Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Bludy (Po, 24. 12. 2012 - 01:12)

Abych pravdu řekl mně...Tohle jak u mě zazvoní tak to ženu bez zbytečné diskuze,pochybuji o duševním zdraví lidí co votravují druhé bez pozvání.

Bludy (Po, 24. 12. 2012 - 01:12)

Abych pravdu řekl mně...Tohle jak u mě zazvoní tak to ženu bez zbytečné diskuze,pochybuji o duševním zdraví lidí co votravují druhé bez pozvání.

Bludy (Po, 24. 12. 2012 - 01:12)

Abych pravdu řekl mně...Tohle jak u mě zazvoní tak to ženu bez zbytečné diskuze,pochybuji o duševním zdraví lidí co votravují druhé bez pozvání.

Bludy (Po, 24. 12. 2012 - 01:12)

Abych pravdu řekl mně...Tohle jak u mě zazvoní tak to ženu bez zbytečné diskuze,pochybuji o duševním zdraví lidí co votravují druhé bez pozvání.

Bludy (Po, 24. 12. 2012 - 01:12)

Abych pravdu řekl mně...Tohle jak u mě zazvoní tak to ženu bez zbytečné diskuze,pochybuji o duševním zdraví lidí co votravují druhé bez pozvání.

Bludy (Po, 24. 12. 2012 - 01:12)

Abych pravdu řekl mně...Tohle jak u mě zazvoní tak to ženu bez zbytečné diskuze,pochybuji o duševním zdraví lidí co votravují druhé bez pozvání.

Bludy (Po, 24. 12. 2012 - 01:12)

Abych pravdu řekl mně...Tohle jak u mě zazvoní tak to ženu bez zbytečné diskuze,pochybuji o duševním zdraví lidí co votravují druhé bez pozvání.

Bludy (Po, 24. 12. 2012 - 01:12)

Abych pravdu řekl mně...Tohle jak u mě zazvoní tak to ženu bez zbytečné diskuze,pochybuji o duševním zdraví lidí co votravují druhé bez pozvání.

Bludy (Po, 24. 12. 2012 - 01:12)

Abych pravdu řekl mně...Tohle jak u mě zazvoní tak to ženu bez zbytečné diskuze,pochybuji o duševním zdraví lidí co votravují druhé bez pozvání.

Bludy (Po, 24. 12. 2012 - 01:12)

Abych pravdu řekl mně...Tohle jak u mě zazvoní tak to ženu bez zbytečné diskuze,pochybuji o duševním zdraví lidí co votravují druhé bez pozvání.

Bludy (Po, 24. 12. 2012 - 01:12)

Abych pravdu řekl mně...Tohle jak u mě zazvoní tak to ženu bez zbytečné diskuze,pochybuji o duševním zdraví lidí co votravují druhé bez pozvání.

Superman (Po, 24. 12. 2012 - 00:12)

20. 12. 2012 - Ani samotní...Abych pravdu řekl mně mayský kalendář moc nezajímá. Ale zajímá mně Boží Slovo, Bible a Ježíšovo proroctví a znamení posledních dnů. ? Ježíš předpověděl, že v posledních dnech se bude kázat tato dobrá zpráva po celé obydlené zemi ma svědectví všem národům a ... POTOM PŘIJDE KONEC. - Matouš 24:14 Dále máme my všichni sloužit jako Boží služebníci, aby z nás měl Bůh radost. - Přísloví 27:11 "Vyjděte z něho (z Velkého Babylónu, říše falešného náboženství), můj lide, jestliže se s ním nechcete podílet na jeho hříších a jestliže nechcete obdržet část z jeho ran. Jeho hříchy se totiž nahromadily až do nebe a Bůh si připomněl jeho skutky bezpráví. - Zjevení 18:4,5 Jde o to, aby jsme druhým pomáhali poznávat Pravdu, protože tady jde o přežití těch, kteří chtějí činit Boží vůli... NAVŽDY ! ?

