Reklama

revmatoidní artritida

Petra (Út, 17. 2. 2009 - 16:02)

Dobrý den,měla bych na Vás dotaz.Jsme revmatik od 9 let...momentálně se mi to velmi zhoršilo.Nasadili mi slazopirin,ale jsem na něj alergická.Dozvěděla jsem se o boilogické léčbě-infuze.Chtěla bych se zeptat co to je a jak dlouho se to podstupuju a jaké to má vedlejší učinky?Děkuji předem za odpověd

Vlasta (Út, 17. 2. 2009 - 14:02)

Vítám Vláďu a Slávku.
Co se týká lázní ,mám s nimi špatné zkušenosti.Tehdy sem si je vydyndala a primářka mě varovala.A měla 100% pravdu.Říkala ,že mě budou nutit do aktivit,které doma ani nedělám a bude mě všechno bolet a nikdo mě nedá injekci,kapačku.Mě bylo zle,myslela jsem ,že se konce nedočkám.Od té doby už nic nechci.

Martina (Út, 17. 2. 2009 - 12:02)

abych pravdu řekla,mě nikdo nenabídl lázně 10let a když jsem se ptala,tak doktor povídal,že některým pacientům lázně nemoc velmi zhorší

Miluš (Út, 17. 2. 2009 - 11:02)

Ahoj všem dnes už žiji.Vítám Slávku.Co se týká lázní tak ti neporadím RA diagnostikováno 2 roky za tu dobu mne lázně nikdo nenabízel,ale myslím si že mohou chvilku zmírnit bolesti,ale určitě ne vyléčit.Ale je to můj názor.Vítám Vládu již doma.Všem přeji hezký den

Martina (Út, 17. 2. 2009 - 11:02)

Ahojky zlaťáčci!!!
Zdravím Slávku,vítám tě mezi námi.Já nemám zkušenosti s lázněmi,ale někdo z nás ti určitě poradí.Jen vím,že máme taky nárok na rehabilitace,což bys mohla zkusit místo těch lázní,nárok je asi 2x ročně,já většinou dojíždím,ale doktor mi už navrhoval i to,že mě zavře na 3 týdny do nemocnice a to si lidi hodně chválí-masáže,cvičení,koupele a platíš jen nemocnici.
Vláďo,to jsme rády,že ses vrátil v pořádku a na ten tvůj příběh netrpělivě čekám :-))
Vlasti,doufám,že dojedeš dobře,já jsem kvůli tomu sněhu zrušila celý tenhle týden,nechce se mi riskovat.Jinak depku pomalu zaháním,večer jsem se picla-rozhodla jsem se vyhnat virózu alkoholem,tak jsem nejdřív dopila zbyteček ostružinové griotečky a pak jsem to zapila zbytečkem tokajského a vyspala jsem se do růžova jako miminko :-))
A to jinak alkohol nesnáším.
Takže zatím papa a pište pište

Slávka (Út, 17. 2. 2009 - 10:02)

Ahoj lidičkové,zdravím váš RA klub,prodělávám počáteční vyšetřování a myslím,že brzy mě máte mezi sebou.Před pár měsíci malá bolest v malých kloubech pravé ruky plus paže se stále stupňuje a už to bolí jako čert.Mám k vám dotaz,jak se doktoři staví ke komplexní lázeňské péči,je šance hned v zárodku nemoci absolvovat lázně nebo musí být člověk úplný chromajzl,aby dosáhl na lázně?Má někdo zkušenost s Jáchymovem?V nejhorším bych to zkusila jako samoplátce,pokud by to pomohlo.

Vláďa (Út, 17. 2. 2009 - 10:02)

Ahoj kvítečkové moje. Jsem rád, že jsem zase mezi Vámi. Letadlo mělo 12 hod. zpoždění a tak jsme na hnusném letišti trávili pomalu celou noc. Občerstvení žádné, domluva jak s neadrtálcemi. Hlavně, že jsem již doma. Když jsem přiletěl do Prahy, nestačil jsem se divit. Tady je více sněhu než v Rusku. Zima je tady o hodně menší, ale ten sníh mi překvapil. jsem rád, že tu zima nějak přežíváte a doufám, že jak psala Markéta, žádná depka ale pozitivní přístup. jenže ono to kurnik nejde každý den. Ale přece nás nic neporazí.Viděl jsem v Petrohradě žebráky a to je teprve síla. Hned jsem byl zdraví. Až bude chvilka, povím Vám příběh, který jsem tam zažil. Když jsem to vyprávěl mé drahé polovičce, měla slzy v očích. Buďme rádi, kde žijeme i když není vše tak, jak jsme si představovali. Všechny Vás moc zdravím a až se zklimatizuji, tak se zase ozvu. Děkuji všem, kteří na mne myslely. už musím končit, musím udělat zprávu z pobytu ze země, která nám vždy do roku 1989 byla příkladem.

