Reklama

Obřízka

Hezká (So, 7. 4. 2018 - 17:04)

Dřív, než někdo nějaký...To je to, prostě neurotická povaha a ty potíže přičítáte hlavně obřízce. Ve skutečnosti jsou hlavně v hlavě, je to psychická věc. Zas kdybyste tam nebyl, tak se trápíte, že předkožka nejde přetáhnout. Opět stud, nemožnost jít na nuda, do sauny, stud i ve sprchách nebo u pisoáru. Já myslela, že se u pisoáru k sousedům nesmí koukat? Na nuda byste byl překvapený, že si nikdo ničeho naprosto nevšímá. Dost mužů má předkožku narolovanou vzadu, takže holý žalud je naprosto běžná věc a vzadu přebývající kůže taky. Nikdo to neřeší. Navíc při erekci to vidět není, takže pokud by Vám ho třeba partnerka honila rukou, tak jí nebude ani esteticky nic vadit. Při zasunutí je to jedno, naopak hrbolek by mohl pomoci dráždění, ale nejspíš to není ani nijak cítit. Potřeboval byste ženskou, co by Vám dodala sebevědomí. Sebevědomou, ale současně i empatickou. Při sexu by mě zajímalo aby nebyl příliš velký a potom aby to nebylo moc rychle.

PetrH (So, 7. 4. 2018 - 17:04)

Dřív, než někdo nějaký zákrok absolvuje, měl by být seznámen s riziky (tím spíš, pokud je ten zákrok zbytečný - například pro mě třeba ty náboženské důvody obřízek).. Ano, jsem neurotický, ale to hlavně, když jde o obřízky, protože se tím už 18 let trápím.. Nevím, zda jsem to sem už psal, ale celej život jsem se za to styděl. Vyhýbal jsem se společným sprchách (a vyhýbám se jim do dnes), saunám, nudaplážím a pisoárům.. Jo, špatně to psychicky nesu, o tom vím..

Hezká (So, 7. 4. 2018 - 17:04)

Zde je to ale evidentní,...má-li obřízka pouze umožnit normální sexuální život, tak k životu nezbytně nutná není. Na rozdíl od některých operací, kde jde o ohrožení života. Nezbytné pak nejsou ani ortopedické operace, proč nemít tzv. koňskou nohu a riskovat úmrtí při operaci, případně jiné komplikace. Jde s tím i chodit, sice špatně, ale jde. Doporučená je většina operací, vlastně povinné jsou jen výjimečně, kastrace na příkaz soudu, jinak nic.

Hezká (So, 7. 4. 2018 - 17:04)

Teď jste mi trošku nahrála...Zdá se mi, že jste trošku neurotický typ. Strach, co že uříznou celý penis, že nepřežijete narkozu atd. A přijde mi, že velká část současných problémů je taky spíš psychická záležitost. To nepíšu, že Vás chci nějak znevažovat, ale zdá se mi, že ten problém zveličujete. Dneska stejně jak v tom dětství. Možná ti doktoři tolik neříkali i kvůli tomu, nevím. Ale je běžný postup, že u takto starých pacientů to operatér probere s rodiči a dítěti to nevysvětluje. Tady se můžeme dohadovat, jestli to je dobře, nebo špatně. Přijde mi, že tu je určitý posun, že i dítěti dnes něco vysvětlí, ale asi ne vše. Jednak myslí, že to dítě nepochopí, což není vždy pravda, druhý důvod, že nechtějí, aby se dítě zbytečné bálo. Do jisté míry je ten přístup i u dospělých, vysvětlit lékařskými termíny, takže pacient rozumí jen zčásti, nemá tak strach a nevyptává se tolik.
Každopádně operace pomohla, pohlavní styk je nyní bez problémů a jde spíš o menší kosmetický defekt, při erekci sotva viditelný.
Myslíte, že lékaři zdůrazňují pacientům, když jde na operaci varixů, že je zde jisté riziko smrti? Nebo u slepého střeva? Nemluvím o velkých břišních operacích nebo operacích srdce atd. Některé operace mají vysokou mortalitu, ale stále lepší, než jinak jistá smrt.

PetrH (So, 7. 4. 2018 - 17:04)

Zde je to ale evidentní, obřízka byla jenom doporučená, ne nezbytná.. Jinak jak jsem zmínil, že mi to nikdo nevysvětlil - rád tento stav srovnávám se znásilněním - násilně se zmocnit pohlavních orgánů jiné osoby.. Svým způsobem se vlastně cítím, jako znásilněný..

Csc (So, 7. 4. 2018 - 17:04)

Pro Hezkou a pro...A u nás to snad někdo dělá novorozencům, Gine?

