Reklama

Obřízka

Normální člověk (St, 18. 11. 2015 - 00:11)

Milý Aha

zatím jsem...A policie ti po šesti týdnech oznámí, že to odkládá.

gin (St, 18. 11. 2015 - 00:11)

Negativní reakce mě dohnaly...Jaký negativní reakce? Spíše reakce, že by tě mlsně vočumoval acucullofil.

Nechápu, když jdu vyjímečně na nudapláž, tak tam chodím zásadně se staženou předkožkou a holým žaludem, snad jedině podle šarpeje jde poznat, že obřezaný nejsem. Promiň, nic ti nevěřím.

Ti muži v Ugandě nebyli obřezáni z lékařského hlediska, ale na základě grandiózního cirkumfetišistického podvodu, který zaštiťuje a financuje tajný musulman, Barack Hussein Obama.

gin (Út, 17. 11. 2015 - 23:11)

Marie napsala:

Zřejmě to nebude případ každého, ale v naší rodině to rozhodně problém byl pro oba naše hochy a ve zpětném pohledu opravdu teď vidíme, že měli být oba obřezáni při narození.

Odpovídám:

To je největší omyl, právě obřízka při narození může zanechat nejtěžší psychologické následky, nedá se dobře odhadnout anestezie, je to o to horší, protože musí být následně provedena anestezie. U 17 ti letého, který potřebuje obřízku ze zdravotních důvodů žádné psychologické následky nehrozí( argumenty Steva tu vynechávám, protože vyrůstal v bigotní věřící rodině /zvláště matka/, což ho poznamenalo.)Též u šestiletého, když je obřezán ze zdravotních důvodů a chápe, že to musí být je možnost psychologických následků minimální.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Marie napsala:

Hlavně se nenech ve svém rozhodnuti ovlivnit nějakými nesmyslnými radami zatrpklých čechačků a nech kluky vyšetřit na odborném pracovišti a lékaři ti vždycky radi poradí a v případech nutnosti obřízku provedou.

Odpovídám:

Pěkně urážíš český národ jak vidím.

Odborné pracoviště?

Musím se smát. Martin 1996, který se nechal obřezat v únoru napsal dobře, jak je to u nás s odbornými pracovišti. Že mnozí nepoznají úplnou obřízku u částečné. Proto se radši nechal obřezat u soukromého plastického chirurga, i když ho to stálo lováky. Přitom obřízkový styl hraje velkou roli. U těch postižených, kde to vím se vždy jedná o zmrčující styl low&tight.

Ti kluci jsou stejně zmanipulovaní jako Janin manžel. Dověděl jsem se o jejich věku, kdyby řekli rezolutní NE!!! a věděli jak na to, tak by Jana podle nového občanského zákoníku mohla rozhodovat jak chtěla, a nebylo by to jí nic platné, potíž je v tom, že takoví kluci většinou neznají svá práva. Jedná se o stáří nad 12 let. Je to trochu kostrbatější úprava než v Německu, ale v jádru je to obdobné.

Steve (Út, 17. 11. 2015 - 18:11)

Nevěděla jsem, že je zde...Gin to nestráví asi nikdy, je totiž Proti-obřízkovej aktivista. Myslí to asi dobře, ale nakonec radí blbosti - tyhlety věci se musí řešit v ordinaci a vše skouknout a né něco psát na diskuzi (nevědět vlastně o čem, nemůže nic posoudit) Jen tak z nudy většina asi na obřízku nechodí, nehledě na to že by to ani neproplatila pojišt'ovna. (bez důvodně nic neproplatí)

Marcel (Út, 17. 11. 2015 - 18:11)

Tak tomu říkáme počin:, a nějaký gin s karlem tady řesite nesmyslnosti, tomu říkám program, a jde to.
George Mwidu Lyavala , 42 , je více než se na první pohled . Energicky klinický důstojník, viděl a obřezal více než 13.000 mužů od roku 2009 , takže jde pravděpodobně o osobu, která obřezala nejvíce mužů z lékařského hlediska v Ugandě

To jsou však jen tři procenta ze všech 418,223 mužů obřezaných v rámci projektů financovaných z mimořádného plánu amerického prezidenta pro AIDS pomoci ( PEPFAR ) v zemi.
V Ugandě program MMC byl zahájen v září 2010 , zaměřen na 80% neobřezaných mužů - asi 4.200.000 mužů - do roku 2015. PEPFAR a UNAIDS předpokládá , že obřezáním 4,2 milionu mužů by se mohla snížit na polovinu incidence HIV v ugandě

