Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

svědek 2 (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

V Bibli je píše o tom že krev je posvátná tekutina a jako taková se má vylévat zpět do půdy.
Co se týká frakcí, tam je to tak, že spousty léků jsou vytvořeny z krve a jejich neužíváním, by se zbytečně ohrožovali životy lidí, poněvadž jde jen o její malé složky, o kterých se Bible nezmiňuje. Někteří tedy dojdou k názoru, že se na ně svatost krve jako takové nevztahuje.
Je to ovšem ponecháno na každém jednotlivci, jak se k této problematice postaví.
U autotransfuzí je ten problém v tom, že krev je nějakou dobu skladována, tedy mimo tělo. V krvi mohou vznikat různé škodliviny, na co se přichází mimochodem, až postupem času, tyto škodliviny by v konečném důsledku mohly poškodit pacienta.
Je to stále se diskutující otázka, k jejímu objasnění doufám, že dojde co nejdříve.

Návštěvník (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

Pokud má společnost svědků Jehovových tak totalitní rysy, můžeme vůbec věřit v reformu? Je reforma v otázce krve vůbec představitelná?

Věřím, že představitelná je. Od roku 1923 svědkové 30 let zakazovali očkování (např. proti neštovicím), a dělali to se stejnou vehemencí jako nyní se zákazem transfúzí. Tato nauka byla v padesátých letech minulého století odvolána a zapomenuta. To je historický precedens pro tvrzení, že stejným způsobem může dojít u svědků k opuštění nauky o krvi. Ale i kdyby ne, pokud by byl díky naší činnosti zachráněn jeden člověk, jeden jediný život, má to smysl.

Pavel (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

Bůh nerozlišuje kdo je ze světského hlediska vzdělaný, ale kdo si na tom z lidí zakládá tak toho odsuzuje, proto Ježíš Kristus byl obyčejný tesař, aby ukázal, že nezáleží na světském vzdělání, aby člověk mohl vést druhé lidi.
Jak bydlí matka tak sousedky vnuk, který dělá vysokou školu, tak se odstěhoval od matky kvůli tomu, že si po letech vdovství vzala popeláře. Vyčítal jí, že si měla vzít nějakého doktora nebo inženýra. Nezajímalo ho, že si spolu rozumí a žen je hodnej. Ona dělá v Praze v bance nějakou vedoucí. Taková je atmosféra na vysokých školách, že ti co dělají vysokou školu jsou něco víc než ostatní. Spousta starých lidí, kteří tady žijí v domově důchodců nechalo své děti vystudovat různé vysoké školi, ale oni je vůbec ani v domově důchodců nenavštíví. Přitom někteří bydlí nedaleko, ale mají funkce společenské večírky takže si na ně neudělají nikdy čas. Nedělají to všichni, ale jejich hodně. Zdá se mi, že světské vzdělání vede k sobeckosti a bezohlednosti.

vládnutí (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

Něco podobného jsem už četla v citaci z knihy C.S. Lewise - tam šlo o to, proč lidé dobrovolně opouštějí Nebe.
....Muž dojel do Nebe na návštěvu a moc se mu líbí, je radostné a rozzářené. Potká tam synovce a ten ho pak provází. Ten muž byl profesorem na univerzitě." Máte tady univerzity?" ptal se synovce.
"Jistě, strýčku."
"Předpokládám, že bych dostal definitivu."
"Samozřejmě, tady ji má každý"
"Jak je to možné? Copak neděláte rozdíl mezi schopným a neschopným?"
"Tady jsou všichni schopní."
"Byl jsem vedoucím, mohl bych jím být i zde?"
"To mě mrzí, tady nemáme vedoucí. Všichni jsou odpovědní, takže pracujeme podle dohody a nezdá se, že zde nějaké vedoucí potřebujeme. "
"Pokud si myslíš, že se přidám k jakési nedomyšlené a přihlouplé organizaci, která nerozlišuje mezi schopným a neschopnými a lůzou, tak to se tedy pleteš." A zase odjel.

Tuhle knihu jsem dosud nečetla, jiný autor toto citoval ve své knize. Ale myslím, že to vystihuje to rouhání - vzpírání se boží vůli. Lidé si svobodně mohou vybrat svou cestu, ale vybrali si jinou, než tu Kristovu a Boží, protože s ní vnitřně nesouhlasí. Myslím, že nabídka pozvání platí pro všechny, ale oni ji prostě nepřijímají. Nevěřím, že SJ mají pravdu v tom vyvolení některých a ostatní že Bůh sám nevybral, to oni být vybráni nechtěli. Odmítají se měnit, svou osobnost, názory, zvyky.

tO JE JAK KŘÍŽE (Ne, 22. 3. 2009 - 11:03)

Velký pokrok se však děje v použití hemoglobinu, což je frakce krve přenášející kyslík. Používá se hovězí hemoglobin, a zatím se zdá, že jeho podávání je nejen účinné, ale hlavně bezpečné. Je samozřejmě paradoxní, že přípravek vyrobený z kravské krve je (naštěstí!) pro svědky akceptovatelný.

