Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Dita (Čt, 19. 3. 2009 - 16:03)

Pan profesor noha slovy neřekl vůbec nic. Řekl bych, že ani sám pořádně neví.
To co psal o přesvědčení je jakž takž, ale fanatismus, tedy ne.
Fanatikem, se totiž může stát kdokoli i ten jen přesvědčený. Náboženský fanatismus je mimo jiné definován, jako víra bez lásky.

Přesvědčení a f (Čt, 19. 3. 2009 - 16:03)

rozdíl mezi přesvědčením a fanatismem

Přesvědčení je vznešený psychicko-intelektuální a morální závazek, který vyplývá z postupující jistoty postavené na dobrých důvodech, důkazech, zkušenostech, vzorech a pevných základech.
Na člověku vlastnícím přesvědčení je vidět naprosté zdraví, záviděníhodná jistota v sebe sama, poznání toho, odkud pochází a kam směřuje, což mu umožňuje pohybovat se s rovnováhou a soudností. Přesvědčení se rodí z neustálého uplatňování našich vnitřních schopností a pomalé transformace názorů, pohyblivých v rámci neměnných úsudků. Není to ztuhlost ani stagnace. Právě naopak, ten, kdo vlastní přesvědčení, žije v rytmu Idejí, neboť tyto mají vlastní energii a přirozený rytmus rozvoje.
Člověk vlastnící přesvědčení je tolerantní. Pevně si stojí za svým, avšak nechává ostatním jejich prostor. NEZNEVAŽUJE ty, kteří uvažují jiným způsobem, nýbrž je vždy ochoten je vyslechnout. Vlastní aktivní toleranci: naslouchá ostatním, vyjadřuje a obhajuje své myšlenky, aniž by zraňoval a urážel. Umí vytvořit prostor pro sebe sama i pro ostatní. Nalézá svůj životní prostor, utváří ho, poznává ho, nedobývá prostor ostatních, neobtěžuje, neznepokojuje. Nevnucuje se tyranským způsobem ani nepovažuje sebe sama za vrchol veškeré dokonalosti. Jeho přesvědčení mu pomáhá postupovat kupředu, být pokaždé lepší.

Člověk fanatický myslí málo nebo vůbec. Přijímá to, co mu jiní předkládají jako dobré, a spíše než city rozvíjí nekontrolovatelné touhy, jež ho strhávají k nevědomým činům, kterých nedokáže ani litovat, neboť je neumí ohodnotit.
Fanatik zná pouze jednu ideu, pokud zná vůbec nějakou. Lépe řečeno, ideu pouze přijímá a k tomuto přijetí nedošel na základě vlastního přesvědčení, nýbrž ve většině případů vlivem obratně skrývaného nátlaku. Latentní touha pomoci Lidstvu, kterou tolik lidí nedokáže správně usměrnit, z nich činí lehký úlovek pro fanatiky, kteří už existují a kteří potřebují další užitečné hlupáky, aby pokračovali v jejich hře.

svědek (Čt, 19. 3. 2009 - 16:03)

Mare, velice se mýlíš. Boží Izrael jak z obřezaných tak i neobřezaných již existoval za dob apoštolů viz Gal. 6:9, 10. Proto ve Zjevení tu novou píseň umí zpívat jen těch 144000 z Božího Izraele, tedy i z neobřezaných rozumějme z jiných národů... To je jenom jedná ukázka... Navíc prorok Ozeáš předpověděl, že i pohané budou Božím lidem. Oz. 2:23 atd.
Jak vidno, nemáš dar svatého ducha. To je jenom tvé zdání... sOhledně Zjevení proto jsi špatně pochopila. Jen se bráníš zuby, nehty druhým lidem poznat pravdu o jediném pravém Bohu a Ježíši Kristu. A to je velmi závažné...

milka (Čt, 19. 3. 2009 - 15:03)

Ne náboženství ale náboženský fanatismus stále představuje nemalou hrozbu.

milka (Čt, 19. 3. 2009 - 15:03)

Slepé vášnivé nadšení, obvykle pro určitou víru nebo přesvědčení, s charakteristickou nesnášenlivostí k odlišným názorům nemá s vírou nic společného,je to obyčejný fanatismus.
Fanatiky najdeme všude,u svědků u katolíků u ateistů i u nás co si říkáme svobodní věřící(nejhorší jsou sekty).
Fanatismus nikdy nevedl k ničemu dobrému,naopak je původcem zla.
Kvalitní život je o kladných vztazích,o lásce ,porozumění o toleranci.(je to můj názor)

milka (Čt, 19. 3. 2009 - 15:03)