Marcel (Út, 17. 11. 2015 - 18:11)

Negativní reakce mě dohnaly k tomu, že obřízku skoro tajim, ví to jen nejbližší. A přitom ty negativa šířek kůžičkáři, který o tom nemaj potuchy, jen jim to připadá divný, nebo špatný. Já měl takřka do třiceti funkční předkožku, obřezanej jsem asi pět let a předkožku bych zpět nebral ani náhodou, spíš uvažuju, že bych svoji volnou obřízku nechal předělat na velmi těsnou.

Steve (Út, 17. 11. 2015 - 15:11)

Ty jseš taky koukám pěknej holoubek ...

Karel (Út, 17. 11. 2015 - 15:11)

Prosimtě tvá otazka je...Jak jsou tvoje děti staré?

Steve (Út, 17. 11. 2015 - 15:11)

Tyto věci prosím řešte s kvalifikovanými lékaři z oboru ve vaší oblasti ... Gine, ty si koleduješ o pořádnej průser, a to ti tady říkám v dobrém už poněkolikátý. Víme všichni že nemáš ze zdravotnictví žádnou kvalifikaci, né tak odbornost z urologie. Tak si tady laskavě nehrej na doktora!

Jana (Út, 17. 11. 2015 - 15:11)

Jak jsou staré tvoje děti?Prosimtě tvá otazka je irelevantní, kluci uz jsou velký a jedou studovat k příbuznými létě do statú, důležitější je nejen cist ale vědět. Víš co je tajemství ?Top secret - největší intimní tajemství, že v USA v roce 2015 vzrostla popularity obřízky, - jde o odstranění předkožky (asi čtvrtiny kůže na penisu). Mnozí Američané považují obřízku za běžný zákrok, absolvuje ho nadpoloviční většina chlapců a mužů (bez ohledu na náboženské vyznání, nejde nutně o muslimy či židy). Ženy to vítají. Proč? Důvodem je podle všeho nejen snížení určitých zdravotních rizik a tedy efekt ochranný, nýbrž tvrzení, že obřezaní muži jsou lepší milenci! Je tomu ale opravdu tak? Podívejme se na výsledky lékařských výzkumů. Ty skutečně dokazují, že obřízka nezhoršuje erekci ani ejakulaci, jen pozmění a posune citlivé erotogenní zóny na penisu. Sexuální akt se prodlužuje, vyvrcholení přichází později. Obřezaní muži hodnotí své zkušenosti vesměs pozitivně a ženy uvádějí, že obřezaný penis jim připadá hezčí na pohled, čistší a příjemnější na dotek.
Tak už překonaj svůj stín, jestli to zvládneš, slavnej národ židů to tak dělá tisice let a dnes jak vidíš ani Angela jim nic nechce přikazovat a ty nejsi ani jejich matka, ani myslím žádný odborník,matka jsem Já tak mi do toho nekafrej a nezkoumej, proste to tak bude a kluci to budou mít, ať se ti to líbí nebo ne.A navíc, když se ti to nelíbí, založ si své stránky nelíbení.

Jana (Út, 17. 11. 2015 - 15:11)

Jak jsou staré tvoje děti?Prosimtě tvá otazka je irelevantní, kluci uz jsou velký a jedou studovat k příbuznými létě do statú, důležitější je nejen cist ale vědět. Víš co je tajemství ?Top secret - největší intimní tajemství, že v USA v roce 2015 vzrostla popularity obřízky, - jde o odstranění předkožky (asi čtvrtiny kůže na penisu). Mnozí Američané považují obřízku za běžný zákrok, absolvuje ho nadpoloviční většina chlapců a mužů (bez ohledu na náboženské vyznání, nejde nutně o muslimy či židy). Ženy to vítají. Proč? Důvodem je podle všeho nejen snížení určitých zdravotních rizik a tedy efekt ochranný, nýbrž tvrzení, že obřezaní muži jsou lepší milenci! Je tomu ale opravdu tak? Podívejme se na výsledky lékařských výzkumů. Ty skutečně dokazují, že obřízka nezhoršuje erekci ani ejakulaci, jen pozmění a posune citlivé erotogenní zóny na penisu. Sexuální akt se prodlužuje, vyvrcholení přichází později. Obřezaní muži hodnotí své zkušenosti vesměs pozitivně a ženy uvádějí, že obřezaný penis jim připadá hezčí na pohled, čistší a příjemnější na dotek.
Tak už překonaj svůj stín, jestli to zvládneš, slavnej národ židů to tak dělá tisice let a dnes jak vidíš ani Angela jim nic nechce přikazovat a ty nejsi ani jejich matka, ani myslím žádný odborník,matka jsem Já tak mi do toho nekafrej a nezkoumej, proste to tak bude a kluci to budou mít, ať se ti to líbí nebo ne.A navíc, když se ti to nelíbí, založ si své stránky nelíbení.

