Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Pro hana (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

Já vím :-). A nejsem Hana,...Teď už to vím :-) A příště se polepším :-)))

Pro nonu (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

Tohle se mi ale líbí moc,...Zneužívat se to nedá, pokud vím, že v desateru je přikázání nezabiješ a i sám z lidského hlediska cítím, že je to zcela něco nepřirozeného, že se tak děje při ztrátě rozumu a soudnosti, a kdo to neví, tomu to mohu pomoci objasnit.

hana (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

Člověk nemůže říci, že...Já vím :-). A nejsem Hana, ale hana :-))))

hana (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

hani, neboj mně jsou ty...mnooo, tady by si fanatik vybral.

nona (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

Nono,není to tak...hani, neboj mně jsou ty věci jasné, mě jen fascinuje, jak různě se to dá podat a zmanipulovat v takovéto diskuzi, natož, kdyby to četl nějaký fanatik, který by si z toho vzal jen co se mu hodí...

Pro Hanu (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

Vysvětlovat mě to...Člověk nemůže říci, že se nikdy nic stát nemůže. Když si uvědomíš, že náhody neexistují, že každé jednání vyvolává odpovídající důsledek, pak se již na věci a události díváš trochu jinak. To však neznamená, že by Ti to bylo lhostejné, ale to také neznamená že budeš posuzovat něco o čem víš jen velmi málo a nevidíš skutečně celý příběh tohoto následku jehož kořeny sahají mnohdy do hluboké minulosti o které nemusíš vůbec nic vědět. Můžeš, ale svůj život upravit tak aby druzí kvůli Tobě netrpěli, můžeš jim pomáhat fyzicky i duševně, tím jak sama dobře víš, svůj osud jen vylepšíš.

nona (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

Nono, už jsem to jednou...Já vím, Máre, ty máš se mnou trpělivost, dík

hana (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

z tohoto názoru mě opět...Nono,není to tak jednoduché, ikdyž nedivím se ti po přečtení příspěvku, který k podobným závěrům vede.
Breivik nemůže jen tak požádat o milost(Boží milost). Není to jako podání úřední žádosti s tím, že už předem víš, že oni ti vyhoví. Teda může si žádat, o co chce. Jen mu to nebude k ničemu.

nona (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

Ježíš, tím zdůrazňoval,...Tohle se mi ale líbí moc, je to ten pro mě správný výklad. Asi všichni tušíme, že to tak je, ale ty uznej, jak zneužitelná je tato věta zrovna pro toho člověka, který pod ní bude rozumět, že zabíjel lidi až zas takový průšvih není

Mare (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

z tohoto názoru mě opět...Nono, už jsem to jednou psala. Ano, člověk dostane milost a jsou mu odpuštěny hříchy,jestliže lituje toho co udělal, pokud věří v Krista a jeho duch se narodí znovu.

Jestli se to stane , o tom rozhoduje Bůh sám.

Pokud ano, po vyznání hříchu s prosbou o odpuštění je skrze Kristovu krev bezvýhradně přijatý Bohem a kdyby zemřel, Bůh ho přijme.

Ovšem to neznamená, že neprožije tady na zemi následky toho co udělal.

Pokud zabil, může být odsouzený k smrti. Pokud to bude u nás v Česku, ten člověk je vydán následkům, čili stejně smrti tady na zemi. Nemusí to jít přes vědomí, přes svědomí, v životě člověka pak začnou fungovat tyto mechanismy.

Takže se Nono uklidni. Breivik může stokrát tvrdit, že je křesťan, nemusí jím být. Takže v jeho případě jen lítost nic nevypůsobí.....

Pro nonu (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

z tohoto názoru mě opět...Nemohu posuzovat jeho případ, ale jedno je jasné, že člověk zatížený tolika vraždami a takovými předsudky v sobě asi těžko vyvine vědomí, že by se pokáním a upřímnou lítostí obrátil. Zákonitost, až do okamžiku obrácení uplatňuje, čím život bereš, tím Ti bude dřív nebo později vzat. Ježíš sám o tom říká, kdo mečem bere život, mečem zajde

nona všem demag (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

nenapadat neznaboha!!!

budeme si tu dokazovat, kdo je starší, zkušenější, sečtelejší a vzdělanější? :)

hana (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

Ježíš, tím zdůrazňoval,...Vysvětlovat mě to nemusíš, vím, jak to bylo původně myšleno. Ale napsané- ve tvém podání- to bylo tak, že to vlastně předem omlouvá vraždu.
Jsi si tak jistý, že doma se nemusím bát vraždy? Málo lidí bylo zabito doma? Tím nemyslím někým z rodiny, ikdyž i to se stává.
Aby bylo jasno- to nejsou moje strachy, jen reakce na přečtené.

