Reklama

revmatoidní artritida

Ema (Čt, 19. 2. 2009 - 14:02)

Všechny vás zdravím,Markét-co nám to děláš -do nemocnice,ale když je to nutné,tak se nedá nic dělat,doma to určitě zvládnoui když né,tak budou muset nic jiného totiž asi nezbývá,držím palce.celý týden lítam po nějakych vyšetřeních,přehazují si mě jako horký brambor,ale už mě to vážně nebaví a revmatoložce řeknu své.To si teda za rámeček neda ja vydržím dost,ale co je moc to je moc.Jani to máš teda krásný PID.máš pravdu ,že je to až k zavidění,ale né těch bolestí a trápení s RA, ale jen těch penízku a to právě mnozí nevidí u nás na vesnici je to to samé a to mam PID.rovných 7000.pro některé je i tato almužnička k zavidění.Maruš co je s tebou ??jsi OK???Mijuš co manžel jak dopadl?Opatrujte se lidičky a mějte se rádi papa.

Martina (Čt, 19. 2. 2009 - 13:02)

Marki,taky na tebe(vlastně na vás)budu myslet a ať nám aspoň Markétka sem tam napíše,jak se máš :-)
Přeji hóóóóóódně štěstí :-))))))
Holky o atopickém exému si najdete všechno na netu,aspoň si budete jistější,doktoři člověku skoro nic neřeknou a kdyby vám ty léky z lékárny nezabíraly,zkuste taky to energy,je tam i poradna s lékařem a myslím,že všechny jejich krémy jsou bez konzervantů a s 50% podílem bylin,což je hodně.
Jani,to je fajn,že máš taky tak velký důchod jako já,jinak bych si připadala blbě a přesně chápu tvou radost,já jsem se úplně vznášela,ale nikomu jsem to nemohla říct,to víš tchýně měla po celoživotní dřině 7500kč,sice mi jí je líto,ale my zase musíme ještě vychovat děti :-))

Janča (Čt, 19. 2. 2009 - 13:02)

Markéto držím palečky ať vše dobře dopadne.

Naďa (Čt, 19. 2. 2009 - 13:02)

Kristo, nevím, jaký je rozdíl mezi atopickým ekzémem a mojí dermatitidou, ale řekla bych, že obojí bude prostě alergie na COSI. Já si koupila na mytí obličeje kojeneckou vodu a nebo je možné používat vodu normální, ale převařenou. Panenský olivový olej zkus, tím nic nezkazíš, pleť je po něm vláčná, ale musí to být opravdu PANENSKÝ, prostě ten NEJ...Krém Eliden neznám a Physiogel taky ne, to budeš kupovat v lékárně? A kde ten ekzém hlavně máš? Já kolem pusy, pod nosem to úplně bolí a pak v koutcích očí. Nikdy jsem nic takového neměla, na kožním jsem byla prvně v životě, nevím, z čeho to člověk má. Pá

Janča (Čt, 19. 2. 2009 - 13:02)

Ahoooooooj lidičky. Už jsem tady strašně dlouho nebyla. Je tady spousta nových tváří, které vítám a ty stálice jestli ještě ví kdo jsem moc zdravím.Ňák to všechno moc utíká a já nemám čas si v klidu sednout k počítači a něco napsat. Syn mi v poledne spí jen málokdy nebo jen chvíli.Takže celý den zápřah.V letu jsem jen četla příspěvky, abych nestratila co se vám všem děje a jak se vám daří.Určitě mi ale hodně uteklo.
V prosinci mi přiznali PID a teď mi přišel výměr a mám bez pár korun 10.000,-. Takže jsem nad míru spokojená.Tolik peněz jsem nedostala, když jsem chodila na osm hodin do práce.Připadám si jako kdybych byla bohatá. Nikomu to nemůžu řísct jen vám. To by byla závist po vesnici.Takže Miluš jestli ta šance je aby ti důchod přiznali aspoň ČID tak neváhej.Sebemenší přilepšení je vždycky dobrý.
Taky vám musím říct, že tento měsíc slavím 25 let s RA.Už si nepamatuju jaký to bylo před, ale občas se mi v noci zdá o tom jak "skáču zase přes kaluže". Docela fajn sny.
Taky mi vyměnili BIO. Píchala jsem si dva roky humiru a po poslední dávce se mi udělalo špatně. Nemohla jsem se dodýchnout, motala se mi hlava. Bylo to horší, tak jsem radši jela k obvoďákovi. Ten mi musel dát kapačku (fyz. roztok) a detiaden (nevím jak se to píše, protialergickej lék). Zavolal rychlou, protože to neustupovalo.Projela jsem se sanitkou a doktor ve špitále mě poslal dom s tím, že to žádná alergická reakce na humiru nemohla bejt a že je to psychikou, z injekce jak si jí sama píchám.A že si nemám tolikrát číst příbalovej leták, že pak je mi z toho špatně. Je fakt, že už mi bylo dobře, když mě dovezli do nemocnice, ale co si všechno ještě dovolil, bylo výjmečné.Raději jsem si druhej den zavolala do Prahy a paní doktorka mi řekla, že reakce na humiru bývají ojedinělé,ale že to mohla být, když jsem měla reakci i na remicade. Prý obsahují stejnou složku, na kterou jsem si asi vytvořila protilátky.Humiru už jsem si nepíchla a napsala mi zbrusu nové kapačky Orencia. Jedu na ně 5.3. Jsem zvědavá.Prý fungujou úplně na jiný bázi, tak snad konečně bude fajn. Jsem plná optimusmu a naděje. Zdá se, že se mi konečně zase začne dařit.
Už jsem toho napsala ňák moc, tak končím a zase se ozvu a tentokrát určitě dřív. Mějte se všichni fajn, všechny zdravím a pá

