Reklama

revmatoidní artritida

Danila (Po, 2. 3. 2009 - 19:03)

Stáni, ta tvá revmatoložka je taky zvláštní, že? Markétko 18, pěkně se ti to rýmuje :)) Zatím jsem se ještě nerozpadla, ale stavy to jsou šílené. Holky mějte krásný zbytek dne, papa.

Danila (Po, 2. 3. 2009 - 19:03)

Pěkný večer holky, ale i Vláďo :)) Jiři, tak to tě kontrolují důsledně na rozdíl ode mě.Taky mám chrobalivé lokty a kolena, zvlášť to levé, je pěkně kulaťoučké :)) Ramena jsou v háji, ale obstřik jsem nedostala, protože jsem byla na kontrole viditelně i slyšitelně v infektu, jak říká p. doktorka a řekla mi, že by mi tím víc ublížila. Až se z toho vylížu, mám na ten obstřik přijet. To já bych potřebovala obstřik i do kolene, kr. páteře, prstů na rukou, nohou a loktů :( Jak jsem psala o tom, že mě příšerně svědí místa na těle, jakoby ve svalu, tak se mi objevují taková ložiska, hlavně na prstech, která otečou, bolí a svědí. Já jsem hrozná a musím míte všechno.Doktorce jsem ro řekla, ale nic a napsala to jen do zprávy.Myslím, že budu možná chytřejší, jestli se mi podaří získat od mé nové praktické to doporučení na celkové imunol. vyšetření.Vlasti, s tím tvým chlapem je sranda co? Ten můj je podobný. Hlavně že ho máš ráda a on tebe :)) Dančo29, s lázněmi ti neporadím, ale myslím si, že záleží na rozsahu nemoci, taky záleží na doktorech s jakým přístupem budou tvojí sestru léčit, držím palce ať jen s tím nejlepším.Ohledně lází by měl poradit lékař. RA je nemoc, kterou nelze vyléčit, ale při správné diagnoze a léčbě, se dá zabrzdit s dobrými výsledky. Darjo, ty to taky nemáš jednoduché. Vím jak to je, když pořád nevíš, na čem jsi a mnohdy máš pocit, že tě mají za simulantku. Držím ti palce.

staňa (Po, 2. 3. 2009 - 18:03)

Ahoj holky. Vlasti, tak jsem se u popisu hospodaření tvého muže nahlas chechtala, že si můj chlap přišel počíst za mnou a komentoval - no, abyste nás nedrbaly.Všem nachlazeným marodům přeju, ať už se uzdraví.Taky vám musím napsat, že jsem se dnes po měsíci konečně a na třetí pokus dovolala revmatoložce a ta mi řekla, že lékaři z JP se ještě nedovolala a pokud se s ním nedomluví, tak mi nemůže nic - úplně se na to vykašlala, protože dr. z JP jsem volala několikrát a vždy jsem se na první pokus dovolala. Tak jsem jí řekla, že k němu mám jít až 1.4. a to mi řekla, že je moc pozdě, nato mi dala číslo na mobil a jestli by pan dr. byl tak laskav a zavolal ji- to jsem zvědavá jestli se jí dovolá, protože já se jí nedovolám třeba i 3týdny, protože když ordinuje, tak nechce, aby jí přepojovaly telefony a když neordinuje, tak není ve špitále - tak kdy? Snad mobil vezme.Zlatíčka mějte se Staňa

Ema (Po, 2. 3. 2009 - 18:03)

