Reklama

revmatoidní artritida

majka (Ne, 15. 2. 2009 - 15:02)

Martinko, k tomu důchodu. Já když dostala před rokem plný, u komise mi jen řekli, že dostanu plný na 1 rok, pak si mě pozvou, že se mám snažit toho roku využít k léčení a rehabilitaci. Ale proč mi jej dali a na jakou diagn., to jsem se nikde nedozvěděla. Praktik mi řekl, že mi vše sečetli, ale to se už dávno nedělá. Letos po roce u komise, mě řekli, že jej dostanu na další 3 roky, v potaz brali jako hlavní nálezy z neurologie (útlak míchy a nervů) a z psychiny (těžké deprese), RA jen jako doplňující, takže na papíře to zase nemám.
Doba 2 roky mezi kontrolami u posudkáře je asi jen u částečných důchodů. Někde jsem četla, že když máš plný a vezmou ho, nedostaneš žádné peníze třeba i 4 měsíce než se vše vyřídí.Až pak začnou vyplácet částečný. Z toho jsem měla strach, z čeho má člověk mezitím žít? Snad ti jej nechjím když neřekli, do kdy ho máš. Určitě zkus zajít na tu sociálku.

majka (Ne, 15. 2. 2009 - 15:02)

ahojte všichni, doufám, že jste nezmrzli, u nás mrzne a fouká, radši ani nos nevystrčit.
Teda Vláďo,fakt tě obdivuji, já bych bez léků asi nevydržela. I s léky na bolest trpívám jako zvíře. A to nechodím do práce jako ty. Jsi fakt MUŽ s velkou vůlí. Jen aby se ti RA nerozjelo. Snad ta alternativní metoda zabere.Já už taky vyzkoušela od léčitelů po bylinky vše možné, ale nic moc. Ale pokud jsi se už dřív dokázal dostat z těžkého stavu RA, snad to zvládneš. Držím palce.
Stáni, tebe lituji, chudinko, už aby se ti jaterní testy zpravily a mohla zase začít Bio, zvlášť když musíš makat, to určitě příšerně trpíš, myslím na tě. Třeba na bolest zkus aspoň čípky, ty neprojdou trávicím traktem, takže ani játra by neměly zatížit.
Vlasti, Emi, hleďte využít příspěvku na vitamíny a léky, než si to zase pojišťovna rozmyslí a příspěvek zruší. Já jsem u OZP (zp bank) a poslední dobou nic moc. Jen nám platí mamograf od 40 místo 45 let. A taky něco pro děti, ale pro nás odrostlé toho moc nenabízí.
Zdravím Martinku, jak ti radí myslím Markétka, určitě si zajdi na to OSSZ, ať máš nervy v klidu. Třeba už tě ani na kontrolu důchodu nepozvou. Já taky měla strach,než mi jej letos prodloužili.Vůbec nevém, z čeho bych žila, částečný důchod stačí sotva na inkaso. Než jsem dostala plný, musela jsem sáhnout na úspory, jinak to nešlo. Práci jsem už nemohla sehnat na půl úvazku a později už ani zvládnout.Jenže to je řešení na chvíli, viď?
Posílám pozdrav i Milušce, Vianě, Mie, a všem ostatním kamarádkám. Hezký zbytek víkendu.

Návštěvník (Ne, 15. 2. 2009 - 11:02)

většinou zvou co 3roky na přezkum.

Martina (Ne, 15. 2. 2009 - 09:02)

Ahoj všichni!!
Marki,to sis teda užívala -večeři a naušničky,ti chlapi vždycky překvapí,když to člověk nečeká :-)))
My jsme Valentýna oslavili prací,dávali jsme obložení na zeď,no spíš manžel dával a strašně u toho nadávala a já se snažila moc nezavazet a psychicky to zvládat!!Ještě k tomu bojuju pořád s tím nachlazením,včera mi bylo strašně,ale teplotu mám 35.5°,stejně jsem ale musela zrušit to vyšetření kamerou,protože mi řekli,že by viróza zkreslila výsledek,tak ať se objednám až 14dní po ní.
Jinak díky za rady ohledně toho důchodu,ve čtvrtek jedu zrovna do města,tak tam skočím.Rok už to bylo,takže jsi mě docela uklidnila.Vím,že mi ten posudkář říkal,že mé postižení je nevratné,ale sem-tam si mě musí zkontrolovat,takže nevím kdy...
Tak se zatím loučím a jdu vařit čauky

