Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (St, 25. 3. 2009 - 09:03)

Chceme vás upozornit, že si tyto stránky nenárokují neomylnost. V některých věcech se můžeme mýlit, něco se nám možná nepodaří vyjádřit dostatečně srozumitelně. Proto vás chceme poprosit - nepřijímejte slepě, co je zde napsáno, ale ani to slepě neodmítejte. Jednejte jako Židé v Beroji.

svědek (Út, 24. 3. 2009 - 21:03)

Buď rád, že něčím přispívám, a ne jako ty. Nelíbí-li se ti, proč nejdeš za farářem nebo za jiným křesťanem? My chodíme pomáhat lidem vysvětlovat Boží království, víš-li to?
Co se týče Mira, uvedl, že dal příspěvek ze dne 2. 3. 09 22.16, a nevidím tam. A navíc stěžuje, že s ním už nemluví. Copak jsme povinni? Taky máme právo nemluvit?

svědek (Út, 24. 3. 2009 - 21:03)

Otevři oči a dívej se ještě jednou pozorně, ano? A kdo jsi? Můžeš také přispět nebo popichovat?

Ztráta času, lé (Út, 24. 3. 2009 - 21:03)

Podle čeho je Miro neupřímný.
To že hledá?
Pro JK to bylo taky ztráta času?
Jak nízké myšlenky z tebe plynou,to je pohrdání druhým.
S tou duší jsi též nedošel daleko,jen jsi se zmohl na kopii názoru druhého.

svědek (Út, 24. 3. 2009 - 18:03)

Život tvora je nerozlučně spojen s krví a je na ní závislý (prolitá krev představuje život člověka nebo tvora, a proto Písmo mluví o tom, že nefeš (duše) je ,v krvi´. Je zřejmé, že to není míněno doslova, protože Písmo také mluví o ,krvi vašich duší´a je logické, že by se nemohly vztahovat pouze na krev nebo na její vlastnosti, které slouží k udržení života. Rostlinstvo není duše, protože nemá krev.
Bůh sice není duše, ale má duši: 3Mo 26:11 ,A jistě dám svůj svatostánek do vašeho středu a má duše si vás nebude ošklivit.´ Dle jedné vysvětlivky: Ve světle toho se zdá, že biblické texty, v nichž Bůh mluví o ,své duši´, jsou případy antropomorfismu, tedy přenášení tělesných a lidských vlastností na Boha, aby bylo snadnější jim porozumět; o Bohu je například řečeno, že má oči, ruce atd.
K novému překladu Tóry, který vydala The Jewish Publication Society of America, uvedl, že slovo ,duše´ bylo z tohoto překladu prakticky odstraněno, protože ,na tomto místě jde o překlad slova ,Nefeš´. Dodal: ,Jiní překladatelé mu pčisuzují význam nějakou duši. ,Nefeš´je osoba sama, její potřeba jíst, dokonce krev v jejích žilách, její bytost.´(The New York Times, 12. října 1962)

Vážený Miro, nedivím se, že už za tebou nepřišli. Ztráta času, lépe věnovat upřímným lidem. Když jsem začínal poznat pravdu, ztratil jsem chuť nadále provozovat sport, protože jsem našel vzácnou perlu. Chápeš?

Odkaz na rozhov (Út, 24. 3. 2009 - 18:03)

*
*
* Odpovědět s citátem
*
*
*

Odkaz na rozhovor se Sobičkou, který byl odvysílán v sobotu v rádiu, v pořadu Hovory o víře:

http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player.html?id=00882869&br=48&s=

Návštěvník (Út, 24. 3. 2009 - 17:03)

svědkovskej názor

svědku neni to (Út, 24. 3. 2009 - 17:03)

A netahej do toho duchovní osoby.

Návštěvník (Út, 24. 3. 2009 - 17:03)

No, těch míst je samozřejmě víc. Jedno z těch míst je např. v 1.Královské 17:21, kde je psáno:

A třikrát se natáhl nad dítětem a volal k Jehovovi a říkal: "Jehovo, můj Bože, prosím, způsob, aby se duše toho dítěte do něho vrátila." Nakonec Jehova naslouchal Elijášovu hlasu, takže se duše dítěte do něho vrátila, a ono ožilo.

Také ohledně Ráchel čteme:

A proto, jak její duše vycházela (protože zemřela), dala mu jméno Ben-Oni; ale jeho otec ho nazval Benjamín." (1.Mojžíšova 35:18)

svědek (Út, 24. 3. 2009 - 17:03)

Už jste slyšeli, že Bůh, Ježíš, andělé jsou duše? Ne, nejsou. Jsou duchové. Duše je zhmotnělé a protože je vdechnuta duchem se stává živou duší neboli život. Proto obrazně duše se vrátila do těla čili život se vrátil. I zvířata jsou duše, když zvířata umírají, i duše umírají neboli život zaniká. Nelze brát doslova, že duše znamená nejen ...

Návštěvník (Út, 24. 3. 2009 - 17:03)

Kde se v bibli píše, krom ducha, že při smrti opouští i duše, tělo?

Děkuji za námahu

Návštěvník (Út, 24. 3. 2009 - 17:03)

Obávám se, že to v Bibli není nikde napsáno tak jasně, jak by sis přál. Kvůli Tvému dotazu jsem však prošel všechna místa, kde se v hebrejském textu vyskytuje výraz NEFEŠ a v řeckém textu výraz PSYCHÉ, a díky tomu našel spoustu textů, které se týkají tématu této diskuze a vyvracejí tvrzení o tom, že by člověk neměl duši nebo že by po smrti člověka jeho duše přestala existovat.