Vlasta (Út, 17. 2. 2009 - 08:02)

Zdravím vás přítelkyně moje internetové.Samozřejmě i Vláďu.Doufám,že jsi se v pořádku vrátil.
Marti,budeš vědět,že to dobře dopadne.Marki,ty buď na sebe opatrná.Počasí...pravé únorové.Sněhu máme strašně moc,ale také mi strašně moc bolí klouby.Od neděle ještě nepřestal padat.Zítra potřebuji sjet pro léky.Taky bych potřebovala kadeřnici,ale mám hrůzu.Rozpařenou hlavu a cestovat.Vypadám už jako zdrápanina.Předběžně jsem objednaná na příští úterý.Tak zatím pa

staňa (Po, 16. 2. 2009 - 21:02)

Zlatíčka moje, všechny Vás zdravím a Vláďovi přeju šťastný návrat. Dnes budu krátká - nemám nebo spíš mám den D.Papa Staňa

Miluš (Po, 16. 2. 2009 - 16:02)

Ahoj všem i Vládovi do Petrohradu.Také dnes nemám tolik optimismu, sklátila mi asi střevní chřipka v životě jsem ji neměla až nyní myslela jsem že už nevstanu co dělalo celé tělo včetně kloubů.Nejdříve jsem si myslela že mi je špatně po lékach,ale asi ne.Tak se všichni opatrujte a Darjo držím ti na 19,2 palce zítra bude líp.

Martina (Po, 16. 2. 2009 - 14:02)

Vianko,taky jsem celý leden takhle jedla a cvičila a bylo mi báječně.Teď v únoru to porušuju,ale zase s tím začnu,protože to fakt pomáhá....
Marki,já se budu snažit,ale ještě chvíli si ponadávám a pak slibuju,že už to bude zase lepší :-))
Jinak dnes jsem volala na OSSZ a řekli mi,že žádný takový dokument mi nepošlou,protože je to přísně tajné a stejně to nemůžu nikde ukazovat!!!To je,co,prý jedině se zeptat obvodní,která má zprávu.

Markéta (Po, 16. 2. 2009 - 13:02)

...pardón, mezerník zlobí a chyby dnes neopravuji, spurtuju k lékaři pro papíry:)))

Markéta (Po, 16. 2. 2009 - 13:02)

Ahojky prdelky moje:))) jaká depka? Jaký sníh? Sluníčko v duši a bude lépe:))) Nemyslet na negativa, ale vyčlenit do popředí pozitiva:))) Nepoddat se stresu a blbým náladám, protože tímtu depku jej a jen krmíte! STOP! KONEC! Úsměv prosím:))))) každé ráno si budete všichni opakovat povinně či po víně:))) Jsem neodolatelně báječný a srovnaný člověk:))) Bolest jeden ze dne menší a menší:))) Zima bude brzy zanámi a budeme se kochat jarním sluníčkem i nádherně rozkvetlou zelení:))) A to vše si zopakujete třikrát před zrcadlem a pěkně nahlas!!!Pokud budou chtítvaše drahé polovičky volat lékařskou pohotovost, tak jim s úsměvem sdělte, že začínáte alternativní pozitivní léčbu duchem:))) Vianko, na zhubnutí je výborná revmatická dieta a její důsledné dodržování, mě osonbě to velice pomáhá amé revma testy jsou naprosto perfektní:)))Vláďo, přejemešťastný a bezpečný návrat a samozřejmě rychlou rekonvalescenci:) Markétko, kašli na virózu, poper se s depkou a bude lépe, uvidíš!!!Martinko, zavolej si na OSSZ a oni ti ten dokument pošlou domů poštou! a HOLKY moje, už žádné depky-to je ROZKAZ!!! páček a pohlazení posílám:)))

Viana (Po, 16. 2. 2009 - 11:02)

Jo a depku mám stejnou jako vy,akorát jsem zahájila protestní hubnutí,cvičení a to mě celkem pomáhá. Přestala jsem jíst maso a uzeniny,tuky a sladké a místo toho jím kuřata,ryby a různé odlehčovací blbinky a můžu vám říct,že to pomáhá,jak na těle,tak i na duši...

