Reklama

Obřízka

sardanapal* (St, 25. 4. 2018 - 16:04)

Meleš tady úplný hovadiny...Beru to zpět ...
Tak sem se zamyslel a říkám si :Vole , taky na Vánoce zabíjíš kapra , jako kluk si chodil po mrskutu , nevadí ti kupírování psů a králíka si taky sem - tam říznul na veselo a pes ti taky chutnal ...
Co dodat , to bych asi byl pokrytec - brát druhým jejich zvyklosti (pokud je dělají tam kde je to běžné a tradicí)...

sardanapal* (St, 25. 4. 2018 - 16:04)

kdo má zatemnělý mozek,...Meleš tady úplný hovadiny a nesmysly ...
Zatemnělé mozky - to jsou právě ti propagátoři nejrůznějších rituálních a náboženských nesmyslů a je jedno jestli je to

Tony (St, 25. 4. 2018 - 14:04)

zařízení Amed, sídlící...Tu je v kolizi svrchovaného práva dítěte na SVÉ VLASTNÍ TĚLO, s právem rodičů na náboženskou výchovu. Vím o případech mladých mužů, kteří kvůli té obřízce nejen nenávidí své rodiče, ale též velmi těžce kvůli tomu nenávidí náboženství které za to může. Kdo v tomto pokrytecky upřednostňuje náboženské právo rodičů, tak se myšlenkově vrací do středověku. Ty jsi pro mne v tomto STŘEDOVĚKÝ ČLOVĚK.

NA 95% zmrzačujících amputací předkožky ze "zdravotních důvodů" se v ČR dělá naprosto zbytečně. Takové naprosto zbytečné řešení je UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ a je neetické. A to se týká i toho AMEDU, nečetl jsem u nich ani slovo o záchovné operaci. Naštěstí znám primáře, který v tomto jedná eticky a kam rodiče posílám.

Tony (St, 25. 4. 2018 - 14:04)

když mě budou bolet zuby,...Tak proč ho tu osočuješ křivě z toho, že je MUDr Ořezávač, když to dělá jiná doktorka. Z tvého příspěvku jasně vyplývá, že to zařízení na tom rejžuje, takže i přesto, že má jinak dobrou pověst, tak své dobré pověsti zneužívá k tomu, že se tam provádí ohavná medicina. Snad to není ta doktorka, co udělala podvod na zdravotní pojišťovnu a nechala na přání tu píšící bigotní Hany, která takto nechala zmrzačit pohlaví svého jedenáctiletého syna aby se už napříště nemohl dopouštět jistého smrtelného hříchu, jak to její chorá bigotní mysl vnímala.

opakuji (St, 25. 4. 2018 - 14:04)

zařízení Amed, sídlící na Poliklinice Budějovická má to nejlepší hodnocení od rodičů dětských pacientů. Nakonec poliklinika by pod svojí střechou neměla doktora, který by jí kazil pověst, prostě by musel dělat jinde, kdyby byl břídil. Je to špičkové pracoviště, teda běžné rutinní zákroky, ale odvádí u nich perfektní práci. Ono jde o pečlivost, většina operací nejsou transplantace nebo operace srdce, složité operace na mozku nebo páteře. Většina operací je "banálních", jenže toho je nejvíc potřeba. A taky se na to umírá, na neoperované prasklé slepé střevo se umře stejně jako na infarkt.
Nemá smysl diskutovat o dětských obřízkách. Kde to je náboženství, tak rodiná má právo praktikovat svoji víru. Kde to doporučí lékaři, tak není o čem diskutovat. Jen tak pro okrasu většina chirurgů ani dítěti obřízku neprovede, dospělému ano, za peníze.

Jo (St, 25. 4. 2018 - 14:04)

A Pak nelži, že ti o...když mě budou bolet zuby, tak asi půjdu ke kovářovi, aby mi je vytrhl. Nepůjdu k zubaři, ti dělají ohavnou medicínu. Dr Povolný dělá hlavně jiné operace, různé kýly atd. Ale dětští chirurgové pochopitelně dělají i ty obřízky. Nedělá to kvůli zbohatnutí, doplácí se tam 2 tisíce, spíš asi na nadstandard. Dělá to u dětí, které mají obřízku lékařsky indikovanou, ani nevím, jestli provádí obřízku jen na přání rodičů. Jestli ano, pak zcela okrajově a proto, aby vyhověl, ne aby na tom "rýžoval" peníze. Navíc ty obřízky nedělá on dělá to tam jedna ze dvou doktorek, které tam krom něj operují. Mají to rozdělené, takže každý dělá svoje.

