Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Osobně jsem zau (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

..

Osobně jsem zau (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

Kamaráde, ty jsi nějak...Osobně jsem zaujatej ke každému Jehovistovi.

nona (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

A jakˇse, paní Acharyse projevuje Vaše víra mimo Vás samotnou? Je Vám jistě oporou, máte se ke komu obracet, ve Vašem případě je to JK. Ale pomohla jste někdy nějakému člověku, ne vykládáním víry, ale tím, že jste se musela kvůli potřebnému uskrovnit, jít do konfliktu se zaměstnavatelem, který šikanoval Vašeho nepříliš oblíbeného kolegu,zastala jste se někdy někoho neprávem obviněného, který vám sice nebyl sympatický, ale děla se mu nespravedlnost? Prominte, pokud jsem příliš osobní

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

Kamaráde, ty jsi nějak...je unaven

Pro Jehovisté n (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

.Kamaráde, ty jsi nějak osobně zaujatej proti Pavlovi?

Pro hanu (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

kvůli mě nemusíš. Tady...To byl pokus o vtip :)))

hana (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

Příště se budu snažit...kvůli mě nemusíš. Tady předbíhání nevadí :-))

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

Nono pěkně jsi to řekla o....

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

Nono pěkně jsi to řekla o....

Pro hanu (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

přdběhl jsi mě- přesně...Příště se budu snažit být pomalejší, ale jinak dobrý :-)))

Pavel z Čech (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

ale ano Pavle,nedej se...Nono pěkně jsi to řekla o těch skutcích.
Děkuji ti za to.
Apoštol Jakub to vyjádřil takto

Jakub 2:14-26
14 Je nějak prospěšné, moji bratři, říká-li kdosi, že má víru, ale nemá skutky? Může ho snad taková víra zachránit? 15 Jestliže bratr nebo sestra jsou nazí a nemají dostatek jídla na ten den, 16 a přece jim kdosi z vás řekne: „Jděte v pokoji, zahřejte se a dobře se najezte“, ale nedáte jim, co potřebují pro [své] tělo, k čemu je to prospěšné? 17 Tak i víra, jestliže nemá skutky, je sama o sobě mrtvá.
18 Přesto kdosi řekne: „Ty máš víru a já mám skutky. Ukaž mi svou víru odděleně od skutků a já ti ukážu svou víru svými skutky.“ 19 Věříš, že je jeden Bůh, že? Děláš zcela dobře. Ale i démoni věří, a třesou se. 20 Chceš vědět, prázdný člověče, že víra odděleně od skutků je nečinná? 21 Nebyl Abraham, náš otec, prohlášen za spravedlivého skutky potom, co obětoval svého syna Izáka na oltáři? 22 Vidíš, že [jeho] víra působila spolu s jeho skutky a [jeho] víra byla [jeho] skutky zdokonalena, 23 a splnil se [text] písma, který říká: „Abraham uvěřil Jehovovi a bylo mu to počítáno za spravedlnost“, a byl nazván „Jehovovým přítelem“.
24 Vidíte, že člověk má být prohlášen za spravedlivého skutky, a ne samotnou vírou. 25 Nebyla stejným způsobem i nevěstka Raab prohlášena za spravedlivou skutky potom, co pohostinně přijala posly a odeslala je jinou cestou? 26 Vskutku, jako je tělo bez ducha mrtvé, tak je i víra bez skutků mrtvá.

Pro Mare (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

Ty neznáš verš, že...Tento verš si nepamatuji, ale může mít i jiný význam ve smyslu, že člověk poznáním získává větší nadhled, což v člověku opravdu neprobouzí pýchu. Ta pramení z hlouposti. Když jsi kupříkladu matka malého dítěte, také nejsi pyšná na to, že víš mnohem více o životě nežli ono a s láskou mu pomáháš předcházet možnému nebezpečí do kterého by se mohlo dostat svou nevědomostí a nezkušeností.

3.8. (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

Otrok přestává být otrokem,když mu řekneš,že může kdykoliv odejít...

Ivan (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

Ty neznáš verš, že...Mare, mně taky Pán Bůh řekl na Nový rok: usilujte o to, co je ku pokoji a společnému růstu. Byly doby, kdy jsem oslňoval střípky znalostí a budil pohoršení. Teď už se snažím to nedělat.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

.

Pavel z Čech (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

Ježíš Kristus je prostředník mezi námi a Bohem Jehovou. Jedině skrze Krista máme přístup k Bohu Jehovovi. Ježíš Kristus za nás zaplatil nejvyšší výkupní oběť. Svůj dokonalý život. Kdo si této oběti neváží nemůže být křesťan.

Mare (Pá, 3. 8. 2012 - 11:08)

Mare všetci ? Nie.A koniec...Anno, nějak jsem nepochopila, jak to myslíš....

Reklama

Přidat komentář