Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

svědkyně (Po, 30. 3. 2009 - 21:03)

No, anonyme, o této věci se už tady jednou psalo. Osobně si myslím, že je to účelová lež, protože aby se vybral mil. museli by tam účastníci házet tisíce, ale já pokud se s ostatními na toto téma bavím, mluví se maximálně v řádu set.Už vůbec si nedovedu představit, že by tam někdo hodil hodinky, protože ty krabice jsou dost vysoké a tak by se jistojistě rozbily.
Ale i kdyby to všechno byla prava, jako že o tom silně pochybuju, tak nikdo nedá víc než má. A pokud si vzpomeneš ma chudou vdovu, ta dala všechno co měla a byla za to Ježíšem vyzvyšena a doteď se o ní mluví.
Vím, je v tom jistý rozdíl, ale ne zas podstatný.

Počítám, že časem budou "vlci v rouše beránčím" stále více napadat vedení stejně jako Izraelité Mojžíše,je třeba se na to připravit, slyšela jsem už o jistých videokazetách, které mají zdiskreditovat vedoucí sbor.

svědek (Po, 30. 3. 2009 - 21:03)

Máš pravdu, toto je hrůza. Díky za upomínku. Mám také malý problém, který není podstatný. Jednou před asi 12 lety jsem upozornil na špatné skutky jednoho staršího vůči druhým, nevěřili mi tak dlouho až se zjistilo. Bylo vyšetřování a na základě těchto skutků byl vyloučen. Litoval a po nějaké době se vrátil a už není starším. Je třeba na to UPOZORNIT a NENECHAT SE ODBÝT. Někteří starší nezvládají úkol pást tyto bratry pod tíhou času... a proto též z toho důvodu se zrušil 1 den návštěvy na shromáždění, poněvadž každý máme i jiné starosti než tyto.
Víte, mysleli jsme, že přijde ten den, a proto ta horlivost...
Jak jsem psal, čekám ještě nějakou změnu v organizování, totiž aby nás víc naslouchali než ..., když víme, že ten den přijde kdykoli, ne dle výpočtu... Ani Ježíš neví ...
I tak jsem vděčný za množství duchovního pokrmu v podobě literatur, které dobře vysvětlují biblické verše... Ježíš by některé pokáral ..., ale jako všude ve světě těžko obstát před vedením a žádat o nápravu ...
Kdežto ostatní křesťané navštěvují kterékoli sbory a nejsou vůči zavázáni, to mají lehké ... Jen kdyby byli zodpovědni vést sbor, jak v Bibli popisují a existují, kdoví jak by to dopadlo. Stejně byste reagovali, jsme nedokonalí...
Všichni chybujeme a jsme daleko od Boží slávy...

Návštěvník (Po, 30. 3. 2009 - 20:03)

Tomu řikám hustýýýýýý.
Jen mi je líto těch upřímných dárců.

svědkyně,na tot (Po, 30. 3. 2009 - 20:03)

Dobrovolné dary vybírané na sjezdech svědků Jehovových

Svědkové jsou během programu sjezdu několikrát pochváleni za příspěvky (nenápadné upozornění), které vhazují do velkých schránek umístěných viditelně na mnoha místech stadionu. Ačkoli si mnoho svědků myslí, že tyto peníze slouží především k pokrytí nákladů sjezdu, není tomu tak. Vybraná částka obvykle tyto náklady mnohonásobně převyšuje, a je odesílána na účet Watchtower Society.1,2 Málokdo z nich si přečte tuto informaci, ačkoli je každoročně vytištěna v programu sjezdu:

Tuto skutečnost potvrzuje i následující zaslaná zkušenost:

Účetní oblastního sjezdu

Návštěvník (Po, 30. 3. 2009 - 20:03)

Ano víra je důležitá ,ale je k tomu třeba rozlišovací schopnost a ne vše co se nehodí do krámu hodit na toho ničemného.