Ahojte všichni,Vlasti a s těma chlepama říkáě-že to bude horší a horší,to máme teda vyhlídky jak s naší nemocí, tak ještě starost s těma našima polovičkama.Ale přiznejme si,že si za to můžeme trošku i sami,aspoň teda ja např.když jde k lekaři hromádku ma hezky nachystanou ať ví co na sebe,když do práce svačinka nachystaná,monterky na hromádce ,jsem i takový blázen že i boty jim čistím,snad je to tím,že už jem opravdu dlouho doma(25 let)a řikam si co bych jim to neudělala,příbory pěkně nachystané,jo za oběd to oni umi poděkovat i pochválit.Tak si řikám,že bych si neměla stěžovat-když jsem si je tak naučila.Ale když jsem chodila po nemocnicích po TEP ramene jsem tam byla skoro 2 měsíce tak oni bez problému vše zvládli no sice nebylo to podle méééého ale byli donuceni se o sebe postarat i pračku se naučili ovládat i zasmažku do polévky po mobilu zvládli.Kdysi jsem byla děsný cholerik na uklid vše aby bylo tip top ,vše na svém místě dnes už to až tak neřeším,jsou důůůležitější věci,než mit pořád vše nablýskané.To je Vlastičko asi tak vše k těm našim chlapum.Mějte se písnu zase zítra.

Markéta 18 (Po, 2. 3. 2009 - 18:03)

Ahoj lidičky ! Vidím že skoro všichni bojujete s nějakou virosou nebo chřipkou! Je to hrozné!No vždyť víte sami ! Mám už od čtvrtka antibiotika a necítím pomalu žádnou úlevu, pořád ležím,spím a jsem šíleně unavená! Teploty mi taky pod 37 neklesnou ! Asi to u nás má težší průběh !Dneska jsem měla hrozný stav začlo to šílenýma křečema ve svalech k tomu se přidalo bušení srdce, pocení,zimnice,průjem,motání hlavy! No myslela jsem že umřu! :o) Tak jsem si musela zajet nechat píchnout magnesium ,potom se mi vždycky uleví a i ted už je mi trochu lépe ! Ještě že !Už nevím co bych dělala ! Mám totiž latentní tetanii (to je nedostatek magnesia ve svalech i když v krvi ho může být dost)!A někdy se to projeví takovým nárazovým stavem ! Marti tak tě taky antibiotika neminula že ? Snad ti brzy zaberou a bude ti líp!Danilo přesně tak si připadnu ,že se brzy rozpadnu !:o) Mějte se krásně a přeji všem nemocným brzké uzdravení! Páček :o)

Darja (Po, 2. 3. 2009 - 17:03)

Všechny Vás zase po delší době zdravím a omlouvám se, že píši až teď, ale nějak jsem nejdříve musela strávit, co mi v Praze dr. Dejmková řekla. Prý na první pohled by vůbec neřekla, že mám artritidu. Vážím totiž 48 kg a ona je asi zvyklá na trochu jiné váhy a asi i na podstatně více zkroucené prsty na rukou. Ale prý objektivně na kloubech něco je, ale nemůže s jistotou říci co. Dále dva roky léčba Salazopyrinem jeden ráno a jeden večer je naprosto k ničemu. Dále mi brala krev na všechno co berou i v RÚ, udělala rentgeny a příště i ultrazvuk. Prý jí to připadá jako na nějakou jinou formu ne na klasickou RA. A určitě by chtěla, abych si na pár dní lehla do RÚ, aby se mohlo všechno vyšetřit a stanovit nějaká diagnóza. Spíš má pocit, že jsou hodně chycené šlachy a úpony. Já se ovšem cítím stále tak mizerně, celou sobotu jsem prospala, naprosto únavou paralyzovaná. Tak snad na něco přijdou, jinak už opravdu nevím. V práci jsem schopná pracovat naplno tak maximálně pět hodin, pak už sotva lezu a jsem zralá jít spát. Až se dozvím něco bližšího, zase se ozvu. Přeji všem pokud možno bezbolestné dny a mějte se moc pěkně.

Danča29 (Po, 2. 3. 2009 - 17:03)

Ahoj všichni nemocni touto nemocí,musim vam také napsat, že moji sestře zjistili v Motole juvenilni artritidu po dvou měsících zvýšených teplot kolem ca 40tek, nyní je jí 16 let:-(..budu ráda pokud se najde někdo kdo by mi malinko poradil o tom, co tato nemoc všechno obnáší a jak je to v případě nedospělých dětí s lázněmi? Máme VZP. Moc děkuji za jakoukoliv zprávu a vězte, že jsem moc ráda, že jsem na tyto stránky narazila...POkud nevadí budu vás číst..Děkuji moc a moc přeji at se vám ty vaše bolesti spojené s touto nemocí alespon, pokud to nejde úplně,trochu zlepší. Muj email je daninha"seznam.cz a budu se těšit.

