Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

mezek (So, 3. 1. 2009 - 15:01)

Písmo říká, že žák není nad svého učitele, ale je-li dokonale vyučen, bude jako jeho učitel (Luk 6:40). Organizace SJ jako učitel tě vede k tomu, aby si svoji osobní víru stavěl určitým způsobem, dá ti základ a promění tě do té podoby, ve které máš být. Vede tě vlastně v rozporu s Duchem svatým. Vede tě, abys jako základ položil VRO. Dobře ví, že aby to obstálo, musí se zaštítit autoritou písma a autoritou Krista. Takže je tam hodně Biblického stavebního materiálu - je to dobrý materiál, není nad Boží materiál. Je to materiál, který nese pečeť Boží kvality.I když tedy SJ jako organizace (klidně to konstatuji ) staví na základu věrného a rozvážného otroka mnohem více než na základu Krista, vůbec to neznamená, že SJ jako jednotlivci nemohou sami za sebe stavět na základu Krista, a ne na věrném a rozvážném otroku.Ne to neznamená, ale kdo je k tomu vybízí?
SV například v otázce čtenářů tyto postupy velmi důrazně nedoporučuje (jinými slovy zakazuje) Kdo by se odvážil jít proti důraznému nedoporučení VRO, že?
Tedy jsme to my tzv. odpadlíci :) kteří vybízíme SJ, aby se nebáli stavět na základu, kterým je Kristus.

Jak onen základ získat a co to vlastně je?
Jako muž, který vystavěl svůj dům na skále, takový je každý kdo SLYŠÍ MÁ SLOVA a činí je. Prvotní je slyšet Boží slovo. (mat 7:24)
Nyní trochu jinak. Nechme stavbu a přenesme se do říše živých organismů. Zde platí tento Boží zákon: cokoliv se rozsévá, to se také bude sklízet. (Gal 6:7) Co to tedy v člověku roste a co má být výsledkem? Jaké semeno se zasévá?
2.Kor 13:5 říká, že v křesťanech je Kristus. Jaké semeno zplodí v člověku Krista? Pavel píše, že Boží mocí ke spasení je evangelium. Ježíš Nikodémovi vysvětlit, že to lze jedině tak, že se člověk narodí znovu. Petr ve svém dopise zase vysvětluje, že
Nejsme přece znovuzrozeni skrze živé a na věky zůstávající Boží slovo. Zaseje se slovo evangelia a narodí se Kristus. O Kristu Jan napsal: "Slovo se stalo tělem." Má-li se tedy člověk stát křesťanem, musí se znova narodit a musí v něm být Kristus. Není to jen nějaká nauka o Kristu nějaké to nové poznání. Je to živé Boží slovo zaseté uvnitř člověka. Když se vrátím k znázornění a semínkům, tak je nesmírně důležité jaké slovo, jaké semeno je zaseto, protože to určí, co vyroste. Musí to být kvalitní živé semeno, které v sobě nese potenciál růstu a ne instantní pšeničná vločka.
To jenom naznačuji, co je skutečným základem kristovství v člověku.

Návštěvník (So, 3. 1. 2009 - 14:01)

Křesťanem je ten, kdo staví na Kristu.neboli na skále

Nebylo mi ještě ani 18 let, když mě SJ kontaktovali, byl jsem skutečně v tom nejlepším věku pro hledání ideálů, perfektní kandidát na to nechat se oblbnout. SJ byli velmi přátelští a v jejich učení je zakomponováno skutečně mnoho dobrého, mravního a biblického a tím si mě získali. To nepopírám . Dnes říkám, že je to spíše ke škodě věci. Jenže teprve tehdy, když jsem po letech trochu zmoudřel a dovolil jsem si mít vlastní názor a sám se sebou jsem si vybojoval odvahu zkoumat nauky SJ, tak jsem zjistil, že sice staví z biblického stavebního materiálu, ale ne na skále, ne na tom základu, kterým je Kristus a proto jsem odešel. Pro mě je totiž křesťanem, ten kdo staví na Kristu. Odkaz na Mat 7 kap je tu právě pro ta Ježíšova slova, jak je důležité stavět na skále. Nebo si myslíte, že dům toho, který stavěl na písku byl méně honosný, že používal jiné stavební materiály? Já si to nemyslím. Ježíš nepoukázal na rozdíl ve stavebních materiálech, ale na rozdíl v základu.
Vy se nyní díváte na ten honosný dům, sice na něm vidíte nějaké stavební nedostatky, něco by jste opravili. Základy nejsou vidět, takže dům jako dům. On ten základ je v zemi, není vidět, není vidět na čem to stojí. To se člověk musí dívat jinak a zkoumat jinak. Možná se vám to nechce zkoumat, nechcete se stěhovat. Musel bys uznat, že jsi někomu naletěl a to není příjemné. Už tak dlouho v tom domě žijete. Tak sis na něj zvykl. Se sousedy si tykáš a jste kámoši a teď přijde nějaký "rejpal" a začne něco o špatných základech a že by ses měl přestěhovat. Nedivím se, že se ti nechce

Návštěvník (So, 3. 1. 2009 - 14:01)

Co znamená "stavět na skále"

ilonka evičce (So, 3. 1. 2009 - 14:01)

