Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jahve ZZZZZZZ (Út, 24. 3. 2009 - 00:03)

a uvidí mne všichni, každé oko zroní slzu,neb Já, činím spravedlnost a všechna skazenost zmlkne,lebo má sláva přichází.Bdete teda všichni srdcem pokorný......Z

Jahve ZZZZZZZ (Út, 24. 3. 2009 - 00:03)

a uvidí mne všichni, každé oko zroní slzu,neb Já, činím spravedlnost a všechna skazenost zmlkne,lebo má sláva přichází.Bdete teda všichni srdcem pokorný......Z

Jahve ZZZZZZZ (Út, 24. 3. 2009 - 00:03)

a uvidí mne všichni, každé oko zroní slzu,neb Já, činím spravedlnost a všechna skazenost zmlkne,lebo má sláva přichází.Bdete teda všichni srdcem pokorný......Z

Jahve ZZZZZZZ (Út, 24. 3. 2009 - 00:03)

a uvidí mne všichni, každé oko zroní slzu,neb Já, činím spravedlnost a všechna skazenost zmlkne,lebo má sláva přichází.Bdete teda všichni srdcem pokorný......Z

svědek (Po, 23. 3. 2009 - 23:03)

Mare, vidím, že se snažíš držet stůj co stůj. Jako ohledně krve se snažíš dokázat, že Ježíš je ten JHVH? Najednou Bible ztrácí význam, a my tvorstvo dychtivě čekáme na zplozené křesťany, služebníky, kteří nám vydávají svědectví o Boží moudrosti, že jsme dospěli k poznání Boha, aniž studovali Písmo. Toto je tvůj názor, souhlasíš?
Znám mnoho křesťanů, kteří jako ty tvrdí, že dostali dar svatého ducha. Pokaždé mají jiný názor o Bohu a Ježíši Kristu a Božím království!
Milko, je to velmi podezřelé! Viz Ří 16.kap. 17 Nyní vás, bratři, vybízím, abyste upírali oči na ty, kdo působí rozdělení a podněty ke klopýtání v rozporu s učením, jemuž jste se naučili, a abyste se jim vyhýbali. 18 Lidé toho druhu nejsou totiž otroky našeho Pána Krista, ale svého vlastního břicha; a hladkým mluvením a lichotivou řečí svádějí srdce bezelstných. 19 Vždyť vaší poslušnosti si povšimli všichni. Proto se z vás raduji. Chci však, abyste byli moudří v tom, co je dobré, ale nevinní v tom, co je zlé. 20 BŮH, ten, který dává pokoj, totiž záhy rozdrtí Satana pod vašima nohama. Kéž je s vámi nezasloužená laskavost našeho Pána Ježíše.
Ohledně krve se tam mluvilo i zardoušené krve a smilstva. Smilstvo časem zaniká jako v případě krve, protože Ježíš je tajemství? Ne, Bible píše proto, že židé byli tvrdohlaví a dlouho nemohli uvěřit, že Ježíš je ten Pravý dle proroctví jak napsáno v dalších verších od 25. dále...

milka (Po, 23. 3. 2009 - 22:03)

Díky.Já vás poslouchám(čtu)všechny.A na téměř vše se dívám(ověřuji)
Problém je v tom,že z bible Kralické to vyzní jinak než z Bible Svědků,takže nyní pátrám(v historii) po tom,který překlad je autentický.

Milce (Po, 23. 3. 2009 - 22:03)

Milko, píšeš, že nechceš učitele, ale jednoho takového už máš, je jim Mare, protože se nechaš ovlivňovat jejimi názory, prosím Tě všechno si to pořadně ověřuj v Bibli a čti nejen ten úsek v Bibli, který ona uvadí, ale i všechno o čem se píše před tím a zatím úsekem, abys věděla o čem ve skutečnosti se tam pojednavá, protože Ježíš mluvil k lidem, kteří v té době žili a k jejich problemům.

milka (Po, 23. 3. 2009 - 22:03)

Díky Svědku,vážím si toho, jak se snažíš vše ve slušnosti vysvělit a ne jak jiný tady (bez nicku )hned útočí a hrubě uráží(útok na Mare nazvaný jejím popisem)
V takovém člověku nevidím lásku,kde je jeho víra?(a o čem je )?
Nemusíme být vždy stejného názoru a přitom si můžeme zachovat slušnost a normálně diskutovat, bez emocí.

