Reklama

revmatoidní artritida

ivana (Út, 3. 3. 2009 - 23:03)

díky za informace tady. indiáni léčili pohybové problémy půstem a jukou. já to te´d budu zkoušet,opuchla mi ruka,nejdřív zápěstí,strašná bolest a pak rameno,ještě horší. Klasika,obstřik a rentgen,na rtg nic. já to typuju na karpál,ale na operaci se mi nechce. ještě jednou dík za motivaci a mějte se všichni fajn

Miluš (Út, 3. 3. 2009 - 23:03)

Helo právě jsem dočetla tvé stránky máš je hezky zpracované jsi šikulka .

staňa (Út, 3. 3. 2009 - 22:03)

Heli, tvoje stránky jsou výztižné a děláš pěkné věcičky Staňa

staňa (Út, 3. 3. 2009 - 22:03)

Darjo, krom bolestí a v případě, že jsou kloubíky v klidu je chronická únava jeden z hlavních znaků RA a to až taková, která vede i po malé fyzické námaze až k teplotám a celkové vyčerpanosti. Nadi, ty se objednej na alergologii na testy co nejdříve, než ti začne tvoje pylová sezona, protože to už tě na potraviny nenatestují, aby se jim nestalo, že se ti alergie zkříží. To, že se vyhýbáš hořčici atd děláš dobře, protože je tam mnoho E a ty jsou hlavním problémem. A alergii kromě kožních testíků zjišťují i z krve, ale potravinové alergie se většinou projevují kopřivkou, ke které se přidávají v závažnější formě alergie dechové problémy - tedy astmat. záchvat atd. - znám od syna- pomoc studená sprcha a Aerius - antihystaminikum. Ten tvůj problém bych tipovala tak alergie na péřevý polštář nebo kosmetika, mýdlo, šminky,šampon apod.Potravinové alergeny jsou ořechy,kiwi, koření nejvíce kari,paprika, alergici omezeně med, protože obsahuje pyly, kravské mléko, soja. V každé alergologické ordinaci ti dají letáček.
Tak jsem se po měsíci konečně dovolala revmatoložce a ta mi sdělila, že se p. dr. z jaterní poradny nemůže dovolat- podotýkám, že jsem mu volala vícekrát a vždy na první pokus. rRevmatoložka mi dala na sebe mobil, ať jí dr. zavolá - ten mi řekl, že jí volat nebude, že jestli chce dr. konzultaci, tak má zavolat ona. Byl na mě milý a řekl, že má lékařka ve zprávě jasně napsáno co a jak. Já jsem mu říkala, že ale pořád jsem to já kdo je bez léků a obolená a téměř nechodící, tak mi vysvětlil, že léčba má být stejná jako u dialýzovaných nebo transplantovaných pacientů a to znamená, že dr revmatoložka mě má naládovat léky takovými, aby dostala RA pod kontrolu a když nastane situace špatná s játry, tak se budou nadále léčit játra, ale priorita je RA a podle vývoje situace se budou řešit játra a navrhl mi, že se mám zamyslet nad změnou ošetřujícího lékaře.A zase jsem v tom sama bez řešení- je to zoufalý. Sluníčka opatrujte se pa Staňa

Jiřina (Út, 3. 3. 2009 - 21:03)

Darjo,dnes jsem si stěžovala lékaři že mě bolí zádové svaly a on mi řekl,že to je od té osteoporosy.Před dvěma lety jsem byla na vertebroplastice,slepovali mi bederní obratel L1.2x si mě pozvali na rtg.na neurochirurgii a pak si Mudr.Ryška vzal číslo mobilu aby se mě ptal jak se mi daří,ale už se s tím nedá nic dělat.Mám prolomené lišty všech bederních obratlů.Výsledky ze zářijové denzitometrie jsou prý lepší.Teď mě zvou na kontroly do revmaporadny jen 2x do roka už né každé 3 měsíce.Ale už jsem se stím smířila,že to lepší nebude.Když nemám oteklé koleno cvičím na rotopedu.Co jsem jezdila na kole,tak mě záda nebolela,teď se bojím,jezdit abych si něco nezlomila nebo nenadělala modřiny na lýtkách od pedálů.Dlouho se hojí a jedna mi dokonce hnisala.Mám velkou srážlivost po antirevmatikách.Už jsem těch mých potíží tu popsala dost,tak dobrou noc.