Svědkyně (Po, 30. 3. 2009 - 19:03)

Pavle, Svědku jste úžasní jsme hrdá na to že jsem jedna z vás

Ale Ježíš Krist (Po, 30. 3. 2009 - 19:03)

Pavle kdes k tomuto přišel?
Podlož to bibl.texty.

svdek (Po, 30. 3. 2009 - 18:03)

daň tomu, kdo vyžaduje takový strach

svědek (Po, 30. 3. 2009 - 18:03)

Člověk panuje nad člověkem ku škodě. Jehovo, pozemskému člověku nepatří záchrana...
Proto je marné usilovat pořádek ve vládě, účastnit se voleb a aktivně se do politiky zapojit... Inu satan je panovníkem tohoto systému věcí... Ří 13:3 Ti, kdo panují, jsou totiž předmětem strachu, ne pro dobrý skutek, ale pro špatný. Chceš být tedy beze strachu z autority? Stále čiň dobré a budeš mít od ní chválu..... nejen kvůli té zlobě, ale také kvůli svědomí. Vždyť proto také platíte daně; jsou totiž Božími veřejnými sluhy, kteří stále slouží právě tomuto účelu. Dávejte všem, co jím patří

svědek (Po, 30. 3. 2009 - 18:03)

Milko, moc ti děkuji za vyznání své víry.
Pavle, pěkně jsi vystihl Boží lásku a trpělivost za každého člověka, který je spravedlivý z víry.
Co se týče mučednického kůlu, jsem řekl, že Římané používali popravčí službu na kříži ne na kůlu až asi ve 4. st.n.l. To není pro víru podstatné, ovšem někdo z vás psal článek o Mesiáši a tam se psalo o tom, že my lpíme na přesném porozumění. Pravdou je, že skoro všichni křesťané mají symbol uctívat kříž, proto odsoudíme...
Mare, pěkně děkuji, ale zas jsi mi přímo neodpověděl ohledně krve a významu jména JHVH a dalších pro spásu všech duší...

Zkusím popsat proč je poznání důležité pro záchranu lidských duší nebo jak"
Bůh jménem Jehova ve 2.kap. stvořil první lidi, a oni zhřešili. Předpověděl záchranu skrze semeno, které rozdrtí původ porušení dokonalosti, tedy vzniku hříchu skrze Adama, a to semeno padlo na Ježíše a jeho bratry pro řízení království, které Bůh dal vědět již Abrahámovi. Nebýt hříchu, Ježíš by se nám nemusel dát poznat, ale Jehovovo jméno by zůstalo nadále věčné... Byli bysme dokonalí a poznali Boží dílo dokonale a jeho milujícího Syna Ježíše.
Protože jsme dostali do těžkostí, Bůh nám skrze Noema dal opatření mimo jiné i radu ohledně zdržování krve jako prostředek záchrany tím, že se učíme vážit drahocennou látku v duši jako život aniž Noe věděl, jen poslouchal příkaz. Též nám ochraňoval zneužití před různým použitím v pohanských mýtech, při lidských obětích pro své bohy či jako nápoj pro sílu od jiných duší. Duše je v krvi a krev je v duši. Pak přišel Zákon pro království určené Židům... Ti nakonec ovšem porušili a proto Jehova s nimi zrušil uzavřít Novou smlouvu ale z jiných národů... Izrael (plánovaný národ pro království) dostával manna, předpověděná jako Kristův pokrm.
Proto kdo jí chléb bude živ, se týká těch národů..., a ti kdo věří v Krista jako vykupitele i za všechny národy, získají také věčný život aniž požívají ten pokrm...

Krustus není Bůh ale prostředek ke záchraně všech duší ke slávě Boha Otce... Kristus nedostal Otcovo jméno ale jeho lidi, které Mu dal... Rozlišovací schopnost!!!
NE před Ježíšovým jménem ale v Ježíšově jménu kleká každé koleno na nebi i na zemi i pod zemi .... Jen ekum. překlad píše ,pod? Použijte prosím rozlišovací schopnost!
Mare se nemusí obávat ze zloby omylu v Písmech, my to víme, že Jehova je milosrdný Bůh. On chce aby každý dosáhl věčného života, a to skrze víru v Krista...
Duch svatý nemůže být Bůh, Adam by nepotřeboval být v tom chrámu..., ale je to Boží činná síla, která učí, chrání, ukazuje, dává, tvoří, povzbuzuje atd. je od Boha....
I Kristus má Božího ducha, protože je vším, dostal od Otce vše, Ježíši máme prokazovat posvátnou úctu a děkovat dnem a nocí pro jeho obětavou lásku ke svému a našemu Bohu Otci Jehovovi....

