Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Kubrt (Pá, 1. 5. 2009 - 16:05)

Milce a Romanovi
JK nám lidem byl dán jako vzor, který máme napodobovat. Všichni Svědkové Jehovovi, kteří ve svém chování a povaze zrcadlí JK činí Boží vůli. Když JK před 2000 lety kázal tak dal jasně najevo, že přední kněží, farizeové a saduceové nepatří k Božímu lidu. Matouš 3:7,8 - Když zahlédl mnohé z farizeů a saduceů, jak přicházejí ke křtu, řekl jim : " Vy potomstvo zmijí , kdo vám naznačil, abyste uprchli před přicházející zlobou ? Neste tedy ovoce , které přisluší pokání (aby nedošlo k nedorozumění toto pronesl Jan Křtilel Ježíšův učedník); Ježíš Kristus řekl Židům (Jan 8:44) - Jste ze svého otce, z Ďábla, a přejete si činit žádosti svého otce. Ten byl zabijákem, když začal, a nestál pevně v pravdě, protože v něm pravda není. Když mluví lež, mluví podle své vlastní povahy , protože je lhář a otec lži. Starověcí Izraelité svým způsobem ani nebojovali, neboť za ně bojoval Bůh Jehova. Když dobývali Jericho chodili okolo města a troubili na rohy. Jehova Bůh pak způsobil, že se zdi Jericha zbortili. V jiném případě použil pouze 300 mužů k boji proti velké přesile, aby si nemysleli, že zvítězily vlastními silami. V Hebrejcům 1:8 je napsáno - Ale o Synovi : " Bůh je po celou věčnost tvým trůnem a žezlo tvého království je žezlo přímosti. Nechápu co tím myslíš. Jestli ti to říká, že Boží Syn archanděl Michael je Bůh tak mě tedy ne. Já ti dám za příklad jiný verš a to 1. Korinťanům 11:3 - Chci však , abyste věděli, že hlavou každěho muže je Kristus; hlavou ženy zase muž; hlavou Krista je zase Bůh. Podle mně to jasně znamená že JK není Bůh podobně jako žena není muž.
Lide
Sohlasím s tebou jen bych tu větu trochu upravil. FALEŠNÉ náboženství musí být zničeno, aby SPRAVEDLIVÍ lidé mohli žít.

Zdenka (Pá, 1. 5. 2009 - 16:05)

Jehova je laska,je zdrojom lasky a mudrosti,
pozyva kazdeho ku svojmu duchovnemu stolu s laskou a trpezlivostou,
ponuka nam svoje priatelstvo a denne dava dokonale dary.
Tak preco ich neprijat?

Návštěvník (Pá, 1. 5. 2009 - 16:05)

a bodíky rostou,že Ilono!

Takže, když chc (Pá, 1. 5. 2009 - 16:05)

To je právě to.Nebyla.A vy to ještě více drobíte.Ale je vidět z odpovědi,že je z tebe taková cvičená milá opička.Nebo se mýlím?Mýlit se je lidské.Že?

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 16:05)

Kopíruju už dříve napsané:

Evangelium má být ta výlučně jedinečná dobrá zpráva tady na zemi.....

Vy kážete, že jako evangelium to, že když někdo bude znát váš jediný správný výklad Bible, čili bude mít to jediné PŘESNÉ poznání, bude ve vaší organizaci, která je jediná správná, bude se podle Bible chovat a kázat toto falešné evangelium, že jedině tímto způsobem může být člověk zachráněn....!

Toto je jednoznačně falešné evangelium....!

Pravé evangelium je toto:
Celý svět je pod mocí hříchu a tímto vzdálen od Boha....
Tyto hříchy celého světa byly naloženy na Ježíše Krista a tím, že byly přibity spolu s ním, je odstraněna překážka pro obnovení blízkého vztahu s Bohem pro všechny lidi na světě.

Záleží jen na našem rozhodnutí tento dar přijmout, litovat svých hříchů, činit pokání a odvrátit se od našeho zkaženého života a poprosit Boha o odpuštění a smíření s ním....!

