Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (St, 18. 3. 2009 - 19:03)

Od počátku diskuze zastávám názor, že 144000 i velký zástup je součástí nebeského království,
Panictví tedy není rozhodující pro vstup do nebeského království, ale je důležité, pokud chceš následovat

Návštěvník (St, 18. 3. 2009 - 19:03)

Raymond Franz, Hledání křesťanské svobody napsal:

Já osobně se nedomnívám, že by napsání mé knihy vyžadovalo zvláštní projev odvahy. Napsal jsem ji z přesvědčení, že lidé mají právo dozvědět se o věcech, ke kterým běžně nemají přístup. Z mnoha set reakcí na moji knihu přinášejí největší uspokojení ti, kdo popisují, že se více přiblížili svému nebeskému Otci a jeho Synu, a že se obnovila a posílila jejich víra a důvěra. Co mě také velmi těší, jsou jejich komentáře o tom, že knihu shledávají prostou zahořklosti a zlomyslnosti. Necítím vůbec žádnou zášť nebo zlobu vůči svědkům Jehovovým a jsem upřímně rád, že to, co jsem napsal, je tak také pochopeno. Zlobné a potměšilé útoky, kterými někteří častují celé hnutí, jeho vedoucí osobnosti nebo jednotlivce, nebo výroky, které jsou sarkastické a škodolibé, mi nepřinášejí žádné uspokojení. Naopak.
Domnívám se, že ti, kteří si myslí, že podstata problémů spočívá v jednotlivých členech organizace či v jejích vedoucích osobnostech, ve skutečnosti nerozumí tomu, o co se zde jedná. Žil jsem mezi svědky téměř 60 let a bez váhání mohu prohlásit, že jsou ve své víře stejně upřímní jako lidé kteréhokoli jiného náboženství. Osobně znám členy vedoucího sboru, a i když to nemohu říci o všech z nich, vím, že převážná většina jsou ve své podstatě lidé čestní a laskaví, kteří jednají tak, jak si myslí, že jednat mají, a jak jednali ostatní před nimi. Jsou strážci odkazu minulosti, a v jejich očích a myslích

Může mít učení (St, 18. 3. 2009 - 19:03)

No, v podstatě tzv. věrný a rozvážný otrok SJ přiznává, že literatura, kterou vydává není inspirována. Nicméně nárokuje si Boží podporu. V tom vidím velký rozpor a tvrdím, že každá řeč i psaný text je něčím inspirován. Za každým učením stojí přinejmenším lidský duch, který může být ovlivněn jinými duchy. V křesťanské církvi by mělo být vše inspirováno Duchem svatým. Jestliže někdo v náboženské oblasti popírá inspiraci, lže.

Souhlasím že současné učení SJ je bez Boží inspirace, a protože to mnozí vycítili, sami odcházejí. Je to tak, jak řekl Pán Ježíš: "Vpravdě, vpravdě vám říkám: Kdo nevstupuje do ovčince dveřmi, ale vlézá někudy jinudy, ten je zloděj a lupič. Ale ten, kdo vstupuje dveřmi, je pastýř ovcí. Tomu vrátný otevírá a ovce naslouchají jeho hlasu, a on volá své vlastní ovce jménem a vyvádí je ven. Když všechny své vlastní vypustí, jde před nimi a ovce ho následují, protože znají jeho hlas. Někoho cizího rozhodně nebudou poslouchat, ale uprchnou od něho, protože neznají hlas cizích." (Jan 10:1-5)

svědek (St, 18. 3. 2009 - 17:03)