Mare (Po, 23. 3. 2009 - 22:03)

Mám tady novou skušenost. Mluvila jsem s mnoha svědky osobně, ale nikdy mi samozřejmě nedali možnost roku, dvou let, jako dali otroku, aby mohli srovnat.....

I když vím, že je to silná duchovní / démonská /záležitost, že nemohou pochopit, i proto že mi tu roční nebo dvouletou příležitost vysvětlovat Boží slovo neumožní....., takže nemají ani srovnatelnou časovou šanci vstřebat, co se jim rozdílně z Božího slova vysvětluje...., přesto jsem si myslela, že kdyby mi umožnili alespoň říct evangelium důkladně, trochu otevřít více Boží slovo jinak,......že by museli vidět ....že by museli slyšet....Doufala jsem,....ale dnes právě mám tu zkušenost větší, že přes všechna svědectví,....a to nejen moje,....ale mnohá daleko úžasnější,...přesnější nebo úpřímnější,.....to bylo vše marné pro ty svědky, kteří reagují a komunikují......

Sice jsem to věděla,....ale zkušenost je zkušenost.....a je mi to moc líto,...že to tak je....
......................................................

Pokusím se ještě něco říct k tomu, jak a proč se sešli apoštolové a řešili problematiku ...krve ..a jiných starozákonních předpisů....

Sešli se, protože ...bratři z Jeruzaléma vyvolali problémy v Antiochii. Tento sbor založil Pavel, a proto se vypravil do Jeruzaléma, odkud tito bratři pocházeli, aby tam bylo toto řešeno. Rozhodně ne proto, že by tam byl nějaký vedoucí sbor. Jako tvrdí katolíci a jako tvrdí svědkové......
A protože to byl v té době plošný problém.....A totiž to, že se mísili křesťané z Židů a křesťané z pohanů.,.........
Židé, tak jako dnes svědkové a mnoho novodobých zákoníků, nebyli schopni pochopit, že člověk je zachráněný jen přijetím Krista a nemusí ....podotýkám jen k záchraně..../ protože jinak samozřejmě křesťan vydává své údy za nástroj spravedlnosti,...ovšem ne už k prioritní záchraně, ale pro věrnost z lásky k Bohu...a z vděčnosti za záchranu zadarmo../,
dodržovat hlavně starozákonní předpisy, které byly je stínem budoucích věcí, ale skutečnost je Kristus, jak říká Boží slovo,.....
Které byly jen vychovatelem ke Kristu, ....a to tím, že měly vést Židy k pochopení toho, že jsou nedostačující ke spasení, ale že potřebují jiné lepší a dokonalé ,spasení neboli očištění ...a to totiž Kristem....!

Naprosto stejný problém mají svědkové......

Právě pro tento problém, aby se trochu vyrovnaly misky vah a předešlo se hádkám mezi těmi, kteří tíhli k zákonu, to znamená Židy a dnes svědky a mezi křesťany z pohanů, kteří věděli, že nemusejí k záchraně naplňovat zákon Židů......,....dá se to velmi dobře představit v tehdejší době....Židé po staletí dodržovali zákon a najednou měli pochopit ze dne na den...., že už to není zapotřebí,.....že stačí uvěřit v Krista......! Stejně tak nepochopitelné je dne pro novodobé zákoníky,....například pro svědky.....!

A právě tento problém, tato třenice, která je teď tady....., byla příčinou, proč bylo výjimečně nezbytné.....no tehdy to bylo mnohem plošnější a jednodušší....Židé verzus pohané....!

