Reklama

revmatoidní artritida

Martina (Pá, 27. 2. 2009 - 13:02)

Ahoj zlaťáčci!!
Miluško,já nevím,co je Arava,ale měla jsem ji po Salazopyrinu a Delagilu jako poslední možnost před Bio.Když ani po roce nezabrala,tak mi doktor zažádal o Bio.
Markétko,držte se všemi deseti(vlastně 40-ti) :-))))))Pořád na tebe myslím,ale hlavní je,že jste to zvládly přes ten kritický týden a teď už jsou to jen malé problémky:-)))
Kristi,doufám,že to Kubíka brzy přejde a řeknu ti,ten náš Prostějov stojí za prd.Když jsem byla nedávno na urologii,tak se mě ptali,co je to Humira a proč ji doktorka ve zprávě podtrhla!!!!Tak jsem jim to vysvětlila a mysleli si,že jsem citlivka a přeháním.A pak jim věř.
Já jsem taky opět na hromadě,bolesti kloubů,rýma se zhoršila i přes léčbu Bioparoxem,takže asi se mi vrátila chřipka.Tak to jdu vyležet,už ležím skoro 4týdny bez přestání,bohužel tělo nemá žádné protilátky,ani teplotu nemám,což znamená,že nebojuje.
Takže si užijte víkend,kdybych nepsala a čauky v pondělí

Miluš (Pá, 27. 2. 2009 - 12:02)

Ahoj přeji hezký den.Děvčata když tady popisujete BIO do jaké skupiny patří Arava?Je to antirvmatikum nebo co?Jinak přeji všem zdravíčko.

Markéta (Pá, 27. 2. 2009 - 11:02)

ahojky Všem:) jsem konečně doma, uff...jsem unavená jako kotě, neměla jsem hlídání a tak jsem všude po ordinacích tahala juniora sebou:) Výsledky nic moc, ale dá se to zvládnout bez hospitalizace, což je dobře. Dnes mám sice opět nohy oteklé jako konve, ale naštěstí bílkovina v moči není a tlak je také nízký:))) jen mám vysoké CRP, s tím jsem však počítala, protože levá kyčel stávkuje.Za 3.týdny mě čeká riziková poradna a konzultace zda budu moci rodit normálně či budu muset na císaře. Ještě musím stihnout genetický scrining a pak už jen budeme čekat, zda si Mia na svět pospíší či si počká do řádného termínu:)))Marodům posílám pozitivní energii a ostatním přeji bezbolestný víkend:)))páček

krista (Pá, 27. 2. 2009 - 10:02)

Ahoj všechny moc,moc zravim.Naďo tak jsem to zakřikla ,dnes moje fleky hrůza a děs.Jsem nemocná tak možná je to i tím,že mé kouzelné fleky jsou po celém obličeji.Kuba už má jen teploty kolem 37 stupňů,ale stále hrozivě kašle a rýmu má taky jak trám.Určitě příští týden bude ještě doma.Nadi to víš,že jsem chtěla aby Brno volali nebo,že já zavolám,ale nechtěli stím mít nic společného.Dnes budou kolem poledne výsledky výtěrů z nosu a krku tak jsem zvědavá.Určitě se přes víkend na počítač nedostanu tak vám přeji krásný slunný víkend.k

Helena (Pá, 27. 2. 2009 - 10:02)

Jani, Enbrel stojí myslím jedna injekce 3000,-. Píchá se dvakrát týdně. Pacient nic nedoplácí. Na krevní testy stačí jezdit jednou za tři měsíce. Vedlejší účinky nejsou vůbec žádné. Tedy alespoň já nic nepozoruji a ani dle příbalového letáku by se ve většině případů nic vyskytnout nemělo.

Naďa (Pá, 27. 2. 2009 - 09:02)

Ahojky všichni, moc vás zdravím...
Stáni, tak už jsem pořídila tu vazelínu a mažu ty mé červené fleky, ale jeden den je to lepší, druhý den to zase vyleze. A jak jsi na tom ty s léčbou a s játry,už se to zlepšuje, nasadí tu už něco? Já bych bez léků byla vyřízená, mám teď BIO a modlím se, abych ho mohla brát.
Kristo, to je paráda, že se ti naše červené nadělení v obličeji zlepšuje, to ti moc přeju. A co Kubík, je to už lepší? Když čtu tvoje řádky o něm, vžívám se do tvých pocitů...sama vím, jaké je to, když marodí někdo z mých blízkých, snáším to mnohem hůře, než když mám zdravotní problém já sama. Držím mu palečky. Ještě k té osteoporóze...chodíš do nějaké jejich poradny nebo ti léky dává revmatolog? Já beru Bonvivu a pak MaXiCalz, ale na denzitometrii jsem nebyla už několik let, tak ani nevím, jak na tom jsem. Zlomenin se bojím strašně, mám navíc i náhrady kloubů, tak by to byla katastrofa.
Markét, držím palečky, týden za týdnem ubíhá, Mia v bříšku, holčičko, držte se obě.
Irenko, já jezdím do Hradce k dr. Baštecké a nedám na ni dopustit. Všechno se mnou probere, zodpoví mi moje dotazy, když mám problém, okamžitě mě pošle na příslušné oddělení na vyšetření, jsem ráda, že k ní mohu jezdit.
Mějte se všichni krásně, bezbolestně a zatím pápá

staňa (Čt, 26. 2. 2009 - 23:02)

