Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Pá, 20. 3. 2009 - 08:03)

L se chová jak malý kluk. Nic nerozezná akoarát uvěří lžím, které potěší. Dobřes vystihnul.

L (Pá, 20. 3. 2009 - 08:03)

Ďáblův advokát, výborný nick:-) myslím že to píšeš správně. Fanatismus těhlech lidí tady je nekonečnej...vždycky když to čtu jímá mne hrůza a smích zároveň. Víš co jsou nejbvětší lži ve světě? Náboženství, ekonomika a politika:-) dobře jsi to vystihnul

Mare (Čt, 19. 3. 2009 - 23:03)

Svědku,

zase volá zloděj,...chyťte zloděje......

To Otrok vyučuje, že ...hle jsem tady, ....Ježíš je tady, přišel v roce 1914, sice neviditelně......, ale věřte nám......Je to psáno v Matouši, svědku,.....kde jsme varováni,........hle nevycházejte, neboť přijdou falešní Kristové a svedou mnohé.......!

Otrok vyzývá k následování,...a taky i ty ho následuješ......!

Věř mi, že by mně ani ve snu nenapadlo, abych někoho vedla k tomu, aby mně následoval.

Zase tolik typické pro svědky,....podsouvání pohnutek .....

Vždyť neustále hovořím o tom, na čem je založena Nová smlouva,....že už nebude učit druh druha a bratr bratra,...že všichni budou znát Boha....

Já jsem uvěřila sama doma v Krista,.....uvěřilo mi sice velké množství lidí , když jsem jim svědčila o Kristu, ale jsou v různých křesťanských sborech v Evropě. Nikoho nemám u sebe, ...nikomu nevymývám mozek......, všichni totiž přijali Ducha svatého vírou v Krista , takže sami rozumí Božímu slovu.......Nemám dokonce na ně kontakt....., jen se za ně modlím....
Některé jsme sice s manželem nějakou dobu vedli, nebo je vyučovali, ale pak se připojili k jiným křesťanům a jiným sborům. Někdo se třeba ozve, o někom se dozvíme, že se mu daří růst dobře ve víře........někdo je na tom hůře.....Ale nikdo z nich není na nás závislý,...a už vůbec ne trvale,....a v žádném případě ne doživotně....., jako je tomu u svědků....

Chápu tě, že nejsi schopen tomu rozumět,.....ale tím spíše ....nekřič, chyťte zloděje...., zvláště když tím zlodějem je otrok.....

A hlavně nevyhrožuj,......to opravdu nedělej,........nenechávej se unést, myslím, že by ti to ani tví nadřízení neschválili.....

Dita (Čt, 19. 3. 2009 - 23:03)

Advokáte, to je mi líto, že nevidíš, ale možná by jsi mohl pomoci alespoň radou či něčím jiným, nevím co všechno umíš.
Právě nezisková organizace Světlo pro svět, která zajišťuje léčby očních chorob nejen v afrických zemích, by možná ráda uvítala tvé služby. Třeba by jsi si i v Etiopii nějakou tu Etiopanku vybral :-))
Běž na jejich stránky svetloprosvet.cz a najeď na dobrovolníci.
Přji hodně štěstí.

svědek (Čt, 19. 3. 2009 - 22:03)

Milko, ale jo vše v nejlepším pořádku. Díky a přeji dobrou noc.
Ďablíku a sos. Všude se píše o SJ špatně, ve skutečnosti o moc méně, jenže jsme otevřená náboženská společnost a my se neskrýváme naše chyby před světem. Navíc odpadlíci jak víte běžně všude např. po rozvodu manželského jeden může pomlouvat druhého nebo podobné, tak odpadlíci se snaží házet samu špínu na SJ.
Nu dobrá, jako neslyšícího je o mne dobře postaráno co se týče komunikace s jinými. Hned se přihlásí mnoho zájemců o školení znakového jazyka. Např. v našem sboru kdy jsme se sem přestěhovali před 6 lety, se přihlásilo přes 10 zájemců. To je běžné ve všech sálech Království SJ. Jsou horliví a radují se. Nelžu.

