Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

svědek (Ne, 29. 3. 2009 - 17:03)

Ohledně přibitého Ježíše na kříži si nejsem jist tvým příspěvkem, poněvadž píšeš, že se držíme této nauky, protože my svědkové víme, že byl přibit na kůl.

Bereš zvlášťně. My toto bereme na vědomí že byl přibit na kůl, protože se to stalo, a protože vy se držíte pohanského kultu kříž, berete doslova celé dějiny vážně, to je potvrzeno všude na očích. My jen upozorňujeme. Ježiš byl přibit na rukou a nohou 2 hřeby, proto Tomáš řekl o hřebech na rukou. Měl říct i na nohou? Měl to vyžadovat?
Co se týče stauros, prosím přečtěte

Když například začátkem šestnáctého století Hernán Cortés a jeho

svědek (Ne, 29. 3. 2009 - 15:03)

Milko, my nedáváme lidské příkazy, ale vždy na základě Písma. Díky Otroku lépe znám, než kdybych sám studoval, to je jasné. Měj rozlišovací schopnosti.
Ohledně používání Božího jména JHVH:
Z dodatků 1A a 1C je patrné, že tetragrammaton v podobě hebrejských písmen (

Návštěvník (Ne, 29. 3. 2009 - 15:03)

1.Ko 15:24 Potom konec, až předá království svému Bohu a Otci, když [předtím] přivede vniveč všechnu vládu a všechnu autoritu a moc. 25 Musí totiž kralovat, dokud mu [Bůh] nepoloží všechny nepřátele pod nohy. 26 Jako poslední nepřítel má být přivedena vniveč smrt. 27 [Bůh] totiž

milka (Ne, 29. 3. 2009 - 14:03)

Bůh není zodpovědný za chyby člověka. Není ani zodpovědný za to, jestliže někdo jeho slovo překrucuje. K Bibli často přidávají další příkazy lidé, jejichž víra je pouze navenek, nikoli uvnitř, jak Ježíš řekl:

Lid tento ctí mě rty, ale srdce jejich je daleko ode mne; marně mě uctívají, neboť učí naukám, jež jsou jen příkazy lidskými.

svědek (Ne, 29. 3. 2009 - 13:03)

Děkuji za obsáhlý článek o Ježíši. Rozumím tak, že Ježíš je Jehova? Otec Jehova je Syn Ježíš? Proč potom neví o tom dni Syn? Děkuji.

KDO JE MESIÁŠ? (Ne, 29. 3. 2009 - 11:03)

Úvod
Slovo

milka (So, 28. 3. 2009 - 22:03)

kopíruji z 23,3,nick jménem důležité:
Milko, prosím tě nenech se zavést od Mare na scestí. To o ní platí, že sami nevcházejí a druhým brání vejít do Božího království. Mimochodem by opravdu nemělo být správné modlit se k mrtvému Ježíši Kristu, protože takové archanděl Michael spolu s jeho anděly v Soudném dni zničí. To je totiž nové jméno Ježíše Krista. Tak se jmenoval pouze jako člověk nyní je to duchovní bytost. Ještě pořád máte šanci stát se svědky Jehovovými.

To mě překvapilo,proč k mrtvému Ježiši?
Pak jsem hledala
Četla jsem:
Sedmé vydání série článků AWAKEN se zabývá skutečnostmi, které vám Svědkové Jehovovi, když stojí ve vašich dveřích, určitě nikdy neřeknou.
Svědkové Jehovovi věří a učí, že
Kristus syn byl pouze "to", nikoliv "on". Viz New World Translation, Luke 2:16,17.
- Ježíš nebyl Kristem (nebo Mesiášem), dokud nedovršil věku 30 let, i když jejich vlastní bible říká (Luke 2:11): "protože se narodil pro vás jako spasitel, je Kristus Pán."
- Když byl Ježíš pohřben v hrobě, Jehova nechal jeho tělo rozplynout a zmizet navždy.
- Po třech dnech Jehova "vytvořil" umělé Ježíšovo tělo se všemi podrobnostmi tak, aby Jeho stoupenci v Ježíšovo zjevení.
- Armagedon a druhý příchod Krista byl předpovězen touto "neprorockou" organizací na roky 1874, 1914, 1925 a 1975.
- Když se Ježíš v roce 1914 neobjevil, Společnost Strážní věže později vyhlásila, že Ježíš přišel samozřejmě neviditelný a většina Svědků tomu věří dodnes....atd