Darja (Út, 3. 3. 2009 - 21:03)

Hezký večer. Děkuji všem za povzbuzení, protože už opravdu začínám mít pocit, že nemám spíš v pořádku hlavu než klouby. Já jen doufám, že opravdu na něco přijdou, jinak už nevím, co dělat. Možná je divné, že nemám až tak moc oteklé klouby, ale jen bolestivé. Někdo tady včera psal o mimozemšťanech z filmu. Přesně tak bych to také popsala. Dala bych si taky trochu oleje. V kolenech mám tvrdé drásoty, praskají mi všechny velké klouby a vůbec mám pocit, že mi tak nějak všechno drhne. Do toho malý výhřez meziobratlové ploténky L4/5, dále subchondrální skleroza SI kloubu s výrůstky do 5 mm, spondylartróza L4-S1, osteochondrózu C5-6 s blokovým postavením těchto obratlů a spondylotické změny hrudního úseku menšího stupně. Asi nic převratného, ale záda bolí často i přes cvičení, které se snažím provádět pravidelně. Chtěla jsem se zeptat (možná konkrétně Jiřiny,která tady něco podobného popisuje), jestli se tím její lékař zabývá, protože mi v Praze dr. řekla, že ty svaly ji až tak moc nezajímají, že to s artritidou nesouvisí. Ale podle mého spondylartróza by s tím souviset alespoň trochu měla. Já mám totiž někdy pocit absolutní ztuhlosti podél celé páteře. Začátkem dubna jedu pro výsledky krve a rentgenů a pak si musím udělat čas na tu hospitalizaci. Je mi jasné, že nic lepšího než RÚ asi u nás není a ráda bych se už po dvou letech dopátrala nějakého výsledku. Děkuji za případné odpovědi a budu doufat v lepší zítřky. Ale co mi vadí asi ze všeho nejvíc je ta únava i to, že nemám na nic náladu, o nic moc zájem a jsem ráda, že přežiju v práci osm až deset hodin a domácnost jde poněkud stranou. Zkrátka nejsou síly, ale to asi dobře znáte. Vždycky jsem žila v domnění, že největší problém je právě ta únava, když už si člověk na bolesti zvykne, ale moje dřívější revmatoložka se divila, proč jsem unavená, když mám sedimentaci jenom třeba 45 za 2 hod a vůbec proč jsem unavená? Mějte se hezky a zase se ozvu.

Jiřina (Út, 3. 3. 2009 - 19:03)

Dnes jsem byla v Hradci na revmatologii.Bylo tam jak na jaře.Za to tady ve Vrchlabí lilo a je tu ještě plno sněhu.Mudr.Marian Tošovský mi vytáhl 40 ml žluté vody z kolene a poslal na vyšetření,ale že jsem včera měla třesavku a oteklé,tak mi nemohl dát obstřik,kortikoidem.Teď tam jedu až v září i na denzitometrii a dispenzarizaci s ortopedem.Mám diagnozu:M0590 Seropozit.revmat.artritidu,NS,mnohočetné lokalizace.Osteoporosa při kortikoterapii,kompresivní fraktury L1-L5,st.p.bipedikulární vertebroplastice L1.Gonartróza bilat.,více vpravo.Spondylartróza LS páteře,foramistenozaL5/S1.Léky mi nechal stejné.Včera mi bylo hůř.Naděnko,Helenka ti radí dobře,že máš navštívit alergologa.Vnučce dělali testy v Belgii,dcera tam je vdaná.Pod náplasti ji aplikovali různé alergeny,ty co po dvou dnech zrudly,tak na ně byla alergická.Na potraviny to dcera musela dělat vylučovací metodou,psát co vše snědla atd.byla to piplačka.Když přijeli do Čech,tak jsem musela shánět potraviny bez kyseliny citronové a ořechů.Jen kečup Heinz,lentilky a kinder čokoládu,také vše je vyrobeno v továrně na zpracování arašidů.Někomu vadí i zubní pasta,která obsahuje fluorid,též nikl.Tenhle revmaklub je lepší než revmaliga.Tenkrát,když ještě byla rev.poradna v Pospíšilce,tak si nás tam pozvali a nic z toho nebylo.Mějte bezbolestně a dobrou noc.