Jani, bio se nasazuje až po selhání snad dvou jiných léků jako je MTX atd, ale rozhodnutí je na revmatologovi, který to nechá schválit revizákovi, pak absolvuješ nějaká vyšetření a pak Bio, ale ne všem Bio funguje (mě ho po 8 měs. vysadili- bez efektu), ale těm co zabere, jsou za vodou. Existují ještě i jiné Bia - druhá generace a tak se zkouší co komu zabere. Kristy, ty se příště nenech odbýt a doktorce nahlas číslo na revmatologa a ať mu osobně před tebou zavolá o konzultaci - žádné vození Kubíka v horečkách do Brna a také tu konzultaci po telefonu velice dobře platí ZP -takže nenechat se odbýt.A přeji Kubíčkovi ať už je konečně zdravý. A ještě pro Vlastu a Emu: holky znáte kdy je chlap na smrt nemocný? No přece, když má rýmečku! Mám kamošku po CA prsu - ta je statečná jako Meresjev, zato její muž - Mirek, když má rýmu, tak je nemocný - tak si z toho děláme srandu a když máme rýmu, tak říkáme , že máme Mirečkovu nemoc. Můj chlap je to stejný.Rýmečka - obskakovat a nejlépe držet za ručičku, ale zato ledvinovou koliku chtěl rozcvičit klikama, tak jsem ho dotáhla za neustálého dohadování do špitálu a během hodiny měl nachystaný sál, ale naštěstí se po inj. kamínek uvolnil a ledvina se rozběhla a to stejné mi zopakoval po 3 měsících 3 dny před odjezdem na dovču, tak to už jsem byla naštvaná hodně a od té doby radši už hlásí, že se něco děje.Ale to jsou chlapi, jednou si hrají na hrdiny a podruhé chtějí být hýčkáni a užívat si fulpul servis. Markétko, dobré pořízení!!! Papa Berušky mějte se krásně Staňa

Jiřina (Čt, 26. 2. 2009 - 17:02)

http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155 /701?PC_84Tady jsem našla něco o důchodech,ale moc tomu nerozumím.

Miluš (Čt, 26. 2. 2009 - 17:02)

Ahoj.Ireno souhlasím Markétkou já sama jsem se bránila Medrolu co to šlo má dr.to napsala i do zprávy na vyšetření RU ,že kortikoidum nejsem nakloněna aby zvážili léčbu tak mám jenom 8mg Medrolu a přesto si myslím ,že je to víc než dost vzhledem k vedlejším učinkům.Aby mi nemuseli dávat vysoké dávky Medrolu = doplněno jinými leky.Na přešetření a zvážení postupu jsem ležela RU-Praha.Markétko na zítřek držím palce samozřejmě nejen na zítřek.

Jiřina (Čt, 26. 2. 2009 - 16:02)

Markétce přeji bezbolestný porod a hodně zdravíčka celé Tvé rodince. Irenko,Medrol se nesmí ukončit.Já ho beru už hodně dlouho,to ještě byla revmaporadna ve staré interně v Pospíšilově ulici.Zkus se jí zeptat na biologickou léčbu.Mě by asi už nepomohla,chrupavku mi to nenahradí.Zdravím.

Markéta (Čt, 26. 2. 2009 - 16:02)

čtu i píšu nějak rychle:))) Ireno, to,že si mladá:) jsou tu i mladší, ale Mudr. narážela spíše nadávku Medrolu ve Tvém věku:) co budeš brát v 50ti, v 60ti...:)

Markéta (Čt, 26. 2. 2009 - 16:02)

O Přepočítávání důchodu jsemtu Jiřino psala já:) nikdo se ti ani neozve, každý si musí osobně zajít na důchodové sám, jejich povinnost oznámit ti kdy máš nastoupit do starobního to není. Meil poslat můžeš, ale nečekej odpověď, nikdo se ti neozve. Pošlou Ti pouze kdy se úřaduje a maximálně Tě odkáží na stránky OSSZ co máš mít sebou...Přepočítají ti ho zpětně,jen nevím zda tam není nějaká lhůta. Požádat můžeš i na jaře až bude hezčípočasí,pokud si to dva roky nechala, tak již měsíc nic neřeší. Irenko, nenapsala si důvod, proč chceš změnit revmatologa. Na základě tvého příspěvku si myslím,že již nedokážeš bez léků na bolest existovat a ona správně vytušila tvou závislost. To že ti chce Medrol snížit je rozumné, dokážeme si všechny představit v jakém stavu jsou či budou tvá játra...Pokud Tinavrhuje komplexní léčbu, jdi do toho! Ono není rozumné vše mírnit pouze léky na bolesti a neléčit správně příčinu. To,že je lékařka mladá,bych se nebála:)))O to blíž se dostaneš ke správné léčbé,ono totiž platítrochupravidlo,že staří doktoři novou léčbu odmítají ze zásady,protože se o ní neučili a málo který lékař každý rok absolovuje konzília v zahraničí jako má lékařka. Ta se nebojí ani konzervativní ani alternativní medicíny. a jak již jsem tu napsala, Základem je naučit se svou nemoc pochopit, žít s ní a odbourat stres. Myslet pozitivně, říká se tomu léčba duchem:))) Opatrujte se a pokud se Vám pár dní neozvu, víte prdelky proč:)))Zítra si jdu pro výsledky,pakdoporadny, ultrazvuk, nefrologie atd:) páček

