Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Mare (Čt, 26. 3. 2009 - 00:03)

Svědku,

ano přihořívá, a pevně doufám, ...hlavně se budu modlit, aby hořelo....

Můžu ti říct, že jsi mně ohromil a stydím se už říct,...že hluboce dojal,....protože, to co píšeš je zázrak, který mohl udělat jen Bůh.

Drahý svědku,...já totiž opravdu vím, co je to vejít a vcházet do nejsvětější nebeské svatyně......a nejen já, ale všichni z těch sedmsetpadesáti miliónů....

Je to velmi prosté,... hlavně protože se o to zasloužil můj Pán Ježíš....

Možná, že si to představuješ jako něco, co si nelze představit...Něco, na co hříšný člověk nemůže ani pomyslet...

Je to, až k slzám přirozené a jednoduché, jako to, že člověk vidí, že může mrkat okem.....že je schopen chodit....
Ale na druhou stranu, když vcházím, ....jsem neustále v němém úžasu...., že můžu...., že je to tak přirozené.....tak prosté....a zároveň v Kristu tak těžce zaplacené....a Bůh mně může přijmout ve své svatyni a já se ho můžu dotýkat a mé srdce začne hořet láskou,....nepředstavitenou a....nesplatitelnou vděčností.....že můžu...že opravdu můžu vcházet před jeho tvář....a on se ,mně dotýká....mně tolik nedokonalou a tíhnoucí k hříchu, možná i momentálně hříšnou a třeba to nevím ,...a.přesto to dělá,...můžu to prožívat....., vím to...., mohu vejít skrze to, že Ježíš mně přikrývá svojí krví.....Svědku, ne protože jsem tak čistá,....nebudu do své smrti v těle.úplně čistá....A přesto můžu být s Bohem...!

Stačí, můj milý říct....Bože třeba Jahve,....odpusť mi v Kristu, a dovol mi vejít k tobě,...veď mně svý Duchem, odevzdávám ti svůj život.....,tak, jak Kristus odevzdal za mně....a Svědku vejdeš, skrze ty dveře, kterým je Kristus na tu pastvu, kterou je Boží království....a budeš patřit Bohu....a porozumíš ty sám Písmům, tak jak dnes nevěříš, že je možné sám rozumět protože podle zaslíbení přijmeš Ducha svatého zadarmo, milostí, darem v Kristu,...jen jeho zásluhou...
Bůh ti žehnej....Budu se za tebe modlit.....

Mare (St, 25. 3. 2009 - 23:03)

Svědku, jaké dvě třídy....? To je pod Novou smlouvou naprostý nesmysl...

Všichni jsme Kristovými bratry.....

Už neexistuje ...svatá,...nejsvětější.....,...ani nádvoří....ani vy,...třída Jonadabů, nosičů dříví......přečtě si Židům...., byla toti roztržena opona...smrtí Krista,....takže roztržením opony je možný vstup všem do nejsvětější, protože jsme očištěni dokonale Kristem...., ale ne do té pozemské nejsvětější,....ale do té nebeské....!

Ale prosím, než mi odpovíš,...přečti se celý dopis Pavla Židům....!

Prosím....

svědek (St, 25. 3. 2009 - 23:03)

Mare, nemyslel jsem doslova jak žiješ, ale co tomu řekneš ohledně krve, když je tam s ní i smilstvo napsané. Víš, když si myslíš, že krev zdržovat se není nutné, tak smilstvo taky? Si myslím že ne.
I já hledám mnoho odpovědí, proto dávám spoustu odpovědí i otázek, kterým dobře nerozumím. Věřím, že Kristus je velmi důležitý ke spáse lidských duší, a že nebýt Jeho, nepovstalo nic v celém vesmíru. On nemůže být účel nebo mysl v Bohu, ale prvorozená bytost, přímo rozená Bohem, který velmi miluje svého syna a přesto ho obětoval pro své svaté jméno, ne? Možná nakonec budeme všichni zachráněni hlavně díky víře v Krista a neopomenout oslavovat a uctívat Boha Stvořitele.
Jak jsem psal, jsme nedokonalí, potřebujeme odpuštění a hledáme furt odpovědi, a tím se navzájem povzbuzujeme.