Po tomto rozhodnutí a vyznání před Bohem člověk přijímá Ducha svatého na důkaz, že mu byly reálně Bohem odpuštěny hříchy a že byl smířen a přijat Bohem skrze Kristovu prolitou krev.

Od této chvíle nezůstane kámen na kameni v životě takového člověka, protože jeho duch je nově narozen z Ducha a vstupuje z částky do vztahu s Bohem a do Božího království.....

Bůh přímo píše na desky srdce tohoto člověka, takže on touží po Bohu po změně života a Duch ho jemně vede ke změnám.
Skrze Boží slovo rosto v poznání...Duch svatý ho uvádí do celé pravdy,...podle zaslíbení....a z alkoholika se stane člověk nezávislý, z narkomana,.....čistý....a ještě k tomu říká,.....zažila jsem to osobně,.....že Pán Ježíš je daleko lepší " špica "....než jakékoliv drogové delírium....!

Toto je pravé evangelium,...ospravedlnění z hříchů a smíření s Bohem skrze Krista.

Dále člověk žije svobodně s Bohem, je veden individuálně, svobodně se rozhoduje mezi hříchem a nehřešením, protože Ježíš ho vyvázal s otroctví hříchu. A jen Ježíš prostřednictvím Ducha svatého je jediným prostředníkem mezi Bohem a člověkem,....a nikdy už žádný další člověk...., ať už papež nebo Otrok v Booklynu....!!!

Můžeš tvrdit, že všechno toto vyučujete.......možná ano, ale jako součást polopravd......a zavalené spoustou dalších v uvozovkách důležitějších a úžasných pravd......Ne, stokrát ne.....!

Pán Ježíš je jediný zachránce a jen on jediný má ta slova pravého života a nebude se dělit se Satanem o pravdivost jeho polopravd.....!
On zaplatil, příliš draze zaplatil,....než aby bylo možné, aby někdo mohl taky zachraňovat,....on se nebude dělit o záchranu pro věčný život s žádnou jinou zaručenou polopravdou......!

Takže ne Kateřino, ....vaše cesta k Bohu nevede,.........je jen jediná....Cesta, Pravda a Život.........a těmi všemi je Kristus Ježíš, jedině on.....a ne dalších tuším deset zaručených pravd ve vašich knihách, které mají dávat věčný život.........!

Ten, kdo patří Kristu, jistě roste v moudrosti a poznává další množství pravd a Božích zákonů, které proměňují jeho život,.......ale tyto pravdy nevedou k věčnému životu,...........je mohou přispět k odměně Bohem, například, že budu soudit svět......., že mi dá hvězdu jitřní.....dá mi vládu nad deseti městy,....atp.

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 16:05)

Kubrte,

nehodlám tě přesvědčovat za každou cenu. Tady na webu je ta výhoda, že to čte více lidí a má to vliv i na ty, kteří tady třeba nekomunikují........A už vím, že pár svědků tady uvěřilo.....evangeliu,...tomu pravému.....A to jsou jen ti, o kterých vím.....Takže chvála Bohu za to......

¨Můj milý Kubrte. Já rozhodně nevěřím tomu, čemu chci.......Vůbec jsem netušila, že něco takového na tomto světě existuje......

Hledala jsem, možná v dětství jsem ještě ani nevěděla co, ale později už cíleně......Hledala jsem nejen odpovědi na otázky po smyslu života, ale moc jsem toužila po lásce, které se mi nedostalo, ale spíše ze strany lidí cizích. Prožila jsem dost velké společenské odmítnutí jako dítě, takže jsem chtěla i rozumět.....potřebovala jsem uzdravit z nespravedlnosti nepřijetí, protože jsem se pochopitelně ničeho přiměřeného jejich postojům nedopustila.......

Jako dítě jsem chodila povinně do kostela, ale maminka byla jen taková tradiční a formální věřící.....a mně bylo v kostele zima,....taky jsem téměř ničemu nerozuměla......Takže jsem podlehla spíše tomu, co se učilo ve škole a do svých 25 let jsem vůbec v Boha nevěřila.

