Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

svědek (Pá, 27. 3. 2009 - 21:03)

Všimli jste tyto poslední věty ohledně dvou odlišných osob ve vesmíru! Nelze popřít!
Ale vy vyškrtáte Boha Otce a nahradíte ho Ježíšem, Božím synem! Nebo vyvyšujete Ježíše na roveň Bohu Otci!
Lupu nepotřebuji, ani zázraky, ani poznání, protože svatý duch nám je dal poznat.
Co vy na to? Není náhodou, že cedíte komára a spolknete velblouda?
Těžko odpustitelné.
Když Ježíš nebo apoštolové citovali, tak se vždy vztahují na určité totožnosti, aby židé a křesťané pochopili a uvěřili, že se to týká ..., a ne zmanipulovat v pozdějších letech a překrucovat Písmo tím, že tam by mělo být Ježíš, ten Bůh... Uvedu příklad.
,Každý kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn.´ se vztahuje na Joela 2:32 ,každý, kdo vzývá Jehovovo jméno, bezpečně vyvázne,´ i na Skutky 2:21. Dle ekum. Sk.2:20-21 ,...než přijde den Páně, (pod čarou Hospodin) velký a slavný; a každý, kdo vzývá jméno Páně, bude zachráněn.´ Vidíte, jednou Páně (Hospodin) a druhé bez Hospodina, když ve starém zákoně uvedeno Hospodin.
Takže se mýlíte, Ježíš není ten Pán, ale ten Pán. JHVH je jako ten Pán.
Týká se i dalších veršů. Copak nestačí?

Ohledně krve je trošku podobné. Dle PhDr. Hájka se zdržíme pověry, a že židé zdržovali kvůli zvyklostem u Semitů, jenže neopomněl, že Bůh hned Noemovi přikázal se zdržovat. Takže nemá nic společného s pohanskými zvyky Semitů ... My se toho zdržujeme ne proto, že dodržujeme zvyky, ale z úcty k životu našeho Pána Ježíše Krista a též ochrany z nakažlivosti všeho druhu při transfúzi. Nezapomeňte, někteří zdržovali a dosud žijí, a jiní vzali a nežijí. My neděláme průzkum.

Mare (Pá, 27. 3. 2009 - 20:03)

Svědku,

kopíruju tvou větu:

" ... a vy chcete lepším než Ježíš tím, že ho vyvyšíte, že je Bůh...... "

.............................................................
Jan. 8.kap. /kral.překlad/

28. Protož řekl jim Ježíš: Když POVÝŠITE Syna člověka, tehdy poznáte, že JÁ JSEM

...............................................................................................................................

Takže, když někdo Krista vyvyšuje, je to naprosto v pořádku. Naopak je velký problém před Bohem, jestliže je snižován na archanděla.

Svědku, my nejsme padlí na hlavu. Já ti dokonce mohu říct, že znám všechny verše, kde je psáno, že Kristus dělá jen to, co vidí u svého Otce......atp. Které ti logicky dokumentují, ...že je menší, ...podřízený atd.

Ty ses do téhle ...lidské....logiky zavrtal tak, že nejsi schopný vůbec vnímat nic jiného....

Je to polopravda, kterou tak rád používá....víš kdo....?

Já přece musím brát celé Boží slovo, ne jen to, které potřebuju slyšet, nebo do kterého mně někdo uvrtal.....! Nebo jen to, které vyhovuje mé lidské logice.

Jako například: Jan.10:33

Židé mu odpověděli: 'Nechceme tě kamenovat pro dobrý skutek, ale pro rouhání: jsi člověk a tvrdíš, že jsi Bůh.'

Nebo Jan 5:18:

To bylo příčinou, že Židé ještě více usilovali Ježíše zabít, protože nejen znesvěcoval sobotu, ale dokonce nazýval Boha svým vlastním Otcem, a tak se mu stavěl na roveň.
................................................................................

Boží logika je m nohem vyšší, než naše,...a já bych se měl pokorně skonit a POKORNĚ třeba i tápat,....než najdu opravdu to, jak to Bůh vidí.....

Ale já jsem se setkala ve vašich publikacích, že uděláte lidskou logickou skratku a dokonce jakobyste Boha chtěli uvrtat do toho, že přece tak musí jednat.....vždyť je to logické.....

