Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

milka (Út, 31. 3. 2009 - 16:03)

Jani,děti jsou v Božím oku nevinní,právě ,že bychom měli být tak důvěřivý a nevinný jako děti,aby nás Bůh mohl milovat.Záchrana není jen v uctívání,ale v našem srdci,v našem svědomí.Věřím,že pokud žijeme nesobecky,bez podvodů,s láskou,máme cestu otevřenou.Už jen zbývá vyznat se ze svých hříchů:Musíme si přiznat,že každý máme něco,co není podle desatera,a tak musíme požádat o odpuštění.Podmínkou tohoto odpuštění není pokoření, ale uznání pravdy - to, že uznám: ano, chybil jsem. To je vše,to stačí.Ježiš dostal moc nás zachránit,a pokud jsme upřímní a mrzí nás ,že máme chyby,tak vejde do našich dveří a bude s námi.

Vztahu k Bohu se tedy týká všechno, co děláme špatně a všechno to dobré, co neděláme, ač bychom to dělat mohli. V téhle šíři by tedy člověk mohl vidět hřích. Určujícím pohledem k tomu by tedy mohlo být stále vědomí, že Bůh nás miluje. Já vím, že to opakuji do omrzení, ale považuji za nutné to opakovat. Vždyť Písmo nás o tom jasně přesvědčuje, že Bůh si nás zamiloval tak, jako si vybral lzrael, který nebyl žádným vynikajícím národem, jako si vybral Abraháma, jako si vybral Mojžíše, právě tak si vybral každého z nás.

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 16:03)

Výměna názorů,a ne já,já ne to ty,ty; my,my ne to vy,vy.
Společná řeč je závist. Kdo jedná podle svého, jedná hloupě. Kdo jedná podle rady moudrých, jedná moudře.
A konečně nezáviďte.
To on vás vtlouká, ne nikdo mě nevtlouká. Jsem jinačí. Jsem moudrý ve svých očích.

milka (Út, 31. 3. 2009 - 15:03)

Já vám nechtěla říct,že kříž by měl nárok k uctívání.To je opravdu obrovský omyl,jen jsem chtěla říct,že není nepodstatné,zda byl Kristus ukřižovaný na kříži nebo pověšený(přibitý) na kůl.Proč?Protože právě jeho ukřižování mělo svůj význam(smysl).Mělo nám něco objasnit,cosi říct(viz.nahoře můj příspěvek)

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 15:03)

Ježíš zachraňuje životy pro Boží slávu.
Ježíš činí vůli svého Otce i našeho.
Ježíš nečiní svou vůli.
Ježíš neví všechno.
Ježíš je Pán pánů a Král králů.
Ježíš má autoritu v nebi i na zemi.
V jeho jménu skloní každé koleno kromě Boha.
Bohu patří uctívání.
S Ježíšem můžeme mluvit jen v Kristu.
Ti, kteří jedí symbolický chleba, jsou v Kristu Kristovi bratři, spolukněží a spolukrálové.
Ti, kteří nejedí, ale mají víru v Krista, získají věčný život na zemi.
Ti podporují Kristovy bratry, jsou jiné ovce.
Kristus je Pastýř všech ovcí, nejen v Kristu.
Kristus menší než Otec.
Bůh Zdroj života. Kristus dává věčný život.
Bůh má jméno Jehova. Kristus má jméno Ježíš.

zachrání nás př (Út, 31. 3. 2009 - 14:03)

Zachrání nás Ježíš Kristus.Tomu byla tato práce svěřena.

kříž/stauros (Út, 31. 3. 2009 - 14:03)

Jinač ohledně kůlu či kříže .Svým způsobem je putna na čem zemřel JK.
Ale putna to není z jiného důvodu.Z jakého?Z toho, že ten Váš otrok začal poukazovat na to že celý duchovní svět se mýlí.A MY, MY říkáme Kůl a basta.
Ale pakuji je to fuk.
Není to nauková věc.Jen ten kříž je trnem v oku svědků.

ano stále budem (Út, 31. 3. 2009 - 14:03)

svědek píše:Jak vás pozoruji, hrajete divadlo místo abychom si vyměnili myšlenky. Každý má svůj názor, ať si. My jsme vydávali svědectví o pravdě, ale vy hledáte jen chyby, které nejsou pro život důležité.