Jak vidíš, označení i neoznačení pocházejí z jiných národů... Boží Izrael se skládá z jiných národů. V tom není rozpor. Není hanba být neoznačen. Nezapomeň že Adam zhřešil, Bůh nedělá humbuk, aby všichni vstoupili do nebeského království a ostatní jsme pohané (nesprávný překlad) spíš národy co drží suknice toho izraelity a říkají: ,Víme, že s vámi je Bůh.´ Původně měli být vybrani jen z národa izraelského, jen VYBRÁNI. Ne miliardy..., ale těch 144000 vybraných zapsaných v Bibli! Ty nemůžeš změnit počet ani kdybys prosila Boha...
Adam zhřešil, díky výkupným prolitou Ježíšovou krví se Ježíš stal Věčným otcem jako nahrazujícím dokonalým otcem, posledním Adamem. Nebuďme jako Lucifer, který toužil být Bohem. Dejme příklad Ježíšovi, který se nesnažil se postavit Bohu na roveň ... Copak se nemáme těšit na království nebeské a pozemské? Mare nemá radost ...
750 miliónů v této generaci počítám při několika generacích za celou historii lidstva od Ježíše na řekněme 10 miliard... Ti mají stejné poznání Jehovy Otce? Ty věříš, že Ježíš je JHVH, jiný samozvaný věří v Trojici, zas jiný podle Bible tj. že Ježíš je Boží syn a Jehova je jediný pravý Bůh atd. Není to rozpor ... Co nepokoje, války, nenávisti, lži, pokrytectví atd.? Ne, musí být jen jeden Pán, jedna víra a jeden křest! Ježíš řekl aby všichni byli jedno neboli zajedno, rozuměli Boha Jehovu jako jediného pravého Boha dokonale díky Ježíši Kristu.
Mimochodem to mám poznání jen z Bible při ruce ... Nemáš pravdu, když stále tvrdíš, že mě vede Otrok... On mi POMÁHÁ a DÁVÁ duchovní pokrm v pravý čas.

sos (St, 18. 3. 2009 - 17:03)

Pokud budeme závislí na dýchání a potravě,tak nemůžeme být nesmrtelný.
Věčný život neboli nesmrtelnost bude v něčem jiném než si představujeme.Tělo ,které má jakékoli potřeby,je zákonitě smrtelné.

věčný život,
pokud začneme o něm uvažovat a představovat si ho,je jistý,že nás přestane bavit,začneme se jednou nudit.A pak musí přijít začátek osud Adama a Evy ,stejný koloběh,jaký je v celé přírodě.

svědek (St, 18. 3. 2009 - 17:03)

Mare, dle 2.Mo 25 a 26.kap. vidíš přesný popis při stavbě svatostánku jako ve Zj 21:15 a výš? Není náhodou, že bude také přesný počet označených na čele pomazaných křesťanů dle Zj 14:1-7? 1 A viděl jsem, a pohleďme, Beránek stál na hoře Sion a s ním sto čtyřicet čtyři tisíce [těch], kdo mají na svém čele napsáno jeho jméno a jméno jeho Otce. 2 A slyšel jsem zvuk z nebe jako zvuk mnoha vod a jako zvuk silného hromu; a zvuk, který jsem slyšel, byl jako [zvuk] pěvců, kteří se doprovázejí na harfu a hrají na své harfy. 3 A zpívají jakoby novou píseň před trůnem a před čtyřmi živými tvory a staršími; a nikdo nebyl schopen naučit se tu píseň, jen těch stočtyřiačtyřicet tisíc, kdo byli koupeni ze země. 4 To jsou ti, kdo se neposkvrnili se ženami; jsou vskutku panenští. To jsou ti, kdo neustále následují Beránka, ať jde kamkoli. Ti byli koupeni zprostřed lidstva jako první ovoce Bohu a Beránkovi 5 a v jejich ústech nebyla nalezena žádná faleš; jsou bez vady.
6 A viděl jsem jiného anděla, jak letí středem nebe, a měl věčnou dobrou zprávu, aby [ji] oznamoval jako radostnou zvěst těm, kdo bydlí na zemi, a každému národu a kmenu a jazyku a lidu, 7 a říkal silným hlasem:

Monyko,kde to j (St, 18. 3. 2009 - 16:03)

bible píše že v posledním dnu se spousta lidí obrátí,kdo ví co tomu všemu bude předcházet.

Kubrt (St, 18. 3. 2009 - 14:03)

Monyce
No došel jsem zpětně k asi 3400.příspěvku a jedno vím kým se nechci stát. Člověkem, který(podle Bible)zavádí na scestí lidstvo, aby je neprozářilo poselství o Bohu JEHOVOVI a jeho Synovi Ježíši Kristu. Pak vskutku by mi měl JEHOVA právo dát kolem krku mlýnský kámen kterým otáčejí osli a bylo by pro mne lepší kdybych se nenarodil. Je smutné, že s dobrým úmyslem to Ilona tady založila, aby všichni lidé mohli dosáhnout pravdy a bylí zachráněni, ale mělo to spíš opačný účinek. Nicméně jsem asi přišel na to kdy asi přijde Armagedon. Ale protože si myslím, že by to ti co zůstavají ve lži neměli vědět, tak tě prosím, napiš mi na můj e-mail.Co je svaté patří svatým.