Jiřina (Út, 3. 3. 2009 - 18:03)

Měla jsem pro vás napsaný dlouhý dopis a vymazala jsem jedno slovo a zmizelo to všechno.To by naštvalo i mrtvého.Nešlo by to nějak vrátit?Prosím poraďte.Šla jsem i do historie.Díky předem.

Jiřina (Út, 3. 3. 2009 - 17:03)

http://diskuse.doktorka.cz/totalni-endoproteza-kolene/ Pro Helenku,tady je také diskuse,ale každý se ptá a nikdo neradí.

Mia (Út, 3. 3. 2009 - 16:03)

Helenko, koukla jsem na tvé stránky a gratuluju, myslím, že jsou hodně v pohodě. Zijistila jsem, že jsme stejně staré akorát nemoc mě postihla o 2 roky dříve. Nicméně ty máš tu horší variantu s destrukčními účinky na klouby, nejspíš ten séropozitivní typ. Já byla teda na 3 operacích, ale jen synovektomie. Výměna kloubů u mě nutná jěště není, do budoucna ji předpovídají, ale teď je to v poho. Já bývám v jiné nemocnici a vše se dost podobá, akorát je u nás vše o den urychleno . lidé přicházejí z JIP o den dříve a o den dříve stávají z postele a cvičí. Je fakt, že v této nemocnici převládají výměny kloubů nad jinými operacemi. Vzhledem k tomu, že mi vždy otvírají celé koleni, hned tak mě nepouští domů a mám tedy čas sondovat pocity ostatních pacientů. Závěr je ten: koleno je asi o dost bolestivější než kyčel a to co se týká bolesti, tak i cvičení, s kyčlí asi věší omezení pohybu (sed, leh apod.) Každý má asi svoje. Nicméně nic nezlehčuji . musela jsi na tom být příšerně, když už ti vyměnili obě kyčle. Mám akorát dotaz: Jak dlouho vydrží taková vyměněná kyčle? A jěště jeden dotaz: nebyla jsi v lázních v Poděbradech?

Linda (Út, 3. 3. 2009 - 16:03)

Ahoj všichni, moc s vámi soucítím. Vím jaké obtíže vás provází, jelikož má moje sestřenice už několik let s RA stejný problém. Je jí 20 let a před rokem začala brát Wobenzym a musím říct, že po pár měsících se cítila lépe a neprovázely jí tak silné bolesti, což zatím stále trvá. Musím teda zaklepat aby to tak bylo i dál a pokud jste ho ještě nezkoušely, tak doporučuji skrze ni. Držte se. Linda

Helena (Út, 3. 3. 2009 - 15:03)

Zdravím všechny,
revmaliga sdružuje lidi s revmatickými nemocemi. Sídlo mají v RU v Praze. Já odebírám jen jejich buletin, jinak se žádných akcí neúčastním. Jsem jejich členkou už snad 15 let. V časopise, co vydávají se dozvím, co nového přináší léčba, nějaké ty právní věci ohledně různých příspěvků atd.
http://www.revma.cz/liga/
Taky zakládají různé pobočky po celé ČR. Ve východních Čechách žádná není, proto jsem se ptala, zda odsud někdo není. Já bych byla ochotná se do toho angažovat, jen neznám žádné revmatiky z okolí :-)Jsem z okresu Ústí nad Orlicí, ale léčím se na revmatologii v Praze Motole.
Posledních pár dnů se snažím vnořit do tajů www stránek - něco jsem vyplodila, tak se můžete kouknout: http://revmatoidni.artritida.sweb.cz/
Pokud byste měli zkušenosti třeba ohledně operací, výměn ostatních kloubů, budu ráda, když se podělíte o zkušenosti. Přece jen - lékaři nám toho řeknou dost, ale z pohledu pacienta je to takové důvěrnější a člověk se dozví věci, na které se lékaře bojí zeptat.
Ohledně těch alergií: nejlepší je zajít na alergologii, udělají tam testy a hned je jasné, z čeho alergie je.
Mějte se co nejlépe!

