Reklama

revmatoidní artritida

Martina (So, 21. 2. 2009 - 12:02)

Ahoj všichni!!!
Tak dneska konečně přestalo po 10-ti dnech sněžit,tak hlásím,stejně jako Markétka,že mě pomalu opouští depka :-)
Jinak Stáni,ty si odpočiň a snad ti ta léčba konečně uleví a Vláďo,tak mě napadlo,kdybys chtěl pro Svetlanu nějaké léky,mám nějaké ulité "na zlé časy",takže bych ti mohla poslat měsíční dávku Prednison+Recoxa+Osteocare proti řídnutí kostí.
Jinak přeji všem krásný slunečný den :-)))

Markéta 18 (Pá, 20. 2. 2009 - 21:02)

Ahoj lidičky!Tak hlásím že se zdá, že mě konečně opustila depka!!Tak si to snažím užívat!Vláďo opravdu příběh zní jako pohádka taky jsem měla slzy na krajíčku je to dojemné a máš určitě srdce na pravém místě!Marky to je super,že tě pustili aspoň můžeš být doma s rodinkou,držím ti moc palečky !Kristo pozdravuj Kubu a určitě to pro něj musela být velká zátěž ale je šikula že to zvládl ! :o) A užil si to! Individuál mám já ,není to špatné dá se to zvládnout ale to nemusí být pořád doma ,když mu bude dobře může jít do školy akorát učitelé by na něho měli brát ohled a ze vším mu vyhovět! Stáňo ty jsi opravdu chudinka taky na tebe myslím a držím ti palečky ať se ty bolesti aspoň trošku po těch injekcích zmírní!Koho jsem nejmenovala ať se nezlobí určitě na něho dojde řada příště, přeji všem bezbolestný víkend !Měj te se krásně ! Já se zítra zase ozvu ! Páček :o)

staňa (Pá, 20. 2. 2009 - 20:02)

Ahoj holky, dnes už jsem to nevydržela a šla jsem si nechat píchnout Movalis, sestřička mě strčila do ordinace a dr., když mě vidla, tak jen: no nazdar(obvolala dr.s jater.poradny a nacpala mě hordou léků na játra a inj. na RA každý den), tak jsem odpoledne po mnoha probdělích dnech a nocích konečně na dvě hodiny úplně vytuhla. Kristy, známí byly celé rodinka na Tutanchámovi a všichni děti i dospělí byli nadšení, ale dospělí říkali, že je to opravdu náročné( to jsou zdraví), tak se Kubíčkovi nediv.Marti, cévkování, cystoskopie atd,- opravdu nebolí- není příjemná(vlastní zkušenost).Markétko, ty se drž ať malinká zůstane v pelíšku u mamči co nejdéle-moc na tebe myslím. Našim sousedům se včera něco taky narodilo - ještě nevím co- protože novopečený tatík do rána mohutně slavil s kamarádama a byl tak na šrot, že ještě dneska nevylezl, abych se ho poptala co mají. Papa sluníčka moje Staňa

Martina (Pá, 20. 2. 2009 - 19:02)

Vláďo,opravdu krásné.......
Jinak vás všechny jen pozdravím a k té červené řepě,jestli chcete náš rodinný recept,který dovezla babička ještě z Polska:
uvařenou červenou řepu(např. z boršče)nastrouhám,k ní ještě nastrouhám cibuli,osolím,opepřím,přidám lžičku cukru,zaleju půlkou šlehačky a dám na hodinku do ledničky.Je to změna a dobré taky pro lidi,co nesnesou naloženou řepu na kyselo,což jsem třeba já.Tohle vůbec nepřekyselí žaludek.
Je to lahůdka hlavně k bramborové kaši a pečenému kuřátku nebo králíkovi
papa zlaťáčci

Markéta (Pá, 20. 2. 2009 - 17:02)

