Reklama

revmatoidní artritida

Martina (St, 11. 2. 2009 - 10:02)

Ahoj,taky vás všechny zdravím,u nás napadla spousta sněhu,takže na náladě to nepřidá,no ale co,za chvíli bude březen!!!
Taky mám špatné zprávy,protože už vypisujeme s Jardou přihlášky na střední a tak jsem raději ještě volala k těm vojákům,no a oni říkali,že když podával odvolání,tak ať tam ani nechodí.Prý už je podle nějakého paragrafu zamítnutý....No ale naštěstí už nás to nemrzí tolik,jako na podzim.
Ajo,musíš se spíš jenom opatrně protahovat,myslím,že když trochu zapátráš na webu,tak něco objevíš.Myslím,že někde na "revmatologii"jsem něco viděla.
Zatím se loučím,mějte se krásně,všechny vás pozdravuju,ale začínám mít strach o Markétu,kdepak jsi??doufám,že jsi v pořádku

aja (St, 11. 2. 2009 - 08:02)

Ahoj všichni lidičkové!
Čtu jsi vaše příspěvky a plně s váma souhlasím.Sluníčko kdej si.Já zjistila,že bez bolesti to asi nepujde a po přečtení vaších článku mi to dalo jen za pravdu.Prosím byl by někdo tak hodný a poradil,jak mám cvičit abych si neublížila ale se trochu rozhýbala?Ja se zatim pohnu jen když mám léky od bolesti.
Vládo moc tě lituji,Rusko není žadnej med hlavně v zimě.To znám.Moc vás všechny pozdravuji a přeji hodně sluníčka...

Vláďa (St, 11. 2. 2009 - 07:02)

Ahoj moji kvítečkové,
tak jsem zase u Vás. Musel jsem ctě nechtě do Ruska a teď je mi jako většině z Vás. Kdyby mi nebylo tolik let a nebyla ekonomická krize a velké propouštění a rušení některých podniků, hledal bych si novou práci. Tyhle cesty mi opravdu nesedí,zvlášť v zimě. Omlouvám se všem, že jsem se tak dlouho neozval ale ve dne nemám moc času a večer jsem mrtvý již od 8 hod. večer. Ráno musím cvičit a trochu té jógy abych se vzpamatoval. Dnes jdu za psychologem ( je to kamarád ) aby mi trochu pomohl. Co se týká mého příběhu s legitimací ZTP, tak zatím nic nového. Soudruzi a soudružky z posudkové komise se ještě neozvali. Tady v Praze padá sních s deštem, je tady strašná inverze a smok, že se nedá pomalu dýchat. prostě nic moc. všechny Vás zdravím a držte se, jaro tady bude co nevidět.

Vlasta (St, 11. 2. 2009 - 06:02)

Ahoj děcka.Tak z kapačky jsem se vrátila div živa.Kvůli tomu počasí.U nás byla normální bouřka.Tma jak v tunelu,zahřmělo,zablýsklo se a tak velký vločky sněhu jsem ještě padat neviděla.Asi po deseti minutách do toho jako kdyby pršelo-ale už to dopadalo jako zmrzlý kuličky ledu.Vítr to vmetal hlavně do tváří....vůbec se nedalo jít.Úplně to bolelo.No a do rána čítám ,že napadlo dobrých 15 cm sněhu.Po kapačce lepší,večer mě to bolelo míň,ale zase až do hlavy.Dnes v 9 jedu znovu.
Vianko,mě Aulin nezabírá,akorát je mě z něho zle.Jo holky a nezkoušely jste Ultra Cod?Doktor už neví co mi napsat,říkal,že si to silní revmatici chválí,jak se jim uleví.Je to na předpis,ale celý si to hradíte.150Kč,říkám nevadí,jen ať mám po bolesti.Nic.....jako kdybych snědla lentilku.Nic,ale strašně zle.
Tak vidíte...každý jsme jiný a ani ti doktoři to s námi nemají lehký.
Vláďo!!!kde jsi???Holčičky všechny vás pozdravuji,Mio hodně štěstí,Marki ty se drž.Jinak nám všem bezbolestný den.Ať žije hvězda Slunce!!!!Pa

Markéta 18 (Út, 10. 2. 2009 - 20:02)

Ahoj lidičky všechny Vás hrozně moc zdravím i když se neozývám tak si pravidelně každý den čtu příspěvky!!Opravdu ať už je jaro !! Hned to bude veselejší,tohle chmurné počasí mě docela dost zmáhá ! A psychika je opravdu důležitá vím o čem mluvím ale někdy to nejde prostě zvládnout !! Někomu to jde lépe někdo to tak dobře nezvládne! Marky ty se opatruj budeme ti držet palečky !! Všichni se mějte a já se zase ozvu !!