Oj evičko, ty provokatérko!

eva (So, 3. 1. 2009 - 12:01)

Ilonko,jsi-li tak chytrá jak si myslíš,ale jen ty,tak to jsi na omylu,sleduji tady tvůj vývoj,ale nuda,nuda,nuda
jsi mě nepřesvědčila o ničem a navíc jsi moc velká podvodnice a za svůj pův. nick se stydíš,tak se styd´ty kazatelko blafů

Návštěvník (So, 3. 1. 2009 - 12:01)

Podle jednoho odhadu je na světě asi 37 000 náboženství, která se prohlašují za křesťanská a za svého vůdce považují Ježíše Krista. K těmto náboženstvím se hlásí více než dvě miliardy lidí. Mnozí z nich se modlí Otčenáš neboli Pánovu modlitbu. Znáte ji? Když ji Ježíš učil své následovníky, začal těmito slovy:

Návštěvník (So, 3. 1. 2009 - 12:01)

Lidé jsou upozorňováni prostřednictvím kazatelské činnosti, a tak všichni mají příležitost uniknout před blížícím se zničením a stát se poddanými tohoto Království. Klíčovou otázkou tedy je: Jak na tuto skutečnost zareagujete vy?

Návštěvník (So, 3. 1. 2009 - 12:01)

Ježíš řekl, že jeho přítomnost bude jako

Kdy přijde Boží (Čt, 1. 1. 2009 - 11:01)

http://www.watchtower.org/b/20080101/article_03.htm

Návštěvník (Čt, 1. 1. 2009 - 11:01)

Tak jak to na tento rok vypadá ?
Bude konec světa nebo se zase vodkládá.
Já že bych si půjčil nějaký ty mergle ať si užiju.
Dík za vodpověď.

Návštěvník (St, 4. 3. 2009 - 17:03)

živý Bůh?
Jediný živý bůh, kterého jsem viděla, byl jeden chlap v posteli - byl to bůh...

wodouch (Pá, 29. 5. 2009 - 13:05)

Ja se nemuzu zbavit pocitu,ze se vase vira tak trochu nadrazuje nad jinym nabozenstvim.To je samozrejme atribut vetsiny nabozenskych skupin,ale u vas je to jeste patrnejsi.Zrejme si myslite,ze jenom vy jste vyvoleni,ostatni at se klidne smazi v pekle.Z toho neni prilis citit laska k bliznimu svemu,je to spis sebestredna nadrazenost.Nebo me vyvedte z omylu a popiste vas nazor na islam,sionismus,budhismus nebo animalni nabozenstvi

Petr (Čt, 12. 3. 2009 - 00:03)

odpověď na "příběh". Zbytečné plýtvání časem, řadové ovečky od SJ sem nejspíš nelezou, mají to zakázané, jsou disciplinovaní, kdyby sem náhodou někdo z nich zabloudil a zeptal se svých nadřízených, bylo by mu řečeno, že je všechno lež, aby se společenství SJ pošpinilo a kdo za tím vším stojí? No, přece "satan", takže ovečka od SJ se vyděsí k smrti a dál již nic neřeší. Být ve vedení SJ je parádní příležitost jak nabýt i nezákonně majetek a ovečkám stačí, že tak si to Pán přeje. Jejich hlavní starostí je přece jak oslovovat Boha, aby ho neurazili a tím stráví veškerý čas a na nic jiného už jim nezbývá, natož, aby používali vlastní mozek. Zmanipulovaným lidem se dá nakecat všechno a všemu věří, kdo se nevzpamatuje sám, nemá smysl mu cokoli říkat, je to opravdu ztráta času.

Svědci (Út, 13. 1. 2009 - 14:01)

Ježíš

milka (Ne, 22. 3. 2009 - 13:03)

Takže je vlastně všechno o čistém svědomí, dobrém příkladu jiným a o slušnosti.

Bearnsdorf (Pá, 29. 5. 2009 - 13:05)

Nekdo resi jejich "nabozenstvi" skopnutim ze schodu. Ja daleko jemnejsim, i kdyz ne vhodnejsim - ze plakaji dobre, ale na nespravnem hrobe a kdyby ty stromy, ze kterych maji vyrobeny papir na bludy, ktere roznaseji, nechali redeji rust, aby produkovaly kyslik. Tim jsou ty stromy daleko uzitecnejsi.

Martine, (Ne, 30. 12. 2012 - 23:12)

příď uctívat.Budu se za tebe modlit.I andělé se poradujou a uctívají, je to čisté uctívaní.U nás skláda jeden básničky na chválu Nebeskýho Otce, i Tvýho.Ano,sú tu lidé, kteří mi hodně pomohly svou radou a darmi, i blízki mému srdci. Ale tu né, tu nejsi tam, kde tě vážně Někdo očekáva.A to je Někdo :)Čeká,stále čeká, věř mi /tu to páli,hodně/. I dnes byla hezká básnička na chválu slyšet v sálu Králevství:)

Jehovisté nepat (Pá, 28. 12. 2012 - 17:12)

.

Jehovisté nepat (Pá, 28. 12. 2012 - 17:12)

.

Jehovisté nepat (Pá, 28. 12. 2012 - 17:12)

.

Reklama

Přidat komentář