. (Pá, 21. 12. 2012 - 06:12)

20. 12. 2012 - Ani samotní dnešní Mayové nepřikládají konci kalendáře svých předků žádný zvláštní význam. Na základě svých tradic sice očekávají, že přijdou nějaké změny, rozhodně ale žádná apokalypsa. Existují však náboženské skupiny (např. Svědkové Jehovovi) či jednotlivci, kteří soudný den očekávají poměrně pravidelně. Patří mezi ně i Američan Harold Camping. Ten ve své rozhlasové stanici Family Radio, na billbordech a milionech letáků hlásal konec světa už třikrát - v září 1994, v květnu 2011 a naposledy v říjnu 2011.

Superman (Pá, 21. 12. 2012 - 01:12)

Ze světa
ILUSTRAČNÍ FOTO - archiv

Konec světa byl už mnohokrát »odložen«

Nahromaděná nspokojenost, úpadek hodnot či špatná životní úroveň vedly odjakživa k potřebě mýtů o spáse a novém lepším věku, který ale má údajně nastat až po velké katastrofě. I proto davy lidí v současnosti věřily fantazijnímu výkladu mayského kalendáře, že 21. prosince 2012, tedy právě dnes, nastane konec světa. Podobné termíny, jež se mnohdy zakládaly jen na »magičnosti« data (číslovky), vyhlašovala v minulosti řada proroků.

Někteří z nich si na tom založili dobrý byznys, někdy ovšem takové poblouznění vedlo i k hromadným sebevraždám. Apokalyptické vize má ve svatých knihách řada náboženství. Např. poslední knihu Nového zákona, Zjevení sv. Jana, vykládají futuristé jako ohlášení apokalypsy, při níž bůh ztrestá hříšníky a zachrání jen hrstku vyvolených. Židé očekávají 6000 let od stvoření světa příchod Mesiáše, což by mělo podle přepočtu židovského na gregoriánský kalendář být v roce 2239.

Pak má následovat tisíciletá éra míru, harmonie a blaženosti, podle některých závěrečná etapa světových dějin. Víra v lepší život po apokalypse pro poslušné »vyvolené« přivedla několik milionů věřících třeba Svědkům Jehovovým, kteří očekávali konec světa už několikrát - např. v roce 1914, 1941 či 1975. Nyní už konkrétní termín nevyhlašují, nadále ale čekají armagedon - válku, v níž bůh zahubí bezbožné a nastolí boží království pro 144 000 vyvolených. O posledním soudu a konci světa hovoří i muslimský Korán.

Americký biochemik egyptského původu Rašád Chalífa, který byl v roce 1990 zavražděn, v Koránu údajně našel kód, podle něhož vypočítal datum konce světa na rok 2280. Osudové datum pro lidstvo spočítal i jeden z nejslavnějších vědců Isaac Newton (1643-1727), který velkou část svých textů věnoval i výkladům Bible. A tak mj. tento slovutný fyzik podle Knihy Danielovy údajně došel k závěru, že apokalypsa nepřijde dříve než v roce 2060.

Asi nejslavnějším »jasnovidcem«, který údajně předpověděl řadu událostí, včetně konce světa, byl francouzský lékař a astrolog Michel de Nostredame, zvaný Nostradamus (1503-1566). Jeho proroctví jsou ovšem tak košatá a plná alegorií, že v nich lze najít prakticky cokoli. V jednom z jeho dopisů ale prý padlo konkrétní datum konce světa - rok 3797. Fantazii pesimistických fatalistů rozvíjí často už jen magické datum.

A tak se apokalyptické scénáře začaly rojit například před rokem 1666 (666 je považováno za číslo satana), kdy navíc mnoho lidí věřilo, že velký požár Londýna v září 1666 zvěstuje poslední den. Proroctví se množila i před koncem prvního tisíciletí, a když nenastal konec 1000 let po narození Krista, přišli s rokem 1033 (tisíc let po Kristově ukřižování). Též příchod druhého tisíciletí hrál do noty fantastům.