Už jsem tady uvedla verše ze Zjevení, že křesťané budou vládnou s Kristem nad pohany......Ale vy ne,....přece je logické, že když je tady vláda musejí přece LOGICKY nad někým vládnout,...ale pak mi stejně neštymuje , že by to měli být křesťané,....zvláště, když Boží slovo hovoří,....o pohanech......
Když používat logiku lidskou,...tak jste vyučováni Otrokem na pohany.....?!

Já vím, tvorstvo očekává zjevení Božích synů......

Ale proč je zapotřebí být tvorstvem ...., když je období , že mohou všichni vejít...

To se tomu Zlému skutečně podařil ..majstrštyk...., nebo jako se tomu říká.......

Protože vzít za kliku a otevřít dveře, aby Ježíš mohl vejít .......to je to poslední, co jstou schopní svědkové a mnozí jiní zákoníci,...udělat......

Přes to šíleně popletené a zneužité Boží slovo........jste jedni z posledních, kteří by to tak prostě,...tak jak by to udělalo dítě,...jak říkal Pán Ježíš.......Aby prostince jste řekli,....ano Bože odpusť, díky, že v Ježíši můžeš.....a vešli jste......

Zrovna v posledních dnech uvěřil člověk, který má chorobu mozku, takže už toho moc nenamyslí......Někde ve vlaku mu jeden starý křesťan jen dal do ruky Gedeonku / to je maličký výtisk Nového zákona se žalmy a příslovími/, tento člověk, říkejme mu Josef nebyl schopný nic moc chápat a nebyl ani čas mu něco více říct.
On si od té doby Bibličku denně četl. Zajímavé, že....?
Jsou tam různé pomůcky, kde najít, když jsem nemocný....atd. Je tam velmi jednoduše napsáno evangelium i vedení k rozhodnutí pro Krista......

Já jsem tím byla ohromená, jak velice je zaujatý tím čtením....pořád jsem ho viděla, jak si čte......Takže jsem ho jen povzbudila , že má mé sympatie...no a nakonec jsem ho upozornila na to, jak prostě udělat rozhodnutí až se rozhodne smířit se s Bohem / Tady jsem to psala mnohokrát, jak je to možné udělat /.

No a on mně jednoho dne překvapil, protože mi ukázal, jak to rozhodnutí napsal. ......První věc, kterou se mnou poté komunikoval bylo, že se jednou dopustit něčeho zlého,....takže jsem ho vedla k vyznání hříchu....což si stejně udělal sám doma.

Ano setkání s Bohem, člověka na prvním místě usvědčuje z hříšnosti......

Vyprávím tento skutečný příběh,...aby dokumentoval, jak prostinké je skutečné evangelium..........Bože odpusť mi v Ježíši......

Toto je obsah Kristova kříže, který je vyprázdněn...jak říká Pavel.......mnoha slovy,....mnohou moudrostí, byť u svědků jakoby z Bible,...moudrostí, kterou vyhledávali Řekové....a dnes svědkové.......A tato spousta neuvěřitelně hloupého moudra.......totálně přehluší tu tichou a prostinkou větu, která je především nejvnitřnějším rozhodnutím.....než ekvilibristikou a gejzírem neuvěřitelných zaručených lidsky logických konstrukcí , a to k tomu ze zneužitého Božího slova.....

No řekněte, není to opravdu děs,...není toto skutečně naprosto ryzí satanské dílo......!

.

svědek (Pá, 27. 3. 2009 - 19:03)