Jiřina (Po, 2. 3. 2009 - 16:03)

Danilko,mě kontrolují krev v Hradci každé 3 měsíce. Taky mi pěkně vržou klouby.Zvláště dnes je ouvej.Nemohu narovnat ruce v loktech a koleno hnout.Zdravím.

Danila (Po, 2. 3. 2009 - 16:03)

Přeju hezký den všem. Měla jsem problém s pc a to jsem pak jako bez hlavy :)) Jsem nějak ,,v rozkladu,, bolím mě všechno, klouby, šlachy i svaly. Jsem jak ti mimozemšťané z filmu Četník a mimozemšťané, jak pili ten olej, pak je polili vodou a oni se rozpadli. Mám taky pocit, že vržu a každou chvíli se zorpadnu :))Tak pořád přemýšlím, kde je zakopaný pes. Měla jsem mít ke kontrole na 20.1.výsledky krve(žádanky vystavené na 18.1.), KO, ALT, atd., ale přeobjednali mě na 11.1., takže jsem tu krev neměla a myslela jsem, že půjdu na odběry hned po kontrole, ale doktorka to ,,zasklila,, no chápete to? Poslední kontrola krve byla v srpnu 08 a další bude tedy v červnu 09.Nevím jak často vám kontrolují krev, ale toto mi příjde neprofesionální přinejmenším. Omlouvám se za to stěžování, ale jsem ze všeho znechucená a ve stresu. Závidím všem, kteří mají starostlivé lékaře. Mějte pohodový den. Ještě sem kuknu.Pa

Vlasta. (Po, 2. 3. 2009 - 13:03)

Tak holčičky ještě jednou vás zdravím.
Marti,jsi hodná,že jsi se ozvala.Tak se pěkně kurýruj.
Holky,ruku na srdce,kterou z vás ten váš nepotřebuje.Je to na jedno brdo.Čím starší,tím horší.Minulý týden jsem přijela od kadeřnice-v 5.Kuchyňská linka rozvalená jak letadlo,z kastrolů odělaný poklice,na stole prkýnko ,na něm studený párek,hořčice a ukrojený krajíc chleba.
Sháním se po mužovi,šel zavřít slepice.Ten radostný úsměv vidím ještě teď.Říká naší slečně psici jezevčici:Neldíku,babička je už doma.To se konečně najíme.
Oběd-zdálo se mu moc chystání a nevěděl jak.Tak že si dá párek,nevěděl na jaký talíř to má strčit do mikrovlnky.A varnou desku neumí zapnout.
Co holky dodat.Já mu vždycky říkám-čekají mě operace,co tady budeš dělat?I když s náma bydlí tchyně,tak je to o ničem.Naposledy kdyby nedojely dcery,tak tady snad pošel."Maminka" mu ani polévku nenabídla a o pořádku nemluvím.Největší bordel-s prominutím-měla naše baba.To jsem řádila tak,že mě málem šlehlo.
Včera jsem mu to zase připomínala-ty nevíš po 33letech,kde máš montérky.Chtěla bych se převtělit až tady nebudu a dívat se co budeš dělat.Holky víte co mě odpověděl,že se raději zabije,než aby tady byl sám.A hned přidal další argument-já se starám,abys tady byla semnou co nejdýl.V očích jsem měla otazníky tak dodal-koupil jsem TI Korčulku.No já tam pojedu sama.Je snad i pro tebe.No jo,ale tobě to moře dělá dobře.BEZ KOMENTÁŘE.
Nezlobte se,že vás zdržuji takovýma prndama.