Naďa (Út, 3. 3. 2009 - 13:03)

Ahoj všichni...
Marti, tak nakonec po dlouhém marodění antibiotika, kolegyně v práci taky odpadla a dostala je. Zřejmě to nebude chřipkový vir, viď?
Vlasti, na jakou se chystáš operaci? Možná jsi to psala, ale někdy mi z té záplavy informací něco uteče. Musela jsem se smát, jak jsi popisovala svého muže, sranda.
Helenko, ty jseš v Revmalize? To je v Ústí nad Orl.?
Jiřinko, jak píšeš o své vnučce, která má potravinovou alergii....jak se prosím tě zjistí, na kterou potravinu je člověk alergický? To postupně vypozorovala? Těžko se dají dělat testy na jednotlivé potraviny, já si říkám, že ty červené fleky v obličeji mám možná taky po nějakém jídle, snažím se to zjistit, ale jednou je to tak, jednou jinak.Vynechala jsem už veškerá koření, teď se bojím jíst ovoce, bojím se jíst pikantní jídla jako je kečup, hořčice, tatarka....
Zatím se mějte všichni hezky a bezbolestně. pá

Miluš (Út, 3. 3. 2009 - 13:03)

Ahojky všem.Darjo RU-Praha se vůbec neboj jsou tam opravdu příjemní lidé ,kteří se snaží ti pomoci.Já jsem tam ležela 14 dní v listopadu a udělají ti opravdu hodně vyšetření každý lékař má na starosti jenom dva pokoje,ale o léčbě kterou ti naordinjí rozhodují všichni.Pokud nebudeš mít v odpoledních hodinách nějaké vyšetření,které se dozvíš vždy den předem ,necháš si podepsat u vizity vycházky a můžeš každý den na 4h.opustit nemocnici( projít se po Praze dojít si na Vyšehrad který je přímo naproti,nebo je tam kousek velký park, ale to chce slunko atd. takže tam ti to opravdu uteče a nepřipadá ti to jako v nemocnici a přitom máš komplet vyšetření i s nasazením léčby,která mne opravdu pomohla(zatím).Jinak viroza přetrvává dnes mi dali antibiotika,tak snad zaberou.Jinak Mio a Viano já mám také seronegativní RA s pokrouceným 1 prstem na ruce a skloubení palců na nohách.Viano delagil a MTXjsem také měla,ale žaludečně ani jeden nezvládala.Nyní mám Medrol 8mg Salzopyrin 6 tab.aPlaguenil 2 tab+Helicid,Calcichew,Vigantol.Než jsem se dostala do Prahy tak má léčba střídavá 2-3 SALZ.Mějte se moc hezky jdu odpočívat .

Viana (Út, 3. 3. 2009 - 12:03)

Mio-moc pěkně píšeš,ráda tě čtu i ostatní holky,jsme fakt bezva parta. Píšeš jaké máš to revma. Tak já mám to samé. Nejsem nijak pokroucená,ale kloubíky trpí a bolí. Mám tu samou diagnozu a na pohled vypadám stejně zdravě jako ty. Je to fakt pech.Letos to bylo horší jako vloni. Já jsem se nejlépe cítila když jsem brala ten delagil,jenže oči trpěly a pokud bych ho brala,tak jak mi ho napsali,tak už bych byla slepá. Ještě,že jsem ho brala tak málo.To mě fakt nic nebolelo.Příští týden jedu na ko. tak ji řeknu,že ten MTX. vůbec nezabírá.Pak vám napíšu jak jsem dopadla a jaký jiný driák jsem dostala. Všem posílám pozdrav z Moravy,,,

Mia (Út, 3. 3. 2009 - 09:03)

Něco pro Darju. Já jsem tedy v RÚ v životě nebyla, nějak mi zvládli stanovit diagnózu už za dětství v FN Olomouc a nikam jsem nemusela. Nicméně vážím taky do 50-ti kilo a prsty taky deformovány nemám a RA mám. Teda dříve JCA (dětská forma, která přešla v dospěláckou). U mě to začalo jen kolenama po deset let. RA je spousta druhů. Já mám například séronegativní Ra s HLA B 27 a těch RA je opravdu několik. Na první pohled taky nevypadám nemocně a přesto jsem. Takže ti držím palce ať ti zjistí co to máš a zárpoveň ti přeju ať ti zjistí, že máš něco jiného než RA, tzn. něco, co se dá bez problému léčit.