Markéta (So, 14. 2. 2009 - 22:02)

ahojky prdelky:) jen prolétnu a mizím:))) sice jsme nikdy Valentýna neslavili, ale manžel ,mne dnes obdaroval z lásky:))) dostala jsem krásné zlaté naušnice:))) byli jsme spolu na večeři, dala jsem si výborného pstruha na másle. Vláďo, mrzí mne, že musíš znova do Ruska:( ale tady je každá rada drahá , viď? Martinko, zajdi si na OSSZ kde ti PID dali a oni Ti vytisknou na jakém základě Ti byla zdravotní rekomandace vydána, dle jaké diagnozy a stupně, i to na jak dlouho Ti byl PID dán. Zda na dobu určitou, většinou se po roce chodí na přezkoušení či napořád a vtom případě se nemusíš vůbec bát:))))) Prdelky bolavé, foukám na bolístky a posílám pozitivní energii:) páček a lásku Všem

staňa (So, 14. 2. 2009 - 18:02)

Valentýnci moji, přeji Vám všechno nej hlavně zdravíčko a bez bolestí papa sluníčka Staňa

Martina (So, 14. 2. 2009 - 15:02)

Ahoj všichni!!
Chudák Vláďa,taková zima a on musí ještě do Ruska!!!
Emi,já bych asi léky na bolest nevysazovala,jen kdyby mě nějak zlobily,protože mě bolest hodně vyčerpává,nechce se mi pak ani mluvit,no a nedokázala bych s tím bojovat jako Vláďa.Zatím mi to připadá zbytečné,taky furt řvu na děcka,a já bych je pak neukočírovala.Vysadila jsem si ale jiné léky- např.MTX a Prednison nebo Rivotril sama snižuju,ale ty mi dělali zle.Jinak jsem ráda,že jsi tady zase s náma :-)
Taky čerpám příspěvky od pojišťovny,ale od Metalky pro děti i pro manžela,je škoda to nechat propadnout a myslím,že ti poradí i v lékárně a zvládneš to.
Jak jsem psala,že mi vezmou důchod,tak je to proto,že to budou 2 roky,co mi dali plný.Nemám nikde psaný na jak dlouho ho mám,ani nemám psaný stupeň nebo procenta postižení.Prostě mi jen u komise řekli,že mi dávají důchod a pak mi jen přišel papír,kde píšou kolik mi vypočítali,ale jinak nemám vůbec žádný papír....I k daním ukazuju ten,kde je vypočítaná ta výška důchodu,ale že bych měla nějaké potvrzení co mi je,to ne.Tak jsem se vás chtěla zeptat
1)máte nějaký papír,kde máte napsané proč vám dali důchod a jak jste postižení?
2)když vám vzali plný,kolik peněz vám nechali-půlku z toho plného,nebo půjdu zase zpátky na základ?
tak mi napište,kdo s tím máte zkušenosti a jinak přeju krásného Valentýna všem!!!!

Vlasta (So, 14. 2. 2009 - 14:02)

Ahoj Emi,pochopilas dobře.Jste tři,tak tři účtenky po třech stovkách.To je ten vrchní balíček -od tří let.Vitamíny,doplňky stravy a volně prodejné léky.No a ještě každý můžete využít něco z dalších balíčků za dvě stovky.Tak ,aby to nepřekročilo na jednoho 500.Tak potom budeš mít na každého dvě účtenky.Klidně si tam pro informace zavolej.Já mám ty nejlepší zkušenosti.Už to chápeš?Prostě každý z vás má nárok maximálně na 500.No a z toho jsou pro každého 300 na ty vitamínyatd.Pořádně si to ještě přečti.

