117 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Počůrali jste se u lékaře?

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Potkal mě takový problém a docela by mě zajímalo, jestli jsem v něm sama nebo ne. Zažila jsem nedávno trapas. Byla jsem poslaná na urologické ultrazvukové vyšetření a při objednání termínu jsem byla instruovaná, že nejméně dvě hodiny před vyšetřením nesmím jít na malou. Jenže objednaný čas nefungoval, v ordinaci měli skluz, už to pro mne bylo hodně zlé. V čekárně jsem ještě vydržela, ale když na mě přišla řada, tak v ordinaci už to nešlo zvládnout a já se tam trapně počůrala. Sice mě sestra i paní doktorka uklidňovaly, že jsou zvyklé, ale přesto, bylo mi hrozně. Máte někdo podobnou zkušenost?
20. Březen 2008 - 10:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
U lékaře ne, ale smíchy nesčetněkrát a kdekoliv.
20. Březen 2008 - 17:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Moniko, nic si z toho nedělej. Tohle je asi docela časté, aspoň zážitky na internetu to dokazují. Já bych to taky nevydržel. Ale zajímalo by mě, jestli se ti povedlo to zastavit, nebo to šlo všechno ven. A taky, co bylo po tom, protože z vyšetření asi sešlo a co hlavně, musela jsi pak v těch mokrých věcech na veřejnost. Všimnul si toho někdo a jaké byly reakce? Taková situace podle mě může dost zamávat s psychikou takto postižené osoby a může se třeba bát, že až půjde znovu na vyšetření, že to dopadne stejně.
20. Březen 2008 - 19:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
to Jirka: nešlo to zastavit vůbec, ten tlak předtím byl už bodavý, když jsem seděla, tak to ještě šlo, no ale po pár krocích do ordinace už se to nedalo zadržet. Ale vydržela bych to, nebýt toho opoždění, přišla jsem totiž na řadu až o hodinu později. Paní (nebo slečna spíš)doktorka se mi omluvila, měli tam nějaký akutní případ předtím a tak se všechno posunulo. Chtěla jsem vydržet, protože objednací lhůty jsou skoro dva měsíce, příště se už na to samozřejmě vykašlu a půjdu na WC, protože takhle se vyšetření samozřejmě stejně nekonalo, protože na to je potřeba úplně plný měchýř. Jinak jsem moc na veřejnosti chodit nemusela, naštěstí byl doma táta a mohl pro mě přijet a hlavně mi přivést dlouhej kabát, protože jsem měla jen bundu. Takže aspoň to.
20. Březen 2008 - 20:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Moniko, to se ti nedivím, že to nešlo vydržet. Vždyť si to zadržovala o hodinu déle než jsi měla. Horší by asi bylo, kdyby se ti to stalo přímo při vyšetření. Jestli se tedy provádí vleže. Kdybys měla sukni, tak by asi moc mokrá nebyla, ale v téhle zimě si asi měla kalhoty a na těch to bohužel poznat je. Vím to sám moc dobře, jak je nepříjemné mít mokré nohavice, zvlášť když je venku chladno. Přeji ti, aby se ti už nic podobného nestalo a rozhodně si z toho nic nedělej. Třeba časem zjistíš, kolika holkám i klukům se stalo, že to někde neudrželi. Prostě se to stává. Horší je, když jsou tyhle nehody častější.
20. Březen 2008 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Jirko, děkuju za přání, taky doufám, že se mi už nic podobného takhle mezi lidmi nepřihodí. Když jsem čekala, než přijede táta, tak mi dovolili počkat vzadu v jedné ze dvou vyšetřovacích místností, protože byla v provozu jen jedna. To vyšetření se provádí v leže a co jsem si tak stačila všimnout, tak jsou zřejmě fakt doktoři tam na podobné příhody zvyklí, protože jednak na lehátku u toho přístroje byl velký igelit a ještě podložka a taky měli na parapetu a ve skříňce poskládáno spoustu jednorázových plen.Při tom vyšetření by to asi mohlo být horší, to bych mohla mít mokrý i rolák. Radši na to nemyslet.