Mare (St, 25. 3. 2009 - 23:03)

Duše:...Ve Starém zákoně neféš...a v Novém zákoně psyché.

Jedná se oblast citů, vůle a mysli.
Použita v Bibli asi osmsetkrát....

Je to také, vědomí sebe,..nebo také...dchnutí života...Nebo také prostředník mezi naším duchem a tělem.

Náš duch: Ve Starém zákoně ruach. V Novém zákoně pneuma.
Nejvnitřejší část naší osoby. Duch je také vědomím Boha.V Bibli uveden asi šestsetkrát.

Tělo: Ve Starém zákoně basár .V Novém zákoně sarx nebo sóma. Tělo je vědomím světa.
Vyskytuje se čtařistakrát. Padlé tělo. Tělesnost.

Náš duch, zemřel vzhledem k Bohu prvním hříchem, jako vědomí Boha.
Může být, bez jeho znovuzrození v Kristu používán i v souvislosti v kontaktu s démony, čili s vědomím zlého duchovního světa.

Zatím stručně.

Mare (St, 25. 3. 2009 - 23:03)

Svědku, jednak jste se mně ptali, jaká přkázání dodržuju, abych dokázala víru v Krista, a taky píšeš, jak jsem očekávala, a nebo spíš jsem ani nečekala, že si toho všimnete, .....ve Skutcích je samozřejmě hovořeno o krvi i o smilstvu, což není doporučení, ale Boží zákon....

Zabiju dvě mouchy jednou ranou, když se svěřím, že jsme žila a žiju dosud stejně čistě.....a to celkem 23 let bez sexu, čistě.
V určité době jsem neměla manžela, takže jsem se zdržovala smilstva i cizoložství, ...a dnes, když mám manžela, mimochodem křestana, podle doporučení Pavla,....jen v Pánu...., tudíž v Kristu...., jsem taky v čistotě, protože ,mně ani nenapadne být manželovi nevěrná,.....naopak, děkuju denně Bohu za tento vztah,....možná, že mně Bůh odměnil za léta věrnosti v této oblasti.....
Přes vaše podezřívání,...že Boží slovo nepotřebuju znát,....netož dodržovat....!

Zase to podsouvání pohnutek,...kam na to chodíte,...že by k Otroku....?!

Mare (St, 25. 3. 2009 - 23:03)

Já jsem nikdy nepsala, že není dobré znát Boží slovo...Nebo máš ten pocit, že ho neznám....?

Mluvíš o rozdělení v Kristu u těch, kteří jsou jeho otroky.....a varuješ....

Ty jsi otrok Kristův....?

Nevšimla jsem si toho.....

Mare (St, 25. 3. 2009 - 23:03)

Miro,

promiň, že jsem nemohla posoudit všechny verše, na které ti svědkové nemohli odpovědět. Četlajsem jen některé,protože nemám mnoho času, ale ty které jsem si znovu osvěžila, se mně hluboce dotkly, protože jim velmi dobře rozumím, dokonce mně znovu posílily v mé současné situaci,....ale hlavně proto, že jim velmi dobře rozumím a dojalo mně, že hledáš porozumění a odpověď.
Nemám mnoho možností ve svém limitovaném čase je všechny prostudovat znovu, ale znám je pochopitelně, ...a ujišťuju tě, že v nich žiju, a to mnoho let.

Například , vím velmi dobře o čem je řeč v 1. Petra 1: 8, kde se hovoří o tom, že....ho nevidíme, milujeme ho...., ...ano velmi miluju , toho koho nevidím, až k velké bolesti a slzám,...jak znají mnozí, kteří milují i člověka, třebaže v tom lidském případě je to velmi krátký zážitek.
Velmi často, když si připomínám lásku ke Kristu,....jásám nevýslovnou a vznešenou radostí,...takže, jak je v tomto verši psáno, i když se cítím velmi nedostatečná a potřebná odpuštění......věřím tomu, jak je psáno v tomto verši,....že docházím cíle víry, spasení duší....
Tak to tento verš popisuje v dokonalé symbióze s tím co cítím a prožívám....