Ahojky:))) Vláďo, pán Bůh tě má rád a věř, konáš-li dobro - dobrem se ti odmění:))) paní Světlanu od nás všech pozdravuj a bude-li to jen nějak možné domluvíme se spolu na srazu o další individuální podpoře:)))Stáni, já mám berle doma u rodičů zamknuté nadeset západů, ale jsou tam pro strýčka příhodu, co kyby... Jsem ráda, že jsem doma i za vaše krásné povzbuzení:))) mým problémem je, že mě začala zlobit ledvina a bolest, jenž jsem připisovala výstřelům z kyčle se nakonec ukázala mylnou. Čekáme na výsledky a v případě potvrzení diagnozy mám zajištěn porod císařem:( což mne mrzí, ale nedá se nic dělat,zdraví dítěte i mé je prioritou. Přiznám se Marti to vyšetření cévkou se vážně dá v pohodě zvládnout:) Měla jsem výhodu, žemám v pořádku tlak, v opačném případě si mne tam nechali do porodu. Špatná fce ledvin, špatné krevní i urino testy a k tomu nohy jako konve...Jinak Vás všechny zdravím: ))) Kristo, možná bytenindividuální plán nebyl až tak špatný:))) Záleží na KUbíkovi, zda by s tím souhlasil, ale myslím si, že chce být asi spíše s klukama:))) Na tu výstavu bych se jela také ráda kouknout:)))Majko, manžel červenou řepu pije jako šťávu a má krev po několika letech v pořádku:) já osobně ji nepozřu, ale začala jsem baštit každý den půlku grepu a je mi líp:))) páček a bezbolestné dny Vám přeji:)

krista (Pá, 20. 2. 2009 - 17:02)

Ahoj všechny moc,moc zdravím.Vláďo tvůj příběh se mi moc líbil si vážně BOREC.Taky jsem uronila nejednu slzičku.Markétko to jsem ráda,že si tě v nemocnici nenechali,určitě si potěšila celou tvojí rodinu.Kuba z výstavy Tutanchamona byl naprosto unešenený,vyfotil i pár fotek na mobil.Přijel kolem půl pátý naprosto hotovej vše ho bolelo,ale prý to za to stálo.Musela jsem Kubu nechat dnes doma.Takže za celý únor byl ve škole jen tři dny.Jestli to půjde tak dál budu nucena vyřídit Kubovi inviduální plán.Doufám,že to nebude třeba.Stáni to je mi moc líto,že si jdeš žádat o berle.Všechny vás moc lituji,že máte bolesti.MĚJTE SE MOC KRÁSNĚ K

staňa (Pá, 20. 2. 2009 - 16:02)

Marky, je moc dobře, že tě pustily domů a věřím, že vše bude dobré. Vláďo, jsem tento týden na mraky, slzavé údolí od bolesti, opět o berlích a tak jsem si u tvého příběhu přímo pobrečela - jsi velmi hodný a laskavý člověk a to se cení- takových se dnes už mnoho nenajde. Mějte se sluníčka krásně a bezbolestně papa Staňa

Miluš (Pá, 20. 2. 2009 - 16:02)

Ahoj Vládo zní to skoro jako pohádka,ale věř ,že to je úžasný dobrý skutek a velmi ti k němu blahořeji.Musíš mít krásný pocit ,že jsi mohl a opravdu pomohl téměř jednoduše člověku v nouzi.Při čtení příspěvku jsem měla velkou radost s Tebou a slzičky v očích.Tak se mějte všichni fajn.

Vláďa (Pá, 20. 2. 2009 - 13:02)

Ahoj kvítečkové moji, jsem rád, že Markétě vše dobře dopadlo. Posílám Vám příběh z Petrohradu, který mě potkal a který jsem Vám slíbil. Tak tady je :