Markéta (Po, 2. 3. 2009 - 22:03)

prdelky moje revmatický:))pobavila jsem se u příspěvků:))) ala muži a jejich nároky:) Vzpomněla jsem si, jak měl manžel vždy připravenou večeři, oblečení do práce i oběd v kastrůlku na oběd s sebou:) musím mu extra každý den vařit dietku-má onemocnění střev...a od té doby co jsem ležela v nemocnici je najednou samostatný:))) samozřejmě při sebemenším nachlazení polehává a chce držet za ručičku, nemluvě o měření teplotky každých 15 minut:)))vaření teplého čajíčku s medíkem a neustálého přesvědčování jak on je vážně nemocen a jak jeho bolí celý člověk:))) Při mém zdravotním stavu, rizikovém těhu a dvou dětech, účetnictví celé firmy, domácnosti a jednoho manžela se také nenudím:)))ale na druhou stranu, když semu chce, přebalí malého, dá mu svačinku, jde s ním na procházku, vezme dceru na bruslení, zajede na nákup, vytáhne mi prádlo z pračky a pokud jej donutím tak i umeje WC a vyluxuje koberce:) Když jsem byla v nemocnici, dokonce i žehlil prádlo...sice to zústalo celý týden na stole vyžehlené, neví kam co patří:))) a takové ty dotazy typu: nevíš kde je tohle či tamto mne nechávají chladnou:))) kolikrát ani neví kde co máme v kuchyni, ale ovladač od televize vždy najde :)))od té doby co jsem těhu s MIOU dokonce každý večer sám a dobrovolně koupe malého:))) máme takový rituál, který jsem zorganozovala jen proto, abych jej maličko více zapojila ohledně starosti o děti:)))jdu malému připravit oblečení na spaní, uvařit kaši a on mezitím juniora vykoupe i osuší. Já jej obleču a dám mu najíst, pak přichází půlhodinka mazlení s tatínkem a jde se spinkat:)věřte, funguje to bezvadně...taková malá příprava, až se narodí dcerka a rozdělení kompetencí jako ve firmě:)))Jinak marodům přeji brzké sluníčko, jenž pohladí kloubíky i duši:) dnes jsem byla s juniorem venku bez kočárku, trénujeme chození po venku. Moc mu nestačím, lítá jako plašan:) a protože je zatížený na autobusy, mávali jsme všem kteří kolem nás projeli:)máme zastávku kousek od baráku a dostat jej zpět domů byl pro mne nadlidský výkon:))) usnula jsem po obědě jako mimino a celé odpolko jsem jen poposedávala, jak mě bolí klouby. Jinak Vianko, bylo cítit jaro, vůně půdy:) už se těším, jak vše pokvete hned bude veseleji:) opatrujte se a já mažu chrupkat:) páček

staňa (Po, 2. 3. 2009 - 21:03)

Holky mám to doma úplně stejné - rozmazlené, ale když přijde na mého chlapa mlsná a já nejsem, tak i štrůdl upeče a tak jsou všichni tři samostatní, že nestačím koukat, ale jak mají doma servisáka, tak to je lenora, že nestačím kulit oči.Papa Staňa

Viana (Po, 2. 3. 2009 - 20:03)

Ahoj holky,teda ted jsem se taky zasmála. Když jsem četla Emu,jako by popisovala život u nás doma. Jen chlapovi prádlo nechystám,to ne,ale jinak mám je všechny tři úplně stejně rozmazlené. Pokud ale přijde na nejhorší,dokáží se o domácnost postarat.Páni ted mám radost,že toto jejich lenošení není jenom u nás. Jinak holky a kluci,cítíte už venku to jaro? Páni,já už se nemůžu dočkat...

Danila (Po, 2. 3. 2009 - 19:03)

Ještě musím reagovat na Emku. Já jsem chlapovi nikdy nechystala oblečení, protože ten můj si oblékl jen to, co chtěl. Je zatím samostatný. Ale jen do doby, než na něho příjde ,,rýmečka,,:))) Ale zase co bysme pro ty naše milované neudělaly, že. Moje kamarádka říká, že když chlapa rozmazlíš, tak jsi pak otrokem, něco je na tom pravdy. Ahoj

Reklama

Přidat komentář