Reklama

Můžou větší děti při cestování nosit plenky?

Marta (Po, 20. 7. 2020 - 10:07)

A počůral se do pleny nebo ne? Pokud se nepočůrává ani nepokakává tak se na to vyka#lete a pleny mu nedejte. Klidně je vyhoďte nebo je někomu dejte. Doma to řešíte jak? Pokud potřebu udrží a je na něho spolehnutí, tak bych toho chudáka nemučil plenama.

Dítě 12 let (Pá, 17. 7. 2020 - 12:07)

Jsem na prázdninách u babičky a 4x jsem se pocural do postele tak mamka s babičkou se domluvili že mne dají dnes asi pleny na noc teď zrovna vše peru co jsem pomocil říkal jsem mamce a babce že to už neudělám ale kdepak jsou jiného názoru prý to bude i pro mě lepší mít pleny do 12:00 hodin by měla přijet mamka ale s plenkami a různých druhů dětskych věci abych asi nenastydl nebo co a teď musím jíti k sousedce vedle babička jde pryč do města asi také pro pleny ale řekla něco jako látkové pleny tak si beru funkční Kalhoty a už si obouvam boty mé prestige dětské bilocervene na dva suché zipy a zase mne volá babička abych šel kni a já říkám že už mám boty na sobě ale ona to nevadí pojď se prostě tak jsem přišel k ní ona mi řekla tady si lehni a stáhni si kalhoty pod kolena dostaneš pleny aby ses tam náhodou nepomocil tak ti dám 4 látkové pleny a plenkové kalhotky a baby kde si našla pleny tvoje mamka je kdysi dávno chtěla vyhodit ale já jsem si je tady schovala že se ještě budou jednou hodit a vidíš tak je máš teď na sobě. Pleny si nosil do 2 let. A vidíš teď ti je 12 let a nosis pleny znovu a neboj sousedce jsem vše řekla že nosis pleny a neboj nebudeš pro smích že máš plenky ona má malé dítě to má pleny také? Tak pojď půjdeme k ní a oběd dostaneš u ní už ho má připraven tak ho tady máš a buď hodný tady budu baby neboj a babka řekla tetě že jsem v čistých plenkách a ona pak řekla mne to asi tak velký pleny mít nebudu pro tebe mám pouze 70x70 přesně takové mám na sobě a po obědě půjdeš spinkat já ale teto doma nechodím spát po obědě ale řekl si babičce že budeš poslouchat tak tedy půjdu teto asi curam do plenek to nevadí stejně budu přebalovat mé dítě zachvili tak se kouknu i na tebe a sundej si ty kalhoty musí ti být teplo ano je koukám že máš asi tak 4 látkové pleny co ano mám látkové pleny můžež tady běhat jen tak v plenkách ale na spaní si můžež vybrat buď bodyčko a nebo punčocháče a nebo obojí ano obojí si vezmu tak jdu prebalit své dítě a pak se kouknu na tebe asi se mi nevejdes na přebalovací pult tak si vezmi přebalovací podložku a zatím si lehni do dětského pokoje na postýlku to budu spát v dětské postýlce ano budeš malimu roztahnu cestovní a oběd bude v kojenecké lahvi mám pouze kaši achjo ta babička mi to udělala snad schválně tak koukám už leziz tak se kouknu co tam v těch plenkách máš a koukám že máš nejenom na curano ale ty ses i pokadil to teď před chvílí se mi chtělo tak jsem to udělal do plenek to je dobře přece to nebudeš držet to je rovnou na koupání tak chvíli ještě počkej v plenkách a pak tě prenesu do koupelny a umyji tě a dám ti čisté látkové pleny tak mne vydrhla a nakonec mne dala na přebalovací pult ale s i podložkou oblikla mi bodyčko sama se divila že mi je namazala mne mastickou a ještě zapudrovala pak mi zvedla pod kolena a dala mi tři látkové pleny a poslední sloužila jako zavazování na draka sepnula snapi sponkou a stáhla mi bodyčko mezi nohy a zapla a punčocháče jsem už nedostal teď už ležím v postýlce a bydudal jsem tu kaši s te láhve. Prý babička s mamkou přijedou až za dva dny prý si něco musí vyřídit tak to za dva dny se mne bude mezitím batole budu stále více v plenkách achjo a ven jenom na zahradu ale také v plenkách a punčocháčích podle toho jaké bude počasí. Ale pri mi zatím telefon nechá ona ví na jaké stránky píšu. Ale stejně kdyby mi ho vzala tak za dva dny si to pamatovat budu. To starani se o mne přebalování a krmení a oblékání.