Pak jsem začala zkoumat Bibli a využila takových těch nabídek v novinách, .....vyučování Bible zdarma.....A prošla jsem více takových vyučování.....i jsem se dlouhodobě znala před 18 lety s jednou svědkyní.......nebo spíše s někým, kdo vyrůstal v rodině svědků, takže měla znalosti učení, což mně zajímalo,.....ale ona sama svědkyně vlastně nebyla.....

I když mi každý z nich podsouval tu svou jedinou pravdu a jediný správný výklad Bible, mělo to na mně ten dobrý vliv, že Boží slovo přece jen nějak zasahovalo moji mysl,.....ale to, že jsem uvěřila skutečně v Boha, měla rozhodující podíl byla má neřešitelná situace a já jsem udělala rozhodnutí pro Boha, i když jsem v něj do té doby nevěřila a protože jsem rezignovala na své pochopení a své rozhodování o mém životě, ....zavedlo mněto totiž do totálního životního krachu,....začala jsem žít podle Biblických zákonů, příkazů a měřítek a mělo to v mém životě velké výsledky. Uvěřila jsem opravdu, že Bůh existuje a že mi tímto zachránil život.....

Jenže,pak jsem podlehla jedné náboženské skupině,...nebudu ji tady radši jmenovat, protože je to stejná zákonická náboženská skupina jako svědkové, i když ona si říká církev /.

Tato skupina mi říkala, že Bůh už takhle individuálně nevede, ale vede skrze tu jedinou správnou náboženskou skupinu , se samozřejmě jediným správným výkladem Bible. A já jsem postupně podlehla tomu jejich výkladu Bible........., tak jak to tady dost podobně vidím u svědků.......

Po 15 letech jsem už nemohla dýchat pro těžké deprese a pod touto Biblickou zákonickou drezúrou jsem vychovala také svého syna,.......i on podléhal pořád větším depresím. Své deprese jsem se už naučila popírat sama sobě, ....protože jak mi bylo stále připomínáno, ....ten, kdo žije podle Božího slova je nemůže mít, měl by být silný a radostný.....atd. Deprese svého syna jsem už neunesla......a začala jsem intenzivně volat Boha o pomoc........protože jsem nechápala, co dělám špatně.......Každý den jsem úzkostlivě kontrolovala, jestli není v mém životě nějaký hřích.......snažila jsem se žít naprosto čistě,....například sexuálně jsem tak žila celkem 23 let, protože jsem neměla manžela......
Myslela jsem si stejně, že je chyba někde ve mně .....a volala jsem mnoho let Boha o pomoc.......
Až jednou, když jsem se opravdu nemohla skoro nadechnou jsem si vzpomněla na Kristova slova, která jsem taková leta znala a věřila, že to tak žiju a věřím tomu správně,.....kde říká....." Pojďte všichni ke mně, kdo jste obtížení a já vás občerstvím......",....v tu chvíli mně ale zarazily a já si v duchu říkala, ....co to vlastně znamená,....to občerstvení,....vždyť já vlastně jsem zavalena tak těžkými břemeny, že se nemůžu nadechnout......, co tím vlastně myslel......vždyť tomu nerozumím....a v mém životě to vlastně není......! Ale, já jsem věřila Božímu slovu, a věděla jsem, že o Kristu je psáno, že v jeho ústech nebyla nalezena lež,.....on přece nemohl lhát, když něco takového člověku nabízí, pak to musí být pravda.........Takže, jak to, že to v mém životě není.........!

Znala jsem poměrně slušně Boží slov za 15 let, po kterých jsem ho pilně četla, ...15 let jsem ho žila,.......a přece jsem umírala na deprese,...........nemohla jsem se v tuto chvíli už opravdu tak těžkými břemeny, že mi svíraly krk nadechnou a jediné, co mi zůstalo z Božího slova neznámé......byla v tuto chvíli slova Pána Ježíše......