PetrH (So, 7. 4. 2018 - 16:04)

Teď jste mi trošku nahrála do karet, když píšete, že jsem to nemohl posoudit.. A víte proč? Protože o tom se mnou vůbec nikdo nemluvil! Všechno v nemocnici řešili jen s míma rodičama a mě neřekli nic - jak velkýho je ta operace rozsahu - co konkrétně mi uříznou (pamatuju si, že jsem měl strašný strach, že mi ho uříznou celýho). Pak jsem se strašně bál, že se neproberu z narkózy.. Myslím, že kdyby o tom se mnou někdo mluvil, mohl jsem si odpustit polovinu psychických problémů v devíti letech.. Btw, jedinná informace, co mi doktoři poskytli, tak že "zítra v devět půjdete na operaci, předtím nic nejezte".. To byla jediná informace, co jsem dostal..

Hezká (So, 7. 4. 2018 - 16:04)

Pro Hezkou a pro...tady snad nikdo nedává obřezat novorozence, ale běžně se to ve velké části světa děje, komplikací je minimálně. Tady se psalo o tom, že klukovi jde předkožka přetahovat špatně. To roztahování tam bylo, díky tomu to přetáhnout jde, ale vzadu to škrtí. Užší předkožku mají všichni malí kluci, ale jak ji začnou přetahovat, tak se jim sama roztáhne. Jenže někomu se neroztáhne natolik, aby to stačilo. Nejsem schopná posoudit, jak to bylo u Vás v 9 letech. Obávám se, že co si pamatuje z té doby, tak v 9 jste asi taky nebyl schopen vše zcela posoudit. Ano, je tu brouk Pytlík, co všemu rozumí a potvrdí Vám, že doktor to zvrzal, operovat to vůbec neměl, protože on to ví. On ví zkrátka všechno, i když to neviděl, přečetl někde něco na internetu a rozumí všemu nejlépe. I lékař se může mýlit, ale pro posouzení, jestli je vhodné obřízka nebo ne, tak pro to mají jasně daná pravidla. Neřídí své svým rozumem, ale tím, co se všeobecně přijímané lékařskou obcí daného oboru.

Hezká (So, 7. 4. 2018 - 16:04)

Ještě Petrovi, za prvé, esteticky při erekci to je docela v pohodě, ale hlavně, žádné ženě na tom nezáleží. Z hlediska dráždění nějaký hrbolek na penisů může být spíš přínosem, ale při té erekci to vypadá docela hladké. V ochablém stavu to není podstatné, že to není esteticky nejlepší.
Ale předtím to nešlo přetahovat, takže Vám operace podstatně pomohla. Není, že by se nepovedla, jen tam byla komplikace při hojení. Zkusila bych možná to nechat vyříznout a po operaci čerstvou jizvu mazat a masírovat, začít od týdne po operaci. Pak i ten estetický výsledek bude dobrý, samozřejmě sto procentní jistotu nemá člověk v ničem.
Vaše psaní ale trošku chápu, i když s Vámi nesouhlasím, máte k tomu skutečný důvod. Než někdo, kdo jen píše o něčem, čemu nerozumí a s čím nemá absolutně žádnou zkušenost. Co myslíte, že by psal muž, co mu je přes 30 a nejde mu přetahovat předkožka? Jak je to skvělé, že je stále bez sexuální zkušenosti. Vám v sexu nic nebrání.

PetrH (So, 7. 4. 2018 - 16:04)

Pro Hezkou a pro Obřezanýho: nahoře mi Hezká potvrdila, že zákrok má svá rizika, takže pokud si to někdo vysloveně přeje, proč ne.. Ale když to někdo udělá novorozenci a zákrok se nepodaří, měl by se ten dotyčnej jít sám za trest vykastrovat, aby nezničil život dalším svým dětem... Jinak, co se týče dotazu od Hezkej, proč jsem to podstoupil, tak ano, proto, že mi nešla přetáhnout předkožka.. Zákrok mi byl proveden cca v devíti letech a pár lidí (nezávazně na Tonym) mi potvrdilo, že si zúženou předkožku časem "rozhonili", takže řežba v devíti letech byla asi opravdu unáhlená.. Navíc nám doktor neřekl nic o alternativních zdrojích léčby (kortikoidní masti, nebo jenom napříznutí předkožky) a dokonce ignoroval i tu hypertrofii.. A říkal, stejně jako vy, že to na funkčnost nemá vliv.. Já k těmto funkcím řadím třeba orální sex a ten je pro partnerku dost nepříjemnej, takže jsem ho vysadil už úplně..

Doktorka (So, 7. 4. 2018 - 16:04)

Na 95% obřízek ze...Nedá se určitě říci, Ty jsi lékař a nebo předkožka? Ale na 100% jsi zbytečný, marný.