Mare (St, 18. 3. 2009 - 12:03)

Kopíruju ještě, protože opravdu nemám čas to pořád opakovat znovu, co apoštol Pavel říká o tom VEDENÍ z Jeruzaléma....:

..................

.....co se týká vedoucího sboru v Jeruzalémě, čili z toho odvozeného papeže nebo otroka, jsem se už vyjadřovala, nicméně ještě doplním, jak to apoštol Pavel vyjádřil.

Je dobré si přečíst celou 1. a 2. kapitolu Galatským.

O to mu právě v těchto kapitolách jde, aby se nekázalo jiné evangelium.......

Aby lidé nepovýšili někoho na starozákonního prostředníka a proto zdůrazňuje.....že když uvěřil sám, ......1,-16verši:...Tehdy jsem nešel o radu k žádnému člověku, ani jsem se nevypravil do Jeruzaléma k těm, kteří byli apoštoly dříve než já, nýbrž odešel jsem do Arábie a potom jsem se vrátil zase do Damašku.

Teprve o tři léta později jsem se vypravil do Jeruzaléma.....

Ve 2 kapitole popisuje situaci s těmi bratry,z Jeruzaléma, k vůli, kterým se do toho Jeruzaléma vypravil /jak vyvolali roztržky v Antiochii, napsáno ve Skutcích , psala jsem o tom dříve/- důležité tady je, jaký měl postoj k tomu údajnému vedoucímu sboru .....o apoštolech se vyjadřuje takto:

2. kapitola od 6. verše:.....Od těch však, kteří se těšili zvláštní vážnosti - čím kdysi byli, na tom mi nic nezáleží, Bůh přece nikomu nestraní - ti tedy , kteří se těšili zvláštní vážnosti, mi nic dalšího neuložili, naopak nahlédli, že mně bylo svěřeno......atd.

Tak takhle se apoštol Pavel vyjadřoval, ne náhodou, o údajném vedoucím sboru, kterému musí být podle Svědků, všichni podřízení natolik, že si nemohou přečíst jediný verš z Bible a pochopit ho sám......! ! !

Bohumilo, Mezek při studiu Bible nepotřebuje zpětnou vazbu tohoto druhu, kterou ty respektuješ....

Jenže vím, že je to nad tvé chápání......tím nechci urazit,....vím jak je to těžké.....

Ale, jak to jinak ten Pavel myslel.....

Já to nestuduju jen tak z Písem a nelámu si s tím hlavu,....já to sama žiju, takže to pro mně není těžké.

Mare (St, 18. 3. 2009 - 12:03)

No, smysl pro humor, to jsem asi chtěla příliš......Tak opět vážně.

Svědku,...nad kým že budeme vládnout, když je nás tak hodně naplněných Duchem svatým....?

Nechám odpovědět Boží slovo:

Zjevení 5.kap.verš 9. 10 :

/Kral.překl./
9. A zpívali píseň novou, řkouce: Hoden jsi vzíti tu knihu, a otevříti pečeti její. Nebo jsi zabit, a vykoupils nás Bohu krví svou ze všelikého POKOLENÍ JAZYKU, RAS A NÁRODU.
10. A učinil jsi nás Bohu našemu krále a kněží, a budeme kralovati na zemi.

/Nová Bibl.kral. překl./
9. A zpívali novou píseň: "Jsi hoden vzít tu knihu a otevřít její pečeti; neboť jsi byl zabit a vykoupil jsi nás Bohu svou krví z každého pokolení a jazyka, lidu i národa.
10. A učinil jsi nás králi a kněžími našemu Bohu a budeme kralovat nad zemí."

Máš tady odpovězeno obojí,....není žádná skupina " jiných ovcí", protože tato skupina ...ze všech ras jazyků a národů, o které tvrdíte, že nemusí být králi a kněžími ,..jak vidíš bude také králi a kněžími a budou kralovat,....ne nad jinou skupinou křesťanů....., jak vykládáte vy,.....ale nad..ZEMÍ...!