Pro Hanu (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

...."nebojte se těch co...Ježíš, tím zdůrazňoval, že tělo je pomíjející a aby kvůli této pomíjivosti nenechal zhoubným způsobem ovlivňovat svoji duši, která přežívá fyzické tělo. Sama asi dobře víš, že jsou i lidé, kteří neváhají obětovat svůj vlastní život na záchranu svých dětí ocitnou-li se v takovém nebezpečí ohrožení jejich života. To samé se děje i ve zvířecí říši. Také obětují svá těla, aby přežili jejich milovaní a tak se někdy stává, že je člověk někdy okolnostmi postaven do takové situace kdy se rozhoduje z morálního i lidského hlediska, jak se zachová.
Co se týká vraha, tak toho se teď zrovna bát nemusíš, protože sedíš zrovna za počítačem a žádné takové nebezpečí Ti zrovna nehrozí. Je to jen Tvá představa, která se vůbec nemusí uskutečnit. A sám za sebe, kdybych musel čelit něčemu takovému, tak v okamžiku ohrožení bych strach přirozeně měl. Tady se spíš jednalo, aby se člověk nenechal zatlačit do kompromisu ohrožující jeho duši.
Duševní stavy některých lidí jsou tak nesnesitelné, že si mnohdy sahají i na život, čímž si celou situaci jenom zhorší.

nona (St, 25. 7. 2012 - 11:07)

Jde o to, že jednou zemře...z tohoto názoru mě opět mrazí. Takže Breivik může požádat o milost o obrácení, pozvedně se mu vědomí, on na sobě zapracuje a vše bude OK?

neznaboh (St, 25. 7. 2012 - 10:07)

Zdravím Tě, Nepavle!

1) Ty věříš, že Bůh neexistuje, proto se Tvá víra může považovat za nevíru v Boha. Vidíš, že s tohoto pohledu je to celkem logické.

Opět, nevíra není víra. To je oxymoron. Pocvič se trochu v logice - nebo se na ni neodvolávej.
Je to jinak. Ty hlásáš boha, ty musíš dokázat jeho existenci. Víra sama o sobě není důkaz.

2)Když píši o svých zkušenostech neznamená to, že bych se nad tebou povyšoval, to by bylo asi tak dětinské, jako by se například rodiče povyšovali nad své děti. Sám víš, že jsou mezi lidmi také ti co jsou zkušenější a méně zkušenější, na tom není nic divného ani neobvyklého.

Opět - starou belu víš o mých zkušenostech, a přesto se stavíš do "rodičovské" pozice.
Tomuto stylu diskuse se říká "ad hominem" a patří to mezi diskusní podpásovky. Pokus se oprostit se od svého pocitu nadřazenosti.

3) Důkaz boha? Pokoušíš se o důkaz kruhem. Což samozřejmě žádný důkaz není.

4) Všechny svaté knihy svědčí o jeho existenci... ale nikde důkaz, že by ty knihy skutečně byly "svaté". Pouze to o samy o sobě tvrdí - což je jako důkaz poněkud nedostatečné. Objektivní důkaz nemáš.

5) ...protože on chce důkazy, ale není sám ochoten pro to nic udělat...
Převracíš role. Ty hlásáš boha, Ty musíš nade vší pochybnost prokázat jeho existenci. Sofismatama se z toho nevyzuješ.

Dobrou noc!

názor (St, 25. 7. 2012 - 10:07)

Jak vysvětlit, že je těch Bohů více? Který je ten pravý?

Pro neznaboha (St, 25. 7. 2012 - 10:07)

Milý Pavle!

Jestliže...V první řadě Ti přeji dobré dopoledne a mohu Ti říci, že nejsem Pavel i když si to prozatím myslíš.
Ty věříš, že Bůh neexistuje, proto se Tvá víra může považovat za nevíru v Boha. Vidíš, že s tohoto pohledu je to celkem logické.
Když píši o svých zkušenostech neznamená to, že bych se nad tebou povyšoval, to by bylo asi tak dětinské, jako by se například rodiče povyšovali nad své děti. Sám víš, že jsou mezi lidmi také ti co jsou zkušenější a méně zkušenější, na tom není nic divného ani neobvyklého.
Chceš důkaz existence Boha? Ten Ti ovšem nikdo dát nemůže, kromě Boha samotného. Všechny svaté knihy svědčí o jeho existenci, ale také zároveň upozorňují na to, co by člověk měl dělat, aby se mu dal Bůh poznat, a zde je to pro člověka kamenem úrazu, protože on chce důkazy, ale není sám ochoten pro to nic udělat. Ten kdo má však opravdu vážný zájem, udělá co je třeba. Není to tak snadné a přeci je to možné.

neznaboh (St, 25. 7. 2012 - 10:07)

...."nebojte se těch co...Zabíjí vrah a toho se já - na rozdíl od tebe - bojím.
Souhlasím. Velmi silně souhlasím.

To je od něj jen taková póza. Ono by se teprve ukázalo, jak by se tvářil, kdyby hleděl do ústí ostře nabité zbraně.
Mimochodem; i takový pohled do ústí zbraně je velmi formativní prožitek.

hana (St, 25. 7. 2012 - 09:07)

Mohl bych to chápat tak, že......."nebojte se těch co zabíjejí těla...."
"Jde o to, že jednou zemře úplně každý, na tom se nedá nic změnit."

Vypadá to, že si pleteš pojmy.
Přirozenou smrtí nikdo tělo nemusí zabít. Zabíjí vrah a toho se já- na rozdíl od tebe- bojím.

Reklama

Přidat komentář