Miluš (Út, 10. 2. 2009 - 17:02)

Ahoj ještě jednou.Dnes se nudím tak jsem každou chvilku na stránkách,ale je nás tu dnes nějak málo.Co Markét jsi v pořádku,že jsi se neozvala a Láda tu již taky několik dní není.Doufám ,že je vše OK.Pozdrav všem.

VIANA (Út, 10. 2. 2009 - 15:02)

Ne to ne,to 2 měsíce nevydržím. Já chci jaro už ted hned,nebo fakt umřu!!!Včera to byla hrůza. V práci jsem se ploužila jak nějaký plaz. Nemohla jsem skoro vůbec chadit. O kloubech ani nemluvě. Dopovala jsem se AULINEM, z toho se mi nějak zvednul tlak,bylo mi divně,ale přežila jsem to. Dnes už je to o něco lepší,ale nic moc. U nás na Moravě sněží,jako by měly přijít vánoce... Mio doufám,že už ti je taky líp. Ke všemu byl včera ještě úplněk. Jinak vás tu všechny zdravím a vážně,Vládo,kde jsi????

Martina (Út, 10. 2. 2009 - 14:02)

Ahoj všichni!!!
Vlasti,doufám,že se ti uleví i tobě Mio,i když tebe budou léčit rovnou operací,co!?
Myslím,že nám všem je tak nějak pod psa,protože je tu mrtvo až na krátké vzkazy.Už nám pomalu docházejí síly,které jsme těžce načerpali v létě,co.No,já to vidím tak-3 měsíce zimy za náma,2 před náma,takže už jsme za polovinou!!!Takže už to uteče rychleji a zvládnem to.
Opatrujte se zlaťáčci moji!!!

Mia (Út, 10. 2. 2009 - 13:02)

Tak s tím nespáním rozumím, já už pořádně nespím 3 týdny. Koleno mě začne v noci vždycky tak bolet, že se prostě kolem druhé ráno vzbudím a už se mi podaří usnout maximálně tak na půl hodinu. Vrchol byl neděle na pondělí, to jsem se vzbudila už o půlnoci a do půl šesté jsem koukala na televizi. Jinak "R" pravdu má. Je třeba dřít i sám na sobě a nespoléhat se jen na pomoc ostatních.

Miluš (Út, 10. 2. 2009 - 08:02)

Ahoj všem.Vlasti držím palce at to co nejdříve zabere,to počasí nás zničí ,kéž by tu bylo léto--celý rok krásných 25 a azuro.Mám hrozně ráda leto!!Ahoj všem

Vlasta (Út, 10. 2. 2009 - 08:02)

Omlouvám se-má tam být 4 noci....

Vlasta (Út, 10. 2. 2009 - 07:02)

Ahoj,všechny vás zdravím.Kdepak se nám toulá Vláďa?Jedu na kapačku,páč to čapozádo mě nepřestává vůbec bolet.V odpoledních hodinách mi ta bolest vlítne do hlavy a to je teprve maso.Už jsem a noci nespala.Včera jsem volala na ortopedii,mám přijet.Doktor Jelínek mi vždy pomůže.Pa

Martina (Po, 9. 2. 2009 - 15:02)

Ahoj,dneska jen proletím a pozdravím
R má trochu pravdu,Markéta je toho důkazem,že zapracovat na psychice má svou cenu,ale aspoň se může představit,drzoun,co?!
tak se mějte nááááádherně

Ema (Po, 9. 2. 2009 - 14:02)

Ahojte všichni,to neznáme R co nám tady píslo,asi neví co to jsou bolesti.Kdo ví jak to myslí,ale duše má i tělo né?a my to tělo máme celé bolavé.to je počasí u náas celou noc sněžilo,teď začal dost vítr,už ať je teplíčko.Mějte se .

Vlasta (Po, 9. 2. 2009 - 13:02)

Děcka ahoj.Všechny vás móóc zdravím.Marki,fakt opatrně.Nadi,já měla reakci na Enbrel.Humira je v cajku.Beru ji už 4 rokem.Ona je (vlastně teď nevím-je Bio druhé generace),nebo byla jediná čistě z lidských buněk.Enbrel měl myší buňky a na ty jsem měla tu reakci.Jo,já jsem také měla nejdříve vyrážku a pak jsem zůstala grogi.Nadi,věřím,že to dobře dopadne.
Jinak anonym R...holky,je to marné....pořád dokola.Přála bych mu týden naše bolesti.Myslíte,že by měl psychiku v cajku?Ani náhodou.To se mluví,když nevíš jaké bolesti Ti znepříjemňují život!!!!Pa

Naďa (Po, 9. 2. 2009 - 13:02)

