Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jehovisté nepat (Út, 31. 7. 2012 - 11:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 31. 7. 2012 - 11:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 31. 7. 2012 - 11:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 31. 7. 2012 - 11:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 31. 7. 2012 - 11:07)

.

Jehovisté nepat (Út, 31. 7. 2012 - 11:07)

.

Kráľovná zo Šeb (Út, 31. 7. 2012 - 11:07)

počula správu o Šalamúnovi v súvislosti s YHWH. Prišla ho teda VYSKÚŠAŤ mätúcimi OTÁZKAMI. Nakoniec prišla do JERUZALEMA s veľmi pôsobivým sprievodom, s ťavami nesúcimi balzamový olej a veľmi mnoho zlata a drahokamov, a vošla k Šalamúnovi a začala mu hovoriť všetko, čo bolo blízke jej srdcu... Keď KRÁĽOVNÁ ZO ŠEBY uvidela všetku Šalamúnovu múdrosť a dom, ktorý postavil, a jedlo jeho stola a sedenie jeho sluhov a obsluhu jeho čašníkov pri stole a ich oblečenie a jeho nápoje a jeho ZÁPALNÉ OBETE, ktoré pravidelne obetoval pri YHWH dome, NEZOSTAL V NEJ UŽ ŽIADEN DUCH. Povedala teda kráľovi:"SLOVO, ktoré som počula v svojej krajine o tvojich záležitostiach a o tvojej múdrosti,sa UKÁZALO AKO PRAVDIVÉ. A NEUVERILA SOM tým slovám, KÝM SOM NEPRIŠLA, aby to videli moje vlastné oči, A HĽA, NEPOVEDALI MI ANI POLOVICU. V MÚDROSTI a BLAHOBYTE si PREKONAL veci, ktoré som POČULA. Šťastní sú tvoji muži, šťastní sú títo tvoji sluhovia, ktorí stále stoja pred tebou a počúvajú TVOJU MÚDROSŤ ! KIEŽ JE POŽEHNANÝ YHWH,TVOJ BOH, ktorý NAŠIEL V TEBE POTEŠENIE, takže ťa dosadil na izraelský trón, lebo YHWH MILUJE IZRAEL na NEURČITÝ ČAS, takže ťa ustanovil za kráľa, aby si vykonával sudcovské rozhodnutie a spravodlivosť." /1.Kráľov 10:1-9/

Anna (Út, 31. 7. 2012 - 10:07)

Neloučila jsi se? Ano, lúčila, ale za tebou mi asi bude fakticky smutno. Som fakt v boji sama, tak zaútočí "légia" a opäť ťažký boj./je to v tých légiách, ak sa pýtaš, prečo mnoho utrpenia.../ Tak sa duchovne pripravujem, a snažím, fakt snažím:) Ja viem, že nerozumieš. Ale máš okolo seba táboriaceho anjela aj ty :) Aj mnohí, ktorí tu chodíte na túto diskusiu, a títo anjeli sa "milujú". Fakticky, fakt. Ja neklamem, aj keď mi nerozumieš :)A anjeli detí sa dívajú na tvár Nebeského Otca, aj naši/o tom JK rozprával aj v súvislosti s deťmi, že im patrí Nebeské Kráľovstvo, a takýmito máme ostať až do našej staroby, ak chceme vojsť do BK/.

Mare (Út, 31. 7. 2012 - 10:07)

Je otázka, z jakých...
Máš pravdu,že i skrze náboženství dochází k deformacím.

V Bibli je napsáno,že muž je hlava ženy a pokud to někdo aplikuje zákonicky,tak dochází k deformacím.

hana (Po, 30. 7. 2012 - 22:07)

a mezi tím je spousta úplně normálních žen :-))

nona (Po, 30. 7. 2012 - 21:07)

Je otázka, z jakých...Venco, je to samozřejmě vše dohromady. Výchova, vzory, společnost, kecy o tradičních rolích...divíš se? Na druhé straně jsou pak arogantní a agresivní feministky a popíračky všeho ženského...

