Reklama

Obřízka

Tony (Čt, 12. 7. 2018 - 19:07)

V deníku Blesk...? Hahaha,...Tam samozřejmě nepíšou o MUDr Obřezávačích, ALE PÍŠOU TAM O RŮZNÝCH ŠARLATÁNECH. Zvláště to včerejší jméno je zajímavé. Já ten Blesk nekupuju ale u Kapitána ho má pro hosty.

Gine (Čt, 12. 7. 2018 - 18:07)

ty maminy píšou na,půl...V deníku Blesk...? Hahaha, to je vidět odkud čerpáš vědomosti, škoda že už není deník Hrom, to bys to pak teprve psal věci o předkožkách! počkej až si tebe vezmou a paškál tedy na tu obrovskou svíci jako starýho Antála, pak možná do tebe vstoupí i sám duch svatý!

sardanapal* (Čt, 12. 7. 2018 - 09:07)

proč se říká: vzít...Taky dotyčného (čnou) , mohli onou svící pěkně "projet" ... ;-)

cirkumhater (Čt, 12. 7. 2018 - 09:07)

Koukám, kolik toho tady cirkumfetišisti zase naslintali .. :-)

Tony (Čt, 12. 7. 2018 - 00:07)

proč se říká: vzít někoho na paškál

Proč se říká: vzít někoho na paškálDnešní rčení vzít někoho na paškál je původem spjato s Velikonocemi. Ale schválně - víte co to vlastně vůbec ten paškál je? Dnes již méně známé slovo paškál označuje silnou svíci z bílého vosku, často i ozdobně malovanou, která se zapaluje o velikonocích na Bílou sobotu (řeckolatinské pascha znamená Velikonoce). Svíce je symbolem Kristova vzkříšení a zapaluje se zvlášť obřadným způsobem.

Rčení pochází zřejmě z toho, že před paškál, požívající velké vážnosti, bývali přiváděni lidé, aby něco dosvědčili, pravdivě vypověděli, a případně před svící na pravdivost svých slov přísahali. Tomu přesně odpovídá význam rčení, tj. důkladně někoho vyslechnout, vyzpovídat, přimět jej, aby řekl, jak se věc skutečně stala. Souvislost rčení s velikonoční svící se již dávno vytratila a slovo paškál se již běžně nepoužívá (někteří současníci si naopak myslí, že paškál je něco jako pranýř).

Tony (Čt, 12. 7. 2018 - 00:07)

Ukaž prstem na lékaře co...ty maminy píšou na,půl anonymně, deník Blesk si však vzal na paškál šarlatány s titulem MUDr.

Tony (St, 11. 7. 2018 - 23:07)

seš studovanej, tak si...Ty knížky jsou zastaralé, Taylorovy objevy nejsou staré ani dvacet let.

No tak, (St, 11. 7. 2018 - 22:07)

LÉKAŘ MÁ LÉČIT A NE PRO...Ukaž prstem na lékaře co mrzačí! A neblábol! Pochopitelně může v každé činnosti dojít k chybě, jako třeba v Černobylu, ale není cílená a iatrogenní zákroky jsou pojištěny a odškodněny.

mentální tasem (St, 11. 7. 2018 - 16:07)

Mě např. poměrně zaujala totální démonizace všeho "římanství"
.. na Aeronetu

jež jinak považuji za zdroj současných aktuálních neskreslených informací.., jen ten vztah k minulosti je tam též "typicky Neomarx".

mentální tasem (St, 11. 7. 2018 - 16:07)

Kupodivu, vůči lefébristům nic nemám.

Rozebereme to někdy jindy. Jen je to "nekonzistentní přístup", ale ten lidi většinou zaujímají běžně .. A to nejen ti "náboženští".

Mě např. poměrně zaujala totální démonizace všeho "římanství" (tedy v důsledky by měl být zdémonizovaný i onen římský kodex, což by na Aeronetu asi šlo.. (při té sestavě tam..)), což bych jinak od nesmírně inteligentních a znalých autorů (Vedoucí kolotoče a jiní tam..) NEČEKAL.
Holt doba pokročila a od Stalinova pragmatického přístupu - "kolik může Vatikám postavit divizí?" se topomalu ustaluje na dnešním - "vše co jen zavání nějakým způsobem "origin Roma" (i v dávné minulosti..) - je MILIONKRÁT nebezpečnější než veškerí Illumini plus Masonery dohromady (včetně ateo větví..) ".
Tak se nediv že takový "nonsensní trend" mě zase jen utvrzuje v trendu mém..
neboť mám paměť.. a vím, že "dříve to tak nebylo". Což už ale "současnému člověku" - "tomu kdo nasál infopole dnes" - prostě asi nevysvětlím ..