Nevím,jak chápat toho co měl nick :důležité z 23.3.2009

svědek (So, 28. 3. 2009 - 21:03)

Milko, co je s tebou? Kdo ti to říkal nebo jsi špatně pochopila?

milka (So, 28. 3. 2009 - 20:03)

Nelíbí se mi výklad Svědků o Kristovi a zmrtvýchvstání.Prý tvrdíte,že Bůh jeho tělo ukryl(proč by to dělal?)Proč by nás chtěl oklamat?.A kde jste toto tvrzení vzali?Z písma?Kde?Já tam nic takového nevidím!Podle mě
střed všech středů,a ono pravé srdce křesťanství, tvoří právě Ježíšovo zmrtvýchvstání s tělem,v kterým zemřel.

Návštěvník (So, 28. 3. 2009 - 20:03)

(Dílo Ducha Svatého)
Usvědčení

svědek (So, 28. 3. 2009 - 20:03)

Tak to ne! My nedevastujeme, to jasné! Rozdíl je úplně se zapojit ze všech sil a za tolik námahy a času. Ty ani lidstvo nic nezmůže, jsme bezbranní, inu svět leží v moci toho ničemného. Ten vyvolává chaos skrze moci, peněz, slávy, chamtivosti, válek atd. My nic nezmůžeme, akorát důvěřovat v Bohu, který než svět spěje ke zničení, do toho zasáhne. Zj. 18:11 ,Rozzuřily se národy, ale přišel hněv tvůj, čas, abys soudil mrtvé, odměnil své služebníky proroky a všechny, kdo jsou svatí a mají úctu ke tvému jménu, malé i velké; abys zahubil ty, kdo hubili zemi.´

sos (So, 28. 3. 2009 - 20:03)

Jasně,že svět bráníme.
Nechceme války,nechceme devastovat přírodu.
Bojujeme pro mír,pro lepší životní podmínky.
Vy snad nežijete pro život,ale pro smrt,pro konec.

milka (So, 28. 3. 2009 - 14:03)

Je Svědku,já to asi napsala špatně.Vůbec,jsem si nemyslela, nic špatného o tvých rodinných záležitostech,naopak vůbec mi nic není do tvého soukromí.
To byl ode mě jen špatný pokus o přirovnání víry a dokazováním.Nebylo,to nijak osobní.
Omlouvám se.

svdek (So, 28. 3. 2009 - 13:03)

oprava namísto: vy se snažíte svět okrášlit
správné: vy se snažíte svět bránit, do toho se zapojit

svdek (So, 28. 3. 2009 - 13:03)

Milko, právě nepotřebujeme patent. Jasně Ježíš o sobě řekl, že je Boží syn, že na to jsou svědkové, a to on sám a jeho Otec. Navíc i Petr řekl, a Ježíš ho chválil, protože mluvil ne tělo ale z Boha. Kdežto Ježíše považovali jen farizeové, ne satan či démoni, za Boha rovného Otci. Ježíš je pokáral, neboť mluvili z Otce lži, satana. ON i démoni ani netroufnou, bojí se. Řekli: ,Víme, že jsi Svatý, Boží syn.´ Ježíš má velikou autoritu, že může je všechny rozdrtit, kdyby ho považovali za pravého Boha.
Milko, my se se svou ženou a dětmi máme rádi a rádi navštěvujeme shromáždění i mimo ně. Čekají na nás milé přijetí a mnohé výměny povzbuzení z čistých lásek. Ať si vy myslíte, co chcete, je mi fuk, protože nemluvíte z Boha, ale tělo. Bůh stejně nakonec rozsoudí. Místo aby hledali odpuštění a lásku, hledáte špínu, která vůbec není pravda. A když ano, z nedokonalostí. Jak vidíš, ani nemohou číst Bibli skrze Ježíše a svého Ducha svatého. To je ta smlouva, konečně se nám otevřely oči, konečně poznáme pravého Boha a jeho syna, skrze toho existujeme a očekáváme nádherný život v budoucnosti. Kdybyste uvěřili, věděli byste, co je to svět, proč se do toho nezaplétáme a nechodíme volit... Člověk panuje nad člověkem ku škodě..., ale odevzdáváme daně a pracujeme. Vy se snažíte svět okrášlit, stejně je to marné, ztráta času a úsilí. Je naší povinností oznámit lidem dobrou zprávu o Božím království a ne usilovat kontakt s vládními a vojenskými činiteli. I to je marnost.