Uznávám, že my SJ jsme trochu opatrní vůči oslovení jména Krista. Já používám jen tak jméno Ježíš ke slávě Boha Otce, ale víc se zaměřuji v modlitbě k Bohu Otci, protože i když Ježíš je náš Pán, je závislý na svém Otci, stále se On obrácí na Něho s lkající prosbou za naše hříchy.
Bůh Otec je Stvořitel nebes, Ježíš Mistr v díle.
Nezapomeňte, že my jsme jiné ovce, které nejsme ve Smlouvě pro království a tudíž nejsme Kristovi bratři, a jím budeme až budeme dokonalí po tisicíletém království.

Proto Jehova nesmí být nikým nahrazen ani Ježíšem, ani jeho jméno předat Ježíši. Septuaginta (některé úryvky potvrzují nálezy tetragrammatu), dále všude nápisy v kostelech, chrámech i na Karlově mostu... to potvrzuje pravdivost zachovávání svatého jména JHVH!

Pavel (Po, 30. 3. 2009 - 18:03)

Možná nás dělí několik měsíců před velkým soužením. I tato diskuse na internetu tomu odpovídá. V televizi jsem viděl pořad o životě Ježíše Krista. Rozebírali tam jednotlivé apoštoly. Každý z nich byl jiný. Říkali že žádný manažer by si je nevybral ke společné spolupráci, protože by se neschodli. Ale Ježíš Kristus z nich vytvořil společný tým, který fungoval. Jejich rozpory řešil s nadhledem a s velkou autoritou. Ježíše Krista by v dnešní době zastřelili a nebo aspoň zavřeli, protože svým osobním příkladem ukázal jak se má vládnout a jak se mají chovat ti co chtějí vládnout. Proto ti co vládnou nemohou následovat Ježíše Krista, protože by se museli vzdát moci a uznat, že zde na zemi může vládnout jedině Jehovův Boží Syn Ježíš Kristus a oni že jsou jen dočasnými vládci, než zde bude Boží Království, o které se modlí miliardy lidí po celém světě.
Je nám pořád vnucováno, že jedině lidé vyřeší problémy, které sužují lidstvo. Ale je vidět, že lidé nato nemají, aby si sami vládli. Proto přes nás nedokonalé lidi Bůh Jehova varuje, že bude muset zasáhnout, aby nebyla tato planeta zničena a s ní i veškerý život na ní. Nyní je bohužel člověk největší škodná na této planetě. Nikdy v dějinách to neměl člověk možnost zničit celou planetu, jako je to v dnešní době. Něco jiného je číst o velkém soužení a něco jiného je to prožívat. Buďme připraveni na všechno.
Jak říkáme mezi sebou "Vydržať".
Někdy když je nám úzko, tak jsme blíž Jehovovi, protože jedině na něj se můžeme obrátit o pomoc a on nás v tom nenechá. Proto si vzájemně pomáhejme v tomto čase konce.

milka (Po, 30. 3. 2009 - 17:03)

Jak se člověk stane spravedlivým v Božích očích?

Když se Pavel setkal cestou do Damašku se Zmrtvýchvstalým, byl už skutečným mužem: bezúhonným co do spravedlnosti odvozené ze Zákona (srov. Flp 3,6), převyšoval mnohé své vrstevníky v zachovávání mojžíšských předpisů a byl horlivě zaujat zvyklostmi po předcích (srov. Gal 1,14). Osvícení v Damašku radikálně změnilo jeho život: začal považovat všechny zásluhy, získané počestnou náboženskou kariérou za

milka (Po, 30. 3. 2009 - 17:03)

Svědku,ptal ses jakého jsem vyznání?
Jsem žena,která čte písmo,a snaží se ho pochopit,jak ji srdce napovídá.Snažím,se hledat něco jako v třetí dimenzy,nehledám přesná slova,ale myšlenku(požádala jsem Ježiše o pomoc).Až najdu,to,co mě osloví,najdu víru a snad i církev ,kam patřím.
Momentálně jsem na cestě,Starý zákon chápu jako historii,kde se nám Bůh JHVH zjevoval jako přísný ,trestající rodič,aby nám později mohl v Novém zákoně ukázat svoji nesobeckou lásku a působení této lásky( její moci,síly) i mezi námi.V NZ se nám představil jako milující(chápající) Otec,a své Otcovství nám nabídnoul.
Pro ty,kteří jeho nabídku odmítají zůstává JHVH(a pro své hříchy-nedodržení desatera,nemohou dojít ke spáse),a ti kteří ji přijmou(skrze Spasitele Ježiše Krista),získají Boha jako Otce.
Vstoupil(jako láska),do těla Ježiše Krista,aby skze něj na nás působil.Ježiš a Otec tedy jsou jedno.(zplodil) si pozemské tělo,aby bylo Božím synem,tady Bohem jakoby dědicem.
Kolikrát se zlobíme např.na své děti,nejraději bychom je vyhodili z domu,ale naše rodičovská láska nám to nedovolí,ta láska je silnější mocnější než my a přesto jsme to pořád my,posloucháme své srdce.City nás ovládají.

Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi." (Janovo evangelium, 1. kapitola)
Amen, amen, pravím vám, kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mě poslal, má život věčný a neopodléhá soudu, ale přešel již ze smrti do života." (Janovo evangelium, 5. kapitola)

...a obdařil ho mocí konat soud, protože je Syn člověka,...díky své lidské zkušenosti,dokáže pochopit hříšného člověka a tak mu odpustit.

Čas svého příchodu,momentálně neví,protože ten mu ukáže až jeho srdce,ono rozhodne,kdy nastal ten praví čas.

Mare,co si o tom myslíš?

Návštěvník (Po, 30. 3. 2009 - 16:03)

To ale neodporuje tomu co říkal Sobička. Bulletin jen popisoval situaci

k tomu pořadu s (Po, 30. 3. 2009 - 16:03)

Sobička:

Návštěvník (Po, 30. 3. 2009 - 16:03)

Křesťané mají svůj problém udržet jednoznačně upřený pohled na Krista původce a dokonavatele naší víry (Heb 12:2, překlad PNS zde nelze použít, protože úplně mnění smysl textu), přesto se stále snaží svůj pohled ke Kristu směřovat.

Jen nevím, jestli není právě hlavním ďábelským svodem SJ, že směřují lidi k závislosti na sobě spíše než ke vztahu s Kristem. Napadá mne, jestli lze zůstavat někde, kde mne od vztahu s Kristem odrazují místo, aby byli poslušni výzvy listu Hebreům.

kopie zpovědi b (Po, 30. 3. 2009 - 16:03)