ZEMĚ , vždy znamenala tělesnost a pohany.

Ještě jedny verše ve dvou překladech, aby nebyly pochyby:

Zjevení 2.kapitola 26 verš:

/Kral.překl./
26. Kdož by pak vítězil, a ostříhal až do konce skutků mých, dám jemu moc nad POHANY.

/Nová Bibl.kral/
26. Kdo vítězí a zachovává mé skutky až do konce, tomu dám moc nad NÁRODY.
.....................................................

Jak také vidíš, ...kdo vytrvá až do konce a zvítězí ......ale z těch, kdo jsou naplnění Duchem svatým a jsou králové a kněží v Kristu......

Nebude tady na zemi jiný druh křesťanů, a to tělesných.......kterým budemem vládnout..........když na tom budeš trvat ....pak jsi jednoduše pohan, ať si myslíš, co si myslíš, nebo lépe řečeno, co ti vysvětlí Otrok....!

Mimochodem, člověk se stává ....duchovním....., právě jen a jen tím, že se narodí ...jeho duch....! Jinak to nelze, prostě se jen tak rozhodnou a žít čistě podle Bible.....!

Další mimochodem,.....to co si mi zcela vážně rádoby vědecky popsal, coje údajně lidský duch podle Bible,...tak ti musím vysvětlit, že popisuješ lidskou duši,.......asi nevíš jaká rozdíl je mezi duší a...´DUCHEM...člověka....!

Až budu mít více času, napíši ti co je to duch člověka.

Další mimochodem, protože spěchám, kradu si čas mezi prací, mámho málo,.....být spasen je na základě poznání, tak jak to chápete vy, na základě rozeznání dobrého a zlého,...je princip, který je hříšný a vzniknul až po hříchu člověka,.....je to princip tohoto světa, víš pod vedením koho....!
Tento princip s Božím principem spasení nemá vůbec nic společného, byť si myslíte, že to POZNÁNÍ máte z Bible,.....není z Bible....jen je k tomu zneužitá.....!
O takovém velkém POZNÁNÍ je v Božím slově psáno, že se šíří jako rakovina.....! Zrovna tak Boží slovo hovoří o těchto principech světa v Koloským...!

Tento princip spasení k záchraně rozhodně nevede....!

Monyka (St, 18. 3. 2009 - 12:03)

Kubrte,myslím si že kdyby se Jehova ozvcal z nebe a něco řekl,stejně by byli lidé kteří by neuvěřili.Bůh nemá potešení v tom,že někoho zničí,chtěl by aby se k němu obrátili všichni lidi.Když byl Kristus na zemi ,nikomu neublížil,dělal zázraky,lidem pomáhal a přesto ho odsoudili a zabili jako zločince.I když někteří v něj uvěřili,spousta lidí neuvěřila.Tak samo,kdyby se bůh ozval nějak,tak stejně spousta lidí by neuvěřila!Proto chodíme a kážeme lidem,jak to dělal Kristus,aby všichni poznali Biha a to co má v plánu,dneska pomalu nikdo nemůže říct že o tom neví,a je na každém jak se zachová.Samozřejmě soudit bude bůh,ne my,a nevíme kdo bude zachráněn.Takové řeči,že já jsem SJ a moje rodina nee, a tudíž umřou,jsou jen názory některých lidí,nemyslím si že by byl Bůh tak krutý,a bible píše že v posledním dnu se spousta lidí obrátí,kdo ví co tomu všemu bude předcházet.
Ale asi by sis měl udělat jasno jestli věříš na evoluci,nebo stvoření.Určité doklady o nadpřirozených osobách jsou,ale tohle jsou podle bible démoni,kteří tady na zemi řádí a svádí lidi na scestí,aby je odtáhli od pravého Boha,aby neuvěřili.....