Pavel se v Galatským velmi dobře a přesně vyjadřuje, že apoštolé nejsou pro něj autority, které by mu něco měli nařizovat,.......! Ale jednalo se o to, že stejný problém byl téměř ve všech tehdejších sborech křesťanů......takže bylo důležité,.....brát ohled na svědomí křesťanů z Židů......a nezraňovat je svědomím sbobody křesťanství více, než bylo nezbytné,......tak se rozhodnul kompromis, ....který se výjimečně musel dopravit do více sborů,...kde tyto problémy vznikaly.......A ne, že vedoucí sbor rozhodnul a všichni musejí trvale poslouchat a být závislí na ....udajném vedoucím sboru v Jeruzalémě....Prosím, čtěte si první kapitoly Galatským.....a doufám, že pochopíte......!

A také,...hlavně to neznamená zákon....ZÁKON o nejezení krve....atd.

To ovšem nelze pochopit, jestliže se člověk nestal zadarmo vírou v Krista chrámem Ducha svatého a není opravdu veden Duchem.....Tělesně je to naprosto nepochopitelné.....!

Tělesný člověk potřebuje vést za ručičku,...mít vůdce v podobě papeže nebo otroka,...či jiných.....Tak jak se to děje v politice, a ve světských strukturách.....

Takže pokud nějaký tělesný hlupák vyštrachá z Nového zákona ...ZÁKON...., je to samo o sobě tragédie,....netož když z kompromisu o krvi,..který je pouze doporučením po určitou dobu, než ti, kteří mají slabé svědomí dospějí....!..Vyštrachá ZÁKON,...ze všech zákonů nezákonovatější.....a ještě k tomu krev a ještě si z toho udělá navíc předpis navíc, jako to dělali i farizeové, viz desátky z máty a kopru...! Ovšem u svědků, je to předpis, že jezení krve je totéž co transfúze! To je pak tragédie na entou....!

Nevím, jak to lépe říct, abyste pochopili,.....že tragicky bloudíte,.....jako mnoho dnešních zákoníků....., stejně jako bloudili farizeové,.....a to až tak, že nepřijali z toho důvodu Ježíše,......i to máte společné....! ! !

I vy jste ho nepřijali......Protože přijmout Krista, znamená podle Jana 1.kapitoly.........Těm pak kteří ho přijali, dal moc stát se Božímu dětmi..., Ti se nenarodili, jen jako se rodí lidé, jako děti pozemských otců....nýbrž...NARODILI SE Z BOHA......!

Narodili jste se z Boha.....? Jestliže ne,......nepřijali jste Krista........! ! !

PROBUĎTE SE !

svědek (Po, 23. 3. 2009 - 18:03)