Jak jistě víte, jezdím často v poslední době do Petrohradu. Je to město velmi bohatých , ale i velmi chudých. Při těchto cestách jsem se u hotelu, kde stabilně máme zajištěné ubytování, seznámil s velmi chudou a nemocnou paní, která si přivydělávala malováním obrázků. Vyprávěla mi svůj příběh, kde jako vědecká pracovnice pracovala na rozštěpení molekul. Po roce 2000 ( to jí bylo 40 let ) dostala revmatickou horečku. Tato nemoc, která byla léčená tak jak je možné se léčit v Rusku, na ní nechala nezvratitelné následky. Přestala pomalu chodit ( chodí o dvou berlích z nichž je každá jiná, protože jí nikdo nic již nedá. Její důchod činí v přepočtu 50 euro.
Rozhodl jsem se, že jí trošku pomohu od bolesti a tak jsem jí věnoval spoustu prášků na její nemoc. Když jsem přijel na další návštěvu této země, čekala tam již opět na mne a moc mi děkovala za pomoc. Její klouby jí přestaly bolet a chodila již podstatně lépe. Rozhodl jsem se, že jí seženu francouzské hole, aby měla obě stejné. Nic jsem jí neřekl a ani nevěděla, kdy přijedu.
Jaké bylo moje překvapení, když jsem vešel do hotelu a po předložení dokladů na recepci, mi recepční sdělil, že na mne někdo již dva dny v hotelu čeká. A že jim bylo jí tak líto, že jí povolily spát v místnosti pro uklízečky. Chodila tam každý den a ptala se na mne, jestli jsme si nezamluvili hotel. Když jsem jí spatřil, nemohl jsem jí vůbec poznat. Z neupravené paní se stala přímo krasavice. Když jsem se ptal, co se děje, tak mi v slzích v očích sdělila, že díky mým práškům jí bolest ustupuje a že ode dneška je zaměstnaná v tomto hotelu, kde spala dvě noci, jako toaletářka. A že jí budou dávat měsíčně dalších 50 euro a zajistili ji i ubytování. Měl jsem slzy v očích, protože jsem to nemohl vůbec pochopit, jak se mohl takový zázrak stát. Šel jsem se zeptat, na recepci, jestli je to pravda. Ještě mi na recepci řekli něco, co mě položilo do kolen. Že prý je prosila, jestli jí nemůžou dát předem měsíční výplatu, že by mi chtěla jí dát za ty prášky, co jsem jí dal.Ještě , že jí nic nedali.Nevím, jak bych to vydejchal.
Když jsem šel od recepce zase k ní, ohlásila mi, že jsem pozvaný k nim domů . Byl jsem úplně ohromen. Musel jsem ovšem tuto návštěvu odmítnout, jelikož jsme měli nabitý program. Když jsem jí předával nějaké věci, které jsem jí přivezl i když jsem nevěděl, že jí tam zase potkám, při předání plakala a moc mi děkovala. Byl jsem strašně rád, že jsem přispěl k tomu, že se z člověka v bezvýchodný situaci stal alespoň na nějakou dobu člověk, který může ještě žít normálně. Co mě ovšem dorazilo, bylo to, že den pře odjezdem jsem měl od Svetlany ( tak se jmenuje ) na pokoji namalovaný krásný obraz a poděkování za vše. Když jsem odjížděl, navštívil jsem jí na toaletách a slíbil, že jí budu zasílat do tohoto hotelu na její jméno prášky na bolesti kloubů.
Na závěr bych chtěl podotknout, že to není vymyšlená pohádka, ale skutečnost , která mě potkala a jak jsem se netěšil zase do Petrohradu, tak se již těším. I mě se změnil názor.
Mějte se všichni moc krásně a opatrujte se.

Majka (Pá, 20. 2. 2009 - 12:02)

Taky tě Mio zdravím. Určitě se ti noha zlepší a svaly narostou, jen nevzdávej cvičení. Já když jsem 5 měsíců nemohla šlápnout na nohu kvůli otekl. koleni, měla jsem nohu tenší a svaly děsně ochablé i na zadečku a stehnách. Začla jsem cviky na posílení a během 2 měsíců vše bylo OK. Ty ale musíš pomalu a opatrně. Uvidíš, vše bude lepší, vydrž! To s těmi berlami je těžké, i mě dělalo prolém se opřít se kvůli zápěstí. Drž se!

Majka (Pá, 20. 2. 2009 - 12:02)

Všechny vás tu zdravím, po delší době.
Markétko, to je hrozné, že tvému muži chtějí bio sebrat. Vždyť vědí, jak špatně na tom byl. To musíš mít nervy napnuté jak špagáty. To musí človět trpět jako zvíře než mu dají BIO a pak po chvilce úlevy, zase utrpení? Přece je jasné, že to vyléčené není, jen zastavené. Ach jo, připadá mě někdy, že jsme figurky v rukou úředníků, kteří jsou jako neomezení vládci a na nich záleží náš život. Snad dostanou rozum a bio nechají. Ať se drží manžel a nevzdává to.
Dáši, já také trpím zimomřivostí, kolikrát jsem zabalená ve 2 ponožkách, svetrech a dece, a pořád se třesu. Vždy až horká polívka či kafe mě trochu zahřeje. Všimla jsem si, že jak přijde zimnice, zhorší se i bolesti kloubů. Asi to fakt souvisí. Sluníčko a teplo, už přijď!!
Vlasti a Marti, co nejmíň bolesti, nějak tu zimu přetrpte. Stáni, tebe opravdu lituji, a ještě při té bolesti musíš pracovat.Je to kruté, už ať máš játra v pohodě a dostaneš Bio.
Holky, nemáte někdo zkušenosti s červenou řepou? Já začla před 14 dny jíst domácí salát z č. řepy a zelí, protože mi chutná, skoro každý den a mám dojem, že od té doby je mi líp. Nechci to zakřiknout, možná je to souhra náhod, ale od té doby jsou bolesti menší, i migrény polevily. Našla jsem si na netu informace o č. řepě, prý má velké účinky při pročištění organismu, zvyšuje počet červ.krvinek, dodává křemík, taky působí na zlepšení vlasů, nehtů a pleti. Tak čekám, co dál a poctivě papkám řepu. Máme navařené zásoby, takže třeba mi opravdu pomůže, aspoň trochu.
Taky se těším na příběh od Vládi, až bude mít chvilku času.
Kristi, je dobře, že Kubík je lepší. Taky si myslím, že mezi dětmi se rychleji doléčí než sám doma. Musí dohnat, co v době nemoci a nepohybliv. zameškal.
Ještě zdravím Milušku, Vianu a ostatní kočeny.