Ďáblův advokát (Čt, 19. 3. 2009 - 22:03)

Dita: Kdybych měl oči v pořádku, klidně bych do té Etiopie jel také, tam by se určitě našla nějaká domorodka, která by mě byla ochotná mít ráda. V Africe jsou totiž daleko hodnější a soucitnější ženy, než v Čr. Měl jsem jednu kamarádku v Tunisu a nebýt toho jejich islámu, už by byla moje manželka. Jenže tady je každá namyšlená a ohrnuje nad lidmi jako jsem já nos. Takže kdybys mi sem poslala nějakou tu etiopanku, vůbec bych se nezlobil.

milka (Čt, 19. 3. 2009 - 21:03)

Svědku to o tom prostředí jsem myslela zkušenosti na základě kterých volíme ochranu pro naše děti.Já jinak,ty jinak,pro mě je dobré tohle pro tebe něco jiného,a tak to asi má být.
Dobrou

sos (Čt, 19. 3. 2009 - 21:03)

proč?Tady máme dost trpících,není potřeba odjíždět,opustit známé a rodinu.já vím kam jít.Bůh tě slyší,doufám,že fakt jedeš pomáhat,nebo nějaký provokativní žert?

Dita (Čt, 19. 3. 2009 - 21:03)

Advokáte a sos, právě se chystám jet jako dobrovolník do Etiopie.
Kdo z vás jed se mnou?

milka (Čt, 19. 3. 2009 - 21:03)

Svědku ,já vím,ty mě neznáš ani moje téměř dospělá dítka,asi jsem tě uvedla v omyl(že jsou malé).Každý máme své zkušenosti,a neseme si svá úskalí z prostředí,ve kterém se nacházíme.
Vím,že jsi hodný a děkuji.Přeji ti dobrou noc.

sos (Čt, 19. 3. 2009 - 21:03)

Ano dáblíku,tak to přesně je.Je to druh sobectví.Někteří totiž to dělají j kvůli sobě.jen kvůli sobě,aby je čekala lepší budoucnost.Jo,hlásají Armagedon ,záchranu,ale jen proto,že je to jejich cesta k záchraně.
Čekají odměnu.Ale nejsme všichni stejní,ani SJ,jsou i co mají srdce,a je v nich ta láska.
Místo hlásání a rozdávání letáčků jdou za trpícími a pomáhájí ,že mám pravdu?

Ďáblův advokát (Čt, 19. 3. 2009 - 21:03)

Blábolení o morálce je k ničemu; když někdo chce napravovat jiné, měl by jít příkladem. A podle mě je daleko morálnější člověk, který např. kouří trávu nebo třeba žije s partnerem(partnerkou) jen tak na hromádce, když pomáhá bližním, než někdo, kdo úzkostlivě dodržuje náboženské příkazy, ale ve skutečnosti je to sobec a dělá jen to, co musí.

svědek (Čt, 19. 3. 2009 - 19:03)

Milko, tak jo, chtěl jsem ti pomoct dle biblických rad...
Mare, ještě ohledně ratolesti, naroubování a Božího Izraele viz Ří 11:13-24 a od 25. ,Nechci totiž, abyste vy, bratři, byli v nevědomosti o tomto posvátném tajemství, a tak nebyli rozvážní ve svých vlastních očích: že u Izraele částečně nastalo otupení vnímavosti, dokud nevejde plný počet lidí z národů, a tímto způsobem bude celý Izrael zachráněn. ...´
Vidíš dobře? Izrael je ze všech národů ... a ti jsou malé stádo s určitým počtem označených, vybraných ... a ti zpívají novou píseň ... a jiné ovce mávají ratolestmi při příchodu Ježíše na oslátku jako ve Zjevení, to jsou ti kteří vděčí Bohu a Beránkovi po celou věčnost ... Nic nemůžeš popřít!
Jak vidíš, jsou pořád 2 osoby odlišné, ne zkreslené tvou fantazií že jsou ten tatáž osoba, že Otec je Syn, Jehova je Ježíš, nýbrž Ježíš byl po veliké zásluze povýšen a mu bylo pokloněno každé koleno. To je jasné! Ty přidáváš Ježíše na roveň Bohu nebo Boha Otce škrtáváš z existence Stvořitele? Co si to dovoluješ? Navíc že Bible nebereš vážně, spíš jsi Někdo, koho máme následovat... Ježíš varoval, že v posledních dnech někteří odpadnou od víry a budou z cesty svedeni... a že někdo řekne: Já jsem to a svedou mnohé... Věříš nebo ne? Najdeš v Bibli? Pozor na jazyk! Myslím tě dobře a nedovolím, abys bránila lidem poznat pravdu napsanou v Bibli, která je inspirována Bohem ... Ne ty ale Bible. Jasné?

milka (Čt, 19. 3. 2009 - 18:03)