Jaká je nauka s (Ne, 22. 3. 2009 - 11:03)

Ústředí svědků Jehovových vydalo v roce 2008 pro své členy novou verzi dokumentu

Návštěvník (Ne, 22. 3. 2009 - 11:03)

Co se týče toho vládnutí,však i vyvolený národ chtěl od Boha krále.No nestačil jim jen Bůh a proroci.Raději ztratili svobodu!!!Až Kristus nám svobodu navrátil./Křesťanskou svobodu/No a tu Vy svědkové nemáte.Proč ?Opět je nad vámi jakýsi otrok.
To já mám nad sebou jen Ježíše Krista který je mou hlavou.A pak Bůh.

Návštěvník (Ne, 22. 3. 2009 - 11:03)

Svědku2 on nedohlíží,on dává pokyny!!!!
Kdo je jen nepatrně zpochybní......Bez pardonu....
A když vzpomenu kdo sestavuje pokrm/strážnou věž aj./že to většinou nejsou pomazaní.No nezlob se na mě,ale tím pádem to není od otroka jak si HO představují členové SJ.

21.03.2009 22:00 (Ne, 22. 3. 2009 - 11:03)

No,svědku a jsme u toho.A kde se vzaly ty frakce.Ha?Odpověz si sám.
Víš,nikdo nechce zemřít zbytečně.Jen psich.narušený jedinec.

svědek 2 (So, 21. 3. 2009 - 23:03)

Lidé zatím vládnou všem, jak nám tak vám. Co se týká ?řídícího sboru, tak ten pouze dohlíží, v současné době, na teokratiskou činnost.
Brzy však očekáváme skutečnou teokracii, tedy vládu samotného Boha Jehovy.

kecy (So, 21. 3. 2009 - 23:03)

netvrdte,že nespoléháte nebo se neřídíte lidskou vládou když vaše hnutí je řízeno centralisticky a teokraticky úřadujícím prezidentem, který je volen a to na celý život. Jemu je podřízen Řídící sbor skládají se ze 13 mužů, sedm jeho členů sedí v předsednictvu Biblické společnosti "Strážná věž".
Život Vás Jehovistů je přesně řízen touto vládou.

milka (So, 21. 3. 2009 - 22:03)

Vidíš Pavle a na to asi přišel nějaký arogantní ,vzdělaný odborník.Přece se na něj nebudeš spoléhat!

svdek (So, 21. 3. 2009 - 22:03)

Frakce krve můžeme brát podle svědomí. Ty bohatě stačí nahradit krev. Viz minulé příspěvky nebo čti na adrese www.krev.info
Přeji vám dobrou noc.

milka (So, 21. 3. 2009 - 22:03)

Pavle z čeho mě tu obvinuješ?Co sem pleteš drogy?
Ty tak nenávidíš vzdělaný lidi,co bychom bez nich asi dělali?Nebo ty snad nevyužíváš práci vzdělaných lidí např.nyní počítač a internet?
Samozřejmě že spoléhám na vzdělané lidi,když jsem nemocná jdu k vysokoškolsky vzdělanému lékaři a ne za zedníkem.Spoléhat na jejich znalosti musím,co mi asi zbývá.A to ,že se jejich poznání mění je jasné,je to pokrok.

svědek (So, 21. 3. 2009 - 22:03)

Války samozřejmě kvůli nerostům, ale i falešným postojům (USA, NATO při bombardování Srbska, Rusko proti Čečensku atd.). Prostě chtějí ukázat světu svou moc. Co je na tom zajímavého, někteří křesťané se do toho zapojí ...
Jím všechno kromě krve a zardoušeného krve. Jestli zanedbám, tím zanedbám Ježíšovu výkupní krev. I v Novém zákoně stále měli tento zákaz. Viz Sk. 20:28,29 .Svatý duch a my sami jsme totiž uznali za dobré nepridávat vám žádné další břemeno kromě těchto nutných věcí: Abyste se zdržovali věcí obětovaných modlám a krve a zardoušeného a smilstva. Vystříháte-li se toho pečlivě, bude se vám dobře dařit. Buďte zdrávi!´

Pavel (So, 21. 3. 2009 - 22:03)