Vlasta (Pá, 20. 2. 2009 - 12:02)

Huráááá,Markétka je doma.A ozvala se ještě dřív,než já jsem počítala.Marki,na všechno se vyprdni a opečovávej se.Držím ještě všechny palce.Pa

Miluš (Pá, 20. 2. 2009 - 11:02)

Ahoj všem.Markétko to je moc dobře,že jsi doma a máš všechno vyšetření za sebou.Hlavně se opatruj.Mám velkou radost s tebou.Jinak dnes nic nového stále sněží a už je to protivný.Jdu upéct nějakou buchtu,ale nic mne nenapadá.Tak se zatím mějte moc a moc hezky

Martina (Pá, 20. 2. 2009 - 11:02)

Marki to je fajn,že jsi doma!!!
Já jsem musela tu cystoskopii odvolat,protože jsem nachlazená.Sestřička říkala,ať si zavolám až tak 14dní po viróze,aby nebyly zkreslené výsledky.Chtělo se mi smát a říct,že to už budu zase nemocná,ale nedá se nic dělat.Prý je to jen o něco horší než cévkování,protože tam tou kamerou otáčí a tak když čtu jak o tom píšeš,tak to asi nebude tak strašné.
Taky to Biocentrum Uherské Hradiště mám odložené až jak se domluvím příští týden s revmatologem.Zkusím ho poprosit o sanitku,protože jsem hledala autobus či vlak a cestovala bych tam 5 hodin!!!!!
Jinak mi taky není nejlépe,kloubíky bolí,ale ta rýma mě zlobí už 10dní,mám oteklé oči,zalehlé uši a jsem úplně omámená.Aspoň,že mě už nebolí v krku.

Markéta (Pá, 20. 2. 2009 - 10:02)

ahóóóóóóóóóój prdelky moje revmatický:)))jsem zmrzlá, nevyspaná, ale doma! Nečekala jsem takový fofr a překvapilo mne, že jsem nemusela lítat po doktorech, ale nakonec vše vyřešila jedna skvělá paní MUdR v rizikové poradně. Jen mnebrzo ráno odvezl manžel k mé gynekoložce pro doporučení a výsledky a vysadil mne cestou z práce ve Fakultce. Již před půl osmou jsem byla v kartotéce, pak mazala koupit regulační poplatek a již ve třičtvrtě na osm si mne vzala paní MUdR do ordinace. Samami udělala ultrazvuk, vyšetření i prohlídku a dokonce jsem nemusela na urologii ( vzpomněla jsemsi u toho na Martinku, zda tambyla a jak dopadla?) Paní MUdR mne vycévkovala a sestřička poslala vše na kultivaci i rozbor, odebrali mi 3 zkumavky krve a nechají udělat všechny dostupné testy počínaje jaterními, konče infekčním. Zatím jsem bez léků, ale uvidíme jaké budou výsledky. Mám oteklé nohy a k tomu časté kontrakce,malá se začíná tlačit dolů...ještě by mohla aspoň měsíc vydržet.... Vlasti, to je i tím počasím, kolísá tlak a my revmatici jsme na to velmi citliví a vnímaví. Jdu se věnovat juniorovi, je rád, že má maminku doma a mazlíčkuje se:))) pá a po vločkách sněhu posílám Všem pozitivní energii i pohlazení po duši:)))

Vlasta (Pá, 20. 2. 2009 - 06:02)