milka (So, 28. 3. 2009 - 13:03)

Máš pravdu,kdybych to četla nevěřila bych,že (Svědkové se musí ponořit při křtu až 3 minuty.)To by měli mnoho utopených.
Já katoliky nehájím,ale nevím,proč si myslíš,že i kdybych to četla,že bych nevěřila?Tak snad vidím co čtu?

svědek (So, 28. 3. 2009 - 12:03)

Ne? Jako katolík jsem četl Katolické noviny, a tam byla zmínka z r. asi 1988 o tom, že Svědkové se musí ponořit při křtu až 3 minuty. A že se diví, jací jsou svědkové vytrénováni dlouho ve vodě. Kdybys četla, stejně bys neuvěřila.

milka (So, 28. 3. 2009 - 12:03)

Svědci,musím vám říct,že ve svém hledání jsem se nikdy např. v katolické církvi nesetkala s ničím,co by vás nějak hanilo.Prostě nikdy se tam nijak o vás nemluvilo.Oni se zabývají bohoslužbou a vás nijak neřeší.
Nechci nikoho hájit,já už psala ,že nejsem katolička a taky necítím s jejich službou svoje ztotožnění.

Moji příbuzní jsou katolíci a taky o vás nemluví,když jsem se jich ptala na SJ,řekli že ví jen to že SJ neuznávají Krista a Panenku Marii.Nic víc.

milka (So, 28. 3. 2009 - 11:03)

Já nemám patent na rozum,ale podle mě je písmo psáno i pro prostý lid.V písmu nelze hledat v slovech logiku, ale cítit uvnitř.

Existuje láska?Nenávist?Strach?aj.Dokaž to !Ukaž mi to!
Když ti tvoje žena řekne miluji tě a jsem ti věrná,můžeš ji but věřit nebo nevěřit.Pokud si to začneš ověřovat,urazíš ji..pak ji vlastně nevěříš.
To ,co cítím ve své víře je ve mě,těžko to lze popsat,nelze si to přesně důkladně ověřit.A právě o tom je víra.
Vidím,že pro své tvrzení naleznete v písmu verše,tak i my je nalezneme.Pak nás napadne písmo si protiřečí?Myslím,že ne ale musíme si to dát celý dohromady,ne části,ale podívat se na celek,pak pochopíme.

svědek (So, 28. 3. 2009 - 10:03)

Mare, ohledně kralování jsem v minulých příspěvcích vysvětlil.
Ohledně pravého Boha přečti je toho tolik, jeden zatím 1.Jana 5:19-21 dle kral. ...A vímeť, že Syn Boží přišel, a dal nám smysl, abychom poznali toho pravého, a jsmeť v tom pravém, i v Synu jeho ježíši Kristu. Onť jest ten pravý Bůh a život věčný. ....
Dle ekum. ....Víme, že Syn Boží přišel a dal nám schopnost rozeznávat, abychom poznali, kdo je pravý Bůh. A jsme v tom pravém Bohu, protože jsme v jeho Synu Ježíši Kristu. On je ten pravý Bůh a věčný život. ...
Dle nového světa 19 Víme, že pocházíme z Boha, ale celý svět leží v [moci toho] ničemného. 20 Víme však, že Boží Syn přišel a dal nám rozumovou schopnost, abychom poznali toho pravého. A jsme ve spojení s tím pravým prostřednictvím jeho Syna, Ježíše Krista. To je ten pravý Bůh a věčný život. 21 Děťátka, střežte se před modlami.
Zas v ekum. klamavé: vypadá, že Ježíš je ten pravý Bůh. Ale jak jsi viděla, to je také ta nová smlouva toho poznání o pravém Bohu díky skrze Krista, tedy dva oddělené bytosti!
Lidičky, zbytečně hledáte chyby u našich bratrů, i ve starozákonním a apoštolském období existovali takoví lidé, a přesto Bůh je vybral anebo použil jako prostředek.
Russell tak doslovně nemyslel ohledně Satana, vy jste to vystřihl. Myslel, že i on uznal, že Ježíš je Boží syn, ne Bůh, jako i démoni, ne jako vy, kteří tvrdíte, že je to on. Rozumíte?

Reklama

Přidat komentář