Reklama

Obřízka

Franta (Út, 10. 4. 2018 - 13:04)

byl matka a měl syna...Možná jsou to ty zkušenosti z církve, přece se obecně ví jak to tam chodí, skandálů málo nebylo. Holt so se jeden v mládí naučí...

Denisa (Út, 10. 4. 2018 - 11:04)

...No vidíte, někdo si z Vás střílí a vy mu to věříte.

Tony (Út, 10. 4. 2018 - 08:04)

https://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=2516

ČLENSTVÍ V LÉKAŘSKÉ KOMOŘE ZŮSTANE POVINNÉ, ROZHODL ÚSTAVNÍ SOUD
Ústavní soud zamítl návrh senátorů, který požadoval zrušení povinného členství v České lékařské komoře. Nadále tak zůstává podmínkou pro výkon lékařské profese.

Povinné členství v lékařské komoře ale není v Evropě ničím výjimečným. Vyžaduje jej šestnáct zemí Evropské unie, například Německo, Rakousko, Francie nebo Dánsko. Dalších deset má zavedenou povinnou registraci.
...............................................................

Takže, čert ví co je to zač. Pokud ten dotyčný není untrvasrman, tak má nějaký škraloup.

Tony (Út, 10. 4. 2018 - 06:04)

Podíval jsem se na stránky známý lékař a žádný MUDr Macej Tycz tam není.

Podíval jsem se na stránky České l=kařské komory a vyhodilo mi to toto:

Seznam lékařů
Česká lékařská komora zveřejňuje seznam svých členů dle § 6a zákona č. 220/1991 Sb včetně veřejně přístupných údajů.

Lékař "Tycz Macej" nebyl nalezen.

Pouze je takový profil v češtině a angličtině na Facebooku, ale tam si kdejaký profil může vytvořit kdekdo.

Tony (Út, 10. 4. 2018 - 06:04)

Zajímalo by mě, kde bereš...Aby na mě mohl nějaký podat žalobu, to bych musel nějakou černou ovci na internetu konkrétně jmenovat. Já tu ale jmenuju pouze bílé vrány a žádná bílá vrána na mě žalobu nepodá.

12 (Út, 10. 4. 2018 - 01:04)

JÁ JENOM PÍŠU, ŽE...p

Tony (Po, 9. 4. 2018 - 23:04)

Je tak těžké sem dát...JÁ JENOM PÍŠU, ŽE NĚKTEŘÍ DOKTOŘI JSOU ČERNÉ OVCE.

Jiří (Po, 9. 4. 2018 - 23:04)

kDYŽ jsem to pčekopčil...Je tak těžké sem dát odkazy, nebo ty stránky neexistují?

Jiří (Po, 9. 4. 2018 - 23:04)

Zajímalo by mě, kde bereš tu drzost říkat o lékařích to co o nich říkáš. Jednou se budeš divit až na tebe nějakej podá žalobu pro pomluvu, rád bych ji podpořil, stejně jako ban pro tvojí IP adresu na tyto stránky.

Tony (Po, 9. 4. 2018 - 23:04)

kDYŽ jsem to pčekopčil sem, tak je to jedno.

Jiří (Po, 9. 4. 2018 - 23:04)

gin (57/184/120) NOVÉ
MUDr...A které to jsou weby?? Bud konkrétní, hrozně by mě to zajímalo.. Kde jsi našel článek toho MUDr. Tycze?? Kde ho najdeme?? Uváděj zdroje.

Tony (Po, 9. 4. 2018 - 23:04)

buď aktivisto rád že jsi...Jakou poplašnou zprávu šířím? Definuj ji.

ty (Po, 9. 4. 2018 - 23:04)

buď aktivisto rád že jsi rád a že je Doktorka.cz tak svobodomyslná, že tě někdo nenapráší za šíření poplašné zprávy.On to tady naštěstí nikdo nečte a ty aktivisto ty svoje teorie hlavně nikdy nezkoušej v praxi. jakože bys měl třeba dítě. tragéde.zdar

Tony (Po, 9. 4. 2018 - 22:04)

ty jsi fakt těžkej...Neboj, mám to nastudováno velice dobře ale ty žiješ v bludech.

