Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

proím (St, 1. 4. 2009 - 18:04)

Umí někdo vysvětlit tohle?
J 6,64-66
Ale někteří z vás nevěří." Ježíš totiž od počátku věděl, kteří nevěří a kdo je ten, který ho zradí. -A řekl: "Proto jsem vám pravil, že nikdo ke mně nemůže přijít, není-li mu to dáno od Otce."Od té chvíle ho mnoho jeho učedníků opustilo a už s ním nechodili.

Návštěvník (St, 1. 4. 2009 - 17:04)

Zj. 11, 15 Tehdy zatroubil sedmý anděl a v nebi zazněly mocné hlasy říkající: "Království světa se stalo královstvím našeho Pána a jeho Krista, jenž bude kralovat na věky věků!"

Samozřejmě, že Boží království je království Všemohoucího Boha, ale kde zařadíš "jeho Krista"? Proč tam nečteme: "Královstvi světa se stalo královstvím našeho Pána, jenž bude kralovat na věky věků!" Což je přece pravda, ale on svému Kristu předal autoritu a tu pak po splnění Boží vůle, když přivede svět díky svému kralování k dokonalosti a pak když mu předá dokonalé lidstvo, tak se Bůh stane opět Bohem všech, on nikdy nepřestal, ale rozhodl se ji na určitou dobu propůjčit svému Kristu.

Jak jste viděli, Království našeho Boha JHVH a jeho Krista. V ekumenickém překladu:
...ujal se vlády náš Pán (pod čarou Hospodin)

Takže 2 jména vedle sebe, a tím Ježíš není Jehova.

Pavel (St, 1. 4. 2009 - 14:04)

Letos na začátku diskuse o Bohu bylo hodně lidí, kteří hájili evoluci, ale postupně odpadali, jak se ukázalo, že to je jen teorie, která neodpovídá skutečnosti. Dále hodně věřících nechtělo věřit, že Boží jméno je JHVH (Jehova, Jahve). Vůbec toto jméno neznali. Po dalších důkazech v různých vydáních Biblí, že je Boží jméno JHVH (Jehova, Jahve), tak tvrdili, že je použito jen ve "Starém zákoně". Ale na novodobém překladu Kralické Bible je používání Božího jména dokázáno, tím že je Boží jméno JHVH (Jehova, Jahve)nahrazeno jménem Hospodin a toto jméno Hospodin se vyskytuje i v Novém zákoně.
Nyní jsem to samé našel v úvodu k Bibli21.
Celý překlad této Bible je na internetu.
V komentáři k Bibli je text o překladu Božího jména.
Cituji:

Boží jméno JHVH v překladu nahrazujeme titulem Hospodin, jak je to v českých
biblických překladech již po staletí zavedeno. Tímto archaičtějším synonymem
slova

Návštěvník (St, 1. 4. 2009 - 12:04)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO

7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU

pravdou je (St, 1. 4. 2009 - 11:04)

ono ten satan nebude až tak dokonaly,ono to jeho učení podle srašne,pardon stražne věže se nu moc nepovedlo že.inu lež má kratké nohy.

Návštěvník (St, 1. 4. 2009 - 10:04)

Berojané studovali Písmo, je-li to tak, Ježíš je-li ten Pán Kristus, ne je-li on Jehova!

Proto upozorňujeme na omyl. Bible předpověděla mnoho falešných nauk o Bohu a odpadnutí od pravdy. Jsme povinni vám oznámit, že Ježíš je Boží syn, Pán pánů a Král králů, a že Bůh Jehova je jediný pravý Bůh.
Velmi bychom byli rádi žili společně pod Božím panstvím na neurčito.
Buď posvěceno Otcovo jméno Jehova!

Návštěvník (St, 1. 4. 2009 - 10:04)

pro L: Lituji tebe. Berojané nepřemýšleli?

L (St, 1. 4. 2009 - 08:04)

Nebo je satanista ten kdo přemýšlí? Kdo nechce být oblbován vaším fanatismem?