Obřezaný muž (So, 7. 4. 2018 - 16:04)

Syna jsme už na zákrok k...Jano to je opravdu nejlepší co jste mohli udělat, držím palce. Bohužel jsou i tací rodiče, krkavčího typu, kteří zabraňují potomkům v obřízce, důkazem je toho následující mail, který mi napsal kolega z Mnichova, původem z Berlína :"Chtěl jsem se ve 14 letech nechat obřezat, když jsem viděl první obřezaný penis v časopise. A můj kamarád byl také obřezaný. Myslím, že z lékařských důvodů, neboť obřízka byla v Německu docela vzácná. Bohužel však moji rodiče nesouhlasili a já se musel trápit s předkožkou do 18.let. Jakmile mi bylo 18.,ihned jsem navštívil lékaře"

PetrH (So, 7. 4. 2018 - 16:04)

Jinak, co se týče plastiky, v okolí 40km o žádné nevím.. Proto jsem poslal podobné fotky i na jednu plastiku do Prahy, odepsali mi, že "je to na kompletní rekonstrukci uzdičky a že by to bylo moc komplikované, proto doporučují, abych navštívil toho, kdo mi to dělal.."

PetrH (So, 7. 4. 2018 - 16:04)

neměl jsem operatéra, to jako, že jsem si ho ufikl sám? Se podívejte na fotky.. Ano, mám hodně kůže, protože to zároveň s leptáním kyselinama, dermatixama, framikoinama a pimafucortem.. No zároveň s tím vším i zkouším předkožku natahovat (v americe existují různé natahováky, ty však ke mne nedorazili), ale výsledek citím i já, že se mi daří tu kůži trošku obnovit.. A až jí bude dost, třeba na další zákrok půjdu, ale teď už si do něj řezat nenechám a vykoupím lékarnu.. Snad něco zabere...

anonym (So, 7. 4. 2018 - 16:04)

Hezká: Protože jste tak...S tím by se dalo ale něco dělat, máš hodně kůže a šlo by odebrat, na plastice by ti to upravili. Být tebou šel bych do toho.

PetrH (So, 7. 4. 2018 - 16:04)

Jana: a syna jste se na názor ptala? Co on na to říká? Chce tam jít? Chce úplnou, nebo částečnou? Znovu opakuji, že ta moje hypertrofická/keloidní jizva je spíš pooperační záležitost a tu vám doktor nezaručí. Co jsem četl, tak může vzniknout i při laserové operaci znamínka.. A že můžu mít v budoucnu potíže, to můžu mít se zubama taky - taky můžu mít v dospělosti zubní kaz.. A vytrhám si kvůli tomu ve třinácti všechny zuby, abych těmto případným potížím předešel? Zkusil bych být Vámi jiného doktora, případně opravdu ještě nějaký čas počkat... Ale jak vidím, Vy jste už rozhodnutá.. Škoda.. :(

CSc. (So, 7. 4. 2018 - 16:04)

Syna jsme už na zákrok k...Pan Petr neměl žádného operatéra, to jsou bláboly...zdejšího pohádkáře, On se léčí někde v mentálním sanatorium...někdo tam je bohužel proto, že si myslí, že je letadlo a jiný je zase že je předkožka, proto trpí syndromem strachu, aby ho neobřezali a neudělali z něho krém na pleť, kterou si maže Oprah na tváře ....

PetrH (So, 7. 4. 2018 - 15:04)

Hezká: Protože jste tak hezká, posílám Vám odkaz na průběh mojí léčby i s fotkama, přičemž jsem použil fotek minulých i součastných se zelenou izolepou... Fotky zde i s výkladem:
http://leteckaposta.cz/778068711

Doktorka (So, 7. 4. 2018 - 15:04)

Tři lékaři to říci...Tak to asi usuzujete podle Vás co? Pěkně Vy! Jste takto zdůvodnil svoji kariéru.Kdybyste o tom něco věděl, tak práci urologa minimálně zatěžují obřízky, a mladý kluci k urologům nemají důvodu chodit, hlavně jsou to takový schnilotiny prostat, rakoviny a nemocní stáří dědci,co neudrží moč.. něco jako Vy. Práce urologa je hrdinství pane!

Jana (So, 7. 4. 2018 - 15:04)

Milá Jano. Jsem už asi 18...Syna jsme už na zákrok k plastickému chirurgovi objednali. Syn má předkožku dlouhou a mohl by prý mít problémy. Všichni 3 lékaři řekli že to pro něj bude lepší. Chtěla jsem se jenom zeptat, jestli má někdo zkušenosti s obřízkou na plastice, a dočetla jsem se, že jsem krkavčí matka, přitom ta operace stojí 25 000 korun... A ještě bych chtěla říct pane Petře, že mě mrzí, že jste měl špatného operatéra, který zkazil co se dalo, ale standardní to určitě není?? Doktor ke kterému jdeme má mnoho zkušeností a tvrdí že jizva nebude vůbec vidět, že se schová za žalud. Pan doktor je velmi příjemný a hodný a už má prý za sebou nespočet obřízek a všichni muži jsou spokojení. Podle pana doktora není čas nic odkládat

Navíc náš syn nejde na žádné řezání penisu, ale na obřízku, na kterou podle naší paní doktorky chodí jeden chlapec z deseti.

Tak tohle fórum to je teda síla vám řeknu.

Reklama

Přidat komentář