Ty sis asi nevšiml, že si stále Ty Myšlenky vyměňujem?
Všiml,ale jak je vidět,je to jen házení hrachu na zeď.
Ježíš taky poukazoval na chyby.A to dost důrazně!!! Řekl bys mu ty hraješ divadlo?
Nebo ta paní svědkyně co se chová jak nevěřící Tomáš./Ty hodinky by se rozbili.Tolik peněz se vybralo?No to nevěřím.Tak tisíce a nebo desetitisíce.
Já říkám podle sebe soudím tebe.

Jste někteří vážně moc a moc zmanipulovaní.
O tom jsem velmi přesvědčený!!!

jana (Út, 31. 3. 2009 - 13:03)

jen se divím,že už s tím nezačal,protože všichni ho nepoznají-takže začarovaný kruh jak z toho ven.Myslíš,že po smrti budeme žít všichni v blaženosti,děti zachraňovat nemusím,zachrání nás přece Jehova-bůh,kterého nikdy nikdo neviděl

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 13:03)

Jano,nečteš?bylo ti odpovězeno,Jehova chce aby všichni ho poznali a aby bylo co nejvíce lidi zachráněno.Má na to svůj čas,a sám ví kdy bude nejlepší to ukončit.Máš děti?Tak jim ukaž cestu,ať je i sebe zachráníš.

jana (Út, 31. 3. 2009 - 12:03)

jen si ze srdce přeji,ať ten váš virtuální Jehova nastolí spravedlnost-umírání nevinných.Proč už se tak nestalo,na co čeká ten váš spasitel,plácáte tady nesmysly

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 11:03)

Ohledně kříže, ekumenický překlad ve Skutcích 19:39 uvadí pod čarou doslovní překlad původního slova stauros, že je to dřevo tak že se nejedná o kříž.

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 11:03)

On neodpoví, nemá proč. Jen hájil skutečnost významu řecky stauros proti názoru jednoho pisatele, že svědkové trvají na tomto poznání. Ježíš nesl a poté Šimon z Kyréné stauros o váze více než 45 kg jednoho kůlu. V bibli není zmínka, že by nesli 2 staurosy, ale jeden.
Řečtinář Vine se zmiňuje o chaldejském původu dvoudílného kříže a o tom, jak jej křesťanstvo ve 3. století převzalo z pohanství jako symbol Kristova umučení. (Vine´s Expository Dictionary of Old and New Testament Words, 1981, sv. 1, s. 256).
Je možné, že vám tloukli pozdější překladatelé slovem kříž. Jediná spása je Ježíš a nikoli uctívání kříže. Už se nehádejte pro prokletý nástroj ke smíchu satana.

Petr (Út, 31. 3. 2009 - 02:03)

Svědku, s kůlem už fakt lezete na nervy. Můžeš mi říci, jak může být někdo přibit na kůl, jak by tam asi držel? Kde jsi vzal, že Římané používali kříž až ve 4. století? To ti zase nakdákalo tvé vedení z Brooklynu? Ti jsi opravdu zářný příklad, jak jsou někteří tzv. věřící vymaštění pitomci.

svědek (Po, 30. 3. 2009 - 23:03)

Jak vás pozoruji, hrajete divadlo místo abychom si vyměnili myšlenky. Každý má svůj názor, ať si. My jsme vydávali svědectví o pravdě, ale vy hledáte jen chyby, které nejsou pro život důležité. Ježíš řekl obyčejným lidem, aby třeba i naslouchali farizee, jen ne následovali je.
Jak jsem vás viděl, z toho se radujete, žijete jinak než píšete, chcete být moudří navenek, ale vskrytu ... sami nejlépe o sobě víte. Ale jsme stejně rádi, že jsme mohli tímto prostředkem posvětit Boží jméno. Je jen na vás jestli hledáte pravdu nebo jste chytří... Loučím se s vámi. Semínko pravdy ať vám vzklíčí...
Co je hlavní, utvrzovala mi, že víra SJ je založena na pravdě a budu víc sloužit našemu milujícímu Bohu JHVH. Blíží se ...

milka (Po, 30. 3. 2009 - 22:03)

vracím se ke kříži,proč není malichernost zda kůl nebo kříž.
Kříž je jedním z nejstarších a nejznámějších symbolů, který užívá několik náboženství, a to zvláště křesťanství. Jedná se o geometrický obrazec, skládající se ze dvou úseček či obdélníků, které zpravidla svírají pravý úhel, a dělí tak jednu nebo obě úsečky vedví.