Tony (St, 25. 4. 2018 - 06:04)

A Pak nelži, že ti o mrzačení dětí amputací předkožky nejde, když tu dáváš odkazy na dětské doktory, kteří provádějí ohavnou medicinu.

amed (St, 25. 4. 2018 - 01:04)

https://www.znamylekar.cz/jiri-povolny/chirurg/praha

odkaz (St, 25. 4. 2018 - 01:04)

na mudr povolného a jeho zdravotnické zařízení. http://www.chirurgie-amed.cz
Poliklinika Budějovická
A. Staška 1670/80, Praha 4
"Žlutá budova" vchod č.6
(Metro C - Budějovická)

Hodnocení od pacientů pět hvězdiček.

dobré reference (St, 25. 4. 2018 - 01:04)

Jenže mistr Zkoumal tu dal...mudr povolný, dětský chirurg. Ale jistě by zvládl obřezat i dospělého. Akorát že se u něj musí něco platit. Výborný operatér.

Tony (St, 25. 4. 2018 - 00:04)

nepíšu tu žádné osobní...Jenže mistr Zkoumal tu dal přímo reklamu na doktora, který zavedl zvrácená obřízkový průmysl dětí v Praze.

Já ho tu jmenovat nebudu, ale pouze z toho důvodu, aby to nečetla nějaká blbá nána a jí tak nechtěně nedal návod.

Jistá Lenka k tomu napsala:

Lenka Vloženo 23.02. 2017, 20:58 Reagovat Kotva
No tak hlavně, aby jsi vysvětlila synovi, ze jsi ho nechala obřezat jen tak bez důvodu u největšího pedofila v Praze. Alespoň jeden z nich si tu obrizku užil, a tvůj syn, až zjistí co jsi mu udělala, tak ti to třeba jednou oplatí. Je 21.stoleti a on to na 99 procent dohromady dá.

luci (St, 25. 4. 2018 - 00:04)

Pane CHYTRÝ, jak vůbec...Když ono je hlupákům v tom náboženském tmářství tak dobře a nenechají si ho vzít.

Tony (St, 25. 4. 2018 - 00:04)

nepíšu tu žádné osobní...Pane CHYTRÝ, jak vůbec můžete smíchat v jedno zdravotní a rituální obřízku. Ta rituální nemá se zdravotnictvím vůbec nic společného a je vyloženě věcí náboženského tmářství. A "zdravotní" obřízka je kapitolou sama pro sebe. Věřit pseudovědeckým kryptonánoženským obřízkovým mýtům je daleko horší než být v zajetí primitivního náboženského tmářství.

Tony (St, 25. 4. 2018 - 00:04)

ještě krátká reakce....Vypadá to, že toto nenapsal mistr Zkoumal, ale že se sem po velmi dlouhé době vrátil "PAN CHYTRÝ".

Jak mi ale "PANE CHYTRÝ" vysvětlíte, že se na osmnáctiletého mladého člověka pověsí exekutoři jenom kvůli tomu, že za něho rodiče jako za vlastní dítě neplatili popelnice, když on jako malé dítě za to nemohl mít ani právní odpovědnost.

Jehovisti zavrhnou své dítě, kterému byla dána transfuze krve. Zákony zakazují kehovistickým rodičům, aby rozhodovali za dítě a tu transfuzi krve za něj odmítli. Jakým právem mohou rodiče rozhodovat o zmrzačení pohlaví svého dítěte amputací předkožky. Je to jeho tělo a ne jejich. Vím dnes i o mužích, kteří toto rozhodnutí rodičů neunesli, a kvůli tomu spáchali sebevraždu. Milý "PANE CHYTR7" obhajujete tu věc, která je totálně neobhajitelná.

příteli (Út, 24. 4. 2018 - 15:04)

Diskusia sa rovnako nevola...ještě krátká reakce. Žijeme v evropské tradici, k té jaksi patří, že rodiče rozhodují za děti. Pokud lékař doporučí nějaký zákrok, nebo rodiče odmítají povinné očkování, tak zatím náš stát to respektuje, že o dítěti rozhodují rodiče. Nežijeme už v totalitě, kdy byla snaha rodiče omezovat. I na Západě existují levicové tendence různě práva rodičů omezovat, ovšem vždy tu rodiče dítě živí. Je dost zvrácené, aby rodič byl povinen dítě živit, chránit atd. a přitom nesměl dítě nějak omezit. Co se týče zdravotní oblasti, tak děti nejsou schopny mnohdy pochopit, o co se jedná, proto rozhodují rodiče. Rodiče taktéž za dítě ručí, když to udělá škodu, rodiče to musí zaplatit. Tady nějaký aktivisté se snaží pod záminkou obrany práv dětí omezovat práva rodičů k vlastním dětem. Cílem je, aby oni mohly děti manipulovat, nebo kdo ví co. Já jen říkám, před cizími lidmi zejména z internetu je třeba, aby rodiče své děti chránily, nakonec toto doporučují i policie nebo pedagogové, sociální pracovnice ap. A rodiče mají právo určit, jaké náboženství dítě bude praktikovat. Nikdo mu nevnutí víru, ale vezmou ho s sebou do kostela nebo u židů do synagogy. A k té židovské víře patří ta obřízka, jak ke kostelu křest. Zcela stejně by jiní zakázali křít děti. To si nedovolili ani bolševici.