krista (Čt, 19. 2. 2009 - 12:02)

Ahoj všechny moc zdravím.Naďo tak doktor mi řekl,že mám atopický ekzém.(středně těžký)Napsal mi Eliden krém a pak si mám koupit physiogel krém.Máš nějaké zkušenosti s těmito produkty?Taky si mám kupovat balenou vodu na mytí obličeje.Olivový olej rozhodně vyzkouším.Protože už nevím co na ten obličej namazat.mějte se fajn k

Markéta (Čt, 19. 2. 2009 - 12:02)

ahojda, jen prolétnu a mažu chystat věci, zítra musím do nemocnice:( zatím nevíme zda jen na vyšetření či si mě tam ponechají, otékají mi nohy a v moči mám nejenom krev, ale i bílkovinu. Uvidíme řekl slepej hluchýmu,musíme počítat sevším. Musím jim tu vše připravit pro bojové podmínky a zítra se Vám buď ozvu, či sem písne zprávu dcerka Markétka. Páček prdelky a pozitivní energii beru sebou:)

Martina (Čt, 19. 2. 2009 - 10:02)

Ahoj zlaťáčci!!
Dneska jsem jak praštěná po palici,nevím jestli to dělá ta rýma,ale bolí mě hlava a není mi moc do zpěvu.Možná jsem si to zase zhoršila,když jsem byla včera venku,kdo ví,no my vydržíme všechno..:-))
Holky,já jsem pochopila Milušku tak,že ona musí zažádat,protože mi to říkala i kámoška,že od Nového roku se musí žádat po 180dnech.Taky marodí už od října,ale jen proto,že ji chtěli vyhodit z práce,tak nemá jen jednu diagnózu,a stejně jí doktor poslal zažádat,protože se jí už blíží těch 180dní.Taky držím pěsti,ať manžel dobře dopadne,taky jsem to zažila několikrát,když ten můjdělal 10let řezníka,zavolali mi,že ho vezou a bylo to..
Jinak možná vám holky pomůže víc ten olivový olej,než mastičky,dokonce prý stačí i v létě místo krémů s faktorem olivový olej a nikdy se nespálíte.
Mio,ten rybí tuk si taky beru od energy,jmenuje se Vitamarin a je jich tam 180kapslí v balení,jestli si budeš objednávat skeletin nebo ten king-kong,tak si to vem rovnou.
Tak se opatrujte,já jdu něco dělat
papa

Naďa (Čt, 19. 2. 2009 - 09:02)

Ahoj holčičky a Vláďo, moc vás po delší době zdravím. Stejně jako Krista i já teď lítám na kožní, byla jsem u dvou a výsledek NIC MOC. Měla jsem strach, zda to není reakce na BIO Remicade, prý není. Z ničeho nic mám kolem pusy a kolem očí červené fleky, vypadám jako blbec, proč Jak, viďte??? Je to prý dermatitida, něco jako alergie na vodu, špinavé ovzduší apod. Dostala jsem mastičky, takže mažu a mažu, ale efekt bídný. Navíc si nesmím mýt obličej vodou z vodovodu, protože obsahuje chlór, nesmím používat zubní pasty s fluorem, nesmím žádnou kosmetiku..... Jak Kristo píšeš, i já mám obličej suchý, až šupinatý, loupu se jako hádě. Krémy používat nesmím, tak mi doktorka nechala něco namíchat v lékárně, aby to¨neobsahovalo konzervační látky a poradila koupit si panenský olivový olej. Napiš, jak jsi u kožní dopadla ty.
Zatím se mějte všichni krásně a buďte hlavně FIT a v pohodě, i když je to někdy těžké. Pápá N.