Viana (Po, 16. 2. 2009 - 11:02)

Ahoj všichni,,,,Vládo,já jednou taky sekla s práškama a vydržela jsem asi tak dva měsíce. Potom jsem prosila doktorku at mi to odpustí,že už ji budu na slovo poslouchat a at mi honem něco napíše. Ona se smála a říkala,že toto snad udělal každý revmatik,akorát já jsem jí to řekla po pravdě. Můžu ti ale říct,že od toho vysazení se mi revma zhoršilo a není den,kdy bych neměla bolesti. Jinak tě čekáme doma a jsme rádi,že jsi tu s náma,,,,

Vláďa (Po, 16. 2. 2009 - 11:02)

Srdečný pozdrav z Petrohradu zasílá Vláďa. Je tady pěkná zima. Vše mi bolí. Už jsem porušil, že se obejdu bez prášků. Dnes mám v sobě již 3 brufeny a nic moc. Nevím jestli tento majlík dostanete. Držím všem palce aby bylo lépe.Jsem na tom stejně jako Vy. Dnes odlítám domů ( snad, pokud se něco nepřihodí )

Martina (Po, 16. 2. 2009 - 11:02)

Ahoj zlaťáčci!!
Holky,taky mám asi depku,nejvíc se mi to zhoršilo minulý týden,jak se k tomu přidala ta viróza.Připadám si k ničemu,hnusná,tlustá,taky jsem si umanula,že mi vezmou důchod(přiznávám se).No ale není se čemu divit,už týden tady sněží,viděla jsem 2 bouračky,dneska jsem měla jet ke kamarádce a nedostanu se z domu.A i kdyby se mi chtělo plahočit autobusem,kašlu,smrkám,takže hrůůůůza.Mám pocit,že jsem v rakvi a venku pořád sněží...Je to,jakoby na mě sypali hlínu.Ach jo,jednou jsme dole jednou nahoře,co.
Stani,mě už ani ty filmy nepomáhají,potřebuju zeleň a sluníčko,až vyhraju ve sportce,tak je to jasný-stěhuju se na jih,kde neznají sníh.

staňa (Ne, 15. 2. 2009 - 22:02)

Ahoj Markétko 18, já mám depku už od poloviny ledna, štve mě úplně všechno a kolem sebe štěkám jako vzteklý pes, protože je zima, žádný sluníčko a bolestí až nad hlavu, ale tak jsme na tom téměř všichni v tomto období. Musíme zabojovat a těšit se na jaro. Tak se drž zuby nechty a žádné depky. Víš jak to říkáme: pěknou knížku, zamilovanž filmy a veget - jinak to nejde. Tak papa sluníčka Staňa

Markéta 18 (Ne, 15. 2. 2009 - 21:02)

Ahoj lidičky ! Přeji Vám sice opožděně Krásného Valentýna! Ale dřív jsem se k počítači nedostala! Mám nějakou virosu, napřed jsem myslela že je to chřipka!! Ale teplotu mám jen 37.2 a pokašlávám a jsem unavená !! Tak ležím ještě k tomu mám nějakou těžkou depku ! Všechno mě štve i ty dobré věci ? Máte to taky tak někdy ? Prostě mě štve celý život! Ale bojuju se všech sil !A snažím se odpoutávat myšlenky učením nebo čtením ! Asi nejvíc ví Ema co ? Před pár týdny si tím prošla ? Snad nejlépe to z nás snáší Markétka !! Ještě že tě máme Marky ! No tak se držte !! A měj te se krásně já se brzo ozvu aspon mi zvednete náladu když si přečtu vaše příspěvky !! Tak páá a všechny moc zdravíím !! :o)

Martina (Ne, 15. 2. 2009 - 16:02)

Maruško,z toho nedostatku peněz jsem měla právě strach,protože teď nás čeká 8 let,kdy budou děti na škole a najít si práci bylo těžké už dřív,takže teď v krizi v to ani nedoufám....
Jinak dík za rady a když taky nevíš,na jakou diag.máš důchod,tak si tam taky zajdi nebo zavolej,třeba nám ty papíry pošlou i poštou
zatím pa

Reklama

Přidat komentář