Reklama

revmatoidní artritida

ela (Út, 24. 2. 2009 - 15:02)

Jani,to vypadá na Bechtěreva-zvlášť když je pozitivní HLA-27-léčí to revmatolog,stejně jako RA-nevím odkud jsi.

Majka (Út, 24. 2. 2009 - 15:02)

Ahoj Vianko, mě je 45, takže taky už o některých potížích přemýšlím, že by to mohl být přechod. Třeba je to jen tím premenstr. syndromem. Já vždy, když čekala měsíčky, migréna přišla pravidelně. Proto beru antikoncepci nepřerušovaně, abych neměla výkyvy hladiny hormonů a migrénám předejít. Celkem to šlo, až co mě zlobí RA, a všude probíhá zánět, mám migrénu častěji. Doktoři s braním antikoncepce bez týdenní přestávky souhlasí. Zkusila jsem dělat přestávku, ale byl to děs. I když nemám partnera, užívám ji jen kvůli tomuto. A vím, že spousta holek to tak řeší. Indometacin raky brávám. Záleží, jak je migréna rozjetá. Když je už silná, mám speciálně dělaný čípek. Ale stejně i tak den proležím a někdy zvracím.
pa

Jana (Út, 24. 2. 2009 - 14:02)

ahoj, chci vas pozadat o radu. V prosinci mi diagnostikovali spondylartritidu s HLA B27 positivni,s tezkou oligo Dk a susp.sakroititidou bilat. Ma nekdo zkusenosti s timto typem artritidy a jake leky vam na to pripadne zabrali? Zkousela jsem alternativni medicinu - cinske byliny, ale bez ucinku. Zacalo to vse v kvetnu, oteklym kolenem, ted uz jsou to kolena obe, kotnik, zapesti, kycel a beder.pater. Diky moc za radu. A jeste dotaz, jakeho konkretniho revmatologa byste doporucili? dekuju za odpoved.Jana 31 let

majka (Út, 24. 2. 2009 - 14:02)

Ahojky kamarádky a Vláďo. Moc jsem si pobrečela u Tvého příběhu,je to moc dojemné a Vláďa je opravdu člověk s velkým Č. Takhle by se určitě měl zachovat každý, ale v dnešní době tomu tak bohužel není. I já, pokud to půjde bych ráda pomohla, třeba nějakými léky na bolest či dekou nebo co bude třeba, něco mě napadne.
Dneska mě po 2 týdnech klidu zase přepadl záchvat migrény. Fuj, to si vždy uvědomím, jak je mi vlastně relativně dobře, když migrénu nemám, i s těmi bolestmi kloubů, atd.Jak bolí hlava, člověk jen leží. Doufám, že aspoň týden budu mít pokoj. Předtím už jsem mívala záchvaty i 3-4 x do týdne. To jsem víc ležela jak chodila.
Jinak k důchodům. Je pravda, že většina lidí má plný invalidní větší než starobní. A při plném si může člověk vydělat neomezeně. Ovšem musí toho být schopen a myslím, že posudkáři málokdy dají plný důchod někomu, kdo může makat. Ale i 2-3 hodinky jsou dobré, pokud člověk vydrží.Aspoň na ty léky, jak už tu někdo psal. Zase ale málokdy se něco na 2-3 hodiny dá sehnat.
Markétko, vydrž holka, už se ti to krátí. Nedávno jsi oznámila, že čekáš mimi a už se Mia brzo vyklube. Hlavně ať jsi zdravotně v co nejlepší kondici.
Stáni, kéž už by ti mohly nasadit Bio,vždy si na tě vzpomenu, jak v nemocných rukou držíš vrtačku a trpíš. A žádost na důchod určitě zkus. Mohla bys dělat, jen kdyby ses na to cítila, ne za každou cenu. I kdyby jen částečný. Zkus to!
Emi, jsem ráda, že občas písneš, zdá se, že tě depky trochu opustily. Ještě to jaro kdyby přichvátalo a už bude OK,aspoň já v to doufám!
Martinko, Vlasti, držte se. Já se cítím jak ve vězení, co je takové hnusné počasí, samá břečka nebo ledovka. To opravdu vylízám jen v nejnutněším případě. Ještě že k doktorům, co jsou dál mě vozí rodiče. Zítra mám kontrolu u revmatoložky v Mikulově, veze mě mamka moje zlatá, jsem zvědavá, zda mi doktorka zvedne MTX.
Zdravím Naďu, Miu-ať už máš kolínko lepší, cvič, opatrně, leduj.Aby až vykoukne sluníčko, mohlas na procházku.
Taky vítám nové holky, Helenu a Jiřinku.
Ostatní nejmenované ať prominou, i je pozdravuji, hezký zbytek dne.