Miluš (Čt, 19. 2. 2009 - 08:02)

Ahoj všem.Vlasti ne ,že by mne nabídl,ale on se mne zptal jak dlouho jsem již doma?A že bych měla pomalu uvažovat o tom jestli budu podávat žádost o ID,aby se vědělo co dál jestl pokračovat v PN nebo ukončit(doslova).Já jsem to včera asi špatně podala.Protože mi i něco říkal o podpůrčí době asi(6 měs.)A abych toho neměla málo na přemýšlení tak ted mi volal manžel,že si nějak pořezal ruku (podezření na šlachy)tak ho vezou do špitálu.Já už se z toho opravdu zfanfrním (poseru).Markétce držím palce.Kubíčkovi at se líbí a všem ostatním krásný a bezstarostný den. Ahojte

krista (Čt, 19. 2. 2009 - 07:02)

AHOJ DĚVČATA A CHLAPČE.Taky zdravím Miu z nemocnice.Moc to s cvičením nepřeháněj at se ti něco nestane,stačí 2*půlhodinka denně.Kuba dnes jede do Brna na výstavu TUTANCHAMON.Tak jsem zvědavá jak to zvládne dopoledne má vyučovaní a ve dvanáct teprve jedou do Brna tak přijede kolem 17 hodiny.Dnes bude mít náročný den.Já jdu dnes na kožní s obličejem mám ho neustále suchý a sem tam červený flíček.Už nevím co si na tu hubu mám namazat:))Už jsem vyzkoušela krému ,mastí z lékáren,že jsem zásobila celou rodinu.Stále návštěvu kožního odkládám neboť někdy je to lepší a nechci vypadat jak blázen bez fleků.Pak by si řekli co ta baba tady chce at si namaže hubu indulonou a neotravuje:)Tak dnes ráno flíčky mám tak jdu.Mějte se tu všichni krásně k

Vlasta (Čt, 19. 2. 2009 - 06:02)

Děvčátka přeji pěkný bezbolestný den.
Miluško,já osobně bych do toho dubna nečekala.Na co?Sama píšeš jak je pro tebe obtížné vydržet v zelenině.....a to si myslím ,že pro nás revmatiky není vůbec vhodné místo,když Ti to obvoďák nabídl tak to běž zkusit.Není čekat nač.A uvidíš,co Ti pak řeknou.
Mio Martinka má pravdu s tím Skeletinem.Já ho po operaci kolen a rukou brala taky.Na víc -a to si kupuji pořád- rybí tuk-ty želatinový tobolky,osteogen-ten obsahuje součásti kostní hmoty a kostní minerál,obsahující vápník a fosfor.Doporučují ho nejen při isteoporoze,ale po operacích a při zlomeninách.S tím mám dobré zkušenosti.Všem vám přeji vše to nejlepší,bezbolestný ,pěkný den.Zvlášť teď myslím na Markétku a Kubíka.Držte se.Pa

Miluš (St, 18. 2. 2009 - 23:02)

Ahoj a děkuji za odpovědi a rady.Zajdu asi za obvodním a domluvím se,ale ráda bych počkala na vyjádření revmatologa ke kterému jdu 21.4 to si myslím, že je ještě v normě 22.9-21.4=7 měsíců.Mě šlo i o to abych nepropásla nějakou dobu že když nepodám žádost tak ukončí PN,ale to asi ne.Já tomu vůbec nerozumím ,tak jsem moc ráda,že mi poradíte děkuji děkuji...Markétko přeji aby poradna dopadla dobře a držím palce .Ahojte

staňa (St, 18. 2. 2009 - 21:02)

Miluško, u naší choroby je předpoklad, že nezvratné změny jsou trvalé a záleží také na progresy onemocnění, protože někdo se s RA potýká spoustu let a nemá tak vlké postižení jako ten co ji má krátkou dobu. Ale pokud tě vyzval oš. lékař, tak se ho na postup zeptej, určitě ti poradí, protože jen málokterý lékař toto pacientovi navrhne. A také u onemocnění u kterého se předpokládá, že ani po 11 měsících PN nebude lepší se žádá nebo začíná ID vyřizovat už po 6 měs. z toho důvodu, že od soc po 11 měs. nedostaneš už dávky PN a tudíž by jsi byla bez financí než by ti ID schválily a platily a tak jak píše Markétka 60dnů od podání ke komisi -to už jsou další dva měsíce, další měsís lhůta na přiznání a další měsíc než začnou chodit platby a jsi na celém roce jen to fikne. Markétko, tobě přeju, aby v poradně vše dopadlo na výbornou - budu na tebe myslet.Papa holky

Markéta (St, 18. 2. 2009 - 19:02)