Ema (So, 14. 2. 2009 - 14:02)

Zdravím,Stáni moc ti držím palce ať ty bolesti zvládáš,je to děs ta naše nemoc,kdo nezažije nepochopí.Vlasti my jsme 3-já,syn a manžel tak mi to ještě jednou prosím vypiš já to pořád nechápu.Takže mam mit 3 učtenky(když jsme teda 3 tak na každého 1 učtenku)a ta jedna učtenka muže být v hodnotě kolikati kč?Pochopila jsem to tak-1 učt=300kč.Omlouvám se,ale mam hrozné chapani na takové věci,Ještě mi to Vlasti jednou vysvětli po lopatě jako blbci.Dík.papa všem.

Vlasta (So, 14. 2. 2009 - 08:02)

Všechny vás zdravím.
Stáni,ten Movalis jsem měla zhruba před třemi roky....a nic.
Emi,pochopila jsi to správně.Jste 4?Tak nakup-musíš mít čtyři účtenky-2x za 300Kč vitamíny+ještě třeba za 200 a za tu stovku kup něco z volně prodejných léků+za poslední 300.Tak budeš mít dohromady za 800vitamíny a za 400 volně prodejný léky,nebo doplňky stravy.Můžeš koupit skoro cokoli,já to nakupuji vždy blízko ZP,magistry to znají-jen řeknu,že vybírám balíček od vnitra.Nakoupila jsem panadoly,přípravky od kašle,na rýmu,na bolest v krku,masti od bolesti...cokoli,A nebo můžeš jen volně prodejný....skrátka jak chceš.Ale je třeba mít vždy ty 300 zvlášť,vypisuješ pak formulář,velmi jednoduchý-jméno,adresu a rok narození-nic víc.No a za ty dvě stovky -4xdvě stovky-pořádný sluneční brýle,různý chrániče,nebo nějaký ty masáže či co tam je.Požádáš je ať ty masáže,nebo solnou jeskyni....ti rozepíší.Přece jim tam ještě těch 800 nenecháš.Formuláře si můžeš stáhnout z netu.A můžeš to poslat i poštou.Ani na pojišťovnu nemusíš chodit.Posílala jsem to 29 a 15 měla prachy na účtě.Prostě je to na každého 500.Jsi chytrá holka,zvládneš to.Ty brýle atd.Musí být ze specializované prodejny.Pa

staňa (Pá, 13. 2. 2009 - 22:02)

Vlasti, vyzkoušela jsi Movalis? Já ho dostala v létě(čípky a inj) a zatím jsem na něho nesáhla, ale měla by to být bomba na sklidnění bolesti. Emi, mě doktorka vysadila kromě Medrolu vše a nic nedostanu dokud nebudu mít v pořádku játra - je to den ode dne horší, ale nemám odvahu si nic vzít ani na bolest a to už nemůžu vylést ani slézt ze schodů a v noci už taky nespávám bolestí. Mám toho tak nějak plné kecky. Vláďo, šťasnou cestu a návrat. Papa sluníčka moje, všechny vás zdravím Staňa

Ema (Pá, 13. 2. 2009 - 20:02)

Lidičky,kde jste dnes všichni celý den??Dnes jen Vlastička s Vláďou poctivě píši. Vlasti pocopila a přečetla jsm to správně,že 211 přispíva né 500,ale jen 300 na ten balíček-myslím tím ty vitamíny.?Takže to si koupím v lékarně vezmu paragon a zajdu na pojišťovnu pro formulář,vypíšu a pošlu,tak nějak to funguje jo???A když je manžel i syn u stejne pojišťovny tak to můžemme využit všichni,ale každý zvlᚍ jo-chápu to tak správně,ja s tím nemám žádné zkušenosti tak poraď prosím.Díky.Jinak Vlaďo obdivuji tě nebrat léky to jsi teda dobrý ,já je vynechat tak mi klouby tak stuhnout,že se nepohnout,a strašně trpět,to teda klobouk dolů,že to dokážeš,ale jestli si tím neubližuješ,ale to musíš vědět a cítit ty sám,co vy na to holky být bez léku,jak byste to zvládaly vy??Pa pa mějte se.