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 23:03)

Satanista je ten, kdo popírá jak Otce tak i Syna, popřípadě jen Otce, popřípadě jen Syna.
Proto záchrana souvisí na dvou nejdůležitějších Osobách ve vesmíru. Otec je Zdroj života a Syn Dárce života. Nezaměňovat jméno Jehova se jménem Ježíš. Ježíš zastupuje Boha. Boha nikdy nikdo neviděl, praví Bible, ale Ježíše ano. Kdo popírá, snaží se vyvýšit na roveň Bohu. Duch svatý pochází od Boha Jehovy, protože je sám Duch. Není to samotný Bůh, ale Jeho pomocná ruka, oči, ústa, světlo, vítr, ovoce, láska. Bez lásky život ztrácí smysl, proto prosím nenazývejte ducha Bohem. Je to Boží činná síla!
Bůh s vámi a jednáte dobře. Modlím se za vás!

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 21:03)

Co jiného zbývá?
Rád vás mám, miluji Boha Jehovu celým srdcem a vy Ho nahrazujete Ježíšem. Víte, co by řekl Ježíš, kdyby vás slyšel takhle mluvit? ,,Odejděte od zlého, já nejsem dobrý, ale Otec, já jsem jeho Syn, jsem jemu podřízený i když mám všechnu autoritu a moc i když v mém jménu je záchrana. Jehovu, jediného Boha uctívejte!´´
Prosím vás, neopusťe pravého Boha Jehovu, jinak nemůžete přijmout Pána Ježíše Krista z pověření jeho Otcem! Můžete přede mnou kleknout ovšem myslete neustále na Boha, protože je můj i váš Bůh, Stvořitel všeho živého i neživého, a já jsem Mistr v díle, Prostředník a Vykupitel!´´

Milí křesťané, myslím i na vás, odpusťe mě, nenašel jsem jiná slova. Věřím, že se snažíte, ovšem prosím nepopichujte kvůli Svatému jménu, které nosím i moji bratři a sestry, svědkové Jehovovi.

milka (Út, 31. 3. 2009 - 21:03)

ANONYME Z 31. 3. 2009 21:18:34,
ZAMYSLI SE NAD SEBOU,TOLIK ZLA A OPOVRŽENÍ SE SNAD ANI DO JEDNOHO ČLOVĚKA NEVEJDE.

KOPÍRUJI:
Vy jste satanův prostředek v moderní době netušíce.

Vidím tě jako ty,co volali na Jana Husa:Odvolej!

sos (Út, 31. 3. 2009 - 21:03)

Kdo znamená záchrana a proč?A druhý co znamená záchrana a proč?Jistě oni přece jsou jedno.
Kdo je satanista?Ty lidi tady,co jsou zde jelikož věří v Boha?
Nesudte!Neodsuzujte!Bůh s vámi.

Českobratrská c (Út, 31. 3. 2009 - 21:03)

Souhlasím s pavlem a naše myšlení +víra je v tomto směru jednotná.

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 21:03)

Jen ne tak zhurta, bratřee!

Návštěvník (Út, 31. 3. 2009 - 21:03)

První křesťané inspirováni Bohem psali nepsali Boží jméno JHVH? Vy tvrdíte, že JHVH je Ježíš. Posuďte sami.

V ekumenickém překladu jsou nahrazeny jménem JHVH Hospodin i Pan.
1. Pe 3:12 ,,Vždyť oči Páně (pod čárou Hospodinovy (podobně dále)) hledí na spravedlivé a jeho uši jsou otevřeny jejich prosbám, ale tvář Páně je proti těm, kteří činí zlo.??
Zj. 4:8 ,,... ,,Svatý, svatý, svatý Hospodin (pod čarou Pán), Bůh všemohoucí, ten, který byl a který jest a který přichází.??
Juda 9 ,,A přece sám archanděl Michael, když se přel s ďáblem o Mojžíšovo tělo, neosmělil se vynést nad ním zatracující soud, ale řekl: Potrestej tě Hospodin.´´
Žalm 83:18 ,,ať poznají, že ty jediný, jenž Hospodin máš jméno, jsi ten nejvyšší nad celou zemi!´´
Mal. 3:16-18 ,,Tehdy ti, kteří se bojí Hospodina, o tom, rozmlouvali; Hospodin to pozoroval a slyšel. A byla před ním sepsána pamětní kniha se jmény těch, kteří se bojí Hospodina a mají na mysli jeho jméno. ,,Ti budou, praví Hospodin zástupů, v den, který připravují, mým zvláštním vlastnictvím, budu k nim shovívavý, jako bývá shovívavý otec k synu, jenž mu slouží.´´ Potom uvidíte rozdíl mezi spravedlivým a svévolníkem mezi tím, kdo Bohu slouží, a tím, kdo mu sloužit nechce.