Samozřejmě stejně tak,...Miro,...rozumím i dalším veršům, které ti svědkové, pochopitelně nejsou schopni vysvětlit....

Mirek (St, 25. 3. 2009 - 22:03)

významným skutkem víry křesťana je přijímání symbolů Kristova těla a krve;nekvašený chléb a červené víno.U SJ smí přijímat symboly jen třída vyvolených.Řadový SJ si je jen předávají z ruky do ruky,ale nevezmou si z nich.Na rozdíl od svých vůdců "věrného otroka" si obvykle neuvědomují,že vykonávají satanistický rituál "odmítnutí Kristových symbolů",který vyjadřuje opovržení výkupným.Rituál nazývají SJ památnou večeří,koná se jednou do roka vždy k 14.nisanu nebo 15.adaru II.dle toho zda je či není přestupný rok v židovském kalendáři.Památnou slavnost vystihuje biblický text: Chválí mě svými rty,ale jejich skutky to popírají.Organizace převzala rituál od největší světové okultistické organizace"svobodní zednáři".Většina SJ ani neví,že jeden z trojice zakladatelů C.T.Russel dosáhl nejvyššího postu v zednářské hierarchii.Odtud přejali také slovo "JEHOVA".

Návštěvník (St, 25. 3. 2009 - 18:03)

Pokračuj ve čtení 5-7. kap. Matouše. To je přikázání Ježíšovo. Apoštol Pavel se zmiňoval ohledně spravedlnosti z víry spíš než ze skutků, to je naplnění, to je víc než skutky, rozumíš? Víra bez skutků je mrtvá. Bez víry nelze Bohu líbit. atd.
Proto nás SJ nemáte zvlášť rádi.

svědek (St, 25. 3. 2009 - 18:03)

Mat. 5:17 Nemyslete, že jsem přišel zničit Zákon nebo Proroky. Nepřišel jsem, abych zničil, ale abych naplnil; 18 vždyť vám vpravdě říkám, že dříve by pominulo nebe a země, než by jakkoli pominulo jedno nejmenší písmeno nebo jedna částečka písmena ze Zákona a všechno se nestalo. 19 Proto každý, kdo porušuje jedno z těchto nejmenších přikázání a vyučuje lidstvo v tom smyslu, bude nazván

Návštěvník (St, 25. 3. 2009 - 17:03)

Smlouva s Abrahámem nebyla zrušena smlouvou Zákona, který prinesl Mojžíš ze Sinaje! Boží slib Abrahámovi byl založen na milosti - všimni si, že tam nebyly nijaké podmínky! Splnení tohoto slibu neodviselo od toho, co Abrahám udelá, nebo neudelá! Na druhé strane Mojžíšuv Zákon byl podmínený skutky!

Proc tedy, byl Zákon vubec dán? K cemu slouží, pakliže ho nikdo není schopen dodržet? Zákon mel, jako všechno co Buh delá, svuj úcel, smysl. Zákon hnal cloveka ke Spasiteli, protože si každý uvedomoval, že Zákon není možné dodržet, a lidé hledali jinou cestu spásy, která by nezáležela na tom, zda Zákon dodržuji, nebo ne. Nakonec všechny ty krvavé oběti přece poukazovaly na zcela jinou cestu odpuštění... Než přišel Zákon, po více než dva tisíce let Bůh prokazoval svou milost. Podívej se na Noeho! Co našel Noé, v Božích očích? (Genese 6:8) MILOST! Zákon byl přidán k Boží milosti jen proto, aby člověk viděl, jak hříšný ve skutečnosti je! Ale i v té době, jako vlastně vždy, Boží spása přicházela pouze Jeho milostí.