Z (Pá, 17. 7. 2020 - 12:07)

Z

Návštěvník (Pá, 17. 7. 2020 - 11:07)

Je to hrozný, měla jsem teď minulí týden na hlídání vnuka, a je to hrozný, chudák dítě , doma je to ještě dobrý, ale když jsme šli ven ,tak ho nejdřív musíte přebalit, musíte mu dát kalhoty s kšandama aby mu plenka dobře seděla , neprotékala a nepadala, a teď v tom horku jak se ta plena začne nasávat potem,úplně je vidět jak je mu plena těsnější a těsnější, musí dávat nožičky dál od sebe aby mohl vůbec chodit ,natož když by chtěl třeba běhat , to by už vůbec nedal,během hodiny má ve předu na sobě velkou, vše říkající bouli, která ho tlačí a pořád si na ni sahá a chce ji pryč,a to ještě nečůral , po dvou hodinách, už je i na zadečku poznat, že pod kalhoty nemá slipečky ale plenu , když jsem mu po třech hodinách procházky doma sundala lacle , měl plinku z poloviny plnou , ale měl ji nafouklou a na sobě těsnou tak ,že nic neproteklo ,a docela mě ta plena překvapila jak parádně drží , za nás to ještě tak vymakaný nebylo.

Marta (So, 18. 7. 2020 - 07:07)

A on jinak už pleny nenosí? Teď v létě by bylo lepší vzít mu ven náhradní oblečení a připomínat mu, ať se včas ohlásí, že potřebuje čůrat. Případně vyzkoušejte plenky pants, dají se jednoduše natáhnout a je s nima jednoduchá manipulace, kdy se kluk ohlásí, že chce čůrat. U malého dítěte se to tak neřeší, tak šup ke stromu, keři a nebo kanálu. Tam se stáhnou kalhoty a může se vklidu vyčůrat a, nemusí se pařit v plence.

Mates (Pá, 17. 7. 2020 - 15:07)

Kolik mu je let? A co myslíte tím, že měl plenu z poloviny plnou?

Kveta (Pá, 17. 7. 2020 - 10:07)

Mohu poradit do láhve dát sůl a teplou vodu a hodinu nechat odmocit párkrát sní i proklepat a pak je jak nová dělám to po každém použití od mléka či Sunaru a pomáhá to.!

Jana (Út, 14. 7. 2020 - 16:07)

Já vím že toto jsem nepatří ale může mi nikdo poradit když zápach line s kojenecké láhve myslela jsem že syn tu láhev s plastu nikde Stratil ale byla bohužel zapadla za postelí teď máme skleněnou od značky simax a plastova jse mi nechce vyhodit hodí se třeba i ven. Slyšela jsem že mám do ní nasypat sůl a teplou vodu a nechat odmocit a pak proplachnout studenou vodou. Zkoušela jsem několikrát i sterilizovat ale zápach se line na dále budeto asi od mléka či Sunaru především děkuji za informaci.

Honzík 13 (Út, 14. 7. 2020 - 16:07)

Já vím že vše co mám je od in-texu ale sorry prostě tomu tak říkám tak mi to prosím promiň. Stále ještě ležím v posteli od včerejška ale zítra snad už vybehnu na vzduch od rána jsem snad udělal tak přibližně asi 6x přebalovani to je tím průjmem dostávám horký čaj ve skleněné kojenecké lahvi a na oběd a večeři dostávám kaši taky v lahvi už mne to nebaví ale musím hold vydržet jestli ještě zítra to budu mít tak pojedu s mamkou k lekarce na test na koranavirus jinak to nevidím ostatní děti si hrajou venku a já musím být v posteli a zase už cítím že jsem nijaky mokrý a posrany něco zase cítím a mamka nikde a děti od kamarádky tady už nejsou jejich mamka si je odvezla ale včera prý už pleny nedostali ani ráno a večer prostě to vydrželi radši ale nočník y tam měli u postele. Jelikož tady na chatě je záchod venku toi toi táta dělá u této firmy a chaloupka je od nich taky prostě rodinná dovolená já s nimi ale jako batole které používá pleny a ostatní věci dětské.? Tak už musím končit čeká mne přebalování a dostanu dvě jednorázové pleny a čisté punčocháče tyto co mám na sobě tak jsou úplně spocene tak mamka jde a ptá se mi zda něco potřebuji a řek jsem že čisté pleny a punčocháče tak to dopis a já si tě vysvlecu do naha. Tak mne celého vysvlekla a odnesla do společné koupelny a tam mne začala celého umývat i když tam byli jiné děti a mládež pak přes mne dala velkou osušku spíš velkou látkovou plenu a odnesla zpět na pokoj tam mne položila na gum podložku plus i přebalovací a začala dávat pleny ale nejdřív jsem byl namazan masti a pak mne i zapudrovala pudrem a dala mi dvě látkové pleny plus i jednorázové pleny a punčocháče byli sice modré barvy ale s laclem a přes ně pak bodyčko ale s dlouhým rukávem a až mne večer bude prebalovat tak říkala že mi dá overal ale jaký nevím jestli letní či zimní abych se mohl pořádně vypotit. Já si osobně pleny nikdy nesundavam vždy čekám na mamku či taťku až mne prebali do čistých plenek a teď zachvili bude večeře ale ne v kojenecka láhvi ale normálně na talirku ale dostanu i brindak a budu krmen a už jde táta s presnidavkou když jsem neměl prý svácu tak mne aspoň nakrmi i on a kolem 19 hodin pak mamka a už mi váze dětský brindak a potom mi ho už nechá rovnou.