Karel (Út, 17. 11. 2015 - 15:11)

Gine jsi hlupák sorry, Já...Jak jsou staré tvoje děti?

Karel (Út, 17. 11. 2015 - 15:11)

Karle, žádný trestný čin...A jak jsou staří ty její děti, co, gine?

Marie (Út, 17. 11. 2015 - 15:11)

Ahoj Jano, přečetla jsem si tvůj příspěvek a jako matka tří dětí se dvěma kluky bych ráda napsala, že otázka obřízky byla u nás mnohokrát projednávána. Můj manžel je obřezán a tak téma vyvstalo vždy, když se každý z našich synů narodil. Protože to nebyla "hotová věc", a my jsme neměli žádný důvod, aby se provedla, tak jsme ji nenechali klukům udělat. Náš nejstarší syn v 17 letech měl několik problémů v průběhu let, které způsobily, že on sám začal dotazy o tom, zda se může nechat sám obřezát jako dospělý. Náš nejmladší syn byl nedávno obřezán ve věku 6 v důsledku neustálých infekcí, stálé bolesti při močení a infekce v penisu. V jeho případě byl zjištěno,že fimosa mu do jisté míry dělá problémy, urolog byl překvapen.Zřejmě to nebude případ každého, ale v naší rodině to rozhodně problém byl pro oba naše hochy a ve zpětném pohledu opravdu teď vidíme, že měli být oba obřezáni při narození. Jsem si jist, že existuje mnoho lidí, kteří nemají žádné problémy, ale rozhodně tomu tak nebylo u nás a já jsem byl docela překvapený, když mluvím s ostatními, kolik chlapců ve třídě našeho syna ve škole má v současné době problémy s předložkou a navštěvují odborníky pro podobné problémy. Já si myslím, že existuje více chlapců, kteří mají více problémů, než si mnozí vůbec uvědomují.
Hlavně se nenech ve svém rozhodnuti ovlivnit nějakými nesmyslnými radami zatrpklých čechačků a nech kluky vyšetřit na odborném pracovišti a lékaři ti vždycky radi poradí a v případech nutnosti obřízku provedou.

gin (Út, 17. 11. 2015 - 14:11)

A ještě si taky prosím...Jano, já vůbec neposuzuju tvůj život, jenom konstatuju, že jsi naletěla cirkumfetišistickým lžem, kterých je na netu plno, naštěstí 99,9% českých matek tomu nenaletí (Sám jsem jako blbý tele těm lžem dlouho věřil, takže tě na jednu stranu chápu) a tak jsi druhotně, sama zmanipulovaná zmanipulovala jak své syny, tak svého manžela.

Za půl hodiny odjíždím do Německa, takže dnes už neodpovím.

gin (Út, 17. 11. 2015 - 14:11)

Teď nesou Němci hořké ovoce z paní Merklové.

Já měl ještě před dvěma roky na obřízku zcela jiný názor než teď. Dokud jsem se neseznámil s případy lidí, kterým obřízka zničila sexuální život. Vědecký výzkum vedený Johnem Taylorem na univerzitě ve Winnipegu, prokázal, proč tomu tak je. Ne u každého to tak dopadne, jenom asi u 10%. Pokud některý z tvých synů spadne mezi těch 10%, tak se ti poděkuje. Také jsem dříve věřil těm cirkumfetišistickým blábolům, kterým jsi naletěla.

Okopčím tu jeden z prvních případů, se kterými jsem se seznámil.

PŘÍBĚH ALEXŮV - OBŘÍZKA VE JMÉNU BOŽÍM

17.04.2015 23:00
Byl jsem obřezán, když mi bylo 5 let.