Vláďa (Pá, 13. 2. 2009 - 08:02)

Nazdar kvítečkové, dnes večer opět letím do Ruska. nemám prostě šanci se z toho vyvázat, pokud bych nedal výpověď. nevím, co mám dělat. Nové zaměstnání v tomto věku již neseženu a protože mám manželku od roku 1989 v PID, tak peníze potřebujeme. Život v Praze je čím dál tím dražší. Byl jsem u psychologa, tak jsem o něco lepší ale nic moc. Omlouvám se, že píši tak málo, ale nějak to nestíhám a když mám volno, tak si jdu lehnout. Již 5 den jsem vysadil veškeré prášky na RA a řeším to alternativním způsobem. Zatím žádné výrazné zhoršení. Bral jsem léky, které byly jen na zmírnění bolesti, tak uvidím, jestli to překlenu jinou metodou. Všechny Vás pozdravuji a jsem rád, že se stále nějak všichni držíme.

Vlasta (Pá, 13. 2. 2009 - 07:02)

Emi,tak jsem se dívala na webovky-www.zpmvcr.cz a už tam mají na letošek vypsaný nový programy.Zase můžem čerpat balíčky.Jestli jste celá rodina-víš co to je vitamínů....Mrkni na to

Vlasta (Pá, 13. 2. 2009 - 06:02)

Moje milé a velice vážené přítelkyně a Vláďo,moc vás zdravímVláďo,uvědomuješ si,že jsi opravdový chlap?Ty jediný si tu mezi námi děvčaty zůstal a to se cení,že holky?
No Marki,Martínek je chlap a ti mívají své nálady.Nediv se.Buď ráda,že je zdravý.
Emi,ZPMV dává balíčky + očkování a jiné-např.přilby pro děti,speciální zubní kartáčky atd.2x do roka.Na jaře a na podzim.Dám vědět.Marunko,buď opatrná-myslím s tím úklidem.A marki....to už bych se opakovala.Však víš.Mia už bude mít po operaci?Teď si nepamatuji,kdy měla nastoupit.Hanka se už dlouho neozvala.Děvčata,já už si ta jména ani všechna nepamatuji.
Jinak čapozádo je po té druhé kapajdě lepší,ale večer jsem to zase cítila v té hlavě.Dvě hodiny jsem trpěla jak Job,než mě Indomethacin zabral.Ráno v 5 jsem to už zase cítila až až..kdesi,tak jsem sáhla po Brufenu.Zatím se to dá.Jinak mě otekly obě ruce a levé koleno.Máme tu dobrých 20 cm sněhu,větrno-severák,takže zima.Holčičky zatím pa

libuše (Čt, 12. 2. 2009 - 21:02)

Moc děkuji za odpověď.Určitě vyhledám revmatologa.

Miluš (Čt, 12. 2. 2009 - 18:02)

Ahojte.Majko nechci ti strašit, ale já jsem se do šance na návrat přihlásila někdy před 8-10měsíci to jsem ještě nebyla ani v PN a do dnešního dne ,žádná odpověd třeba budeš mít víc štěstí.Martínek už je kus chlapa zrovna dnes neměl na dr.náladu no!Všechny pozdravuju pa-pa

Markéta (Čt, 12. 2. 2009 - 16:02)