Tento symbol může označovat rozdělení světa na čtyři elementy či světové strany, případně popisovat spojení božského (vertikála) a lidského či světského prvku (horizontála).

Kříž (lat. crux) však také označuje popravčí nástroj, užívaný ve STAROVĚKU Babyloňany, Féničany, Peršany nebo Kartáginci, od kterých jej převzali Římané (neužívali jej však Egypťané a Řekové). V římské říši sloužil k popravě zločinců

milka-proč je d (Po, 30. 3. 2009 - 22:03)

Kříž symbolizuje hanbu a pokoření. Řím ho používal nejen jako nástroj mučení a poprav, ale i jako pranýř hanby, určený pro spodinu společnosti. Židé kříž považovali za znamení prokletí.

Kříž je vysoká cena následování. Držet se Krista pro tebe někdy bude znamenat trpět pro Krista. Následovat Krista bude pro tebe někdy znamenat být ochoten podstoupit riziko hanby. Ježíš říká:

Návštěvník (Po, 30. 3. 2009 - 22:03)

Bůh Otec a Bůh Syn se zájmem sledují, kdo přijme jejich dar milosti. Někteří se o něm doposud nedověděli. A někteří, kteří už o této nabídce slyšeli, jí věnují pramalou pozornost. Satan se snaží tento dar před mnoha lidmi skrýt, zatímco Bůh se snaží svůj dar nabídnout co nejvíce lidem. Nutit je však nemůže, protože tím by dal za pravdu satanovi, který Boha obvinil, že své stvoření nutí k poslušnosti. Bůh ve své lásce vyzývá hříšníky, aby se odvrátili od svých hříšných způsobů, a dovoluje jim, aby k němu přišli a na jeho lásku svobodně odpověděli. Tuto Boží lásku jen stěží pochopíme. Nikde jinde se nemůžeme setkat s podobným jednáním. Proto nás Bůh musí stále znovu ujišťovat, že nás nechce zničit. Skrze Jeremjáše řekl: "Neboť to, co s vámi zamýšlím, znám jen já sám, je výrok Hospodinův, jsou to myšlenky o pokoji, nikoli o zlu: chci vám dát naději do budoucnosti." (Jer 29,11)
Jakou dvojnásobnou obětí Bůh projevil svoji lásku k nám? Fil 2,5-8

"Nyní je celé naše nitro naplněno jednou myšlenkou - Božím ponížením... Tak jako nejsme schopni označit hranice jeho slávy, tak nemůžeme určit ani hloubku jeho milosti... Jeho ponížení při vtělení a potupné smrti, kterou zemřel, v nás vyvolá obdiv a vděčnost, když si uvědomíme, že vzal na sebe chudobu kvůli nám a že pro nás, zbloudilé ovce, tento božský Pastýř obětoval sebe jako beránka Božího. Dobrovolně položil svůj život a opět jej přijal, aby již nikdy nemusel zemřít." (Edward H. Bickersteth)

SOS (Po, 30. 3. 2009 - 22:03)

Dodávám,že moje známá se dala k svědkům a od té doby je věčně bez peněz.má finnanční problémy.prý Bůh dal nejvíc dal syna a ona musí co nejvíc,tak je vedená a je to prý správné,musí být prý spokojena s mmálem a učit se hospodařit a šetřit.

SOS (Po, 30. 3. 2009 - 21:03)

Líbí se mi,jak čekáte na výtku a hned vidíte a poukazujete ,jé jsme napadáni to je v písmu.
Není to tak,lidi běžně o vás téměř vůbec nemluví.Když se chci o vás s někým bavit,většinou je to nezajímavé téma.Mluví o vás jen když je nějak kontaktujete,jinak jim je jedno čemu a jak věříte.

svědek (Po, 30. 3. 2009 - 21:03)

Je mi líto těch, kteří jenom napadají, hledají naše chyby, které jsou lidské...
Rád bych viděl vás na jejich místě... Škoda mluvit. Proč furt hodíte špíny namísto hledejte poznání, které vedou k věčnému životu a k chvále svrchovaného Panovníka JHVH.

Reklama

Přidat komentář