Můj otec, který bohužel před několika lety zemřel mě k tomu donutil z náboženského přesvědčení. Má matka, která se k tomu nejprve stavěla odmítavě byla nakonec k souhlasu s tím přesvědčena od něho, lékařů a jeho muslimských přátel.

Nikdo z nich nevěděl, co obřízka ve skutečnosti znamená ( já sám jsem také ještě před rokem nevěděl, co obřízka ve skutečnosti znamená, pod vlivem masivní propagandy pro obřízku jsem na tu věc měl zcela zkreslený názor. gin), kromě lékaře nic neřekli. Jen to, že je to velmi dobré a velmi hygienické. Protože mám po jedné nemoci v dětství problémy se sluchem, tak jsem byl po jedné prohlídce při plné anestézii operován. To byla příležitost pro mé rodiče, aby mě při tom zároveň nechali obřezat.

Nikdo mi nic předem neřekl v obavě, že bych ze strachu mohl dělat scény . Šel jsem do nemocnice a všichni na mě byli velmi hodní. Potom jsem dostal anestezii. Další co vím je to, že jsem seděl nahý na okraji postele a hořce jsem plakal. Můj penis vypadal groteskně, byl tak oteklý, že byl téměř kulatý a žalud, který jsem přetím nikdy neviděl, byl růžový. Komický kroužek na jeho konci držel kůži zpět. Hrozně mě to bolelo. Můj otec dával opakovaně najevo, jak je na mě hrdý, že už jsem opravdový muslim. Ale já jsem přesto plakal.

Bolest trvala další tři týdny. Nevím, jestli to bylo od jizev ze zranění nebo z odkrytého žaludu. Nemohl jsem nosit kalhoty. Nemohl jsem chodit. Nemohl jsem být přikrytý v posteli. Ležel jsem v posteli celé hodiny na zádech s pokrčenými koleny, aby se pokrývka nedotýkala mého penisu. Celé dny. Přitom jsem často plakal. Poprvé, když jsem potřeboval na záchod, tak jsem nevěděl, co se bude dít. Bál jsem se, že to může bolet. Ukázalo se, že jsem se bál oprávněně. Zadržoval jsem močení, pokud to šlo. Tlak byl však ještě větší. Nakonec to bylo ještě horší. Já jsem však měl strach.

Nakonec to přestalo bolet. Nemohl jsem však nosit těžké kalhoty. Nevím už, jak dlouho to trvalo. Dnes mi to připadá jako věčnost.

Jednou jsem si hrál s kamarády ze svého okolí. Jednou řekli, že jdou čůrat. Potřeboval jsem také. Šli jsme do křoví. Rozepnul jsem si kalhoty, abych se vyčůral. Nemohl jsem však čůrat, styděl jsem se. To bylo poprvé. Ta stydlivost mi však zůstala. Dodnes. Ve škole, když jsme měli hodiny plavání, tak jsem se vždy hnal jako první, abych získal na převlékání místo v rohu. Zatímco ostatní kluci nazí dováděli, já se vždy přikryl ručníkem a spěšně odešel. V sauně jsem měl vždy plavky. Nikdy jsem nebyl ve společných sprchách. Nikdo nevěděl, že tam dole vypadám jinak. Vždycky jsem chtěl být jako ostatní. Jednou moji kamarádi skákali nazí do jezera. Dobírali si mě: "On se stydí ukázat svého mrňavého ptáka." Vydržel jsem to. Jen jsem se zasmál. Nikdo neznal skutečný důvod mé nadměrné stydlivosti. Dnes už vím, že by se mi nevysmáli, ale to, že se stydím být nahý se mi zažralo do mého podvědomí takže dodnes nemám sílu překonat tento zvyk.

Nakonec jsem začal o tom všem přemýšlet. Proč jsem obřezaný? Protože jsem muslim.

Proč jsem muslim? Na to jsem nenašel žádnou odpověď. Tak proč jsem tedy obřezaný.

Nikdy jsem o tom se svými přáteli nebo přítelkyněmi o tom nemluvil. A přítelkyně se mě na to naštěstí zeptali jen vyjímečně. Vždy jsem odpověděl: "Můj otec byl věřící muslim."