Z (Pá, 17. 7. 2020 - 10:07)

Z

Honzík 13 (Po, 13. 7. 2020 - 14:07)

Tak přišla mamky jedna její známá a to bylo pozdvižení kamarádka si všimla těch plen na zahradě a řekla ty máš ještě miminko ne kdepak mám třinácti lete batole co nosí plenky a veškeré dětské oblečení. Tak oni grilovali večer a mamka mne výjimečně nechala vzhůru do 22:00 hodin ale venku jsem ale musel být v plenkách a batolecich teplaku měl jsem dvě látkové pleny a jednorázovku a mamka prohlásila kamarádce jestli se její děti mne budou posmivat tak bez milosti také dostanou pleny na noc. A syn se te kamarádky ozval že by pleny chtěl už radši předem a kamarádka mamky nejdříve nesouhlasila aby její dítě nosilo zas plínky ale mamka jí něco řekla a pak dala povolení že mu je může klidně dát ale ten samý podíl co mám já. Ale batoleci tepláčky už nemám tak mu dej co prostě to co máš po ruce tak dostal bodyčko a punčocháče a já jsem při přebalování dostal overal a bylo tak před 22:00 hodinou mne mamka musela prebalit do čistých plenek a on také dostal stejný podíl plen a 22:00 hodin byli prebaleny oba já jsem ještě dostal dudlík máma zahlasila spát oba já jsem usnul hned a ráno jsem se probudil až v 9 hodin a pak jsem se zeptal mamky kdy odešla její kamarádka a ona řekla že odešla jenom s přítelem a děti nám tady nechá 14 dní a už jsou dávno venku a hrajou si a až mi dá snídaní a prebali mne tak mohu jíti také ven na zahradu a mami on má také plenky nejenom on ale i jeho sestra má pleny jednorázové pleny jelikož se nám tady pomocila to byla potopa tak jsem jí taky dala pleny. Co budeš chtít ke snídani něco do kojenecké láhve nebo něco jiného mám tady kakao s loupakem ano to si dám a mami budeš mne krmit nebudu akorát ti dám brindak a nakrmis se sám a mami k obědu budu chtít nijakou kaši do kojenecké láhve neboj něco bude. A pak se zeptala jestli jsem hodně pomoceny to bohužel nevím tak posnidej a pak tě prebalim. Tak po snídani mne prebalila a byl jsem celý durch mokrý a posrany to byl takový průjem že to proniklo až do jednorázové pleny přebalování bylo na posteli na gumové podložce a jak jsem byl nahý tak se mi chtělo znovu kadit že ještě pod postelí byl nočník bylo štěstí a když konečně přišla mamka s kyblem a mokrou plenkou aby mne umyla od všeho tak koukla že jsem používal nočník a řekla že mne tedy dá více plenek ale látkových složené na šířku a místo ven mne nechá v posteli celý den tak mi bude dávat jenom tekutou stravu s kojenecké láhve a celý den mám i dudlík přes pleny jsem dostal gumové kalhotky a pak bavlněné dětské punčocháče a pak bodyčko musím se vylezet abych byl zase zdraví a ostatní děti co byli na zahradě tak se ptali kde jsem a mamka odpověděla že dnes a možná zítra budu ležet že mi není dobře.