Milko ty vlastně podporuješ lhaní lidem, když jde o jejich zdraví. Tak proč jsou zakázaný drogy, když každýmu pomůžou v psychycké léčbě? Jen někomu občas ublíží? Tak proč být úzkostlivý a bránit tomu aby si je každý bral?
Bohužel ty se spoléháš na lidi, kteří o sobě tvrdí, že jsou odborníci, protože mají moc a titul. Ti s titulama si většinou hrají na šlechtu, která je nedoktnutelná a jenom ona má právo rozhodovat o osudech druhých lidí. Je to ten největší omyl a proto došlo k celosvětové krizi.
Nyní co se děje ve světě co je předpověděno v Bibli. Kde jsou ti chytří, kteří vedou tento svět? Jsou ověnčeny mnoha tituli a jejich vedení zkrachovalo.

Text Bible to jasně říká
1.Korinťanům 1:19-21
Je totiž napsáno:

milka (So, 21. 3. 2009 - 22:03)

Když už jsme u tý krve,v Bibli se píše nejíst krev!Bible je psaná obrazně a tento výrok může znamenat třeba abychom nepojídali zvířata zaživa nebo něco podobného.

Taky se píše o zákazu jíst vepřové nebo oddělení masa od mléka.
Jíst vepřové jak víme není zrovna zdravé a je původcem mnoha civilizačních chorob.
Jíte vepřové?

Nikdy nevíme na co věda zas přijde,třeba zjistí že ředit krev umělou nahrážkou je špatné a taky způsobuje např.některé druhy rakoviny či jiné nemoci.

Tohle je téma pro odborníky my tu jen trapně tápeme.

milka (So, 21. 3. 2009 - 21:03)

Svědku,já nepochopila,cos mi chtěl říct?
Myslíš,že mě nevadí války?
Samozřejmě,že mi vadí!
Války jsou většinou kvůli ekonomice(nerostné bohatství),jsou podporovány pro kšeft,války jsou pro některé země byznys(obchod se zbraněmi,aj),a bojují proti nim pouze naoko.

Na otázky ohledně krve jsem se neptala,jen jsem se přidala.

Pavle,pokud bychom měli být takhle úzkostlivý,tak by jsme si nemohli vzít ani acylpirin.Pomůže nám od teploty a může nás zabít.

Pavel (So, 21. 3. 2009 - 21:03)

Proč se neřekne dárcům krve, tím že dávají krev mohou dostat určitý druh rakoviny? Proto většina lékařů nedává krev. Lidem se neříká pravda, protože by nikdo nechtěl dávat krev. To je hlavní důvod zatajování pravdy.

svědek (So, 21. 3. 2009 - 19:03)

Potěšilo mě, že jsem dostal spoustu informací o krvi a ještě budu studovat na adrese ...
Ještě jednou děkuji ne těm, kteří zkreslují.
Ptám se vás, komu vděčíte za náhražku krve, které také zachránily spoustu životů?
Milí čtenáři, Bible nám pomáhá objasnit význam království skrze Krista a vzkříšení k nebeskému povolání a pozemskému ráji... Zjevení jasně říká určitý počet alespoň 3x a na ostatních místech např. určitý počet, malé stádo, jiné ovce, vyvolení, vybrání, tlačení atd. Z toho vyplývá, že Ježíš se soustředil nejprv na nebeské království. Kdyby neřekl omezený počet, bylo by to jiné. Tak proč abyste tomu věřili, se snažíte nám vytáhnout méně důležité jako krev než vybrání pomazaných pro království nebo používání Božího jména nebo podstatu Ježíše Krista atd.? Psal jsem, že před válkou neznali transfúzi krve a další léčebné metody. Je správné, že se pevně držíme biblických zásad, kdežto jiní křesťané protože se příliš těchto zásad nedrží (vraždy, pokrytectví, chamtivosti, smilstva, spoluúčasti v politice i v armádě, zdravení různých symbolů, dávající přednosti vládním nařízením než biblickým, slavení pohanských svátků, různé tolerance atd.), si oblíbili od lidí pro jejich svobodu. Od upřímných lidí oblibu určitě nedostali, spíš ztratili víru. Ranní křesťané zpočátku to také neměli lehké, byli pronásledováni, haněni pro boží a Kristovo jméno stejně jako první badatelé...
Říkáte, že nejsme upřímní. Vy jste? Tak řekněte jiným křesťanům to co vám nelíbí ... Badatelé nám světu otevřeli oči, nebáli se hlásat pravdu všem křesťanům a tehdy věřili, že oni si uvědomují a napravují. Ale kdeže! Pochopili později, že musí něco dělat a založili svůj sbor...

Reklama

Přidat komentář