Ema (Út, 24. 2. 2009 - 14:02)

Aleno zdravim,RS mam taky a bylo mi řečeno nezavislým lekařem,že příčinou je špatna léčba RA,proto se chystám na mého revmatologa a něco asi né moc přijemneho mu řeknu.Ahoj.

Dáša (Út, 24. 2. 2009 - 12:02)

Já ano,ale moc se to léčit nedá.

alena (Út, 24. 2. 2009 - 12:02)

mám Raynauduv syndrom a mám RA má někdo zkušenosti při RA s RS?

Markéta (Út, 24. 2. 2009 - 12:02)

Ahojky prdelky:))) Martinko, zkus ten Bioparox, opravdu stačí jen párkrát stříknout ať již do nosu či do úst a bude ti lépe:))) Helenko, nemyslím si, že ti důchod přepočítají, ale zkus to a pokud uspěješ, jdu to zkusit také. Opravdu se přepočítává pouze doba, kdy byl důchod odebrán či ještě nepřiznán. souběh zaměstnání a důchodu pro přepočítávání není v žádném zákoně ukotven. Ale na druhou stranu, za zkoušku za to nic nedáme, pokud se informujeme na OSSZ a ověříme si to. Vlasti, já se také nechala ostříhat a nemohu si to vynachválit:))) jsem sice jako vrabčák, ale je to fajn změna a nemusím si na hlavě nic složitě tvořit, stačí trocha gelu a je hotovo:) Kristo, neboj jak bude lepší počasí Kuba se zlepší...i lékaři přiznávají, že období puberty a zimní období je pro teenagery nejhorší z hlediska zdravotního stavu:) ještě pár týdnů a máme tu krásných 20 stupňů:))) Dnes mi splaskly otoky,tak snad začne ledvina zase pracovat jak má:))) Mia kope radostí, junior spinká pro dobrém obědě a já si dám chvilku siestu:))) páček:))) Vláďo, pozdravuj ženu a mrknu na meil:)))opatrujte se všichni i jenž jsem nejmenovala:)))

Martina (Út, 24. 2. 2009 - 11:02)

Ahoj všichni zlaťáčci!!!
Ani vás nebudu vyjmenovávat,ale jsem ráda,že tolik píšete a mám co číst :-)))
Já taky bojuju už 3 týdny s nějakou virózou,rýma,škrábání v krku,ale asi i dutiny,protože mě strašně svědí za očima a jsem světloplachá.pořád nosím sluneční brýle,ale nechci léky,protože na viry stejně nezabírají...Moc bych za to nedala,že je to averze vůči zimě a sněhu a věřím,že jak vyleze sluníčko,tak se nám uleví.Vážně taková zima už nebyla pár let a já pevně doufám,že přijde ta obleva!!!!
Jinak nemám co dodat k vašim příspěvkům,souhlasím se vším co píšete,takže se mějte všichni krásně a zatím čauky

Vlasta (Út, 24. 2. 2009 - 11:02)

Holčinky a Vláďo,všechny vás moc pozdravuji.I nové pisatelky.Vláďo ty jsi skutečný borec.Jen procházím,všechno jsem přečetla,ale nemám čas.Odpoledne jedu konečně ke kadeřnici-už vypadám jako zdrápanina.Ráno napíši.Tak pa

Helena (Út, 24. 2. 2009 - 11:02)

Díky za přivítání. Jak tak čtu tady ty příspěvky, musím říct, že mám štěstí. Ne na artritidu, se kterou "válčím" od svých osmi, tedy už skoro dvacet let,... ale s lékaři, jak revmatoložkou, obvodním i posudkovým. Je to všechno jen o lidech, takže opravdu, pokud někdo máte problém, není nad to změnit lékaře! Vždy mi bylo vše přiklepnuto bezproblémů. S tím přepočítáním důchodu, je to zajímavá informace. Taky si přivydělávám, mám práci na doma, nic jiného nejde, tak za tím zkusím jít. Co se týče léčby, jsem na Enbrelu - biologická léčba - a je to poprvé, co mi něco trochu zabralo.