Jenom nevím, jak se bude ten MUDr Tycz tvářit na to, že jsem mu zdrbal jeho příspěvek. Hned jsem mu poslal zprávu s upozorněním, že jsem mu ten příspěvek zdrbal. Se stížností ať se každý obrátí na doktory, z nichž čerpám.

kdybys (Po, 9. 4. 2018 - 22:04)

Někteří ano, jenže 50% to...ty jsi fakt těžkej případ.Pokud se nedaří chlapečkovi tak do pěti let,musí pomoci lékař s tím přetažením,člověče, jinak si pěstuješ kandidáta na obřízku atd. Do deseti let? nastuduj si něco o anatomii, to je strašné co píšeš. Ale darmo mluvit, ty jsi mimo. Nebo tady propaguješ plastickou chirurgii a jejich obřízky?????

Tony (Po, 9. 4. 2018 - 22:04)

gin (57/184/120) NOVÉ
MUDr Tycz píše:

** Ve zmiňovaných částech světa má obřízka i další funkci:
Trvale obnažený žalud penisu se časem stává méně citlivým, a to je způsob, jak prodloužit sexuální konání a oddálit tak dosažení svého orgasmu, čímž dosáhne snadněji partnerčině/partnerova vyvrcholení.
Současní muži však často dokážou partnerké vyvrcholení výborně zvládnout i jinak, bez náročného obřezávání předkožky penisu. Předkožka navíc nabízí četné množství nervových zakončení, které jsou pro chlapce/muže citlivě mnohem zajímavější a eroticky výraznější než nekonečně dlouhá snaha o vzrušení při sexu s obřízkou. I tak je u nás dost mužů, kteří kvůli délce soulože podstupují náročnou obřízku.

Namítám:

Tento odstavec si nevyžaduje ani tak námitek jako spíše upřesnění:

Hned v úvodní větě, není to jen ve zmiňovaných částech světa, ale je tomu i u nás a nepsal bych vůbec o další funkci ale napsal bych že se provádí z dalšího důvodu.

Má to celé dva háčky. První háček je ten, že to mnoha mužům nejen prodlouží dobu sexuálního styku, ale nemálo mužům ztráta citlivosti penisu zničí sexuální život, někteří z nich mohou kvůli tomu dokonce trpět anorgasmií. Nejcitlivější části penisu jsou jednou provždy amputovány a zbylá, méně citlivá může kvůli neustálému odkrytí nadměrně zkeratinizovat. Druhý háček je ten, že nemálo žen trpí s obřezanými muži bolestivým pohlavním stykem. Jejich přirozené mazání stačí úplně dostatečně na přírodní penis ale vůbec nestačí na penis, který je zmrzačený amputací předkožky. Takže je naprostá stupidita nabízet takovouto metodu na prodloužení výdrže.

Žel, viděl jsem na českém internetu nemálo reklam od plastických chirurgů, kteří rejžují na obřízkách, v nichž nabízeli tuto stupidní metodu na prodloužení výdrže a též nemálo cirkumfetišistických blogů, ve kterých byla tato stupidní metoda vychvalována až do nebe.

A na závěr:

Mgr Antonín Vlas , intaktivista a protiobřízkový osvětář

Tony (Po, 9. 4. 2018 - 22:04)

byl matka a měl syna...Někteří ano, jenže 50% to do věku v průměru 10,4 let nejde. Já a můj mladší brácha jsme byli zrovna z těch, u kterých to šlo úplně lehce už od malička.

To není blbost. To jsou výsledky seriózních vědeckých výzkumů.

kdybys (Po, 9. 4. 2018 - 22:04)

gin (57/184/120) NOVÉ
MUDr...byl matka a měl syna nenapsal bys takovou blbost. Přetahovat předkožku si začne chlapeček sám ve vaně,jakmile se začne sám koupat. Je to úplně přirozené,někdy pomůže dětský lékař. To je neuvěřitelné ty tvoje bláboly

Tony (Po, 9. 4. 2018 - 22:04)

gin (57/184/120) NOVÉ
MUDr Tycz píše:

**** Je však třeba zhruba v osmdesátiprocentní mužské populaci předkožku penisu alespoň funkčně upravit!!
Což je pochopitelně především záležitost otců, aby zavčas zkontrolovali stav a správnou funkčnost synkovy předkožky, případně požádají dětského lékaře, nejsou-li si sami jisti správnou funkčností penisu syna.
U drtivé většiny chlapců se totiž setkáváme s nadměrným množstvím předkožkové tkáně - s takzvaným předkožkovým vakem, který způsobuje nemožnost volného přetahování předkožky úplně přes korunu glandu (žaludu) - tzv. fimóza (fimosa).
Tehdy je potřeba včas chirurgicky zakročit, předkožku správně upravit a fimózu odstranit i úpravou frenula (tedy uzdičky spojující předkožku s glandem penisu - žaludem).
Také to, jak je takový zákrok rozsáhlý, má vliv na potřebnou délku doléčení.
Nic se nemá uspěchat, často by se to pacientovi jen zhoršovalo.

Namítám:

První věta je vyložený nesmysl a to ještě s vykřičníkem. Ve skutečnosti se nejedná o 80% ale o pouhých 5%. To má spojitost s nesmyslnými zásahy v dětství, které tu pan MUDr Tycz obhajuje.

Poněvadž provádím osvětu hlavně pro matky, tak vím, že se otcové o předkožky svých synů zajímají spíše vyjímečně.

°"U drtivé většiny chlapců se totiž setkáváme s nadměrným množstvím předkožkové tkáně - s takzvaným předkožkovým vakem, který způsobuje nemožnost volného přetahování předkožky úplně přes korunu glandu (žaludu) - tzv. fimóza (fimosa). °

Pan MUDr Tycz tu plete akroposthion s předkožkovým vakem. Akroposthion - typický přečnívající chobůtek u dětského penisu je naprosto přirozený. Zato dospělí muži ho mají vyjímečně, v pubertě totiž při vývoji v drtivé většině případů zmizí. Je scestné a nechutné operovat věc, která je vývojově přirozená. Pan MUDr Tycz tu vůbec nic nepíše o konglutinaci, přirozeném slepení předkožky se žaludem, která se většinou uvolní do 5 let, ale může vyjímečných případech až do puberty, ve velmi vyjímečných případech až po pubertě. Kdy zasáhnout se lékaři v názorech různí ale vypadá, že je nesmyslné ten zásah provádět před pátým rokem života. Pan MUDr Tycz tu píše o fimóze, ale vůbec nerozlišuje přirozenou fimózu, která vůbec žádný zásah nepotřebuje a fimózu patologickou, která u chlapců vzniká zpravidla kvůli násilnému předčasnému přetahování předkožky, a která naopak v těžších případech chirurgický zásah vyžaduje. Průměrný věk, kdy jde předkožka stáhnout je až 10,4 roku, jak prokázal výzkum dánského lékaře Jacoba ?stera z roku 1968, který byl několikrát dalšími výzkumy potvrzen. Žel většina lékařů v ČR se drží chybných závěrů britského pediatra Dr. Douglase Gaidnera z druhé poloviny čtyřicátých let minilého století. Panu MUDr Tyczovi nedochází, že zkrácením akroposthionu chlapec přijde jednou provždy o sexuálně nejcitlivější část svého těla - Taylorův rýhovaný pás.

Nemám důvod nevěřit, že je pan MUDr Tycz dobrým sexuologem pro dospělé, ale podle toho, co tu napsal je vidět, že neví o přirozeném vývoji chlapeckého penisu vůbec dočista nic.

Tony (Po, 9. 4. 2018 - 20:04)

MUDr Tycz píše:

***** Pochopitelně na pojišťovnu zůstávají veškeré zákroky lékařsky nutné, zvláště trpí-li pacient nekrózou předkožky nebo častými infekcemi, jež mohou být jen velmi obtížně léčeny (poruchy imunity této části těla).

Namítám:

Žel, toto v ČR neodpovídá realitě a to nemluvím o případech, kdy lékaři zmrzačí dítě amputací předkožky na přání rodičů, že obřežou zcela zdravé dítě a na pojišťovnu uvedou smyšlený důvod. Jsou totiž rodiče, kteří se tímto na internetu chlubí, jak to sváleli zadarmo, popřípadě za velmi levno, pouze za úplatek lékaři.

Reklama

Přidat komentář