Tony (Út, 10. 7. 2018 - 23:07)

Už podle starého práva...Kupodivu, vůči lefébristům nic nemám.

Tony (Út, 10. 7. 2018 - 23:07)

Mistře ZKOUMALE, teď pro změnu jako Josef? Že jsi svého vlastního syna i přes své preference vopižlat nenechal tě ctí. Proč tedy vehementně usiluješ o to, aby byli vopižlaní klučíci cizí.

Já s nikým mladším osmnácti let na toto téma vůbec nekomunikuju, a z drtivé většiny komunikuju pouze s matkami, takže tvé napadení mé osoby je v tomto zcela liché.

:-) (Út, 10. 7. 2018 - 15:07)

Už podle starého práva měl nascitus svá práva. Proto jsem tvrdě nejen proti dětské obřízce ale jsem i tvrdě proti potratům.

No, najednou ti "starý systém" zavedený "tou hnusnou pozemskou/lidskou organizací" nevadí..
DRAKU - ty snad nevíš, co vlastně chceš ..

Jestli onu organizaci považuješ za "démonickou", tak přece musíš nutně ZNEGOVAT vše s ní spojené či "ji aspoň trochu podobné".

Tony právě ty bys měl být "neomarxistickým"(= negace starého..) "kladivem" na takové instituce a jejich praktiky ..

Jestli ty nakonec nejsi "hnusnej přívrženec" těch "starých spuchřelých a ještě 'Antikristovských' institucí" ..

Tony (Út, 10. 7. 2018 - 14:07)

Právě od toho jsou rodiče...Děti nejsou skříň. Vím o nesčislně případů, že za toto mnoho potomků své rodiče nenávidí, a to i takoví, kterým to bylo uděláno jako miminkům. Mnozí nenávidí své rodiče za to, že je neuchránili před MUDr Obřezávačem, o obřízkuchtivých rodičích ani nemluvě. Už podle starého práva měl nascitus svá práva. Proto jsem tvrdě nejen proti dětské obřízce ale jsem i tvrdě proti potratům. Jako překažený výškrabek mám svůj důvod. Jako plod mě totiž chtěli vyškrábnout. Když jsem se narodil, tak mé matce bylo 17 let a mé narození ji zhatilo studium na
VŠ.

Tony (Út, 10. 7. 2018 - 14:07)

Jestliže o nějakém...ŽEL TO NENÍ TRESTNÉ, JAKO NENÍ TRESTNÁ NEŘEST KOUŘENÍ ANI NEŘEST CHLASTÁNÍ.

Tony (Út, 10. 7. 2018 - 14:07)

a obřízka se neprovádí...LÉKAŘ MÁ LÉČIT A NE PRO PRACHY MRZAČIT.

Rada tonymu (Út, 10. 7. 2018 - 14:07)

Kopčím to, co napsal někdo...Jestliže o nějakém takovém trestném případu týrání,mrzačení dětí, falšování dokumentací, zneužívání, nelidské zacházení, provádění operací šarlatány VÍŠ, JE TVOJÍ POVINNOSTÍ z hlediska nejen trestně právního, takový případ neprodleně oznámit policii České republiky, jinak se vystavuješ nebezpečí, že budeš stíhán pro spolupachatelstvi.

no (Út, 10. 7. 2018 - 13:07)

V USA hlavně mimin, aniž by...Právě od toho jsou rodiče aby za ta miminka rozhodovala až do 18 let ; a logicky dalo miminko souhlas k tomu aby bylo vyrobeno? Třeba to vůbec nechtělo a přesto se tak stalo... A ať chceš nebo nechceš prostě to tak je a nedělej ze sebe ještě většího vola nežli si! Jako studovaný člověk (jak se k tomu hlásíš) bys toto elementární chápání měl mít.Blokuješ jen diskuzi *ovnama, jak zhovadilý Tchoř.

No (Út, 10. 7. 2018 - 13:07)

a obřízka se neprovádí ad hominen? Znalče gine, když v USA je každých 30 vteřin provedena jedna obřízka, jak jsme na tom v našich krajích? 1 za den nebo 1 za týden? To u nás by ti doktoři byli asi žebráci, kdy si tím měli vydělat na chleba!

asi tak (Út, 10. 7. 2018 - 09:07)

"Kdo se neobřezává, není Čech !!" "Šmik, šmik.."

Reklama

Přidat komentář