Co se týče toho, zda člověk duši měl nebo byl duší již předtím, než Bůh

svědek (Út, 24. 3. 2009 - 16:03)

Bys musel rozumět Božímu plánu, a ne rozhodovat se dle sebe. Svědomí ano, ale cvičením z Písem. Katolíci věří, že špatní půjdou do pekla věčně trápeni, co ty na to? Líbí? Válka? Líbí? Politika dobrá? Než Panovník Bůh JHVH?
Promiň, nenalezl jsem tvůj příspěvek z 2.3., jak jsi psal.
Znáš poslušné ovce a neposlušné kozly? Proto nelze soudit ani my, ale Slovo, které dostalo od Boha Otce moc soudit. Věříš v peklo? Spravedlnost pomocí síly? Nebo lásky a porozumění?

Miro (Út, 24. 3. 2009 - 16:03)

So SJ som v styku bol-pokým som býval na Slovensku, donca som u nich aj študoval avšak už ku mne nikto nechodí, keď chcem prísť ja tak ma "nevidia radi". Asi to bude pre moje "sprosté otázky". Povedali mi, že keď sa venujem len Novému Zákonu, že staviam dom od komína. Ale ja sa držím toho, že ve?ký znalec starého zákona bol Šavol-údajne študent Ve?kého učite?a Gamaliela a bolo mi povedané, že kto pochopí Pavla, pochopí všetko!!! Pavol nie je žiaden komín, ale nosný pilier učenia Krista!
Sám si neviem vysvetliť prečo by bol Boh "pomstychtivý", že by tých nehodných nechal vo večných mukách. Mám tiež 2 deti a som rád, keď ich vidím šťastné a to čo bolí ich, to bolí aj mňa. Keď vo?ačo zle vykonajú-som schopný im odpustiť. Keď majú za vo?ačo zaplatiť - dostať trest, tak radšej by som to za nich zaplatil ja. A takto si ja predstavujem Boha - ako milujúceho otca, a nie ako policajta, kt. za každé naše potknutie len čaká, aby nás mohol potrestať. A preto nemožem uveriť tomu, že spasení budú len SJ. Preto mi je bližšie učenie katolíckej cirkvi, ktorá hovorí, že súdení budeme všetci pod?a vlastného svedomia. Čiže so spásy nevylučuje nikoho.
To je mojmu srdcu /nie rozumu/ milšie. Sám mám celý život problém, či mám počúvať srdce, alebo rozum. Ešte som si klikol na zaujímavú stránku Martina Cibulku, ale o tom už niekedy inokedy.

Návštěvník (Út, 24. 3. 2009 - 16:03)

V Genesis 2:7 nečteme, že se člověk stal duší (NEFEŠ), ale že se stal duší živou (NEFEŠ CHAJA). Je to jako když nastartuješ motor. Nikdo přece před prvním nastartováním motoru netvrdí, že to motor nebyl.

Pro Mira (Út, 24. 3. 2009 - 16:03)

text

Návštěvník (Út, 24. 3. 2009 - 16:03)

No, popravdě Gen 2:7 neříká, že "poté, co Bůh oživil prach ze země svým dechem", se člověk stal duší, ale říká, že se stal "živou duší" (hebrejsky NEFEŠ CHAJA). Jinými slovy, Písmo neříká, že před tím člověk nebyl NEFEŠ (duší), ale říká, že předtím jeho NEFEŠ (duše) nebyla CHAJA (živá).

SJ tvrdia ~e ne (Út, 24. 3. 2009 - 15:03)

Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré

Příspěvek miro za 02.03.09 22:16
Asi pred 10 rokmi, ma oslovili svedkovia Jehovovi. Bol som slobodný človek, ktorého bavil život, šport, kultúra. Keďže som mal zopár kamarátov po smrti a sám som sa venoval motoristickému športu, tak ma zaujímalo čo bude po smrti a čo o tom hovorí Biblia. Svedkov Jehovovích som obdivoval ako slušných, statočných a doveryhodných ludí, na ktorých nikto ani z mojich kolegov nepovedal nič špatného.
Ale keď ani po rokoch štúdia a diskusie mi nedal nikto z nich odpoveď na nieko?ko mojich otázok, tak som stále v rozpakoch, čí vykladajú bibliu správne. Keďže ja mám len taký neve?ký /sedliacky/ rozum, človek z dediny, ktorého škola ve?mi nebavila, ledva som vyštudoval SOU, bol by som vďačný, keby mi niekto tieto state z biblie vysvetlil:
- 1.list Kor. 2;11
- 2.list Kor. 5; 6-10
- Filipanom 1; 21-25
- Galaťanom 2; 20
- Galaťanom 6; 8
- 1.Tesalončanom 5; 23
- Hebrejom 4;12
- Hebrajom 6;19-20
- Jakub 2;26
- Jakub 5;20
- 1.Petrov 1;9
- skutky 20;10
- zjav. 20;4
- Matuš 10;28
- Matúš 16;26
- Marek 8;36
- Lukáš 16;19-31
- Lukáš 24;36-39
- 1.krá?ov 17;21-23

Ďakujem za pomoc pri riešení mojho problému, ktorý je pre mňa ve?mi doležitý, pretože moji kamaráti /čo už mali rande zo zubatou/ boli rímsko-katolíci.

Zdraví Miro

Jahve ZZZZZZZ (Út, 24. 3. 2009 - 00:03)

a uvidí mne všichni, každé oko zroní slzu,neb Já, činím spravedlnost a všechna skazenost zmlkne,lebo má sláva přichází.Bdete teda všichni srdcem pokorný......Z

Jahve ZZZZZZZ (Út, 24. 3. 2009 - 00:03)

a uvidí mne všichni, každé oko zroní slzu,neb Já, činím spravedlnost a všechna skazenost zmlkne,lebo má sláva přichází.Bdete teda všichni srdcem pokorný......Z

Reklama

Přidat komentář