Svědku,já jen chtěla říct Gitě,že se musí ze svých hříchů svěřit a upřímně jich litovat,ne hledat chybu jinde.
Jinak já vychovávám děti k lásce a ne poslušnosti.
Oni se dobře učí ,pomáhají mi,jsou hodný(běžné dětské zlobení je normální a nutné)a dělají to proto,že je k tomu vedu a oni mi chtějí dělat radost,chtějí něčeho v životě dosáhnout.Mají představu o své budoucnosti.Mají spoustu zájmů a koníčků,takže to nejsou tkz.děti ulice.Nemusí ale chtějí.
U nás vánoce slavíme,samozřejmě se taky obdarováváme po celý rok protože vánoce nejsou o dárkách.milujeme vánoce,čas klidu a pokoje,kdy jsme všichni spolu(nemsíme do práce a školy),Máme rádi tu atmosféru,a děkujeme za Krista.Děkujeme celý rok(takže je jedno kdy se opravdu narodil),ale o vánocích nás neruší běžný problémy ze života,takže si vše můžeme opravdu vychutnat.
Myslím,že jsou lidi,kteří slaví vánoce a neumí si je dost užít,pak jsou zklamaný a mrzutý.Jsou lidi ,kteří vánoce neslaví a přesto je všem dobře.Tohle jsou věci osobní a každý jak se říká :jaký si to udělá takový to má.nelíbí se mi ,že se lidi chvástají,já to dělám líp ,já to umím líp,my jsme lepší, nám závidí.
Já ani nevím ,co se děje jinde,nehrabu se nikomu v soukromí.Když si někdo postěžuje polituji ho,když se někdo pochlubí pochválím mu to.
Vztahy v rodině ,sex,umění žít je naše svoboda a nezáleží jaký mám vyznání,někdo neumí žít a nepomůžou mu ani milionová konta nebo jakákoli víra.Hodný lidi jsou všude,stejně jako ty špatný.

bezvěrec (Čt, 19. 3. 2009 - 14:03)

co to meleš-bezkrevní léčba,budiž to je chvilková záležitost,takže by jsi nedovolila aby tvému dítěti v ohrožení života nebyla poskytnuta transfůze,jste fanatici

Monyka (Čt, 19. 3. 2009 - 14:03)

Kubrte,pardon spletla jsem se:-))Napíšu na ten meil později.
Ahoj

Monyka (Čt, 19. 3. 2009 - 14:03)

Ivanko,koušeš si nehty, a hledáš něco čím bys mě dostala do úzkých?Psalo se tu o tom dost na této diskusi,ale jinak si přečti:
http://media.novinky.cz/archiv/Index/Styl/10363.html
nebo si kup nějakou knihu a počti si http://www.knihy-dvd.cz/zdravotnictvi/chirurgie.html
Jinak když najedeš na oficialní stránku SJ tak na své otázky dostaneš odpovědi.
Takže já bych cizí krev nepřijala,ale poskytla bych náhradní bezkrevní léčbu,která je ve všech ohledech bezpečnější.
a pak si najdi toto:
http://forum.czechmed.cz/?q=node/2058
http://www.zachranny-kruh.cz/index.php?page=main&cat=442&from=24&vyp=8
http://www.katastrofy.com/scripts/index.php?id_nad=1448
to jen malá část,ale kdo chce býka bít,hůl si vždycky najde:-))

Kubrt (Čt, 19. 3. 2009 - 13:03)

Monyce
Jestli dobře počítam tak generaci, která zažila rok 1914 je minimálně 95 let a to ještě pokud se v tom roce narodili. Pokud nemůžeš najít můj e-mail napíši ho znovu:
mz.kubrt"seznam.cz a ještě bych chtěl podotknout, že podle mne se nemusím rozhodovat jestli si vyberu evoluci nebo Boha JEHOVU,protože si myslím že to tak je. Že JEHOVA je z nějaké jiné planety ve vesmíru kde se evoluční proces započal dříve a myslím si, že nám lidem chce pomoci za cenu, že se přizpůsobíme jejich měřítkům pro život.

ivanka (Čt, 19. 3. 2009 - 13:03)

Monyko-ještě malý dotaz,tvé dítě,nebo ty budeš v ohrožení života-přijmeš cizí krev?

Monyka (Čt, 19. 3. 2009 - 13:03)

Ivanko,jak zase můžeš soudit a vědět?Já tu někde psala že jsem děti vychovávala od mala k téhle víře?My vánoce slavili.A jestli mé děti někdy toto společenství opustí,bude to jejich věc,proč bych je měla já zavrhovat?Jestli někdo takový je,to je mi líto,ale tohle bych nikdy neudělala,tak nesuď podle jednich všechny.
A už vůbec netvrď že mé děti nepoznaly nic jiného,píšeš jako bychom byli uzavřeni jen doma....mé děti mají své koníčky,záliby,kamarady,nic jim nechybí.
Tobě taky přeji štěstí do života a víc lásky a empatie k druhým:-))

ivanka (Čt, 19. 3. 2009 - 13:03)

Monyka-úplně stačí,víš tvoje děti nepoznaly nic jiného než ten váš uzavřený svět,nemohou srovnat,podsouváš jim od mala svoji víru,jsem zvědavá jak budeš reagovat,až se od té tvé fanatické víry budou chtít oprostit,sousedé dceru zavrhly-není totiž Jehovistka.Žij si svůj virtuální svět a přeji hodně štěstí do života