Proč ukáznovat?To není můj styl,já je spíš vedla.
Oni ví o riziku,oni ví,že je to špatný!
Pokud,budou mít k tomu sklony a touhu ,nikdo jim nezabrání.
Hlavně musí vědět ,co nechtějí,jak nechtějí dopadnout,být poučeni.Ukazuji(ukazovala)jsem jim odstrašující příklady.
Zatím mi to vychází,dceru čeká maturita,syn má po promoci a studuje dál.
Takže vidíš,už to nejsou malé děti.
Nikdy nevíme ,co přijde.Pořád se o ně bojím.

svědek (Čt, 19. 3. 2009 - 17:03)

Milko, ano máš v mnohém pravdu. Láska všechno dokáže, ale ovšem má své meze. Nikdy nevíš, co se ve světě děje ... Je třeba své děti i poučovat a ukázňovat dle biblických měřítek. Nechci tě zraňovat, i já mám o své děti strach. Nevíš co se může stát. Najednou nějaká parta svádí tvé děti ke škodlivým účinkům ... Děti které jsou ukázněné budou nakonec tobě vděčné spíš než kdybys je pochopila pro tu svou lásku ... a vše dovolila ... Hebrejcům 12:11 ,Žádné ukázňování se ovšem v přítomnosti nezdá radostné, ale zarmucující, a přece těm, kteří jím byli cvičeni, dává potom pokojné ovoce, totiž spravedlnost.´

milka (Čt, 19. 3. 2009 - 17:03)

Ďáblův advokát
Nehezký nick
Ale je tu kus pravdy,hlavně v tom,že by si lidi měli víc pomáhat,zajímat se o slabší,opuštěné,nemocné aj.
Pro mě to jsou něco jako živé skutky.

milka (Čt, 19. 3. 2009 - 17:03)

Já souhlasím
K přesvědčení dojdeme učením(výkladem,studiem,konverzací:jsme schopni přijmout i to ,co nám sice nevyhovuje ale bereme to jako fakt,který tu hold je).Smíří se se skutečností,kterou neznal a přijme ji i když není dle jeho představ.
K fanatismu dojdeme ovlivnéním(slyší co mu vyhovuje,co se mu líbí,pak jde tvdě za svým cílem).
Taky se mi líbí ta víra bez lásky,protože fanatic věří za odměnu(slib odměny),a to není rozhodně láska ale sobecký požitek pro svůj život.

Ďáblův advokát (Čt, 19. 3. 2009 - 17:03)

Jehovisti, katolíci, protestanti, mohamedáni... všechno jsou to stejní egoisti. Kdyby existovalo náboženství, jehož vyznavači by byli natolik altruističtí, že by např. byli ochotní jít do vztahu s postiženým, tak bych se k nim možná i dal, ale jestli má náboženství sloužit k tomu, aby lidé místo užitečné práce a pomoci bližním obcházeli dům od domu a vymývali lidem mozky, případně nechali vlastní děti radši zemřít, než aby jim nechali dát transfuzi, tak takové náboženství je naprosto k ničemu a navíc nabádá k páchání trestné činnosti, a tudíž by mělo být zakázáno, stejně jako propagace nacizmu.

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2009 - 17:03)

Fanatizmus se da definovat jako slepá víra. Je to víra, která není podložená důkazy. Takže fanatik může byt klidně člověk mírné povahy, ale slepě něčemu věří pro co nemá důkazy, nejhorší je když takový fanatik je horlivý a prosazuje svou slepou víru nasilně, např. jak to dělali v minulosti katolici. Nakonec i katoliky můžeme považovat za fanatiky, protože pro svoji víru nemájí žadne důkazy, např. Trojice, nesmrtelnost duše, Marie-matka Boží, nauka o pekle pro tyto nauky neexistuje žadný podklad. Na druhé straně, když je někdo horlivý pro pravdy, které jsou dokazané a dokazatelné, tak to není fanatik a všechno co je v Bibli napsané je pravda, která se dá dokazat, pokud chceme tyto důkazy proskoumat, tak je jich víc než dost. Takže, když Svědkové Jehovovi pevně věří, že Bible je Boží slovo a drží se biblických zasad a žijí podle Bible, tak nemohou byt fanatici, ale pouze lidé, kteří nedělají žadné kompromisy ve víře, jejich víra je pevná, ale ne fanatická.

sos (Čt, 19. 3. 2009 - 17:03)

Dobrý -a jak to víš dito?proč myslíš,že profesor nemá pravdu?já myslím,že je to přesně formulováno a učeně.

Reklama

Přidat komentář