Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

jiný názor (Út, 24. 7. 2012 - 13:07)

Nezáleží na čase nebo na...Stejný (názor).Dobré př.jsou tady velmi vzacne a proto si je stahují.

Mare (Út, 24. 7. 2012 - 13:07)

Nezáleží na čase nebo na...Tuto definici lásky nemůžu přijmout.

My nemůžeme být ve stejném vztahu se všemi. Jsou lidé, kteří se chovají tak nepřípustně, že je zapotřebí říct pravda a pokud se ti lidé nezmění, je lepší s takovým člověkem nebýt v kontaktu, nablízko.

Je to ničivé, mnohdy, /vždy je zapotřebí rozlišovat individuálně/, pro člověka, který se ničivě chová i pro toho, na koho to aplikuje.

Ničivě chovající člověk se může zastavit a zamyslet, a třeba ho bude trápit to, že nemůže být s těmi, které poškozuje a má přece jen šanci si to uvědomit a změnit to. Ale je svobodný a nemusí se změnit a já jsem ale chráněná.

Není možné všechny, kdo se špatně chovají usměrnit jen jemně, zvláště ne tehdy, když je to ničivé chování a popírající druhého....

Jemně to můžu řict, ale pokud to nefunguje a jsem dále ničená,....musím dovolit, aby si ten člověk nesl důsledky svého chování a do té doby, než bude změna, se v krajním případě i oddělit...!

To neznamená nedostatek lásky, naopak, jestli budu podporovat ničivé chování, onen člověk tím také trpí, nepomáhám mu v lásce...!

Ta definice lásky je velmi líbivá, ale není to láska se vším všudy...

Jestliže se jedná o názor, pak má tato definice pravdu.

VRO svědků Jehovy, se chová ničivě, manipulace lidí, netož v tomto měřítku jim bere lidství v základu člověčenství.

Svědkové jsou manipulováni a oklamáni, velmi trpí, i když by to oni nikdy neřekli.
Je jim úpírána rovněž záchrana , svobodné rozhodnutí pro Krista a pro věčný život !

Tady na netu je specifická situace, píšu tady dále, i když Pavel a Anna nereagují pozitivně. Ale čtou to tady i ti, kteří třeba nejsou aktivní, takže to píšu spíše pro ně. Takže je těžké oddělit hranici vnucování...

Láska je naprosto něco jiného.

Já mohu mít názor a musí mně zajímat minulost a přesto se jedná o lásku.

Tahle definice lásky , nějaké ženy, je strašně ničivá, pokud podle ní budete žít, nedojdete daleko. Budete duševně velmi trpět.

Vím co říkám, žila jsem v manželství lásku tak neuvěřitelnou, že jsem nic takového u nikoho ani nikde neviděla ani nečetla.

S lety jsme se pořád více milovali. Bohužel mi manžel před několika měsíci zemřel.
Manžel i lékaři neustále vyprávěl na chemoterapiích, dva roky, o naší lásce.

Nečtu nějaké smyšlenky, žila jsem to. A prožila jsem si před tím i špatné vztahy, takže vím co říkám.

STOP FANATIKŮM (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

STOP FANATIKŮM (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

STOP FANATIKŮM (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

STOP FANATIKŮM (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

STOP FANATIKŮM (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

. (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

. (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

. (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

. (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

. (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

. (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

. (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

. (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

. (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

. (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

.

Mare (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

Pavle,

věřit v Syna znamená věčný život. Těch veršů, které to říkají je více, než ten váš jeden od VRO, kde vás účelově navádějí k absolutnímu poslouchání toho, co vás učí !

Nakopíruju ti pár veršů JEN z Jana:

Kap.3.:
15aby každý, kdo v něho věří, měl život věčný.

16Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.

17Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby svět soudil, ale aby skrze něj byl svět spasen.

18Kdo v něho věří, není souzen. Kdo nevěří, již je odsouzen, neboť neuvěřil ve.... JMÉNO... jednorozeného Syna Božího.
...........................................

5.kapitola:

24Amen, amen, pravím vám, kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mě poslal, má život věčný a nepodléhá soudu, ale přešel již ze smrti do života.

39Zkoumáte Písma a myslíte si, že v nich máte věčný život; a Písma svědčí o mně.

40Ale vy nechcete přijít ke mně, abyste měli život.
.........................................

11.kapitola:

25Ježíš jí řekl: „Já jsem vzkříšení a život. Kdo věří ve mne, i kdyby umřel, bude žít.

26A každý, kdo žije a věří ve mne, neumře navěky. Věříš tomu?“
......................................

12.kap.:

44Ježíš hlasitě zvolal: „Kdo věří ve mne, ne ve mne věří, ale v toho, který mě poslal.

.......................................

pro toho kdo má (Út, 24. 7. 2012 - 12:07)

Uved jediný př.kdy totu za...Nezáleží na čase nebo na tom co kdy již bylo, záleží jen na míře a ochotě něčemu nebo někomu naslouchat, něčemu skutečně do hloubky porozumět V tom naslouchání Ti každý o sobě odhalí, co v sobě má, ty mu tím pádem můžeš lépe rozumět a pokud sám nejsi dogmatický a víš, že na čem nejvíce záleží jsou především vztahy, pak nebudeš tyto vztahy ničit nebo je odsuzovat, ale budeš jednat tak aby mohlo dojít k vzájemnému porozumění, protože máš v sobě lásku. Láska neříká, stojím na té či oné straně, nevnucuje se, nediktuje a přesto jemně objasňuje to co ji vzájemně ničí a popírá. Zajímá-li tě názor, nezajímá tě láska; zajímá-li tě dogma, nezajímá tě láska; zajímá-li tě víc minulost, nezajímá tě láska, která žije pouze v přítomném okamžiku ve vztazích s druhými. Jsou lidé kteří se radi hádají o to co je to láska, ale hádka láskou není, jsou lidé, kteří mají svou víru kvůli které napadají a osočují druhé a to napadání a osočování také není projevem lásky, tak co jí tedy je???

Reklama

Přidat komentář