Martina (Po, 2. 3. 2009 - 12:03)

Ahojky,tak už jsem zpátky.
Tak po měsíčním marném boji se svým nachlazením hlásím,že jsem dostala natvrdo Penicilin po 6-ti hodinách a už se těším,jak zabere.
Celý měsíc jsem jak za mlhou,nemám chuť,čich a špatně slyším.Taky jsem světloplachá a vážně jsem se snažila to zvládnout bez léků,ale nevyšlo to.
Nadi,to víš,že potřebuje fungující ženu,tento víkend už musel i vařit a navíc nám vyšla služba-úklid chodeb na bytovce.No,sice to zvládl,ale už vzteky skoro nemluvil,aby nevybuchl.A to mu děti pomáhaly :-)))
Jdu do hajan tak se opatrujte papa

Jiřina (Po, 2. 3. 2009 - 12:03)

Přeji hezký den,i když po dlouhém čase mě bolí celý člověk.Ráno jsem sotva dobelhala na wc.Nejvíc bolí koleno a lokty,nemohu je natáhnout.Vzala jsem si navíc paralen plus,medrol 4mg,plaquenil,glyvenol,helicit a askorutin.Zatím se to trochu zmírnilo.Zítra mám jet sanitou do Hradce,tak jsem zvědavá jak dopadnou výsledky.Bude změna počasí,hlásej déšť.Jednáctiletá vnučka má od čtyř měsíců,atopický ekzém.Nejvíce jí pomáhá čistá vazelína,nebo modrá indulona.Čekáme,že se jí v pubertě ztratí.Konopka jí v obličeji pálí.Po pobytu u moře se jí ekzém zmírnil.Když jí byly 3 roky,tak jsme byli u léčitele Váni,dal jí bylinky,ve kterých jsme jí koupali,ale naskákaly jí až hnisavé boláky,ale stejně jí to nepomohlo.Když je nejhůř,dcera jí namaže kortizónovou mastí,ale nesmí se to přehánět,aby se nepřidalo astma.Navíc má potravinovou alergii.Nesmí arašídy,kyselinu citronovou(teď jí cpou do všeho)a soju.Hned jí naskáčou fleky v obličeji.Dále se nesmí dotknout vlny,obsahuje lanolin a je alergická na roztoče.Snacha má astma a taky jí dělá moře dobře.Také jí vadí pyl,myje si denně hlavu,aby ho smyla.Prý existují protipylové síťky do oken.Je to dobře,že si můžeme předat zkušenosti,také rada poradím,aby se ostatní vyvarovali chyb.Vláďo,taky jsem čekala 3/4 roku na ZTP II.Zdržela mi to vertebroplastika páteře.Potom mě ani nezvali na posudkovou a hned mi ji dali trvale.Revmatoidní artritida je nevyléčitelná a stále se zhoršuje.Mějte se pohádkově a plánujte horší a očekávejte to lepší!

Miluš (Po, 2. 3. 2009 - 09:03)

Ahoj všem.Tak vám řeknu,že mi porazila také chřipka nikdy jsem na to netrpěla, ale nyní chytnu všechno.Jsem již neštastná,někdo si vedle mne kýchne a už mám rýmu .Manžel ulehl s chřipkou ve středu já hned v pátek,dnes už nemám teploty tak jsem vylezla protože už nemůžu ležet.Potom se říká hodně vitamínů a není to pravda.Já sním hodně ale opravdu hodně ovoce a zeleniny.Kdyby jaro alespoň již přišlo,ale nějak se mu pořád nechce vdyť se to slunko pořád někde schovává.Dovolená moře s vámi souhlasím také mi tam nikdy nic není.Taky říkám moře klidně 4krát ročně,ale kde brát a nekráct,musím se spokojit 1.V letošním roce sice říkám ,že nepojedem protože jsem slyšela,že kortikoidy a slunce se nemají rádi tak musím nejdřív zjistit co to bude dělat a pak se uvidí.Tak se mějte všichni moc hezky jmenovat nebudu určitě bych to nezvládla takže všichni

Helena (Po, 2. 3. 2009 - 09:03)

Zdravím všechny :-) chtěla jsem se zeptat, zda jste někdo členem Revmaligy, příp. z Východních Čech, okres UO a okolí?
PS: Konopná mast je vcelku dobrá, na moje klouby už je tedy i ona krátká, ale třeba na bolesti zad jsem ji doporučila tátovi a pro něho je to úplný zázrak!

