud Bio nasadí pacientovi, který je po ní plně schopen pracovat a bude-li pracovat třeba jen 10 let, tak zjistíš, že zaměstnanci se počítá plat asi 10% z toho co vyprodukoval, takže ty při platu jen 10.000,- do státního rozpočtu vyděláš 12x 40.000,- ročně a navíc většinu toho, co jako plat dostaneš opět utratíš a když dostaneš ID, tak do st. rozpočtu nepřispěješ ničím a jen budeš čerpat a neboj se, že není velmi dobře spočítáno, že jim pacient léčený Bio přinese do st. rozpočtu mnohem více, než za něho zaplatí - jinak by si pacienti s RA léčbu buď musely platit nebo alespoň na ni přispívat. A když si nebudou ZP stavět hrady a špatně hospodařit, tak na tu léčbu dosáhne i více pacientů ( a všude v západních zemích je tato léčba dostupná až 40% pacientů) jen u nás se s tím stále nějak dělají pupínky a navíc se to prezentuje buď zastrašováním - jaké může mít vedlejší účinky nebo , že ještě pacient nemá nárok. Kdo má právo rozhodovat, jestli dostane obolený pacient s RA léky - jestli je mu už dost blbě nebo ještě málo. Je to šílená byrokracie!!!To jsem se rozohnila. Tak se na mě nezlobte a čekám názory ostatních. Pa sluníčka, ať je nás na adekvátní léčbě co nejvíc Staňa

Mia (Pá, 6. 2. 2009 - 13:02)

Tak jsem se sekla, myslela jsem, že je nemocných 1 % lidí, ale Vláďa ve svém článku uvádí sto tisíc. Takže když budeme počítat, že polovina lidí ji nesnese, nebo nemůže z jiných důvodů, tak je to 22,5 mld. korun českých na rok. To je státní rozpočet např. pro ministerstvo spravedlnosti (mimo jiné, to je jen příklad). Ministerstvo zdravotnictví má např. 8mld kč, ale to má asi i jiné finanční zdroje. Já jen, že je to fakt dost peněz.

Mia (Pá, 6. 2. 2009 - 13:02)

Děkuji Naďo, já jsem si myslela, že se BIO prostě nasadí, nemoc se uklidní, pak se BIO vysadí a je na několik let nebo myslela jsem desítky let klid. Tak to už se nedivím, že jsou tak přísná kritéria, půl milionu na rok a osobu, tzn. s 1% nemocných lidí cca 5 miliard na rok. Teda doufám, že jsem se nesekla v nulách.

Vlasta (Pá, 6. 2. 2009 - 13:02)

Aho děcka pecka.Dnes mě tak bolí záda,že bych někoho zabila.
Jinak k té Bio-přesně co Nadi píšeš.Já ji mám 4 roky.Ptala jsem se několikrát na to doktora a řekl mi vpodstatě to,co tady píšeš.Řekl mi,že když Humiru nebudu zvládat,jsou další BIO produkty-druhé generace. A že je daleko horší hrstima brat různé léky,infuze a injekce.A já jsem moc moc spokojená,mám teď kvalitnější život Děkujííííí.
Jinak Mio,držím pěsti.A možná za pár let budeš ráda,že Ti ji někdo předepíše.Pa

Naďa (Pá, 6. 2. 2009 - 12:02)

Mio, beru BIO zatím půl roku, ale jsou tu holčiny, co ho berou několik let. Nikdo z nás nepřemýšlí, aspoň si myslím, co bude, až BIO vysadíme. BIO není léčba na URČITOU dobu, jako, že máš něčeho 10, 20, 30 injekcí a konec. Tato léčba je řekla bych na dobu NEURČITOU, to je stejné, jako když polykáš tablety, tak taky nepřemýšlíš, že je máš třeba na půl roku, máš je u RA na celý život. I léčba BIO je v podstatě léčba na celý život. No a pokud přece jenom dojde k tomu, že třeba kvůli špatným výsledkům krve, kterou nám neustále kontrolují, nám BIO vysadí, nic nebrání vrátit se k polykání tablet.
Holčičky, jak se dnes všechny máte?

Mia (Pá, 6. 2. 2009 - 12:02)

Mám jen na Vás dotaz? Je už někdo po BIO? Myslím tím jako, zda už jste někdo vysadil BIO a jste v pohodě? Zatím jsem si všimla, že všichni mpíšete, že ji berete. Ale jaké t má důsledky až se vysadí? Nebo je možné ji vůbec vysadit?