Monyka (Čt, 19. 3. 2009 - 12:03)

Ivanko,odpověděla jsem ti,nečti mezi řádky.Napsala jsem ti o vánocíchmže je neslavíme a nevím o tom že by to mým dětem vadilo,vánoce jsou pohanským zvykem,víš kde je počátek vánoc?Slavíš něco,co je naučené,pak jsi taky fanatik.Vykládáš dětem že jin ježíšek nosí dárky?Lžeš jim?A když si přejí něco,na co třeba nemáš,ty nebo kdokoliv jiny,tak co jim řekneš jak budou zklamaní?že ježíškovi došly dárky?A co ti co jsou socialně slabí a nemají na to?Taky je odsuzuješ že třeba neslaví vánoce protože na to nemají?Cukroví dělám,a nejen na vánoce.Zpívání,promiň ale asi nevím o žádné rodině co si zpívá koledy,z mých sousedů.
A sex,co chceš vědět jak často?Nebo jaký styl?Zacházíš do stupidních věcí,nemyslíš?My se milujeme tak často jak nám to vyhovuje,beru antikoncepci,a kdekoliv nám to vyhovuje,třeba i v autě.Stačí ti to takhle?

Mare (Čt, 19. 3. 2009 - 12:03)

Znovu opakuji,....poznání dobrého a zlého, byť údajně pravdy a byť údajně z Bible,... JE PRINCIP SVĚTA vzniklý po hříchu Adama, a na základě principu světa Bůh nezachraňuje....

Má svůj systém založený na jiných principech...., který byl obsažen ve stromě života....!

Bližší příště....

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2009 - 12:03)

Co to kecáš Mare?Jaké praktiky?

M. (Čt, 19. 3. 2009 - 12:03)

ježíš je nazván prvorozeným všeho stvoření,ne?že něco zplodíš neznamená že to porodíš ,takže zplodit,vyrobit je to samé v jiném podání.Zrovna v těchto textech potvrzuješ že ježíš kristus je boží syn,který byl Bohem splozen,a ne že je bůj ježíš kristus ........JK byl vyvyšen nad všechny anděly,je nazván archandělem,klání se mu všichni andělé,ale není zmínka o tom,že bychom JK měli uctívat my,pokud je mi známo,jen boha máme uctívat a skrze našeho vykupitele ho prosit,skrze JK!!

ivanka (Čt, 19. 3. 2009 - 12:03)

Monyko-o jakém házení špíny to mluvíš,na nikoho jsem špínu nehodila.Neodpověděla jsi na otázku-co třeba vánoční stromeček,zpívání koled,cukroví,sex.Teď se neuraž,jste tak trošku fanatici,kteří se upírají k nějaké víře a výplodům fantazie

Mare (Čt, 19. 3. 2009 - 12:03)

Ne svědkové se opravdu nemilují jen když chtějí počít dítě.....

Ale nemají svobodu sami podle svého svědomí sex v manželství praktikovat.....

Měli od otroka hodně protichůdných návodů, co je dobré a co špatné, a v určitých obdobích byli za některé praktiky vylučování od svědků. Což je pro ně, jak zatracení,...jako konec světa....
Protože většinou ztratili všechny jiné kontakty a jsou pak velmi osamělí, minimálně.
Po nějaké době přišlo nové světlo a vlastně ti, kteří poslechli v minulosti měli být vyloučení pak,....no to by bylo lepší vyloučit spíše otroka.,...protože má na svědomí hodně rozvodů, velkých neštěstí i životů lidí....

Není prostě možné manipulovat lidi centrálně z Brooklynu, jak oni vyučují......
Nemá to co dělat s křesťanstvím, celý systém je špatně nastavený a vyučování naprosto biblicky....špatné a mylné....i když je tam množství i polopravd.

Je nutné však říct, že to nikdo ani z Brooklynu nedělá cílevědomě , jen jsou všichni zavedení na zcestí.....i oni věří, že jednají správně,....alespoň pevně doufám....
Málokdy je něco takového vědomé....

Důsledky toho jsou však katastrofální, proto se tady tak namáhám......

Mare (Čt, 19. 3. 2009 - 12:03)

Dovolím si odcitovat Židům 1.kapitolu, snad někdo uslyší, kdo Pán Ježíš opravdu je:

4.verš...a stal se o to vznešenější, než andělé, oč je převyšuje jménem, které mu bylo dáno.
5.verš:...Komu kdy z andělů řekl: Ty jsi můj Syn, já jsem tě dnes ZPLODIL !
6.verš.....Ať se mu POKLONÍ všichni andělé Boží.....! ! !

Je možné se klanět, byť archandělovi...!

Andělům nemůže být nikdy řečeno, ...já jsem tě zplodil,...protože jsou STVOŘENÍ.

Jen Syn Ježíš je zplozen....!

Reklama

Přidat komentář