Návštěvník (St, 25. 3. 2009 - 17:03)

Podle té zprávy, kterou ucil Pavel, spásu dostaneš skrze víru v Ježíše Krista, a v Jeho skoncené dílo! Jednoduše: Spása znamená uverit tomu, co Bible o Nem píše. Jeho zrození, život, smrt, pohreb a vzkríšení. Spása není ani náboženství, ani dobré skutky, ani osobní reformace! Spása není ani vzdelání. Není to nejaký druh kultury, nebo seznam predpisu. Spása není nejaký rituál, ci ceremoniel. Nejsou to modlitby, pomáhání chudým, ci pomoc vdovám a sirotkum. Spása je: Ubohý, zbankrotovaný, bezmocný, bezbožný a peklo-zasloužející hríšník, který prichází s prázdnými rukami ke Kristu ve víre, že On zemrel za jeho hríchy tak, jak Písmo ucí!! Ty, nebo já, se nebudeme nikdy moci naší spásou chlubit. Proc? Protože spása je z Boha.
Vím, že píchám do vosího hnízda. Poznal jsem, že v Českých zemích většina pastorů, učitelů a kazatelů učí "Spása z Boží milosti - plus skutky." Jinak: Milost, plus Zákon. "Milost, plus předpisy a zákazy. Ale všem, kteří se mnou nesouhlasí, odpovídám slovy Boha: TEN, KTERÝ NEPRACUJE, ALE VERÍ TOMU, KTERÝ OSPRAVEDLNUJE HRÍŠNÍKY - JEHO VÍRA, SE POCÍTÁ JAKO SPRAVEDLNOST.

svědek (St, 25. 3. 2009 - 17:03)

Je potěšitelné, že se o duchovních věcech zajímáte.
Milko, nemám nic proti lásce, naopak bych chtěl tvoji co se týče k lidem. Abys dosáhla záchrany a tím věčného života je nutné milovat Boha tak jak miluje Ježíš tím, že děkuješ a prosíš a chválíš Otce.

Zákon je nutný, existoval už za Adama. Všichni tvorové i andělé mají přikázání, totiž Boží zákon! Neznámý pisatele, mýlíš se. Ježíš nepřišel zrušit zákon ale naplnit! Ve Zjevení píše o tom, že budou zachráněni ti, kteří dodržují přikázání, nestačí mít Ježíše. On pro vás zemřel to ano, ale je na vás, nakolik si vážíte jeho výkupní oběti. ,Vezmi si svůj mučednický kůl a následuj mne´. Co to znamená? Je to víc než Zákon! Jenom víme oproti židům, že můžeme několikrát odpouštět a několikrát prosit. A to je naděje! Mýlíš se, milý křesťane jako ostatní křesťané, kterým stačí mít Ježíše v srdci.

Je lidsky nemož (St, 25. 3. 2009 - 17:03)

Je lidsky nemožné Boží milost pochopit, ale - díky Bohu za to - že není lidsky nemožné tuto milost prijmout! Milost je Boží dar - a i malé díte ví, jak obdržet dar: jednoduše jej s díky od dárce prijmeš! Co je na tom složitého? A proto zpráva o milosti zní: "A všichni, kterí Ho prijali, dostali moc, státi se Božími detmi - ti, kterí verí na Jeho jméno, kterí se narodili v Bohu" (Jan 1:12-13).
Pavel byl ohromený, jak někdo může opustit tu nádhernou ideu spásy jako dar, a vrátit se do otroctví Zákona. Já také nechápu lidi, kterí byli obeznámeni s evangeliem spásy z milosti, a zacnou to míchat s krestem, s prijímáním, s uctíváním "svatých," a trebas s poutí do Lurd, nebo na Svatou horu! Pavel nebyl nevzdelaný ignorámus! Ješte jako Judaista, prostudoval Starý Zákon od A do Z, a nazpátek!