Viana (Čt, 5. 2. 2009 - 19:02)

Ahojte všichni tu v diskusi,,,
Je dobře,že máte ohledně BIO lepší informace. Mě lékařka ujistila,že to pro ni není otázka peněz(mám dobrou pojišt.),že kdyby byla přesvědčená,že mi to pomůže napsala by mi ji okamžitě,ale že se ta Bio dává až když už nic nezabírá. Je fakt,že já mám jedničku RA.,tak proto mám i tak nízkou dávku MTX. taky je fakt,že mi asi nezabírá,jelikož klouby bolí.Ale výsledky krve se jí líbí,tak fakt nevím.

staňa (Čt, 5. 2. 2009 - 18:02)

Ahojky holky , kdybych mohla, nevím co bych dala zato brát Bio. Mě ty 3měsíce s Embrelem připadají jako krásný sen, ze kterého jsem se vzbudila jako do války. Mě bylo tak dobře snad naposledy v 17. A zrada není v lécích, ale v mém splašeném těle. Myslím,že opravdu je Bio dost dobře otestováno a ve světě dobře hodnoceno a upřímně, jestli mi život zkrátí Bioléčba nebo RA, ale budu žít a ne živořit, tak to beru. A kolik mi bůh dá času, tolik ho budu mít a otázka je, jak s ním naložím. A teď něco pěkného: byla jsem za kulturou a doporučuji od Daniela Landy Zlatý drak, zpíval tam osobně a myslím, že nejen mě, ale celému obecenstvu se představení moc líbilo, protože děkovačka byla nekonečná a publikum při děkovačce i povstalo - což se mi v divadle stalo jen několikrát a to jen na takových kusech jako je Nabucco. Holký já chci teplíčko!!! Sluníčka moje, mějte se krásně pa Staňa

Miluš (Čt, 5. 2. 2009 - 18:02)

Ahoj všem.Já se přikláním také k BIO léčbě. Rozhodně je rychlejší pomoc a kdyby se dávala dříve a ne až když pacient tř.nechodí třeba by dostali více pacientů do remise.Co se týká škodlivosti tak si myslím že všechno je jed-něčemu pomůže něčemu ublíží.Já osobně užívám velké množství léků 13 druhů-23 tablet denní dávka mám více chorob.Tak uznejte jak může můj organismus za pár let vypadat.Zatím to neřeším žiju.A najít správné kombinace leků je pro dr.také tvrdý oříšek.Tak se mějte ahojte..

krista (Čt, 5. 2. 2009 - 16:02)

AHOJ VŠECHNY VÁS ZDRAVÍM.Také se musím připojit k zastáncům BIO.Kuba před Bio byl na tom dost zle,vozík,berle a teď vozík je zabalený ve slepě a berle za skříní.Zrovna dnes jsme se sousedkou vzpomínaly jak nejedenou musela k nám přijít a pomoc mi syna přenést z místnosti do místnosti.Jak na to vzpomenu tak je mi zle.Díky bohu,že má Humiru a doufám,že nám to pojišťovna schválí a bude ji brát dlouho a dlouho.Když si vspomenu,že bral i tři prášky od bolesti denně a nevěděla jsem jak mu pomoci no hrůza a děs.Tento týden se už asi k počítači nedostanu tak se tu mějte krásně a pěkný víkend.

Vláďa (Čt, 5. 2. 2009 - 15:02)

Článek v novinách :

Revmatici nedostávají léky včas
velikost textu:4. září 2008 10:47
Revmatoidní artritida je mimořádně zákeřná choroba. Může se projevit kdykoli a během několika let zhorší život nemocného o sto procent. Postupně se mu deformují klouby, takže není schopný třeba sportovat ani fyzicky pracovat.
foto: Profimedia.czRevmatoidní artritida postihuje dvakrát až třikrát častěji ženy než muže. Ilustrační snímek

Nemoc, kterou trpí zhruba sto tisíc Čechů, sice nelze úplně vyléčit, ale nové biologické léky umějí zastavit její postup. Problém je, že čeští pacienti se zatím dostávají k léčbě příliš pozdě. Léky jsou drahé a pojišťovny je pacientům proplácejí zpravidla až poté, co absolvují neúspěšnou léčbu jinými medikamenty.

"Roční náklady biologické léčby u jednoho pacienta jsou zhruba 450 tisíc korun," říká mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiří Rod. Aby se tyto velké peníze ušetřily, nasazují se drahé léky jen části pacientů. Nová zahraniční studie však ukázala, že takové počty nejsou správné. Stát by ušetřil mnohem víc peněz, kdyby lékařům umožnil léčit moderními léky v časnějších fázích nemoci.

"Sníží se náklady na zdravotní péči, tedy za hospitalizace nebo za operace," vysvětluje Tomáš Doležal z České farmakoekonomické společnosti. Jednoduše proto, že nemocní se nedostanou do stavu, kdy by operaci potřebovali.

Studie také prokázala, že pacienti léčení biologickými léky stráví na nemocenské méně času než ti méně šťastní, kteří užívají běžné medikamenty.

Ti první "promarodí" průměrně dva týdny v roce, ti druzí 32 dnů. Z toho vyplývá, že pacienti léčení biologickými léky stráví víc času v práci a nečerpají dávky či nemocenskou. Vyzbrojeni zmíněnou studií chtějí lékaři z center, kde se revmatoidní artritida léčí, jednat se zdravotními pojišťovnami o změnách.