Venca (Po, 30. 7. 2012 - 21:07)

Je otázka, z jakých důvodů těmto ženám tento vysoce submisivní postoj vůči mužům vyhovuje. Špatné vzory v rodině? Slabá osobnost? Osidla fanatických církví? atd. Důvodů může být více:)

Venca (Po, 30. 7. 2012 - 21:07)

Ale ano, říkáš to samé...Přesně tak, ale z nějakého důvodu po světě běhají exotky, kterým vyloženě dělá dobře, když se neustále mohou utvrzovat v názoru, že jsou něco míň než muži - jistě, tyto exotky se brání tím, že nemyslí, že je žena něco míň, ale že je žena pomocník, podpěra hlavy a jiný bláboly, ale to jim není nic platné - inteligentní člověk si myslí své.

nona (Po, 30. 7. 2012 - 20:07)

To jsou silná slova. Bible...Ale ano, říkáš to samé jen jinými slovy. Jak to psal starý dobrý Shakespeare, něco jako: ať budeš růži volat jak chceš, stejně bude vonět stejně.

Mimochodem bavili jsme se o cizoložství

Já prostě nemám ráda takovéto zevšeobecňování. Chlap hlava? Jako čeho, znám jich tolik, kteří nemají nato být v životě profesním ani rodinném ani při posuzování cti, ani patou natož hlavou. A feministické sklony nemám. Stejně tak totiž vidím některé ženy, které by neuspěly jako opěrné pilíře. Prostě vidím člověka, ne pohlaví

30.7. (Po, 30. 7. 2012 - 19:07)

Co na tom nechápeš, je to...To jsou silná slova. Bible vidí Ženu jako opěrný pilíř Rodiny.Není-hlavou,hlavou má být Muž. Ale není také jenom nohou,nebo dokonce rohožkou. Byla vzata Muži od srdce a má proto být srdcem...

nona (Po, 30. 7. 2012 - 18:07)

Nemám rád takové to...ten pojem vyšší pravda jsem někde v příspěvku psala já. Něco jako "kdyby byla nějaká vyšší pravda", takže ten komentující je v tom nevinně, jestli ti ten výraz připadá hloupý.

jan (Po, 30. 7. 2012 - 17:07)

Nemám rád takové to olovovaní,jako by jsme někomu nestali zato aby napsal jméno,nebo třeba jenom značku.Ale dobře,řekněme Milan napsal:
Ano, existuje vyšší pravda, překračujíce hranice našeho běžného vnímání. Aby bylo možné tuto pravdu poznat, muselo by dojít nejprve ke spojení se zdrojem života, kterému říkáme Bůh, Stvořitel či Kosmická mysl. My všichni jsme Jeho součástí,....
Co mi tady nesedí-
...muselo by dojít nejprve ke spojení se zdrojem života,...
A to i přeto,že jak píše
jsme Jeho součástí,...
A pak-
...existuje vyšší pravda..
Bez komentáře.

nona (Po, 30. 7. 2012 - 17:07)

Ve skutečnosti nevím, proč...Co na tom nechápeš, je to tak, jak jsi bezděky napsal. Jiná měřítka pro ženy a jiná pro muže. Obecně křesťanství znamenalo pokrok, v této oblasti samozřejmě ne, žena byla sice na vyšší pozici než otrok, ale na nižší než muž. Konečně, v některých mužích tento pocit stále přežívá a říká se tomu nějak jako "tradiční role ženy" 8))

nona (Po, 30. 7. 2012 - 17:07)

"Proto je na prvním...neměla jsem ještě čas tohle okomentovat, ale opět jsi to napsala i za mě jako přes kopírák:)

Pro nonu (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Myslím, že diskuze o...Pokud nejsou míry spravedlivé, k čemu by byly, teď už ale opravdu musím končit.

Reklama

Přidat komentář