Vláďa (Út, 24. 2. 2009 - 08:02)

Ahoj Kristo, moc pozdravuj Kubíka a že mu moc držím palce, ať se vše zlepší. řekni mu, že musí něco napsat sám, protože bude se mnou jediný chlap, který si s Vámi holkama bude psát.

krista (Út, 24. 2. 2009 - 08:02)

Ahoj všechny moc,moc zdravím.Naďo moje fleky na obličeji jsou den ode dne lepší ani jsem tomu nemohla uvěřit.Eliden jsem mazala tři dny měla jsem na začátku červený obličej,ale za chvíli to ustoupilo.Teď si mažu Physiogel a je vážně super můžeš vyzkoušet jen si koupit malé balení a to 10ml stojí 54kč.Samozřejmě se mnou můžete počítat co se týká léků i pro Světlanku.Markétko jsem moc ráda,že to s Miou takhle zvládáš.Včera jsem byla s Kubou v Brně na očním a u revmatoložky.Oči jsou bez zánětu šedý zakal se nezhoršuje, kyčel jakštak v pořádku.Nejhorší na tom včera bylo,že jsem přijeli do Brna,Kubovi se udělalo zle točila se mu hlava.Doktorka hned měřila teplotu a měl 38.5.Takoví rychlý průběh jsem ještě nezažila ráno byl ok a najednou bum bác a taková horečka.Takže Kuba je opět nemocný,když to vezmu pozpátku je nemocný až na tři dny měsíc v kuse.To není normální.Snad se z toho brzy dostane a bude mít pokoj aspoň na půl roku.Markétko 18 taky se brzy uzdrav.Jo abych nezapomněla mám vás všechny od Kubu pozdravovat,sem tam si vaše příspěvky pročítá.Říkala jsem mu aby taky něco napsal,že budete určitě rádi,ale prý vše napíšu za něho a už by nevěděl co má psát.Mějte se všichni moc krásně k

Viana (Út, 24. 2. 2009 - 08:02)

Ahojte všichni tu,ani vás nebudu jmenovat,bylo by to na půl stránky. Dlouho jsem se neozvala,ale četla jsem vás pravidelně. To je novimek,život je fakt pestrý u všech a taky u mě. Mě zase chytla včera v práci premenstr. migréna. Ráno jsem byla na preventivce Tk:110/70,to mi bylo paráda a odpoledne jsem si vzala na tu migrénu indometacinový čípek ale jen 50 mg,zapila to kávičkou a měli jste vidět to trodeo. Najednou bušení srdce,asi vyšší tlak a já nemohla dýchat. Otevřela jsem si okno a prodýchávala jsem to. Samozřejmě by to nebylo tak hrozné,ale já se vždy tak vystresuji,že mě raní,že si to vše ještě víc zhorším. Pak to postopně odeznívalo ale byla jsem zbytek dne strašně ospalá,tak jsem večer odpadla už o půl deváté.Holky myslíte,že je to tím čípkem,nebo jsem už v přechodu a měla bych začít něco brát? Tyto stavy mívám pouze v období premenstruačním,potom se vše zase upraví a já normálně funguji z nízkým tlakem. Je to strašně nepříjemné a ty stavy jsou fakt nanic. Je mi teprve 47roků.ale přechod už to může být,že? Tak jsem se vypsala,děkuji vám za radu a všechny zdravím a posílám nádherný pozdrav a pohled z hor. Sice je tu sněhu,ale je to nádhera,,,

Vláďa (Út, 24. 2. 2009 - 07:02)

Moji Kvítečkové, všem držím palce, ať Vám všem vydrží alespoň nějaké zdraví. Markétě přeji, ať jí to v pátek dobře dopadne a Mia ať vydrží v bříšku ještě pár týdnů. Markétě 18 držím palce ať se brzo dostane z té virozy.Poslal jsem Vám na náš e-mail revma123, obrázek, který mi namalovala Světlana. Tak se podívejte. Jinak jsem jí vše potřebné Světlaně včera poslal přes poštu ve speciálním balíku a expres. Děkuji všem za ochotu pomoc,zatím to s manželkou zvládáváme sámi a nechci Vás zbytečně obtěžovat. Slibuji, že Vás budu informovat o zdravotním stavu Světlany a pokud budu potřebovat radu, nebo nějakou pomoc rád se ozvu. Mějte se fajn a já musím makat.

staňa (Po, 23. 2. 2009 - 22:02)

Já si Marky myslím, že to má Vláďa opravdu dobře zmáknutý, proto si myslím, že jak dá befel co Světlanka potřebuje, tak to snad dáme dohromady. Je to super, že potkala Vláďu, protože je to opravdu muž činu a koná vše do detailu promyšleně. Papa Staňa