Naďa (Po, 2. 3. 2009 - 08:03)

Holčičky moc vás zdravím.....Stáni, Marti, Vlasti...děkuju za všechny rady, vůbec se nezlobím, naopak, potřebuju poradit co si se svými problémy počít a taky proto se stále na něco ptám.
Na alergologii jsem byla, zjistili mi alergii na jarní a letní trávy, takže to, čeho se člověk od jara do léta, skoro do podzimu, nevyvaruje. Antihystaminika beru, od toho děsného roku 2007 to už nebylo nikdy tak strašné, že bych se dusila. Na spirometrii taky chodím, tu mám mizernou, beru léky i na astma jako takové. No a teď se vyvalila ta vyrážka. Taky si myslím, že to bude k tomu, zkrátka další alergie na něco, ale zatím nedokážu zjistit na co. Na další kontrolu jedu koncem května, tak zkusím doktorku poprosit o další testy. Stáni, já v tom roce 2007 chodila na infuze kortikoidů a něčeho na dýchání, už nevím, co přesně, ale pak mi nasadili vyšší dávky Seretide /foukadlo/ a srovnalo se to, že můžu fungovat. S tím mořem máte pravdu, to já vím, ale musely byste mě holčičky znát, jak na tom jsem pohybově apod., sama jen s cizími lidmi bych se nemohla k moři vydat. A není to otázka peněz, pracuju, takže nějakou kačku mám . Já říkám, že kdybych se měla ve všech sférách svého života tak, jako v té finanční, bylo by to super.
Marti, děkuju za typ na krém od Energy, musím se na to podívat. PROTEKTIN.
To je hezký příkaz od manžela, jak tě poslal k lékaři, musela jsem se smát...potřebuje fungující manželku, to je jasné.
Kristi, jak se máš a co dělají fleky?A co Kubíček, jak mu je?
Zatím se mějte krásně, jdu účtovat.pá

Vláďa (Po, 2. 3. 2009 - 08:03)

Ahoj moji kvítečkové, zdravím všechna nová děvčata a je mi trochu líto, že opět žádný chlap. Ale co, už jsem si zvykl a jsem rád mezi Vámi. Omlouvám se, že jsem tak dlouho nepsal, ale užíváme si vnoučat, než nám odjedou do zahraničí. Depresi zatím nemám i když vše bolí jako Vás. Nového u mne není pomalu nic, žádost o legitimaci ZTP je stále v řešení ( posudková komise se ještě ani po půl roce nad mým případem nesešla ). Mám pocit, že v tomto státě už pomalu nefunguje nic a pro nemocné tuplem. Svetlana z Petrohradu se ještě neozvala, tak vůbec nevím, co se děje. Ptal jsem se na poště a můj balík byl předán již minulý týden ve čtvrtek. A teď trochu k Vašim příspěvkům. Markétě držím všechny palce co mám, aby vše dopadlo dobře.Protože mám několik semestrů z hadži-ki ( studuji to již třetím rokem )trochu jsem se na tebe vzdáleně napojil a dle příspěvků, které píšeš jsem Ti udělal čakry. Výsledek je podle mne dobrý a nemělo by se nic přihodit. Tak držím palce. Už se všichni těšíme až nám malou ukážeš. A teď ve zkratce : Podhajská - super. Mrtvé moře super. Byl jsem ještě v Dudincích a také super. Nepomůže to sice úplně vyléčit naši nemoc, ale kožní vyrážky ano. Zažil jsem to na vlastní oči.Mastičku z marihuany jsem také dostal, ale ještě jsem jí nepoužil, tak neznám výsledek. Do ciziny se skutečně nebojte, já s touto nemocí jsem projel hodně států ( i exotických ) a vše dopadlo nad očekávání. nesmíte si vůbec připustit, že se Vám něco přihodí.Naopak je důležité se jen těšit. Jenom jeden příklad za ostatní. Byl jsem v Keni a dostal jsem silný průjem a vyrážku takovou, že by naši doktoři nevěřily svým očím. Dovezli mě k šamanovi a ten mi dal čaj a mastičku a než jsem odjížděl, byl jsem OK. Stavěli jsme tak malou vodní elektrárnu. mějte se všichni fajn, ať je Vaše zdraví lepší, všem držím palce ať se Vám vše vydaří. Jsem rád, že se k našim příspěvkům přidávají další a je to jen dobře si vyměnit zkušenosti které máme. Tak čau a zase napíši.