Teprve teď ve svých 23 letech, jsem se začal zabývat obřízkou. Teprve nyní ve svých 23 letech jsem četl o možných následcích na sexualitu. Četl jsem o ztrátě citlivosti. Nikdy jsem neviděl neobřezaný penis při erekci a byl jsem velmi překvapen když jsem se dověděl, že žalud je pak měkký, vlhký a hebký. Četl jsem o keratinizaci, o stimulaci vnitřní předkožky, uzdičky a dorzálních nervů. Četl jsem, že obřezaní muži mají na stimulaci pouze jizvu, což je pouhý zbyteček jejich vnitřní předkožky. Přemýšlel jsem o tom, že bych mohl sex prožívat úplně jinak, kdybych ty části měl. Jenže tomu tak není.

Je sice pravda, že vydržím déle. Ale to je vše. Pouze vydržím déle. Ale někdy se vůbec neudělám. Je mi 23 let. Také spím se ženami zhruba tak starými. Do 20 minut nic neprožívám. Někdy mi to trvá přes hodinu a jsem unavený. Sex není pěkný, když při něm musíte myslet jen na to, jestli vůbec dosáhnete orgasmu.

Moje obřízka je to nejhorší, co mě kdo mohl udělat. Ona ovlivnila celý můj život. Ona mě vždy jenom naplňovala studem. Mé matce je to velmi líto. Říká, že kdyby to věděla, tak by k tomu nikdy nedala souhlas. To sice pomáhá mé psychice, ale fyzicky mi to pomoci nedokáže.

Moje předkožka je provždy pryč a už mi ji nikdo nikdy nevrátí.

(Za pár měsíců bude Alexovi 26 let. Jeho příspěvky na netu mě hodně ovlivnily v tom, že jsem se rozhodl pro intaktivismus. Psal, že mu téměř úplně kvůli obřízce znecitlivěl žalud a protože má radikální nízkou a těsnou obřízku s jizvou dva milimetry za žaludem, tak tento dvoumilimetrový kroužek za žaludem je jediné místo, kde vůbec něco cítí.gin)

A teď video s tím postiženým obřízkou.

Kritik am Gesetzesentwurf zur Legalisierung der ... - YouTube
Video pro dotaz alexander bachl beschneidung? 3:46
https://www.youtube.com/watch?v=s_iXeZq1iW8

Je to Ing. Alexander Bachl z Kasselu.

A těch případů znám opravdu spousta, dělám v Německu a jsem účastníkem německého fóra postižených obřízkou. Proto jsem na ni změnil názor o 180 stupňů a cirkumfetišistickým lžem, kterým jsem věřil dříve už nevěřím.

Jana (Út, 17. 11. 2015 - 13:11)

Vidím, že je tu zase...A ještě si taky prosím gine nastuduj, co je to právo na sebeurčení, abys tady nemusel být za kašpara o:) to totiž vůbec nemá s obřízkou nic společného, já jako matka jsem přesvědčena o výhodách obřízky a tak mi vubec nic neříkej a už vůbec neposuzuj múj život protože ho vůbec neznáš a nemáš na to právo. A to co ty si myslíš mi pramálo zajímá. Pochopils?

Jana (Út, 17. 11. 2015 - 13:11)

Vidím, že je tu zase...Prostě gine, nevím co jsi zač, ale pěkně ses do toho obul, ale nic naplat, prostě jsem matka a tak to vyřeším , ponévadž jsem přesvědčena, že to děláme pro zdravi dětí. A nevím proč se tu oháníš nějakými nesmyslnými argumenty. Naopak v Německu Angela sama prohlásila, že Zákazem obřízky by ze sebe Německo udělalo kašpara! A doslova řekla Nechci, aby Německo bylo jedinou zemí světa, kde židé nemohou provádět své náboženské obřady. To bychom ze sebe udělali kašpary," řekla Merkelová podle deníků Bild a Financial Times Deutschland na zasedání předsednictva své Křesťanskodemokratické unie (CDU). Takže prosimtě nastuduj si co o tom prohlásila vážená a respektovaná osoba , a taky vím, že v Německu se obřízka dávno prováděla a v daleko větší míře než u nás a teď konečně přišla i k nám. Hele, já vím svoje , tak se mi do toho nepleť, ja jsem to sem dala jako múj názor a klukům jsem to už vysvětlila.

gin (Út, 17. 11. 2015 - 10:11)