Markéta (Po, 23. 2. 2009 - 21:02)

jen nakouknu, pozdravím a mizím hajat:))) já Mie domlouvám, že u maminky v bříšku je jí nejlépe:)))Markétko, brzo se nám uzdrav a napiš nám co škola:) Danilko, konečně, už jsme tě chtěli nechat hledat:))) s tou praktickou si udělala dobře! Určo ti poradí co dál a vypíše ti správnou diagnozu pro novou žádost:) Stáni, štítnou žlázu mám nemocnou též, a léky naštěstí i přes odstranění levého laloku brát nemusím. Mám léky doma, ale pokud nebudeme vědět, jak na tom Světlanka je určo jí nebudeme nabízet něco co by jí ublížilo.Počkáme si na výsledky a podle toho budeme reagovat. vláďa to má promyšlené do detailů:))) páček Všem:)))

Markéta 18 (Po, 23. 2. 2009 - 20:02)

Všechny Vás zdravím!Tak mě nemoc neminula, mám teplotu 38°'Nevím co to je jestli chřipka nebo virosa!Bolí mě v krku,kašlu a celé dny proležím!Jsem šíleně unavená ale to se dá u naší nemoci očekávat ,že to má takový průběh!Opravdu se všichni držte a já se opět ozvu! Jen jak mi zase bude trošinku líp! Páá a měj te se a nezlobte se!!!

Danila (Po, 23. 2. 2009 - 19:02)

Ahoj moji milí internetoví kamarádi. Dlouho jsem tu nebyla. Měla jsem krušné období. Začalo to tou virozou, pak do toho chřipka a ještě těď nejsem úplně fit. Mám problém s dutinami a samozřejmě se to podepsalo na kloubech. Na kontrole se paní doktorka divila, že mi zase ID nepřiznali. Popsala jsem jí průběh komise a ona řekla, že přece nebude psát posudkovým doktrů, co obnáší RA a že se pracovat nedá, protože u této nemoci se neví, jestli ráno vůbec vstanu z postele. Že by to snad měli vědět. Oznámila jsem jí, že to nevzdám a budu žádat potřetí. Taky jsem udělala ten krok a definitivně změnila praktickou, protože jsem se v ní hodně zklamala a taky jsem přesvědčená, že ona má velký, nebo hlavní podíl na tom, jak jsem dopadla u komise. Šla jsem k doktorce o které všichni hezky mluví, je vstřícná, hodná, tak se uvidí.Už když mě její sestra zapisovala, ptala se mě, na co se léčím a potom se mě zeptala, jestli mám dost léků, jestli mi nechybí. Tak to jsem čuměla. Sestra je velmi milá a profesionální.Tak snad budu mít štěstí. Až budu mít trochu čas a náladu, dočtu vaše příspěvky, ať jsem v obraze :-) Vláďo, je vidět, že jsi moc hodný člověk, máš dobré srdce. Všechny pozdravuju a mějte pěkný večer.

staňa (Po, 23. 2. 2009 - 18:02)

Vláďo, máš bezva nápady se Světlankou, takže dej vědět jaké léky, jakou ráži a jiné co by jí pomohlo - mě nenapadlo nabízet zbytky léků, protože mám obavu co jednomu pomůže druhému může i smrtelně ublížit(my máme tu smůlu, že naše onemocnění je imunitní a většinou jde ruku v ruce s alergiemi, poruchami štít.žlázy nebo žlázy s vnitřní sekrecí a to je příliš tenký led),ale pokud budu vědět, že nějaký určitý lék snese nebo jí ho doporučí lékař nebo pomoc při úhradě odběrů atd. ráda pomůžu.Nadi, tu mastičku nepoužívej až do vymazání, pouze do zhojení pak vysaď a dej do lednice(nesmíš použít prošlou)a při dalším výsevu zase použij, ale POZOR s cortoidní mastí na nekrytých místech obzvlášť na obličeji neopalovat a to až 2-3 po domazání - sluníčko brzy vyleze a nadělaly by se ti bílé fleky neopálené dosti nápadné a své pleti bys jen ublížila. A když budeš mít klidnou pleť tak promazat - vyzkoušet co sedne - syn to střídá jako ty šampony dětský olej, Infadolan, vazelínu z lékarny. A taky vám musím napsat, že opět chodím na rehabku - už jsem tam dlouho nebyla !!!celých 14 dnů !!!- to je děs, já jedno pracně odbolím a zase se mi rozsype něco jiného. Markétko, ty maličkou ještě chvilku přemlouvej ať tam u tebe ještě alespoň 5 týdnů vydrží.papa držte se Staňa

Reklama

Přidat komentář