Někteří ale pro to měli vědecký základ, totiž že konec způsobí počítačové systémy, které nezvládnou dvě nuly na konci data. Jako příčina konce lidstva se často uvádí srážka Země s jiným vesmírným tělesem, což se už stalo. Před 65 miliony let na Zemi dopadl asteroid o průměru 10 kilometrů a v místě, kde je dnes mexický poloostrov Yucatán, vytvořil kráter o průměru 180 kilometrů (zvaný Chicxulubský). Událost způsobila ekologickou katastrofu, kvůli níž zmizelo ze Země 70 % forem života.

V novodobé historii je znám jen jeden větší případ - tzv. tunguzský meteorit (i když nepanuje shoda, co to vlastně bylo), který v roce 1908 vybuchl nad Sibiří a zničil 2000 km2 lesa. Pravděpodobnost dopadu takového tělesa na Zemi je několik stovek let, větších těles pak desetitisíce let. Nyní vědci evidují přes 1300 planetek, jejichž dráhu bedlivě monitorují a dokážou tak jejich případné přiblížení k Zemi spočítat desetiletí dopředu.

Vědci také zkoušejí projekty, jak vychýlit planetku z kurzu třeba vztyčením sluneční plachty či připevněním raketových motorů. Například japonská »sluneční plachetnice« Ikaros v roce 2010 úspěšně plula kolem Venuše.

blud (Po, 17. 12. 2012 - 15:12)

Proč tito lidé se vtíraji...Máš pravdu, ale tito lidé se cítí jako vyvolení zachraňovatelé všech hlupáčků od ničitelů ... vůbec neberou v úvahu, že má každý svou moc se rozhodnout a když se bude chtít přidat třeba k modrým pižmouníkům, tak si je vyhledá. Tady to nefungí - vyvolený má povinnost konat a fakt nevím, co na ně platí ... komára praštíš, ale tady jsou lidský práva a už bys nebyl v souladu

Anonimous (Ne, 16. 12. 2012 - 11:12)

Proč tito lidé se vtíraji a jsou neodbitní ,Máte boha ,máte něco krásného tak proč máte čas přemýšlet o Nás a vubec se námi zaobírat .Mně to přijde spít jako slovíčkaření argumentu,když nevím kouknu zase do knihy a zase mu budu argumentovat.-Jediné co tyhle sekry mají že žijí v odříznutým světě ,v posměchu.Proč bych měl škodit Sám sobě ? A něco si namlouvat .Je to hrozně šílené a absurdní ! Je mi něco přes 20 let ,ale mám více rozumu než většina těchto sekt a jsem v životě spokojený ,nejsem to Já kdo něco vyhledává a musí propagovat a vnucovat !,Já nic nehledám a nemusím nikomu tvdit co se má a nemá je mi to jedno ale proč ?JSem spokojený člověk ,DObro nepotřebuje propagaci ,dobro si najde každý Sám .TAkže se na mně nezlobte ,ale tohle není dobro !!!

Markétko... p s (Út, 11. 12. 2012 - 18:12)

Tiše a ochotně purpura na plotně voní.. stále voní...

Markéta Já (Út, 11. 12. 2012 - 18:12)

René, omlouvám se Ti, že...drž hubu ty špíno!!! a nevydávej se za mě!!!!!!!!! úchyle! běž někomu lízadek!

Nona (Út, 11. 12. 2012 - 02:12)

smrd mi z tlamy po zkaženým...René, omlouvám se Ti, že se za Tebe vydávám, jsem vážně kráva. Jsem zralá na pár facek.

rené (Út, 11. 12. 2012 - 01:12)

smrd mi z tlamy po zkaženým masu. a jsem posranej!!!!!!!

Reklama

Přidat komentář