Mare dosud nechce uvěřit, že existují 2 třídy, jedné nebeské a druhé pozemské. Její oblíbený odstavec ať sama posoudí, ne my co bádáme, ale Slovo, též ne co Mare prorokuje. Vizte:
Ří 8:18 Mám tedy za to, že utrpení v nynějším období nejsou ničím ve srovnání se slávou, která na nás bude zjevena. 19 Dychtivé očekávání TVORSTVA totiž čeká na ZJEVENÍ BOŽÍCH SYNŮ. 20 Vždyť tvorstvo (ti pozemské třídy) bylo podrobeno nicotnosti, ne ze své vlastní vůle, ale prostřednictvím toho, kdo je podrobil, na základě naděje, 21 že i (TAKÉ) tvorstvo bude osvobozeno ze zotročení porušeností a bude mít slavnou svobodu Božích dětí (ti pomazaní nebeské třídy). 22 Víme totiž, že všechno tvorstvo nadále spolu sténá a je spolu v bolesti až dosud. 23 Nejen to, ale též my, kteří máme PRVNÍ OVOCE, totiž ducha, ano, i my ve svém nitru sténáme, zatímco s opravdovostí čekáme na přijetí za syny, na propuštění ze svých těl výkupným. 24 Byli jsme totiž zachráněni v [této] naději; ale naděje, která je vidět, není nadějí. Když totiž člověk nějakou věc vidí, doufá v ni?
28 A víme, že Bůh nechává všechna svá díla spolupůsobit k dobru těch, kdo milují Boha, těch, kdo jsou POVOLÁNI podle jeho záměru; 29 protože ty, jimž dal své PRVNÍ uznání, také předem stanovil, aby byli ztvárněni podle obrazu jeho Syna, aby byl prvorozeným mezi mnoha bratry (Ježíš, bratr prvorozený ne Bůh Otec). 30 Ti, které předem stanovil, jsou ti, které také povolal; a ti, které povolal, jsou ti, které také prohlásil za spravedlivé.
Mare a Milko, jak vidíte, Ježíš je prvorozený všeho stvoření, tedy syn Otcův a bratr prvních bratrů ze země. První se rodil, stal se synem. Je i prvorozený z mrtvých, první vzkříšení, protože byl mrtvý SKUTEČNĚ, tak jako SKUTEčNĚ stvořen.
Druhá třída (tvorstvo) druhé ovoce pozemské naděje očekává na Boží království díky Ježíšovým výkupným a přijetí za Božími syny tedy Ježíšovými bratry.
Další 32. verš ukazuje, že Bůh Ježíše vydal nejen za ty pomazané ale i ostatní...
Ří 9:24-26 ukazuje předpovědění, že Izrael se skládá ze všech národů staletí předem!
Ježíš a ap.Pavel důrazně vysvětlili, že nejen židé ale i pohané obdrží svatého ducha pomazání, a co je na tom zajímavého, je že po několika desetiletích se přišlo na to ve Zjevení, že počet bude přesně určen tedy 144000. Bůh vybral a také stanovil přesný počet a věděl, že nastane doba temna a málo se tam ještě vejde...

16:26:20 (Po, 23. 3. 2009 - 17:03)

Lukáš 6 (Slovo na cestu)
33Jestliže jednáte dobře jen s těmi, kteří se k vám chovají slušně, jaké uznání od Boha čekáte?

34A myslíte, že Bůh ocení, když půjčujete jenom těm, kteří vám to vždycky vrátí? Tak to přece na světě chodí, že si lidé půjčují, jenom když mají jistotu, že o nic nepřijdou. Ale vy jednejte jinak.

35Milujte své nepřátele, konejte dobro, půjčujte a nevymáhejte zpět. Vždyť vás čeká bohatá odměna. Budete jednat jako Boží děti.

36Vždyť Bůh je dobrý i k lidem nevděčným a zlým. Buďte tedy velkorysí jako váš Otec.

37Nesuďte nikoho a Bůh vás také nebude soudit. Nezavrhujte nikoho a ani Bůh vás nezavrhne, odpouštějte a Bůh vám také odpustí.
37Nesuďte nikoho a Bůh vás také nebude soudit. Nezavrhujte nikoho a ani Bůh vás nezavrhne, odpouštějte a Bůh vám také odpustí.

16:26:20 (Po, 23. 3. 2009 - 16:03)

JEŽIŠ PRAVÍ
22Radujte se, když vás budou nenávidět, vyženou jako prašivé a pošpiní vaše jména, protože se hlásíte k Synu člověka.

Návštěvník (Po, 23. 3. 2009 - 16:03)

Budou vás všichni nenávidět pro mé jméno,pro Kristovo jméno.Je na světě mnoho Kristovců a v některých částech světa jsou kvůli tomu hanobei.

milka (Po, 23. 3. 2009 - 16:03)

Ahoj Mezku,díky moc.
Mám ráda tvé příspévky i rady.M

Víra a zrní (Po, 23. 3. 2009 - 16:03)

Mnoho lidí tvrdí, že to slovo

Návštěvník (Po, 23. 3. 2009 - 16:03)

5Těchto dvanáct Ježíš vyslal a přikázal jim:

Mt 10:22Budou vás všichni nenávidět pro mé jméno; ale kdo vytrvá až do konce, bude spasen.
39 Kdo nalezne svůj život, ztratí jej; kdo ztratí svůj život pro mne, nalezne jej.