Jiřina (Čt, 26. 2. 2009 - 15:02)

Vlasti,PID mám od roku 2000.Tady některá psala,že podle zákona nám mají vyplácet ten vyšší důchod.Do starobního jsem měla jít v roce 2006.Neozvali se,tak jsem to nechala být.Díky,jsi hodná.Irenko,užívej preventivně šumivé calcium.Na změnu lékaře se zeptej na recepci.Mějte se pohádkově.

Vlasta (Čt, 26. 2. 2009 - 15:02)

Ahoj-Jiřinko já mám taky ZTP II stupně..Ale že je PID větší než starobní nemůžeš nikdy říct na 100%.Od kdy máš ID?Já být tebou,tak to zkusím nechat přepočítat.Zkus ten email.Když tak Ti odpoví,jak máš postupovat.
Nebo si nech všechno okopírovat a pak to do té Prahy,nebo Trutnova pošli.

Irena (Čt, 26. 2. 2009 - 14:02)

Jiřino já teda s tou Baštecjou moc ne má takový divný názory prej jste mladá a bůh ví co mi tam povídala já vím že Medrol má vedl.účinky ale bez něj jsem ztracená já teda beru 16mg denně je to moc ale pomáhá jinak bych se zbláznila.Doktora Hrnčíře jsem zažila na lůžkovém oddělení ale jen při vizitě.je mi 39 a jsem v PID NIC MOC!zeptám se zda se dá změnit lékař v HK za jiného jinak díky za odpověd a díky za tyto stránky a mějte se hezky sluníčkově!

Jiřina (Čt, 26. 2. 2009 - 13:02)

Irenko,já chodím v Hk.do revmaporadny č.22.už skoro 20 let a jsem spokojená.Střídají se tam prof.Hrnčíř,doc.Bradna a dr.Vaněčková.S tím Medrolem jsou opatrní,má vedlejší účinky.Mě se po něm zhoršila osteoporóza.Teď beru jen 4mg.denně.K dr.Baštecké chodí můj známý a je spokojen.Pozdrav všem.

Jiřina (Čt, 26. 2. 2009 - 13:02)

Hezký den všem.Vlastičko,já mám průkaz ZTP druhého stupně.Příspěvek už jsem vloni dostala.Je mi 60 let a před dvěma lety jsem měla jít do starobního.PID už pobírám 8 let.Prý je vyšší.Stačilo by poslat email na ČSSZ,aby mi ho přepočítali?Musela bych zajet autobusem až do Trunova,ale bojím se vyjít ven,abych neupadla.Stačily mi ty tři zlomeniny během tří let.Děkuji předem za rady.Přeji krásný,bezproblémový de všem.

Irena (Čt, 26. 2. 2009 - 13:02)

děvčata máte někdo zkušenosti sHK s dr.BAŠTECKOU byla jsem u ní a nevím zda ji mám navštívit po druhé nějak se mi její metody názory nezdáli?Medrol ona neuznává.

Jana (Čt, 26. 2. 2009 - 12:02)

Diky Stani za odpoved. Jeste se zeptam obecne, jsou biologicke leky lepsi (a proto jsou tak drahe?)a pokud jsou lepsi, v cem, jaky je hlavni rozdil od normalnich. maji take silne vedlejsi ucinky? a je mozne je zacit brat hned na pocatku diagnozy nebo teprve az kdyz ostatni leky nezaberou. Kdo urcuje zda predepsat biolog.leky, kdyz stoji tolik, asi je nepredepisou jen tak, co? diky za odpoved. Vsem preju hodne zdravi a pozitivni nalady.

Miluš (Čt, 26. 2. 2009 - 10:02)

Ahoj všem. To jsem si dnes početla to je příspěvků.Tak jak je dnes Kubíčkovi doufám ,že už lépe.Už ať je jaro včera to tak skoro vypadalo slunečno ,teplo lákalo to ven, ale měla jsem tady vnoučata a mladší je také nemocný tak jsme doma a dnes už zase sněží.Tak vám všem přeji rychlé uzdravení a jaro.

Reklama

Přidat komentář