Vlasta (Po, 2. 3. 2009 - 08:03)

Ahoj všechny moje přítelkyně a Vláďo.
Holky,píšete o sluníčku-no já už ani nevím jak vypadá.Je sice nad nulou,ale slunko nesvítí.Je tu takový jakýsi opar,snad inverze.Sníh pomali taje.
Nadi,holky s tím mořem mají pravdu.Dcera je taky astmatička .Moře jí tak prospívá,že si nemusí brat tolik léků a ty velký záchvaty jsou pryč.A co Ti budu psat,mě je u moře a pomali až do jara taky dobře.Jezdíme na 10-14 dní a nepotřebuji tam vůbec žádné léky od bolesti.Ze začátku jsme jezdívali do stanu,karavanu,chatek.Stojí to pár kaček.Teď s polopenzí do apartmánů.Vyjde nám to na jednoho tak 7tis.Doma to taky utratíš.Tato cestovka má Omiš a Bašku Vodu.Loni se slevou nás to přišlo na 6350Kč.Doprava,ubytování,jídlo.Jídlo bylo perfektní.Vařila tam pani úplně famózně.
Marti,dej vědět,jak jsi dopadla.Markétko ty se opatruj.Děvčata,nebudu vás všechny vyjmenovávat,absolutně bych to nezvládla.Pa

Martina (Po, 2. 3. 2009 - 08:03)

Ahojky zlaťáčci!!!
Tak je tu pondělí a já jedu k doktorce,protože manžel mi to dal ráno příkazem.Prý potřebuje fungující manželku a ne přízrak,který se tu už pár týdnů táhne bytem a sem tam odpadne :-)))))
Jinak Stani,myslím,že si radíme dobře,protože za pár měsíců s vámi toho vím víc,než za 10let od lékařů :-)
Takže jen tak dál,ještě,že se máme.

staňa (Ne, 1. 3. 2009 - 17:03)

Já mám pocit, ře taky jenom radím a doufám, že se Nadi nezlobíš, ale to jsou alespoň naše nasbírané zkušenosti za dlouhá léta. Všechny zdravím papa Staňa

Martina (Ne, 1. 3. 2009 - 17:03)

Ahojky,přeji pěknou neděli všem!!!!
Holky z Podhájské vody jsou vyrobené všechny krémy od Energy a stojí 315kč.Na ekzémy tam mají napsaný Protektin,ale píšou tam,že je pro trpělivé,protože léčba trvá dlouho a vyrážka se nejdřív dokonce zhorší-prý se tím dostane z těla a pak se to začne pomalu zlepšovat.
A ještě mě napadá-zkusily jste Konopku-to je velký hit-mast z marihuany,prý krásně léčí ekzémy,jen pozor na dávkování,moje maminka má silnou lupenku,fleky velikosti dlaně a s chutí se jednou večer namazala konopkou a v noci ji málem vezli na pohotovost-bušení srdce,dýchací problémy.Asi se normálně předávkovala.:-))))))
Ale jestli to máte jen v obličeji,tak vám to nehrozí.Konopky je víc druhů a mají ji v lékárně nebo v prodejnách zdravé výživy.
Tak se mějte,já jsem odpadla,chytly mě všechny klouby,tak ležím,ale neodolala jsem nakouknout a zase radit :-)))))

Reklama

Přidat komentář