. Jakých podob může nabývat pronásledování?

23.03.2009 16:00 (Po, 23. 3. 2009 - 16:03)

Já jako svědek tvrdím že ANO.Ty jako nevím co tvrdíš ne.
SJ učí že pouze oni a jejich otrok!!!
Jsi li svědek,tak asi chodíš místo na shro za školu:)))

Milce (Po, 23. 3. 2009 - 16:03)

Líbí se mi Tvůj postoj.Ano větší část písma je čitelná.Jestli sis všimla,tak na tvé dotazy odpovídám úseky z bible.Málo kdy vysvětluji.Proč? Člověk by se měl alespoň k základní věci dobrat svojí pílí.A ne aby papouškoval.Pak se může stát,že přebírá někdy i chybný pohled na věc.No,Milko měj se. S Boží pomocí dojdeš svého cíle.Stačí k tomu víra velikosti hořčičného semene.A modlitba a však víš...Mezek

Rozhoduješ sám

I kdyby ti, kdo pohybují tebou, byli králové či mocní lidé, o své duši rozhoduješ sám.
Až staneš před Bohem, nemůžeš říct:

Návštěvník (Po, 23. 3. 2009 - 16:03)

Svědkové nejsou si jisti svou vyvolenosti pouze říkají to, co se píše v Bibli a zakladají svá tvrzení pouze na Bibli. V Matouši 7:13,14 čteme: "vejděte těsnou branou; prostorná je brana a široká cesta, která vede do zahuby; a mnoho je těch, kdo tudy vchazejí. Těsná je brána a úzká cesta, která vede k životu a malokdo ji nelezá". A v 21 až 23 verši dal čteme: "Ne každý, kdo mi říká Pane, Pane, vejde do království nebeského ; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích. Mnozí mi řeknou v onen den: Pane Pane, což jsme ve tvém jménu neprorokovali a ve tvém jménu nevymítali zlé duchy a ve tvém jménu neučinili mnoho mocných činů? A tehdy jim prohlasím: nikdy jsem vás neznal; jděte ode mne, kdo se dopouštíte nepravosti." Ano, je důležité jit po úzké cestě a činit Boží vůli, jak Ježíš zde říká a Boží vůle není to, co ja si myslím, že je dobré, ale Boží vůle je zjevena v Jeho slově Bibli a jidině tam se dozvíme jaká je Boží vůle, neboli Boží příkazaní. Chce to důkladně studovat Bibli.

milka (Po, 23. 3. 2009 - 15:03)

Mare neboj
Když sama najdu a pochopím,budu pevná ve víře.
Nechci učitele,protože pak je to o učiteli(učení) a ne o přesvědčení.Pak stačí potkat kvalitního učitele jiné víry a já budu skákat z jednoho na druhého a budu měnit svoji víru jak ponožky.A to opravdu nechci.
Pochopila jsem,že tu cestu si musím projít sama,protože jen tak se dotkne víra i mého srdce a nebude pouze naučená fráze.
Jak jsem psala,že pokaždé v ní najdu něco nového,nebyl to projev zoufalství ale obdivu.Neřekla jsem něco jinýho ale novýho,takže co jsem tam našla předtím platí.

Věřím,že víra V Ježiše Krista je spása,my chceme dodržovat zákon,ale jsme jen lidé a to žádný člověk nedokáže.Potřebujeme Spasitele.

Anonyme...jak píšeš..s nimi bychom se doma ani nebavili, tak nevím proč se s nimi zde vybavujete.
Nechápu,Mare je věrná Ježiši,miluje Ježiše Krista.Kristus je Boží syn!
Myslíš,že se ona Bohu hnusí za to ,že miluje jeho syna?

Reklama

Přidat komentář