Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Mare (St, 25. 7. 2012 - 14:07)

To bylo právo lidu.Desatero...
Všechno se dá zneužít i Bible. A hodně ostrý nůž, který bezvadně krájí, se dá tím hůře zneužít. Ovšem ten nůž za to nemůže,...že....?

Oko za oko,zub (St, 25. 7. 2012 - 14:07)

To bylo právo lidu.Desatero lidém toto právo bere a dava veškerou moc do rukou všemocným soudců.Bible dava neomezenou moc bohatých nad chudymi.Neuvěřitelné je,že toto ponižovaní chudých pomoci bible stále někde funguje.Zlaté Česko.

nona (St, 25. 7. 2012 - 14:07)

nono,

o to právě jde,...Mare, ber to jako takové dnešní vzbouření nás neodborníků proti vaším teoretickým dohadům. My si prostě všechny ty vaše myšlenky máme tendenci představovat v praxi tohoto světa

tečko (St, 25. 7. 2012 - 14:07)

. Chápu.Jak já Ti rozumím.

Pro Hanu (St, 25. 7. 2012 - 14:07)

Sice nejsem nona, ale i tak...Nevycházím z toho, že se všichni řídí desaterem, ale že desatero je normou pro to jak by se lidé měli k sobě chovat, aby nedocházelo k tomu co dochází. Tady si je třeba uvědomit, že člověk může měnit pouze sebe nikoliv druhé, kteří o to třeba nejeví ani zájem. Ty nejsi odpovědná za reakce druhého, ale jsi odpovědná pouze za vlastní vliv na druhé. Nedělám si iluzi o druhých a ani nejsem ten kdo by druhé hlídal, zda se chovají tak jak mají. Každý je totiž strůjcem svého štěstí nebo zoufalství, záleží jen na tom jak co chápe a jak k tomu potom přistupuje.

. (St, 25. 7. 2012 - 13:07)

.

. (St, 25. 7. 2012 - 13:07)

.

. (St, 25. 7. 2012 - 13:07)

.

. (St, 25. 7. 2012 - 13:07)

.

. (St, 25. 7. 2012 - 13:07)

.

. (St, 25. 7. 2012 - 13:07)

.

. (St, 25. 7. 2012 - 13:07)

.

. (St, 25. 7. 2012 - 13:07)

.

Mare (St, 25. 7. 2012 - 13:07)

Pavle kopíruju tady tebou odcitované verše o zákonu:

Ale když hřích dostal popud prostřednictvím přikázání, vyvolal ve mně kdejakou chtivost, neboť bez zákona byl hřích mrtvý. 9 Kdysi jsem byl vskutku živý bez zákona; když však přišlo přikázání, hřích opět ožil, ale já jsem zemřel. 10 A shledal jsem, že přikázání, které bylo k životu, je ke smrti. 11 Když totiž hřích dostal popud prostřednictvím přikázání, svedl mě a zabil mě jím.
..................................................................................................................................

O to Pavle, právě jde a toto svědkové vůbec nepochopili.
Zákon, včetně desatera je dokonalý a dobrý, jsou to Boží požadavky na člověka.
Ale Zákon taky člověka zabíjí, v tom smyslu že Zákon byl dán, aby lidé pochopili, že ho nemohou naplnit a tím se jim mělo dokázat, že jsou před Bohem ztraceni, že nemohou k Bohu, protože Zákon nikdy nemohou naplnit !
Tím lidi zákon zabil !
Mělo je to přivést k tomu, aby hledali lepší opatření k záchraně a k přijetí Boha !
A to lepší opatření je Kristus !
Svědkové toto naprosto nepochopili a tak tady pořád opakuješ, jak člověk musí poznat Boží Zákon a pak se rozhodnout ho plnit a tím má naději na záchranu !
A proto ti pořád oponuju, že je to návrat pod Zákon, a že kdyby bylo možné naplnit Zákon, Kristus by nemusel umírat !
V Kristu jsou hříchy dokonale odpuštěny a člověk je díky tomu zachráněný a Bohem přijatý a ospravedlněný.
Bůh člověka může přijmout domů, do Božího království, do Boží rodiny, v několika vteřinách a dosvědčí to sám člověku, že se to skrze Krista stalo.
Duch svatý svědčí spolu s naším duchem, že jsme se stali Božími vlatními dětmi skrze Krista ! Znáš to doufám z Bible ?
Pak jsme mnohem lépe vybaveni a uschopněni pro následování Krista.
Dítě z dětského domova nepotřebuje, aby mu někdo přikazovat, musíš si vzít oblek, kravatu musíš pracovat a pak budeš přijatelný !
To dítě musí být vzato domů a rodinné klima samo vypůsobí mnoho pro změnu. Láska, podpora, vedení v rodině...
Takto to Bůh udělal v Kristu, jeho zásluhou nám odpustil, vzal nás domů a tam jsme jeho láskou posíleni , proměněni, podpoření, naučeni, vybaveni pro těžký boj s dalším, i s našimi nedostatky.
Proto apoš.Pavel může říct, že i když chtěl, nešlo to chovat se dobře, ale končí s tím,....Bohu dík Kristu......

. (St, 25. 7. 2012 - 13:07)

potrefená husa

Mare (St, 25. 7. 2012 - 13:07)

Jaký je tady boj mezi mnou a Pavlem ?
To, že někdo má jiný názor a sděluje ho jinému, tomu se říká boj ?!
Ano, přiznávám, že v reálném životě tato komunikace probíhá kratčeji, a neopakuju dlouho své názory.
Je však jiná situace na netu a fóru, kde přicházejí a čtou i ti, kteří nemusí komunikovat. Takže tady vícekrát opakuju svůj názor na podvod svědků Jehovy. Je to i pro jiné.
To, že má někdo jiný názor nevylučuje lásku a soucit s druhým, jak tady bylo špatně prezentováno nějakou definicí lásky.

Mare (St, 25. 7. 2012 - 13:07)

Přátelství, láska,...nono,

o to právě jde, že i přátelství, láska a emaptie nemusí být na místě a mohou napáchat hodně škody.

Proto nesouhlasím s tou definicí lásky.

Kdy jsem, nono, někoho zatracovala a nebo mu vyhrožovala ?

STOP FANATIKŮM (St, 25. 7. 2012 - 12:07)

.

Mare (St, 25. 7. 2012 - 12:07)

Nechápu, kde někdo vidí jakou nenávist moji vůči svědkům.

Jiný názor není nenávist.

Kromě toho, že jsem napsala, že záchrana za podmínek VRO není možná, nebo jsem napsala ...probuď se Pavle.....

Tak tomu se říká napadání ?

To je právě velmi zvláštní, že někdo vidí v jiném názoru nenávist !

Nikomu jsem neřekla, ..jako Kristus farizejům...."vy plemeno zmijí..."!

Nebo snad ano ?

hana (St, 25. 7. 2012 - 12:07)

Zneužívat se to nedá,...Sice nejsem nona, ale i tak mi to nedá a musím reagovat. Zneužít se to dá a lehce. Vycházíš z toho, že se všichni řídí desaterem nebo alespoň jednají slušně. Bohužel to tak není. Důkazů je kolem nás víc, než se můžeme přát.

Reklama

Přidat komentář