Žel nerád slyším, ale je v něčem pravda, proto očekávám reformaci.
Co se týče překladu, jiní znalci oceňují, takže není pravda. Mohu doložit, ale musel bych hledat. Viz dle překladu Septuaginty z některých výtržků obsahují tetragrammaton. S úctou k jménu by aspoň měl být zachován alespoň JHVH, ne Hospodin, tj. pohanský slovanský bůh. Podle staročeského chorálu se nejvyšší pohanský bůh jmenoval Gospodi- Hospodin- hospodář. Jihoslovanům se zachoval název nejvyššího boha Vysňji a u Slováků je to Praboh. V litevské mytologii se objevuje nejvyšší bůh Pramžimas. Ovládal vodu a vítr.
Jinak věřím, že Ježíš není pravý Bůh, ale bůh, Boží syn, o kterém se sám zmínil, a to je nade vše nejdůležitější. Totiž je závislý na Bohu, je menší, není JHVH, ani z Trojice. Bůh JHVH zůstává jediný pravý Bůh.
A ostatní jsou méně důležité pro očištění Božího jména JHVH a významného jména Ježíš jako vykupitele.
To co říkal Ježíš o sobě a o pravém Bohu nelze odmítnout, protože je sám pravda, která osvobodí a vede k věčnému životu.
Proto čekám reformaci. Zajímavé je, že když už nemůžete popřít pravdu o podstatě Ježíše a JHVH, tak vyložíte kartu. Máte právo, ale musíte též přijmout pravdu z Písma.
Třeba uctíváte Krista, třeba Gospodina, pohanského boha. To je žel nejhorší pro uctívání pravého Boha, viz i v Novém zákoně 1.Ko 8.kap. 4 Vzhledem k jedení jídel obětovaných modlám víme, že modla není ve světě nic a že není žádný Bůh kromě jednoho. 5 Ačkoli jsou totiž ti, kdo jsou nazýváni

Kdo přidá nebo (Pá, 27. 3. 2009 - 18:03)

Společnost Svědků Jehovových si vytvořila vlastní verzi Bible, tzv.

svědek (Pá, 27. 3. 2009 - 18:03)

Nová smlouva předpověděna v Jeremiášovi se naplnila v Ježišovi, a ten přišel a kázal o milosrdenství, o Božím království, o sobě atd. To je ta nová smlouva, to jistě nikdo nepopírá.
Tak proč prosím nevěříte jeho učení, že Ježíš nemůže nic činit to co chce, ale Otec, a že díky Němu žije a že on vyšel jako Boží představitel.... Jasně že není Bůh, proto my kážeme ... a vy chcete lepším než Ježíš tím, že ho vyvyšíte, že je Bůh, že on je JHVH? Není o tom ani zmínka! Že Ježíš přišel, tajemství odhaleno! Další tajemství ohledně Božího plánu se postupně odhalí... Prosté.
S Božstvím nemůže být složité. Bůh nechce být tajemný, je sdílný, chce se sám poznat, i proto Ježíš přišel ... Teology nepotřebujeme jako farizeové... a vy nás považujete za farizee atd. Proto je to lež, tedy pomluva.
I vaše překlady by postačily k pravé víře...

A ještě pomlouv (Pá, 27. 3. 2009 - 18:03)

Řekl bych,že si to co píšeš odporuje.Každý ví, že SJ poukazují na ostatní náb.skupiny že nemají pravdu.
Upozorňují že ONI SJ jsou ti kteří jsou nejblíže,ti používaní,vyvolení....
A já říkám,co je pravda.S tím Božstvím JK ,ono je to složité.
Který překlad je ten mylný?
Hledáme chyby,u Vás,ano však je to životně důležité.Ty nevíš že satan se projevuje jako anděl světla?
Pomlouvat někoho,znamená současně s tím vyslovovat lež.Ne?

svdek (Pá, 27. 3. 2009 - 15:03)

oprava:
Samozřejmě v nebi před příchodem na zem!
Spíš hlavně během služby na zemi. Není to podstatné, ale to, že Ježíš nemůže být Bůh, i když je v něm božská podstata. Kol.2:9
Inu, Ježíš v Bohu a Bůh v Kristu stejně jako my v Kristu nebo v Bohu neznamená že jsme Bohové. Mějte otevřené oči. Nemám-li pravdu, vysvětlete mi.

svědek (Pá, 27. 3. 2009 - 15:03)