Ahoj holčičky, moc vás všechny zdravím. Už 14 dní mám problémy s pletí v obličeji, včera se mi to rozjelo tak, že vypadám jako strašidlo. Je docela možné, že to bude reakce na Remicade, na ty myší buňky v něm. Konečně mi léčba zabírá, ale mám tak strašnou alergii v obličeji, že bude s BIO konec. Modlím se, aby mi paní doktorka zkusila Humiru nebo Enbrel, zítra jedu na kožní do Hradce Kr, tak uvidím, co mi řeknou. Vlasti, tys taky měla nejdřív reakci na jeden lék a pak ti dali jiný a je to v pořádku, viď? Musím doufat, nic jiného mi stejně nezbývá, jsem prostě smolař. Mějte se všichni krásně a opatrujte se.

Miluš (Po, 9. 2. 2009 - 13:02)

Ahoj všem.Přečetla jsem si všechny víkendové příspěvky a držím všem palce.Markéto ty se opravdu opatruj vše dobře dopadne již se to krátí. Čím déle vydržíš tím lépe.Dnes nám počasí přeje slunečno ,ale chladno.Zatím se mějte pa pa

VIANA (Ne, 8. 2. 2009 - 15:02)

Ahoj všichni-a že nás tu je...
Teda já dnes trpím jak největší trpitel. Myslím si,že na tom nejste líp,protože to počasí,no hrůza kouknout ven. Holky,jak dlouho vám trvá,když třeba sedíte a vstanete se rozejít? Taky se vám v těch nohách tak usazuje ta pitomá kyselina? Já se šourám jak stará babka. Ke všemu mi začal hnisat palec u nohy,tak to máčím v heřmánku. Vůbec nevím proč mi hnisá,jestli jsem se střihla,nebo to taky patří k revma? Už nevím,co všechno se může vys...
Majko,já mám taky ještě spousty různých nemocí. Křeč. říly,št. žláza, migrény taky,fibroadenomy v prsou,otoky kotníků, prostě fakt jak staroch a to je mi 46 roků.
Maruško,proto bojuj co ti síly stačí a pokud ti budou ubližovat,tak napiš a my přijedeme a uvidí ten tanec. Zatím pa...

Markéta (Ne, 8. 2. 2009 - 15:02)

ahojky:)))asi nemá cenu přesvědčovat anonynmího dopisovatele,který tu napsal krátký příspěvek, aniž by sám osobně znal někoho z nás či se potýkal s touto nemocí a jak už to bývá, zdravý nemocnému nevěří, tudíž mi on či ona nestojí za víc než tato slova: zamysli se občas nad sebou a pak přemýšlej o druhých....ano existuje léčba duchem, ano i optimismus může léčit, ale ještě jsem neslyšela, že by vyléčila RA u pacienta s pomalou degenerací kloubů, úponů a šlach. K tobě vše! Jinak prdelky moje, dnes je ospalé počasí, že i Mia je klidnější a až na pár kotrmelců je hodná:))) Nemám ráda tady tohle plačtivé počasí a jsou velké výkyvy, které nám s RA nedělají dobře. Včera krásně svítilo sluníčko a lákalo lidi ven, dnes bych nepřála cestovat ani nepříteli. Vlasti, ty vystřelovací bolesti znám, jen se nedá specifikovat, zda jsou od ledvin či kyčle. Na rentgen nemohu a takmne čeká ultrazvuk obojího. Majko,pokud máš fajn lékařku,tak ti bio vzhledem ke tvému zdravotnímu stavu a souběhu nemocí pomůže schválit. Vždy jen záleží na zprávě od odborného lékaře, dle kterého ji posudkový schválí. Dávej na sebe pozor děvče milé:))) Miluš, boj s RA je dlouhodobý a musíš věřit, že ti léčba bude pomáhat:)))Mávám všem od A až po Z a mizím dřív, než mi junior pootvírá všechny skříně a vykramuje oblečení:))) páček

staňa (Ne, 8. 2. 2009 - 13:02)

R: máš vůbec pojem o tom co znamenají mnohaleté bolesti, které jsou často neúnosné. Určitě ne, protože bys jinak věděl, že takové stavy jsou velmi často neúnosné , vyčerpávající a odrovnávající. A pokud jsi takový mág a máš na to - tak šup sem s radou - rádi ji určitě všichni vyzkoušíme. R jako radílku - to se ti to radí, když tě nic nebolí.Takové navážky miluji.Majko, do toho, však ono to vyjde a když ne hned, tak třeba na další kontrole, protože pokud vím, tak pro Bio už kritéria určitě splňuješ: postižení více jak 5ti kloubů a neefektivní léčba MTX a jinými klasickými antirevmatiky.Držím palečky a budu na tebe myslet. Pa Staňa

Reklama

Přidat komentář