Vidím, že je tu zase další, která propadla cirkumfetišistické propagandě a rozhodla se zmrzačit penisy svých synů amputací předkožky, a tím tvrdě pošlapat jejich právo na sebeurčení a sexuální integritu. V USA je to kapitola sama o sobě, protože jsou v zajetí pavědeckých kryptonáboženských mýtů. Buď manželovi zahýbáš ty, nebo on tobě, že se bojíte sexuálních chorob a o klucích předpokládáš, že budou střídat holky častěji, než já fusekle. Nehledě na to, že ta pozitiva, která tu vyjmenováváš jsou pouze výmysly zvrácených cirkumfetišistů, kteří by nejraději obřezali celý svět.

I s tím HIV se prokázalo, že jde o nesmysl. Ty tři studie, dvě prováděli Američani Bailey a Grey, třetí Francouz Bertran Auvert, nemají žádnou hodnotu, protože byly předčasně ukončeny, byly dělány metodicky nesprávně a o jejich autorech se dlouhé roky dopředu vědělo, že jsou notorickými cirkumfetišisty.

Ukázalo, že opak je pravdou. V německém časopisu Geo vyšel čtrnáctistránkový článek o tom, jak to dopadlo v Zambii a mezi nově obřezanými stoupla míra HIV o 30% oproti těm, kteří obřezáni nebyli. Takže nic jiného, než lživá cirkumfetišistická propaganda. Zajímám se o to teprve něco přes rok a půl, a za tu dobu znám fůru lidí, kterým tato cirkumfetišisty do nebe vychvalovaná amputace předkožky zcela zničila sexuální život, teprve nedávno vím, proč tomu tak je.

(Přiznávám, že jsem před rokem a půl také vůbec nevěděl, co to ta obřízka vůbec vlastně je. Povšechnou informaci, že je to operace, při níž se odstraní předkožka penisu jsem věděl. Neměl jsem však patřičné informace o funkci předkožky. Domníval jsem se, že je to nadbytečná rudimentní kožní řasa. Nyní však vím, že předkožka je důležitý multifunkční přídatný orgán penisu, z níž ta funkce, která byla pokládána za jedinou, totiž aby v klidu kryla žalud, je z nich ta nejméně důležitá. Až na 15% dospělých mužů má při plně zachovalé předkožce svůj žalud trvale odkrytý. Mnohem důležitější je senzorická a sexuální funkce předkožky. Při její radikální amputaci přijde muž o přes 70% svých nejcitlivějších erotogenních zakončení a citlivost penisu je tak sníží na pouhou čtvrtinu. To má pro mnohé obřezané muže fatální důsledky, jako je třeba ztráta výrazného prožitku při sexu nebo anorgasmie.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz

důležité věci jsou též na www.predkozkapenisu.cz

Naštěstí jsem zjistil, že ženy které podlehly zvrácené cirkumfetitištické propagandě a nechaly zmrzačit penisy svých synů amputací předkožky a tak hrubě pošlapaly jejich právo na sebeurčení a pohlavní integritu, jako to míníš udělat ty, jsou v ČR vyjímky. Drtivá většina českých žen se touto zvrácenou cirkumfetišistickou propagandou oblbnout nedá.

Jana (Út, 17. 11. 2015 - 09:11)

Musim sem napsat protože jsem zjistila, že u mužské obřízky převažují benefity nad riziky a Americký úřad pro zdravotní prevenci vydal dlouho očekávanou zprávu týkající se obřízky, praxe, která je zde už mnoho let pod palbou veřejné kritiky některých občanských organizací. Ačkoli ve zprávě není stanoveno, že zdravotníci mají rodičům doporučovat novorozeneckou obřízku chlapců – to prý je věcí náboženského a kulturního zázemí rodičů -, uvádí se v ní, že u obřízky převažují zdravotní přínosy nad riziky. Nové studie například zjistily, že obřízka snižuje riziko přenosu viru HIV, stejně jako pomáhá chránit před řadou dalších sexuálních a urologických chorob či brání rakovině. Ve Spojených státech, kde bylo v 50.-60. letech podrobeno obřízce přes 80 procent populace a dodnes se jedná o převažující praxi, sílí trend kritiky obřízky. A tak jsem se rozhodla a po dohodé s manželem , že necháme naše kluky obřezat a manžel si to nechá také udělat.

Reklama

Přidat komentář