Jan 5:41 Nepřijímám slávu od lidí, 42 ale dobře vím, že v sobě nemáte Boží lásku. 43 Přišel jsem ve jménu svého Otce, ale mě nepřijímáte; kdyby přišel někdo jiný ve svém vlastním jménu, toho byste přijali. 44 Jak můžete věřit, když přijímáte slávu jeden od druhého a nehledáte slávu, která je od jediného Boha?
Není to podobné u všech křesťanů, kteří vzývají jediného pravého Boha Ježíše? Ne, JHVH je jediný pravý Bůh a Ježíšovo jméno vzýváme pro Jeho slávu. A to je rozdíl. A ještě pomlouváte SJ a hledáte chyby namísto abyste odpouštěli, protože znají Ježíšovo učení ne jako vy. Nemám pravdu? Tak prosím odpovězte a ne hledat chyby ..., ale odpouštět... Milosrdenství vítězoslavně jásá nad soudem, jinak bude sám souzen.
Jan 5:19 Ježíš proto přikročil k tomu, aby jim v odpověď řekl:

milka (Pá, 27. 3. 2009 - 12:03)

Víš M
Pro mě je víra vírou,ne vědou,Bůh je Bůh,co je Boží je něco pro nás až nepochopitelného.
Jako je pro nás nepochopitelné,nepředstavitelné stvoření světa a života ,tak je to i s Boží podstatou.Bůh může všechno,stát se kým chce,kým je třeba.
Ježiš nám nechtěl říct vše přímo,pak by nás víra nevedla,neotevřela by nám naše srdce.Byla by jen naukou a ta může být i pouhé chladné odříkávání a chladná poslušnost.
Ježiš nás okouzlil a my jsme si ho zamilovali,ne ze strachu kým je,ale on nám ukázal a dokázal svojí lásku,kterou si nás podmanil.

Toto jsem napsala na EXISTUJE BŮH?
Kdyby Bůh chtěl, jednoduše by se ukázal a celému světu by dokázal, že existuje. Kdyby to ale udělal, nebyla by zapotřebí víra.

Crunk (Pá, 27. 3. 2009 - 12:03)

Svědci vy si vážně myslíte, že přijde den apokalypsy, kdy bůh zníčí svět a zůstanete zde jen vy jako jedinný spravedliví a se všemi ostatními bůh skoncuje. A budete žít šťasně své životy v ráji, který vám bůh nastolí ??
Máme to v té váší knížce, vážně si to myslíte ??

Crunk (Pá, 27. 3. 2009 - 12:03)

Svědci vy si vážně myslíte, že přijde den apokalypsy, kdy bůh zníčí svět a zůstanete zde jen vy jako jedinný spravedliví a se všemi ostatními bůh skoncuje. A budete žít šťasně své životy v ráji, který vám bůh nastolí ??
Máme to v té váší knížce, vážně si to myslíte ??

M. (Pá, 27. 3. 2009 - 11:03)

Milko,proč se tak křečovitě držíš té trojice?Kvůli tomuto textu,že ježíš řekl,že jsou jedno?a nemohl tím myslet,jako že jsou stejných vlastností,stejných názorů?Ježíš přece říká i na manželé...a muž opustí svou matku...a stanou se jedním tělem...nevím přesně definici toho textu,ale jde o to že jsou to dvě osoby ale stanou se jedním tělem,spojení v lásce,v názorech...a co ti říká to,že se ježíš modlil ke svému otci?proč ježíš tolikrát říkal,že otec je vyšší než on?Já nevím,ale logicky je jasné,že ježíš není bůh,už to co ty píšeš,9-11 verš,copak je schyzofrenik ježíš,aby takhle promlouval sám k sobě?

milka (Pá, 27. 3. 2009 - 08:03)

Svědku,já si nemyslím ,že Otec obětoval Syna pro svoji slávu.Pro sebe.To by byl hodně ješitný.Já myslím,že Bůh nechal syna obětovat pro sjevení slávy syna a syn se obětoval pro zjevení slávy Otce.
Myslím,že se vlastně oslavují navzájem,protože jsou jedno.
.Jan, 17. kapitola 22.
A já jsem jim dal slávu, kterou jsi dal mně, aby byli jedno, jako my jsme jedno.