Co se týče rozboru Ježíšova života, vysvětlování pasáží evangelií a kladení důrazu na výkupní oběť a její pochopení, toho je jak v literatuře SJ, tak i v jednotlivých programech na shromáždění celkem dost.
Existuje mnoho článků a publikací, které se osobou Ježíše Krista zabývají,
existuje i velmi kvalitně sepsaná kniha,, Největší člověk, který kdy žil´´,
která chronologicky mapuje všechny události zapsané v evangeliích, včetně vysvětlení významu jednotlivých událostí a Ježíšových podobenství.
Určité nesprávné nebo nepřesné výklady poplatné oficiálním naukám SJ tam sice jsou, ale není jich zas tolik, takže tato kniha může komukoliv pomoci zorientovat se ve významu a úloze Krista.
Osobnost Krista je tedy u SJ rozebírána často a v mnoha případech velice kvalitně.
Vadou u SJ však je to, že o osobním vztahu ke Kristu a jeho důležitosti se sice mluví, ale ne s takovou vážností, s jakou je to biblicky potřeba.
Žel, jak psal i Zbyšek, mnohem více článků vychází o organizaci a příchylnost k ní je zdůrazňována mnohem více než osobní vztah ke Kristu.
To, že se SJ ke Kristu nemodlí je známá věc, ale méně známé už je to, že např. kdyby nějaký SJ řekl jinému SJ: ,, Pán s tebou´´ a myslel by tím Krista a ne Boha, nebo by řekl dokonce: ,, Kristus s tebou´´, působilo by to
nesvědkovsky a takový výrok by vzbudil podezření, zda je SJ, který ho řekl, duchovně stále na výši.
Takovéto výroky, i když jsou zcela biblické a první křesťané je používali,
znějí svědkovskému uchu nepřirozeně.
Má osobní zkušenost:
Nedávno jsem byl na návštěvě u jedné rodiny SJ, kteří se mnou volně diskutují o mých názorech a již se mi podařilo ukázat jim z Bible některé argumenty, které ukazují na to, v čem se vedení SJ nutně biblicky mýlí.
Některé argumenty přijali, některé ne, ale diskuzi se opravdu nebrání.
Když jsem odcházel, řekl jsem jim (přiznávám, že schválně, chtěl jsem vidět jejich reakci): ,, Mějte se krásně, Kristus s vámi´´.
Očividně jim to vadilo a řekli mi, že není nutné je provokovat. Odpověděl jsem jim, že je neprovokuji, ale pouze používám biblický obrat, který
je podložitelný řadou textů.
Zeptal jsem se jich, proč si oni myslí, že rozloučení mezi křesťany slovy
,, Pán s vámi´´ nebo ,, Kristus s vámi´´ nebo ,, Ať je s vámi Ježíš´´
není vhodné, když to jsou přece biblické obraty.
Odpověděli mi v tom smyslu, že sice biblické jsou, ale mezi SJ není zvykem je používat.
Na jedné straně jsou tedy SJ svým vedením celkem často vyučováni a informováni o Kristu, na druhé straně je považováno za zcela nebiblické se ke Kristu modlit a není zvykem používat jeho jméno ve všech souvislostech,
které nabízí Písmo.
Upřímně jsem přesvědčen, že kdybych někde na společném setkání SJ
řekl: ,, Miluji naši organizaci´´, vyznělo by to celkem naukově normálně,
maximálně by se ti normálnější SJ pozastavili nad tím, proč mám potřebu
se takto okázale prezentovat.
Kdybych ale řekl :,, Miluji Krista´´, vzbudilo by to rozpaky, jelikož by se mnozí začali vnitřně tázat, co tím myslím a zda jsem se náhodou nedostal pod vliv nějaké jiné církve či zda nemám v úmyslu nějak ekumenizovat.
Takhle to prostě u nás chodí, mnohdy vysoká kvalita jde často ruku v ruce s totální demagogií.
Jak se říkalo za totality: jediný způsob, jak se na vojně nezbláznit, je co nejrychleji zezelenat.
Neboli jedině 100% ní svědkovský mozek dokáže svému nositeli
poskytnout pocit neomylné náboženské jistoty a plné přesvědčení, že je v té jediné pravé organizaci a pravoúhlý trojúhelník vidí i tam, kde jsou jen trojúhelníky tupoúhlé.
Zní to sice idylicky, ale nikomu to nedoporučuji, 100% ní svědkovský mozek jsem měl mnoho let a zaplacená cena za onu pseudojistotu může být opravdu vysoká.

Pavel (Po, 30. 3. 2009 - 16:03)

Satan působí, že tolik trpíme. Lidé ho následují a proto je tolik utrpení a soužení. Bůh znovu vzkřísí ty kdo zemřeli, ale lidé mají radši majetek než Boha. Obětují kvůli majetku a moci i své rodiny. Když Bůh ničil Sodomu i Gomoru tak ho Abraham prosil zda až jenom kvůli deseti spravedlivým nezničí Sodomu a Gomoru. Bůh řekl, že ani kvůli deseti je nezničí. Jenže spravedlivý byl jen Lot a jeho rodina a těch nebylo deset. A tak zničil Bůh Sodomu a Gomoru, jen Lota s jeho rodinou zachránil.

1.Mojžíšova 18:22-33
22 Vtom se muži odtud obrátili a vydali se na cestu k Sodomě; ale pokud jde o Jehovu, ten ještě stál před Abrahamem. 23 Abraham se potom přiblížil a začal říkat:

svědek píše (Po, 30. 3. 2009 - 14:03)

Ještě bych mohl psát, že použití kříže Římany bylo až za císaře Konstantina, tedy asi ve 4.st.n.l.

Není to pravda Je to období vlády císaře Nera!
Byl to římský způsob popravy.

Po vypálení Říma,byl městským prefektem Flavius Sabinus.Požár byl sveden na křesťany a ti byli v cirku /koloseum/přibiti na kůly z důvodu nedostatku dřeva a upáleni.

Na Golgotě byla hlavní břevna /svislá/na stálo.Příčné břevno si odsouzenec nesl sám.
Toť historie.

jana (Po, 30. 3. 2009 - 14:03)

tak proč už to nezastavil,jaký je důvod,že umírají děti,lidé,kteří jsou neviní?Myslí lepší život ten po smrti?

Reklama

Přidat komentář