Návštěvník (St, 18. 3. 2009 - 09:03)

Na to, že pravým Bohem je jen Otec, jak Ježíš v Jn 17:3 učí, nepřišli badatelé teprve až v 19. století. Podle mého přesvědčení tomu věřila původní církev. To je vlastně předmět této diskuse. Pojem, že také Ježíš je pravý Bůh, se začal do církve postupně vkrádat teprve až od druhého století. "Semeno doktríny o Trojici bylo zaseto v myšlení Justina Martyra"(1). Justin Martyr (kolem 114-165) byl jedním z prvních církevních otců a představoval si Ježíše jako božskou bytost, podřízenou tomu prvému Bohu:
"Pro církevní Otce jako Justin Martyr, Irenaeus a Tertullian, Ježíš je ve všem podřízen Otcovi, a Origen váhal zaměřovat své modlitby ke Kristovi, neboť jak napsal, je náležité, aby směřovaly jen k Otci" (2).
Teprve až Koncily v Nicei r. 325 n.l. a později v Chalcedonu r. 451, prohlásily Ježíše za

Návštěvník (St, 18. 3. 2009 - 09:03)

Mare je popletená někoho s někým, něčeho s něčím.

Mare (St, 18. 3. 2009 - 00:03)

Svědku,

co to máte za zvláštní výraz, že Boží království je v srdci....?

Když odjedu na návštěvu k babičce na venkov a budu tam mít nádherné společenství, protože máme s babičkou krásný vztah, sice na nějakou dobu jsme se rozhádaly a odcizily, ale ona mně pozvala, ...já jsem se omluvila,....takže o to více to bude nádherné....a budu o tom vědět nejen ve své hlavě, ale hlavně se tam budu dobře cítit........tak to přece neznamená, že ten pobyt...MÁM V SRDCI....!
I když to prožívám i v citové rovině.....!

Takže to nevylučuje, že ona mi plánuje....že jednou budu při tom ...pobytu.... třeba soudit soudit sedm pokolení Izraele...

Nebo můžu klidně lidem oznamovat, že pobyt u babičky je něco nepředstavitelně nádherného......že se přiblížila možnost, protože babička nám odpustila,.....přijet za ní taky ....takže ta možnost že se přiblížilo Boží království....i pro tebe je přece zpráva, která je naprosto na místě.....,...pojedeme spolu k babičce, nechceš...? Když je to tak prima...

Doufám, že máš také smysl pro legraci, protože já jsem si jistá, že Bůh ji má a že i když je to přirovnání spíše komické,....je více než názorné v tom co je to za nesmysl mně strkat do toho, že mám Boží království v srci.........a že mého milovaného Boha to spíše pobavilo,...než že by se tvářil nad tím koženě a komisně.......

Takže, až se rozhodneš k té mé úžasné babičce jet,...ukážu ti ráda cestu......a ujišťuju tě, že to nebude žádná autosugesce tvého srdce....a zaručuju, že v žádném případě nepoletíme na koštěti..........!

Samozřejmě další téma je Boží království v plnosti při druhém příchodu Krista.......atd.

Milan (Út, 17. 3. 2009 - 22:03)

Ahoj Milko,
jsi opravdu človíček prostoupen hřejivou láskou porozumění,pochopení,soucítění.Tato láska Tě povznáší a proto jsi schopna vidět a cítit to co lidem láme vaz.
Zapoměli,že jen láska může uzravit naše bolává srdce a vyléčit náš bláhový rozum od nesmyslných sporů a konfliktů.
Je to To, na co je nemocný tento Svět. Jeho nemocí je neschopnost prostě a jednoduše milovat.
Kdyby lidé měli tuto lásku ve svých srdcích,
odstraňovali by překážky bránící žít mnohem šťastnější a smysluplnější život.
Přeji mnoho lásky,měj se hezky.

svědek (Út, 17. 3. 2009 - 21:03)