9. Já prosím za ně; neprosím za svět, ale za ty, které jsi mi dal, neboť jsou tvoji.
10. A všechny mé věci jsou tvé a tvé jsou mé a jsem v nich oslaven.
11. Já už nejsem na světě, ale oni jsou na světě a já jdu k tobě. Svatý Otče, zachovej je ve svém jménu, jež jsi mi dal, aby byli jedno jako my.

svědek (Čt, 26. 3. 2009 - 22:03)

Ano, správné. Ježíš nám dal světlo, dal poznat Otce ne sebe. Rozsvítíš lampu a ta ti zazáří a uvidíš Pána JHVH a jeho dílo ... To je ta nová smlouva.
Jenže ne mít Ježíše v srdci, ale zákon Boží skrze Krista. Židé uvidí Boha a neklopýtají díky Krista ne jako skrze starý zákon. Ten je ovšem důležitý, aby pochopili jak jsou nedokonalí a potřebují pomoc od Boha, ne spoléhat na lidskou moudrost jako farizeové či filozofové řečtí...
Ježíše je třeba mít stále u sebe, abychom se Bohu líbili..., protože Ježíš nám ukazuje cestu k Bohu... Nebýt Ježíše jsme ztraceni, bez naděje na život, protože Ježíš je pravda ...

Návštěvník (Čt, 26. 3. 2009 - 21:03)

Židům, 9. kapitola 9. Ne takovou smlouvu, jakou jsem uzavřel s jejich otci v den, kdy jsem je vzal za ruku, abych je vyvedl z egyptské země. Vždyť oni v této mé smlouvě nezůstali a já jsem o ně přestal dbát, praví Pán.
10. Toto je tedy smlouva, kterou po těchto dnech uzavřu s domem Izraelovým, praví Pán: Dám své zákony do jejich mysli a napíši je na jejich srdce; a budu jejich Bohem a oni budou mým lidem.
11. A nebudou už učit každý svého bližního a každý svého bratra a říkat: 'Poznej Pána!', protože mne všichni budou znát - od nejmenšího až po největšího z nich.
12. Neboť se slituji nad jejich nepravostmi a na jejich hříchy ani na jejich nezákonné činy si již nikdy nevzpomenu."
13. Když tedy mluví o nové, prohlašuje tu první smlouvu za starou; a to, co stárne a chátrá, je blízké zániku.

svědek (Čt, 26. 3. 2009 - 20:03)

Mare, vždy v Písmu i u Židů píšou o dvou oddělených osobách. Otec je jiný než syn. Otec Boží podstata, syn přesné znázornění samotné bytosti, ne samotná bytost Boží, ale znázornění neboli výraz. Spolu dlouho pobyli a navíc přímo stvořen Bohem. Ži 13:8 ,Ježíš Kristus je týž včera a dnes a navždy´znamená neměnný povahou jako Otec. Ap. Pavel nám chtěl říct tímto proto, abysme vzali Kristův vzor na vědomí. Má tedy stejnou váhu jako Otec co se týče následování a ať se nemáme obávat...

svědek (Čt, 26. 3. 2009 - 18:03)

Ježíš je prostředník mezi Bohem a lidmi, skrze něho se k Bohu modlíme. V Ježíši poznáme Boha jako jediného pravého. Skrze okno vidíme ven do světla. Bez něho nic nevidíme, jen tápání, bloudění jako za dob Mojžíše. Už předpověděli, že národy doufají v Ježíšovo jméno, a proto se připravovali na jeho příchod.
Řečeno: Bůh JHVH zůstává neměnný jako Ježíš, Boží syn, včera, dnes a zítra, První a Poslední. Jan 20:17 Ježíš jí řekl:

Mezek (Čt, 26. 3. 2009 - 16:03)

Černá ovce,co si ty myslíš o těch stránkách?

Černá ovce sbor (Čt, 26. 3. 2009 - 16:03)

Asi nejobsáhlejší diskuse na Svědky Jehovovi je na www.straznavez.cz. Je rozdělena podle témat,čím je přehlednější.

Jana (Čt, 26. 3. 2009 - 12:03)

Mare,jak jsi si ty jistá ve svém učení tak si jsou jistí SJ,jenom ty se netaktně vysmíváš,narážíš trapně na jejich otroka.Vychloubáš se jak jsi čistá,jak všemu rozumíš protože máš ducha,oni naopak neustále připominají že jsou nedokonalými a že dělají chyby.To jak si kdo přebírá bibli,mě nezajímá,ale vadí mi že se tak vytahuješ a druhé ponižuješ,tohle by snad křesťanka,následovník Ježíše dělat neměla,nemýlim-li se.Chybí ti úcta k druhým,což s do duchovní čistoty má daleko!

Reklama

Přidat komentář