Miluško, požádej co nejdříve, zajeď si na Okresní správu soc. zabezpečení a vem si sebou OP, rodný list, výuční či maturitní list, rodné listy dětí, oddací list či úmrtní list manžela, popř. rozvodové papíry, a na papíru sepsáno od kdy dokdy jsi kde pracovala. Oni ti to na důchodovém oddělenív sekci žádosti vypíší a řeknou co a jak dál. Většinou do 30 dní od data podání, nejpozději do 60 dní pozvou k posudkové komisi. Záleží však na stupni postižení a nějak semi nezdá Tvůj I.st? na ČID je třeba II.B a na plnýID III.C. Obvodní Ti musí řádně sepsat diagnózu a stupeň. Není třeba ke komisi poslat všechnu dokumentaci, ale výpis, který je povinen lékař vepsat. Žádá se po 180 dnech z důvodu dlouhodobé neschopnosti, jinak až po roce trvající PN. Mio, opatrně a cvičit můžeš kdykoliv, jen nepřetěžovat! Wobenzym či podobné nesmysly nekupuj, doporučují jej jen lékaři, kteří si od této firmy jezdí v létě kmoři namegazájezdy. Rozumní lékaři vědí, že je to jen reklamní tah, ale o účincích nevědí. Jinak všechny zdravím:) zítra jdu do poradny, tak mi držte palečky:)))páček

Martina (St, 18. 2. 2009 - 19:02)

tak to nevím,je to teď nové nařízení,zkus mu brnknout,ale vychází to až tak za měsíc,to bude půl roku

Miluš (St, 18. 2. 2009 - 19:02)

Děvčata ještě do jaké doby to musím podat jsem doma od 22.9.08 a dnes mi dr.řekl že 6.měs. je první podpůrčí doba a neb jsem ho špatně pochopila protože jsem to nečekala a otázky mne napadají až doma. Díky

staňa (St, 18. 2. 2009 - 18:02)

Miluško, pokud ti tvůj obvoďák nabídl ID, tak neváhej a využij, protože velmi záleží na něn jak to podá v lék. zprávě a pokud ti ID nedají napoprvé můžeš se odvolat a nebo žádat znovu. A této možnosti opravdu využij teď, protože dnes, když dostaneš ID, tak si můžeš vydělat neomezeně. Pokud budeš zvládat můžeš chodit do práce - pokud ne budeš dostávat alespoň ID.NEVÁHEJ A VYUŽIJ!!!
Markétko, já myslela a bylo mi to i tak podáno, že Bio je doživotní a při vysazení se stav zhorší - to chce konzultaci! a bránit se odebrání!!! Kristy je to super, že je Kubíček lepší. Holky můj pokus vás včera vyjmenovat byl hodně odvážný - Markétka 18 má pravdu - je nás tu hodně a někteří se opravdu nějak ztratili nebo se ozývají jen málo, takže v tom mám taky hokej.Sluníčka moje papa Staňa

Martina (St, 18. 2. 2009 - 17:02)

Miluško,vůbec se neboj zažádat.Slyšela jsem,že je to teď povinné,po 180 dnech neschopenky musíš žádat.Nemáš co ztratit,v nejhorším ti ho nedají,ale o to větší šanci budeš mít příště.A když ho vlastně ani nechceš,tak nebudeš mít nervy :-))To ti docela závidím.
Žádá se tak,že jseš sama na OSSZ,tam s tebou sepíší žádost a pak už to posílají obvoďákovi sami a ty jen půjdeš před komisi,až si tě pozvou.Potřebuješ ale spoustu papírů,od rodných listů až po zápočťáky ze všech zaměstnání.
Taky bude dobré v tom dubnu poprosit revmatologa o pořádnou zprávu,kterou okopíruj a dej obvoďákovi,aby ji mohl poslat posudkářům.
určitě to nebude tak strašné
Marki,s depkou se peru,je to lepší,když vypadnu z domu a doufám,že už bude brzo to jaro

Miluš (St, 18. 2. 2009 - 17:02)

Ještě jednou ahoj všem.Potřebuji od vás názor.Před chvilkou jsem přišla od obvodního dr.a ten mi řekl at již uvažuji o žádosti o ID pokud ji chci podat.Jenomže já nevím co chci.Já sice vím ,ale práci v plné míře nezvládnu jelikož prodávám v zelenině a s RA máte všichni zkušenosti takže to nemusím zdůvodnovat.Jenomže nevím jaký postoj zaujme komise při RA 1stupně.Nohy a ruce bolí co jsem na PN a v nové léčbě otoky malé.K revmat. jdu až v dubnu a rozhodnout se budu muset asi dříve .Proto vás tímto žádám o názory rady atd. Už mám zase nervy. Předem vám děkuji

Reklama

Přidat komentář