Organizace = státní vláda, bezvýhradná poslušnost Otroka v Brooklynu, podle toho a podle Bible chovat atd. náhodou nepřeháníš, Mare? Vůbec se tak necítím. Naši starší se o nás starají, nedávají příkazy, ale doporučují, naše časopisy a literatury jsou pro mne povzbuzení... Kdo nechce, nemůže nikdy pochopit účel této služby. Ve skutečnosti se se všemi bratry a staršími cítím volněji, bratrsky, laskavě, radostně ... Ty to nemůžeš pochopit, protože nechceš ... Jen ty máš pravdu a v tom je totiž problém. Vidíš na nás jen černě, a to nemůže být pravda, spíš podezření na tvé straně... Kdo se necítí dobře, může opustit sbor či shromáždění během představení. Ještě se mi nestalo, že by mi někdo řekl, kde jsem dlouho byl, jen po delší době? A to je v pořádku pro zájem o druhé... Je třeba se navzájem povzbuzovat. Jak se ty povzbuzuješ navzájem, když nemáš sbor? Sbory existují odnepaměti. Již v izraelském národu a poté Kristus sbor založil s apoštoly a ti rozšířili po celém světě. Dohlíželi na pořádek a chod sborů jednotně a dle výnosů z Jeruzaléma... Odtud ano nyní? Kde jinak? Čti Tit 1:1,5-9, 1.Ti 3:1-3, 1 Ko 11:1, Fil 4:9, 1Pe 5:2 atd. atd.
Nemusíš oznamovat lidem dobrou zprávu o Božím království. Tvoje království je lepší... To je tvoje věc. My se řídíme příkladem Krista a jeho následovníků. Ekum. Ži 10:24-25 ,Mějme zájem jeden o druhého a povzbuzujme se k lásce a k dobrým skutkům. Nezanedbávejte společná shromáždění, jak to někteří mají ve zvyku, ale napomínejte se tím více, čím více vidíte, že se blíží den Kristův.´

milka (Út, 17. 3. 2009 - 18:03)

17. 3. 2009 18:39:18,

Není nic zadarmo,a pokud jsem dnes nespokojený ,nic nebude,co by mě uspokojilo.Nedostanu zadarmo bohatství království božího,protože jsem hlupák,jsem přízemní tvor,který nevidí kolik štěstí ho obklouje.Zdravé děti,hodný partner,přátelé,vlídný postoj k okolí a od okolí.To je naše Království.

Návštěvník (Út, 17. 3. 2009 - 18:03)

Od Mare
Já jsem poznala , že Boží Království je domov,....rodina najnádhernější,...plná nejvřelejší lásky, pokoje a radosti....od mare

Ano,tak to vidím i já.Kam utíkáme,kde se zavíráne,kde máme pocit jistoty a soukromí.Doma.To je naše království,a naše děti to je náš věčný život.
Nové znovuzrození je v Kristu,který nám říká:Bud vděčný za to co máš.Važ si toho co tě obklopuje ,to je štěstí.

Kubrt (Út, 17. 3. 2009 - 18:03)

Omlouvám se za překlep v Božím jméně a ve slově technologie

Kubrt (Út, 17. 3. 2009 - 17:03)

Monyce
Právě, že nevím. Já se nechci vyvyšovat na Boha, protože jsem pouhý "prach" a zřejmě se bez vyšší moci neobejdu, ale rozhodně kdyby to bylo možné bych nenechal své přátele trpět ve světě, který je násilnický, který nezná co je to láska k bližnímu a tvrdošíjně odmítá přijmout ten fakt, že není nikdo ve vesmíru větší než JEHOVA. Je fakt, že ti co stojí proti vám jsou ovládáni zřejmě nějakou ničemnou silou, kterou by mohl JRHOVA ukončit a ne takovým drastickým způsobem jako je v Bibli popsán (pokud by byl JEHOVA všemohoucí).Ale on to neudělá. Proč ? Protože to asi neumí.Když vemu příklad opět počítač s programem co by udělal moudrý programátor ? Zničil by svůj špatný program anebo by opravil to kde udělal chybu a dál ho používal ? Pokud by ten JEHOVA byl skutečně stvořitel pak by stačilo říct jediné slovo a lidé by v JEHOVU uvěřili. Naopak lidé spíše věří tomu, že jsme se vyvinuli z opic a podle toho se taky chovají. Je to podobné technologii. Taky se neustále vyvíjí. Ale podle toho co jsem četl už i ve starovéku měli snad tecnologie, které jsou podobné té z minulého století. Například pyramidy byly (alespoň) jak jsem slyšel zpracovány tak jako by to bylo laserem. Na ten pokud vím přišli lidé v minulém století. A co kříšťálová lebka. Myslíte si že měli v tehdejší době takovou techniku, aby ji dokázali vyrobit ?Mně to říká o historii to, že lidstvo bylo v průběhu dějin navštěvováno mimozemskými civilizacemi a nechali je napsat Bibli o "Stvořiteli". Jistě zřejmě znají to jak osvobodit lidstvo od nemoci a smrti, ale to neznamená, že nás stvořili.

Reklama

Přidat komentář