Ale jak už jsem psal, jestli chceš psát svoje aktivistické řeči o ochraně dětí, založ si prosím svoje vlákno a tady nespamuj diskuzi, děkuji.

příteli (Út, 24. 4. 2018 - 15:04)

Diskusia sa rovnako nevola...nepíšu tu žádné osobní útoky, nikoho nejmenuji, nevšiml jsem si, že bych Tě nějak napadal. Zopakuji jen své 3 myšlenky, co jsem vyslovil: 1. tady není diskuze o obřízce dětí, kdo má potřebu, ať takovou diskuzi založí a diskutuje tam, ale ať to nikdo tady stále nepodsouvá. - to snad není napadání? 2. u dětí zdravotní nebo rituální obřízka záleží zejména na doporučení lékařů a rozhodnutí lékařů. Koho tím napadám? Pak má někdo problém sám, ale za tím si stojím 3. jestli někdo napadá práci lékařů, já to nejsem. Nikoho nenapadám, ale jen prosím, aby tady lidi respektovali elementární slušnost.

mato (Út, 24. 4. 2018 - 14:04)

tady se diskuze nejmenuje...Diskusia sa rovnako nevola osobne utoky a nadavanie si, a aj tak to robis. Ako pisem vyssie, dospely clovek nech si robi so svojim telom, co uzna za vhodne. Mylis sa, obriezka deti z nabozenskych dovodov, tradicii, svojvolneho rozhodnutia rodicov... nie je spravna. Kazdy ma pravo rozhodovat o vlastnom tele, to je sloboda. Tvoje videnie slobody, nie je sloboda.

příteli (Út, 24. 4. 2018 - 14:04)

Zvrhlo sa to tu na osobne...tady se diskuze nejmenuje obřízka dětí, ale obřízka. Jestli se někdo z toho snaží udělat diskuzní téma o obřízce dětí, tak si má založit vlastní diskuzní vlákno. Tady to je o obřízce obecně.

Co se týče obřízky dětí, tak to je věc lékařů nebo náboženské tradice, případně rozhodnutí rodičů. Tady není moc co diskutovat. Teda on někdo stejně nediskutuje, jen tapetuje dokola smyšlenými příběhy odněkud.

Jestli má syn potíže, tak to musí rodiče probrat s lékaři, poradit se s nimi a určitě jim nepomůže nějaký štváč, co napadá práci lékařů. Já jen trvám na tom, že souhlas se zákrokem musí dát rodiče a nesmí to zakazovat někdo jiný. Nežijeme už v totalitě, kde byla tendence lidem brát děti, nebo výrazně omezovat jejich rodičovská práva. Takoví se tváří jako ochránci dětí. Ať se každý stará o své děti a nekafrá druhým do jejich záležitostí. Tady se bavme o obřízce dospělých.

mato (Út, 24. 4. 2018 - 09:04)

Zvrhlo sa to tu na osobne utoky a diskusia pokracuje uplne mimo temu. Obriezka ako taka nie je zla vec, pokial sa pre nu rozhodne dospely clovek. Ten ma pravo so svojim telom robit, co uzna za vhodne. Obriezka malych deti z nabozenskych dovodov, alebo kvoli tradicii nie je spravna. Kazdy ma pravo rozhodovat o svojom tele sam a ani rodicia nemaju pravo zasahovat v takomto rozsahu do tela dietata. Rutinna obriezka malych deti kvoli tradicii resp. nabozenstvu je prezitok, akych najdeme napriec kulturam neurekom a ktore postupne zanikaju.

Margita (Út, 24. 4. 2018 - 09:04)

Těch článků je hodně....A kde jsou ty články? Jaký má prosím ten časopis, ve kterém vyšly, Impact Factor? Nevymlouvejte se Toníku a přímo odpovězte. Děláte tu ze sebe vědce, tak mě zajímá jak kvalitní máte zdroje. Myslím si, že toho o obřízce moc nevíte.

Reklama

Přidat komentář