22. Březen 2008 - 9:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Aspoň ti takhle pomohli, kdybys musela čekat v čekárně mezi lidma, určitě by si toho někdo všiml. Igelit bývá asi všude, třeba na chirurgii. A podložka předpokládám nějaká savá. Asi se stává, že občas něco vyteče i při vyšetření. Ty pleny asi mají pro pacienty, kteří mají problémy. Rolák by sis sundala. Jestli to není tajné, smím se zeptat, proč jsi byla na tom vyšetření?
22. Březen 2008 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Jirko, díky za tvůj přístup, ale promiň, to už se ptáš moc. Zajímalo mě jen, jestli jsem s takovým trapasem ojedinělá, svoji anamnézu tady ale rozhodně rozebírat nehodlám :-)
24. Březen 2008 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Narazila jsem na tu správnou diskuzi - bohužel. Mně se to přihodilo teď v pátek u zubaře, Moniko, nic si z toho nedělej, taky jsem doplatila na zdržení, i když ne ordinační dobou, ale protáhl se zákrok, kdy jsem byla na křesle, takže moje potřeba sílila. A když mi vrtačka pak jednu chvíli lízla nerv, to mnou projela taková bolest, že jsem už potom jen cítila mokro pod sebou. Brrr. Nevěděla jsem, co dělat, byla jsem přikrytá takovou tou celtou nebo co to je až pod kolena, jenže jsem stejně nakonec musela vstát. Zubař se dost divil, i když taky mi říkal, že je zvyklej. Ale i tak otřes pro mě.
14. Duben 2008 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Soňo, to tedy muselo být nepříjemné. Hlavně takhle jít mezi lidi. A zubař je zvyklý? Asi se to stává často.
14. Duben 2008 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Moniko,před lety jsem byla na podobném vyšetření,kde bylo podmínkou přijít s plným měchýřem.Nějak špatně jsem si to vypočítala a už cestou to bylo hrozné utrpení.V čekárně když už jsem cítila, že je zle rychle jsem vlétla na záchod a trošku se vyčůrala.Za pár minut jsem přišla na řadu,čůrat se mi pořád chtělo dost,ale už se to dalo vydržet.Jít na takové vyšetření dnes,kdy mám po porodu a když se mi hodně chce, nedokážu čůrání přerušit asi bych dopadla jako Ty.
15. Duben 2008 - 15:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Katko, díky z pochopení. Byl to hrozný pocit, přestože mě ubezpečovali, ať z toho nedělám tragedii zrovna v této ordinaci. Další termín vyšetření mám teď na konci měsíce devětadvacátého, tak už se na to psychicky připravuju. Myslím na všechny, kteří podobná vyšetření musejí absolvovat, aby to zvládli bez úhony. Ale víc každému přeju, aby tam vůbec nemusel.
16. Duben 2008 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
No to teda nevím, jak moc je zvyklý ten zubař nebo mě jenom tak utěšoval. Ale říkala mi potom máma, že doktoří bejvají zvyklí na ledacos, no asi jo, jsme jenom lidi a bolestí se může stát bohužel ledacos. Taky nevím, jak moc jsem byl nenápadná mezi lidma, snad moc ne, měla jsem naštěstí takový dlouhý pletený svetr, tak jsem si ho uvázala u pasu a to nejhorší bylo tak zakrytý.
17. Duben 2008 - 19:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Janinka (anonym)
s tim počuranim se nedivim, mne se to malem stalo taky.. ted posledne..cekala jsem na urologii, cekala cekala..a najednou jsem mela pocit jak kdybych to okamzite mela pustit..nejhorsi to bylo pri vysetrovani ultrazvukem,kdy mi lehce tlacil na močák..nastesti me pan doktor poslal na zachod, tak jsem přežila..ted 29 se chystám na další vyšetření a už ted premejslim jak to udelat abych se tam nepocurala:-/
18. Duben 2008 - 12:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
To Janinka: :-) no tak to máme stejný, to si teda budeme držet palečky :-)
19. Duben 2008 - 16:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Liba (anonym)
To Soňa, Jirka: Stalo se mi předloni to samý, taky bolestí, povolilo to prostě. Zubař se pak omlouval a mamka šíleně divila. No ale přešlo to a žiju.