Návštěvník (St, 25. 3. 2009 - 17:03)

1:1-24. Hned v prvním verši se znovu opakuje:

Návštěvník (St, 25. 3. 2009 - 17:03)

Kdekoliv Pavel ucil, mel pouze jednu zprávu: Ježíš Kristus - ukrižovaný, pohrbený a vstávající z hrobu. Ucil tuto zprávu také v Galacii. A vždy to bylo stejné: Spása milostí Boží, skrze víru, PLUS NIC!! Falešní ucitelé (a takoví jsou i dnes, po celém svete), ucili, že spása je cástecne vírou a cástecne skrze plnení Mojžíšova Zákona. Jako druhé ucili, že spasená osoba se udrží ve stavu spásy dobrými skutky, dobrým životem a poslušností k Zákonu. Tím ucili, že clovek je spasený milostí - ale udrží si tuto spásu pouze tím, že bude dodržovat Zákon. To není pravda! Pavel odvetil temto falešným ucitelum že SPÁSA LIDSKÉ DUŠE PROBÍHALA STOVKY A STOVKY LET PRED TÍM, NEŽ SE MOJŽÍŠ NARODIL, NEŽ PRIŠEL ZÁKON DO EXISTENCE!

Návštěvník (St, 25. 3. 2009 - 17:03)

Zákon a Evangelium Ježíše Krista, spolu nekamarádějí. Proč? Protože jsou od sebe tak daleko, jako Východ od Západu - a já pochybuji, že jsi někdy slyšel(a) o Východním, nebo Západním pólu! Zákon a Zpráva Ježíše Krista se od sebe tak liší, jako Smrt a Život. Zákon Ti narizuje co máš vykonat, abys nezemrel(a), evangelium Ti sdeluje, co Ježíš udelal za Tebe, aby jsi mohl(a) žít! Zákon je odrazem - pro nás nedosažitelné Boží čistoty a svatosti - a zároveň Jeho strašlivé spravedlnosti. Na druhé straně evangelium je obrazem Jeho nekonečné lásky. Zákon odhaluje, co člověk ve skutečnosti je: Hríšný, surový, pyšný, bezbožný, a bez Boha beznadejne ztracený! Evangelium přináší Dobrou Zprávu o tom, že nyní je možné dosáhnout usmíření s Bohem-Otcem, protože Bůh-Syn Zákon uspokojil.....

názor (St, 25. 3. 2009 - 09:03)

Nejdůležitější,co Bůh vykonal,bylo to,že stvořil člověka.Stvořil své děti.Protože je zde chtěl mít.
V tom je smysl člověka,jeho děti,pokračování života na zemi.To je nesmrtelnost.
Kdyby každý byl členem svědků J,a držel se toho nemít děti je dobré,tak by naše planeta byla bez lidí.Člověk by už neexistoval!Byl by mrtvý.
Rodina,je část Božího království.Žít s láskou,být ohleduplný,pomáhat,žít v míru ,to je Boží Království.

Návštěvník (St, 25. 3. 2009 - 09:03)

Díváte se jen na to, co je před očima? Je-li někdo o sobě přesvědčen, že je Kristův, ať si sám znovu promyslí to, že jako je on Kristův, tak jsme Kristovi i my.

milka (St, 25. 3. 2009 - 09:03)

Miro,jsem podobného cítění jako ty.Ohledně vztahu Boha jako Otce k nám.Jak píšeš,raději budu trpět za své děti,a je ochráním,to myslím že vyjadřuje vše.Máme své děti raději než sami sebe a náš život jsme ochotni pro ně obětovat.
Boha můžeme opravdově oslavit pouze svým chováním,tím,že v nás bude láska(nesobecká).Tím,že z nás láska bude vyzařovat,to je pravé oslavení Boha.

Kdekoliv žijeme, snažme se, ať už sami nebo společně hledat způsoby jak ulehčovat utrpení druhých lidí.Kdyby každý z nás (Čech)pomohl pouze jednou,pomůžeme 10000000krát.

A jak vidím Duši já?Neumím to sama říct,tak použiji:
Duch je po všech stránkách základem existence člověka:

Reklama

Přidat komentář