Z (Po, 13. 7. 2020 - 18:07)

Z

Honzík 13 (Ne, 12. 7. 2020 - 16:07)

Co jsem s rodiči tak dneska mne mamka ráno nechala ráno bez pleny ale za to jsem musel používat nočník a punčocháče jsem musel mít ale na poledni spaní jsem od táty dostal pleny a chtě nechte jsem musel jíti spát byl jsem na chalupě jenom s taťkou mamka jela do města asi koupit nijake pleny jednorázové a taťkovi řekla aby nijake látkové pleny dal prat jenže byl problém že tu pračku táta neuměl zapnout ani nevěděl na kolik ty pleny má dát prát tak jsem vše musel udělat já nežli jsem šel spát. Dal mi jednorázové pleny a bodyčko a dudlík do pusy a řekl spát. A pak asi kolem 14 hodin přišla mamka a s taťkou se bavila co jsem slyšel a říkala mu vidíš že tu pračku umíš zapnout a teploty jsi dal taky dobře. A tak jsem dělal že nic neslisim a radši jsem spal spokojen až jsem se stoho pokadil a pocural kolem 15 h jsem se probudil a vše řekl mamce o té pračce ale samozřejmě mi nevěřila kdo by věřil dítěti co nosí punčocháče a plenky a poprosil jsem mamku o prebaleni a ona prebali tě až po svačině tak jsem dostal kojeneckou lahev se sunarem. A večer prý přijde její známá tak to bude pozdvižení a to vše uvidí ty látkové pleny na susaku. Ale přijde i dcerou a synem tak to budu určitě pro smích že já nosím punčocháče bodyčko a pleny.

Z (Po, 13. 7. 2020 - 18:07)

Z

Honzík 13 (So, 11. 7. 2020 - 11:07)

Tak jsme na dovolené a s plenkami to mám takto vždy večer dostanu 3 látkové pleny s svrchnimi a gumovimi kalhotky a ráno když jsou pleny suchý tak mi jsou ponechány a na ven mi jsou davany pleny jednorázové ale občas ale vždy po obědě si musím jíti lehnout a to jsem přebalován do čistých jednorázovék a jsem jen v plence a mám je vrchní část pyžama a pro lepší spánek dostanu i dudlík a je na řetízku aby jsem ho nestratil v posteli. Nechtěl jsem ani dudlík a chodit spát po obědě ale poslouchat se prostě musí.

Z (Po, 13. 7. 2020 - 18:07)

Z

Honzík 13 (St, 8. 7. 2020 - 12:07)

Jedu s rodiči na dovolenou a mamka mne chce dát látkové pleny na den a noc ale já si myslím tak možná na noční spaní ale přes den je nechci aby se mi nikdo neposmival že i přes den mám jednorázové pleny ona se prostě bojí abych se nepomocil či nepokadil když jsem doma tak pleny dostávám jednorázové s latkovymi pro větší savost jelikož se pocuravam vždy v noci a ráno jsem durch mokrý. Ale ráno jsem bez plen vždy navečer mi dává pleny kolem 16 hodiny že mi dává 3 látkové pleny a jednorázové pleny a punčocháče a plenkové kalhotky přes punčocháče a nakonec dostanu bodyčko ze zapínáním mezi nohama tak je mám až do rána a krásně mi vydrží ze začátku jsem si pleny také sundaval ale pak jsem musel prat úplně všechno jak oblečení tak postel a povlečení a to mne už nebavilo tak jsem si řekl mamce aby mi na noc dávala pleny se vším všudy a jak jsem řekl tak mi to dává.

Z (Po, 13. 7. 2020 - 18:07)

Z

Návštěvník (St, 8. 7. 2020 - 15:07)

Ty si nemáš co vymýšlet, ty máš poslouchat rodiče, protože oni vědí co je pro tebe nejlepší.

pilot Rambousek (So, 18. 7. 2020 - 14:07)

ale Piču! On si může říct co chce, manka ať si dá plenu na hlavu a drží zobák, v jeho letech nejsou pleny potřeba, snad že by byl dementní. Stačí když se vychčije do lahve anebo udělá bobek do novin a vyhodí to z okna, tedy dneska už to nejde, tak dát průvodčímu, on už to někam flákne! Moje máma taky byla blbá, uměla se akorát podepsat, měla sotva dodělanou obecní školu, ale zase byla hodně praktická, poradila si v každé situaci ve které by i nějakej inžinýr zkolaboval. tedy musím říct že měla pilotní průkaz, létala va větroni dálkové lety a velice dobře si poradila s těmito věcmi, jako se vymočit atd. žádné pleny, čau

Reklama

Přidat komentář