Ahojky:))) tak máme poradnu za sebou, Martínek jen viděl paní doktorku začal plakat:))))co plakat, doslova řvát:)))zvážit jej a prohlédnout byl nadlidský úkol. Nevíme proč, vždy se usmíval, koketoval s paní Mudr a najednou řev a pomalu nám utíkal z ordinace. Měří v roce a půl necelých 13 kilo a měří 87 centimetrů. Už se pronese:))) Emi, ráda tě vidím:))) Majko, třeba se ti po té reklamě co si dnes udělali ozvou a odepíšou ti co a jak dál. Marti, já mám v papírech napsáno, důchod na pořád a vzhledem k prognózám na RA nevěřím, že by si nás pozvali k posudkové komisi znova. Marie, nevím co čekáš za odpověď.Pojud jsi dospělá, tak snad již víš jak se při léčbě RA stravovat i to jaksi váhu udržet a nesvalovat přibývání na váze lékům. Ty jen zadržují vodu a vyváženou stravou i pitným režimem si člověk dokáže sám pomoci. Přeci nečekáš od nás, že Ti budeme schvalovat nějaké preparáty či snad navrhovat liposukci? Každý si zodpovídáme za své tělo sám a proto se kněmu chováme tak jak si přejeme. Budeš-li chtít dodržovat správnou životosprávu i cvičení jenž odpovídá léčbě Ra stačí si na internetu najít vhodnou stravu pro léčbu a pracovat na sobě. Jde o důslednost a pozitivní přístup k sobě samé. Ale nečekej, že to za tebe udělají jiní,nebo ti někdo poradí něco zaručeně zaručeného:))) Musíš chtít a musíš také počítat s tím, že léčba RA i léčba obezity jsou jedny z nejpomalejších, ale nejúčinějších v případě, že porozumíš sama sobě i svému tělu. Majko,přítelkyně netová:))) proto já vařím zásadně v klidu a ve velké vzdálenosti od PC:))) nic mažu se věnovat rodince:)))páček

Majka (Čt, 12. 2. 2009 - 16:02)

Posílám hezké pozdravy z Břeclavi plné sluníčka, i když do jarního má daleko. Hurá!! Zdravím Libušku mezi námi. To tedy musíš mít asi takového obvo%dáka jak já, když řekne takovou hovadinu. Revma mají přece i malé děti a na rtg. to vůbec nemusí být znát. Někdy mi přijde, že oRA tady všechny víme víc jak někteří doktoři. Libuše, popros ho o rozbor z krve na revmat.faktory a pak se objednej u revmatologa.Pokud jsi po ránu ztuhlá a máš třeba i ztuhlé prsty, mohlo by jít o RA. Rozhodně se nenech odbýt. Pak se ozvi, jak jsi dopadla.
Markétko, já se do Šance na návrat zapsala, tedy přihlásila, ale nevím, zda je někde zveřejněné koho vybrali. Šlo mi hlavně o to, dostat se k BIO a pak možná i moci pracovat. Zatím žádná odezva, tak nevím, zda ten projekt běží a co dál.
Kristo, my v rodině opabsolvovali chřipku všichni, s vysokými teplotami. Dobře že Kubík se lepší. Je fakt že medrol může potlačit příznaky.
Vlasti, tedy ty máš novinek, to se někdy tak seběhne do jednoho dne. A dobře, že toho zloděje našli i to rychlé soudní řízení je prima. Jinak se soudy vlečou, až hrůza.
Kristo,u které je pojišťovny Kuba, že mu to nechtějí platit? Hlavně, že v novinách píší, že díky poplatkům bude mít na biol. léky nárok téměř každý, kdo to potřebuje. Kdoví, kam ty prachy pojišťovny cpou, viď? Určitě zas do těch svých paláců.
Vláďo vítám tě, to je fakt děs s těmi služebkami, měli by to zohlednit kvůli tvé nemoci. A netrápit tě.
Martinko, Stáňo,Viano, taky zdravím. Miluš, lupus se nemusí vždy projevit vyrážkou.
Koho jsem zapomněla, dodatečně ahojky a posílám pusu, dnes mě sluníčko dodalo energii, už jsem byla ve městě, vyřídila nutné pochůzky, nákup, a umyla chodby tady v byt. domě. Mám na starosti úklid chodeb za 500,- na měsíc, je dobré, že to dělám, když je mi líp, můžu si to naplánovat podle zdr. stavu.
Holky, tak jsem zaujatá naší diskuzí, že jsem totálně připálila brambory, zase m,ám co na práci,takže větrám, všude smrad. To je něco. Mějte se, pa

Ema (Čt, 12. 2. 2009 - 15:02)

Vlasti ja mám taky popjišťovnu MV,ale o tom nevím,že bych si mohla nakoupit vitamíny ,jak tady o tom píšeš,to je asi jen jednou do roka ,že jo?Tak příště toho taky využiju.Mějte se hezky

Reklama

Přidat komentář