"Chceme, aby se účinná léčba dostala k dostatečnému množství pacientů," říká přednosta revmatologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Karel Pavelka.

Ale odborníci druhým dechem dodávají, že biologické léky nejsou vhodné pro každého, kdo revmatoidní artritidou onemocní.
"Ale pořád je u nás nepoměr mezi těmi, kdo by tyto léky měli dostat, a těmi, kdo je skutečně dostávají," dodává profesor Pavelka. Většina pacientů, kteří dostanou šanci na léčbu moderními léky, trpí chorobou zhruba deset let.

Největší pojišťovna

Markéta (Čt, 5. 2. 2009 - 13:02)

ahojky Všem:))) i já se přidávám kzastáncům Bio léčby:))) sama jsemse přesvědčila navlastní oči, kdy mi doslova umíral manžel před očima na Crohnovu chorobu a již za Dva týdny po první dávce Remiceidu jsme zažili takové zlepšení, že jsme se modlili všichni, aby mohl v léčbě pokračovat. díkyBohu, je na tompodstatně lépe a v březnu to bude rok coji bere. Jezdí na pravidelné kontroly s krví a zatímje vše v pohodě:))) Na druhou stranu, má lékařka jako jediná bioléčbu na RA nedoporučuje. Má k tomu své důvody, ale vzhledem k jejim 4 doktorátům jí věřím a její léčbu respektuji. Je založena především na alternativním postupu a radikální léčbu si nechává jen pro velmi závažné případy. Jáosobně žádné léky neberu a jsem zdárným příkladem,kdy mi vlastní protilátky v těhotenství pomohly k remisi. Nevíme, zda a jak dlouho mi to takto suprově bude vycházet, ale jsem ráda a modlím se za každičký den bez léčiv. opatrujte se tu všichni a posílám pozdrav od celé rodinky:)))

Vlasta (Čt, 5. 2. 2009 - 13:02)

Děcka ahoj.
Tak jsem to všecičko přečetla a sama za sebe souhlasím s Marťulou a Naďkou.Já jsem před BIO 15 let přežívala.Chodili mne i obracet na posteli-no nebudu to rozepisovat....Každý z nás to zná.S Humirou jsem začala znovu žít-s velkým žet.Před čtyřmi roky by mne nenapadlo,že ještě někdy slezu u nás do Propadání,budu si moci dovolit delší výšlapy atd.I jízda autem mě způsobovala šílený utrpení.Nemohla jsem do auta nasednout a následně vylezt.Manžel mě tahal jak králíka.Brrrr.A jatra jsem si nabourala Aravou a po přeléčení jsem dostala Humiru a je to v cajku.
Organismus je zvláštní přístoj,u každého funguje jinak.Maminčina kamoška ležela přes dva měsíce s játrama v nemocnici.A víte z čeho to měla?Z Paralenu a Panadolu.Byla zásadová,nic nebudu jíst,všechno to jsou jedy.A když měla problém,sáhla po těchto lécích.Takže-každý to má jinak.
Než žít tak jak jsem žila před tím,raději si o nějaký rok skrátím život.To by nastalo tak jako tak.A manžel s tím souhlasí.Každý den za Humiru děkuji.Díííík.Pa

Martina (Čt, 5. 2. 2009 - 12:02)

Tak jsem přelouskala ten článek o BIo a je tam v podstatě jen obava z TBC...Ta se dá kontrolovat na plicním a navíc je léčitelná,takže mě to nestraší...
Já souhlasím s Naďou,raději prožiju pár let naplno než to živoření plné bolesti,smutku a vzteku,který jsem snášela 5 let před Bioléčbou.Myslím,že by souhlasila i má rodina,protože teď žiji naplno a nebojím se plánovat i léto,protože je mi báječně.Bio mám od srpna 2004 a cítím se po všech stránkách lépe,nejsem ani víc nemocná,protože i před tím jsem měla MTX několik let,takže to bylo stejné.Navíc jsem měla velké zažívací potíže,zánět střev,žaludku,mandlí,slinivky a moč.měchýře(ten se bohužel pořád vrací).A pořád nějaké klouby aktivní,to všechno je teď pryč.Jen v mých nočních můrách mě to straší :-))
Vianko,skoro mi to přijde,že tě pí doktorka straší jen aby ti ji nemusela dát.Taky si myslím,že bereš málo MTX,protože při RA se užívá 15 až 25 mg týdně,zvlášť pokud píšeš,že nepociťuješ změnu....
No nic,zase letím,mám tento týden Lucku doma,tak mám o zábavu postaráno.Nakonec překonala nemoc bez antibiotik,ale zůstala raději doma.
Zdravím vás všecky a přeji pěkné odpoledne!!!!

Reklama

Přidat komentář