Děvčátka a Vláďo,moc vás zdravím.Jani,tobě gratuluji a opravdu mlč.Oni Ti budou závidět už to,že jsi doma.
Marki,tobě budu držet palce i na nohách.Uvidíš,všechno dobře dopadne a po obědě se nám ozveš.Jinak vám přeji pěkný a bez bolestný víkend.Není mi dnes nějak dobře.Celkově.Hlava mě třeští,nemůžu ani ležet.Ruce mám oteklý,nevím, cítím se,jako kdybych slezla po hodině z kolotoče.Je to divný stav.Tak pa

staňa (Čt, 19. 2. 2009 - 20:02)

Zdravím všechny lidičky. Hlavně Markétko s Miou- s rodinkou si nelam hlavu, vše zvládnou a ty a malinká musíte být v pořádku. Miluško, jen si nemysli, že zrujnujete ZP - naši hošíci za jeden kalendářní rok stihli 8x sádru (a tu odrobenou sádru uklízet bylo za trest). Jančo,gratuluji- PID si užívej a nikomu se nechlub, protože prachy závidět to jo , ale bolest tu už by nechtěly.Kristy, můj syn má na obličeji ti stejné a chodil 10let na alergologii na inj.vakcíny, ale i teď se mu to udělá- hlavně po oholení(mívá to všude naobličeji i ve vlasech)a máme úspěch s Infadolanem a dětským olejíčkem - a to na to měl všechny možný i nemožný masti včetně kortikoidních.Zdravím všechny a jdu bandážovat kolena už nemůžu vůbec chodit chci si zajít k ortopédovi pro nějakou rehabku a berle. Papa Staňa

Markéta (Čt, 19. 2. 2009 - 16:02)

Díky Vám prdelky moje za povzbuzení i palečky:) já jim tam udělám trochu vítr, rozveselím doktory i sestřičky a mažu domů za miláčkama:)))Volali mi jak z laboratoře, tak znovu od gynekologa, ráno si musím vyzvednout doporučení na jednom konci HK, přemístit se na druhý konec města a mezitím svěřit tchýni juniora na hlídání- to bude mazec, ještě sama nehlídala...K tomu nás čeká laborka, ultrazvuk, riziková poradna a urologie. Jsem zvědavá, jak to vše stihnu oběhat, neboť fakultní nemocnice je veliká a každé oddělení jinde:( no jo no,my ženský hold musíme něco vydržet:) Tak slibuji, zítra se Vám ozvu a pokud nebudu na blízku internetu, ozve se dcerka:) Jančo, gratuluji:))) já mám ČID po desetiletech na částce 4700, Kč...ale na druhou stranu jsem aktivně činná a mám tudíž od zaměstnavatele mateřskou na další 3 roky jistou:)))páček

Miluš (Čt, 19. 2. 2009 - 16:02)

Ahoj ještě jednou zdravím.Markét je mi to líto,ale vše bude OK!!Musíš to zvládnout malinké zlatíčko MIA za to stojí.A rodina to zvládne také neboj jsou to šikulové.Manžel dopadl celkem dobře šlachy jsou v pořáku tak má jenom sešívané oba palce a někde kousek na předloktí.Ale nevzal si PN to přeci nejde!! Pracuje na STK .1 pracovní úraz 2- 8.3.odjíždí na lyže do Francie na 10 dní a co kdyby měl jěště PN.Já to sice nechápu,ale chlap je někdy opravdu chlap!! Ale dobře,že to dopadlo jak to dopadlo pár stehů není problém.Naše rodina se v letošním roce zřejmě rozhodla ,že zruší VZP já 5.m PN dcera=leden-unor 4t-ruka v sádře upadla přítel dcery =leden 3t noha v sádře sport nyní manželpár stehů a ještě nemáme konec února a již DOST!!!Snad opravdu.Tak se mějte moc hezky a opatrujte se..

krista (Čt, 19. 2. 2009 - 15:02)

Ahoj ještě jednou vás dnes zdravím.Markétko držím ti palce a samozřejmě i maličké Mie.Naďo já mám ty červené suché flíčky na kořenu nosu,pod nosem ,pod očima a na čele u kořenů vlasů.Jak tu píše Martina musím se podívat na internet co píší.Doktor mi dal pár vzorků toho krému physiogel a řekla bych,že je to lepší nestahuje mě celá huba.Mějte se k

Reklama

Přidat komentář