30. Červen 2008 - 8:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jita (anonym)
Doktoři jsou zvyklí na takové nehody a měli by se umět podle situace zachovat. Je to lidské a kdo jiný by tomu měl rozumět, než ten, co rozumí našemu tělu.
1. Červenec 2008 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
No snad jsou zvyklí, stejně je to ale blbej pocit. Janinko, jak jsi to zvládla? Já jo, i když jsem po vyšetření mazala rychle na záchod a trochu mi už ujelo do kalhotek, ale vidět to nebylo. Takže jsem se vracela domů v pořádku, což jsem ráda, měla jsem z toho velkou hrůzu.
1. Červenec 2008 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Holky,já myslel,že plný měchýř na urologii musí mít jenom chlapi,aby byla přes měchýř vidět prostata.Ale taky jsem si to zažil,ještě jsem se ráno pořádně napil,když teda má být měchýř plnej,byl jsem na osmou,pan doktor přišel ve 3/4 na devět a já se kroutil.Vydržel jsem teda,ale když skončil ultrazvuk,ani jsem se neotřel,vyskočil a letěl přes čekárnu,kalhoty jsem přidržoval a čůral snad pět minut.Když jsem se vrátil pro zprávu,tak mi pan doktor řekl,že nemusí být měchýř tak plnej.
1. Červenec 2008 - 21:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Luboši, nejenom chlapi, nevyšetřuje se pouze prostata. Já měla jako malá takovou vadu, nedomykavost měchýře, nebo chlopně měchýře, nevím to přesně, což znamená, že moč nedrží a vrací se zpátky do močovodů. Říkám to laicky, ale tak nějak to je a může to bejt docela nebezpečný. Na tom ultrazvuku je vidět všechno, když je měchýř plnej.
1. Červenec 2008 - 23:49
Obrázek uživatele Návštěvník
jarin (anonym)
U žen při gynekologickém vyšetření na ultrazvuku je potřeba mít naplněný močový měchýř, lépe to potom zobrazuje co je potřeba vidět.
3. Červenec 2008 - 22:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Já se pochcala smíchy včera u doktora když mě řekli výsledky testu na AIDS. Prý pozitivní. Ha ha. Mám ji už let zašitou.
4. Červenec 2008 - 8:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Jo Moniko,už to teda vím,včera byla naše dcera na urologii,bolelo ji břicho a měla řezání při čůrání,na čtvrtek je objednaná na ultrazvuk a má mít naplněný močový měchýř.
4. Červenec 2008 - 18:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Luboši, tak to se z toho tvoje dcera zcela určitě pochčije. To bude zas ostuda.
8. Červenec 2008 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika M (anonym)
Luboši, předchozí příspěvek není ode mne.
10. Červenec 2008 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika M (anonym)
Luboši ten příspěvek je můj. Já se překoukla.
10. Červenec 2008 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika M (anonym)
Luboši, tak jak? Pochcala se ta tvoje holka nebo né? A jaký to bylo?
10. Červenec 2008 - 12:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Moniko,buď v klidu,já vím,že to nepíšeš ty.
10. Červenec 2008 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika M (anonym)
Ale jo Luboši a fakt mě zajímá jestli se ti holka u doktora pochcala. Já byla včera na očním a pochcala jsem se u tabule s písmenkama.
11. Červenec 2008 - 8:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Luboši, už nereaguj, jinak to toho blbečka nepřestane bavit.
11. Červenec 2008 - 13:42

Stránky

Přidat komentář