Jak vidíte, jméno Boha JHVH nadále zůstává i v době apoštolů i budoucnu až navěky!
Jehova nebo Jahve (Otec ví, o komu toto jméno patří) jak jste četli, je jediný pravý Bůh.

Nejste lepší než katolíci a protestanti, protože neuznáváte věčné Boží jméno Jehova.
Vy jste satanův prostředek v moderní době netušíce. Opusťte toto obydlí a vzývejte Jehovovo jméno, které znamená záchrana a jméno Ježíše Krista, které také znamená záchrana!

Pavel (Út, 31. 3. 2009 - 18:03)

Pro "Českobratrská církev evangelická" církev v dnešní době má kázat Boží Království, které nahradí všechny světské vlády. Vláda lidí je u konce a nikdo to nezmění. Bůh Jehova zničí Satana a jeho pomocníky démony a i ty kdo se schovávají za Boha a zabíjejí lidi. Zabíjet lidi nemá na světě právo žádný člověk. Proto ti kdo zabíjejí jsou na Satanově straně a musí nést následky svého jednání. Proto je Bůh Jehova s Ježíšem Kristem zničí a mírní a pokorní lidé zdědí tuto planetu, jak je psáno v písmu.

Matouš 5:5
5 Šťastní jsou [lidé] mírné povahy, protože zdědí zemi.

blázen (Út, 31. 3. 2009 - 17:03)

Lekce, kterou nám dává dnešní terorismus, říká, že pokud Bůh existuje, je dovoleno vše včetně vyhození tisíců nevinných kolemjdoucích do povětří - tedy dovoleno alespoň těm, kdo tvrdí, že jednají přímo v Božím jménu. Přímé spojení s Bohem přece ospravedlňuje porušení toliko lidských zábran a ohledů. Ve zkratce - fundamentalisté se nestali ničím jiným než "bezbožnými" stalinistickými komunisty, kteří měli dovoleno vše, protože se považovali za přímý nástroj svého božstva, Historické nutnosti vývoje směrem ke komunismu.

Českobratrská c (Út, 31. 3. 2009 - 17:03)

Důležitým úkolem církve vůči světu je misie. Nemělo by však při ní jít o pouhé získávání dalších členů či duší. Předávání a šíření víry by se mělo dít co nejpřirozenějším způsobem. Naši církvi není blízká organizovaná misie, která využívá ke svému působení psychologických znalostí. Dáváme přednost každodennímu svědectví, které jako křesťané vydáváme svým životem

blázen (Út, 31. 3. 2009 - 17:03)

Zralý život křesťana by mělo provázet ovoce Ducha

milka (Út, 31. 3. 2009 - 16:03)

Svědku,pokud mě bereš za falešnýho hráče,tak mě to upřímně mrzí.(taky moje chyba ve vyjadřování).
Já mám blízký kontakt s několika Svědky,a podotýkám,že mám k nim blíž,než k ateistům(v názorech na život).My jsme si vysvětlili svůj postoj k víře a oni mě znají,vědí ,že jsem zastáncem sjednocení a tolerance všeho vyznání(mimo satanistů a nemorálních sekt)a já zas respektuji jejich vyznání.Takže se nehádáme a jistá témata opomíjíme(vynecháváme).

Naše komentáře(mezi mnou a tebou) mám ráda,taky proto,jsem tady.Mám ráda Mare,miláček je Mezek a s tebou taky ráda, velmi ráda diskutuji.Myslím,že už je tomu konec,tak se loučím,měj se jak nejlíp to jen jde. Milka

Reklama

Přidat komentář