A já si v duchu řekla,......a přece nelhal............Bylo to vlastně, jako když se topící chytá stébla, nevěděla jsem jestli mně to stéblo udrží......,ale nic jiného mi nezbývalo....

Takže jsem vlastně přijala Kristovu ruku,...kterou mi nabízel v tu chvíli.....pro to, abych se mohla nadechnout....abych mohla žít......., Kristus je totiž opravdu jediný zachránce ve všech oblastech našeho života a samozřejmě je zachránce pro věčný život.......! On jediný zachraňuje z tohoto zvráceného pokolení pod vládou toho Zlého do Boží náruče, do jeho Království........pro další život pod Božím vedením ve smíření s ním.....Bůh se nám v tu chvíli stává Otcem a my začínáme být jeho děti,.....jeho lidem.....
Takto prostě je zapotřebí přijmout jeho nabízenou ruku k záchraně......, což mi do té doby nikdo neřekl.......udělala jsem to, co JEDINÉ JE DULEŽITÉ...., nevědomky cele v Boží režii.....Musím zdůraznit, že pokání a vydání svého života Bohu jsem udělala už před 15 lety.......dříve....

V tu chvíli, kdy jsem se chytila Kristovy podané ruky,....jsem samozřejmě netušila, co se děje,........ale začala jsem dýchat, jakoby někdo otevřel dokořád okno......V sobě jsem začala pociťovat jakoby jiskřičku, která jakoby svítila, zahřívala,.....takovou jako naději......Deprese zmizely a já měla v sobě sílu, radost, pokoj a lásku......
Myslela jsem si zpočátku, že jen mně občerstvila nová naděje......, ale postupně jsem na základě Božího slova pochopila, že mi byl dán Duch svatý......

Věděla jsem, že přesně takto se v Bibli popisují křesťané, takže jsem byla v souladu v Písmy, ale nikoho takového jsem za 40 let svého života nepotkala, protože tyto skupiny, které jsem znala, vesměs nic takového neučili a v kostele jsem taky nikoho takového nepotkala....

Takže jsem velmi rychle rostla v poznání Božího slova, Duch svatý přece Bibli napsal a on je tedy schopen zase uvést do celé pravdy,....jak Kristus zaslíbil.....
Takže je to naprosto individuální vedení Bohem,....logicky, protože je hřích smazán a přibit spolu s Kristem, pro ty , kteří v něho věří.........a jsou platná slova v ŽIdům v 8.kapitole, že Nová smlouva je založená na tom, že už nebude učit druh druha a bratr bratra..........

Myslela jsem si, že jiní křesťané neexistují,....byla jsem asi rok sama a až poté jsem se setkala s křesťany, kteří byli také chrámem Ducha svatého., a kupodivu věřili tomutéž, čemu mně učil Duch svatý a to samozřejmě bez nějakého prostředníka....., protože pod Novou smlouvou je prostředníkem jen Ježíš Kristus a a žádný člověk, jako třeba Papež nebo Otrok svědků...........a dnes vím, že nejsem opravdu sama, že takovýchto křesťanů je více než tříčtvrtě miliardy......

Jsem křesťanka nyní už více než 18 let.............

Kubrte, vím, že pro tebe to bude zní jako bláznovství, ale nestydím se za toto bláznovství,.....které je moudřejší než lidé,.....Protože Bohu se zalíbilo zachránit svět ....bláznovskou zvěstí.......
Neuvádím tady také odkazy na Boží slovo, protože jsem tady už uvedla dříve více, než hodně odkazů........a taky jsem minule psala, že křesťan mluví přímo Boží slovo v Duchu svatém......

Ale jsem ochotná, pokud bys pochyboval, že vše, co jsem řekla není opřeno o písma.........vypíšu ti ráda jednotlivé verše a odkazy do nich......

bob125 (Pá, 1. 5. 2009 - 15:05)

Zdravím,je potřeba si uvědomit že pravda je jedna že je jeden bůh Jehova stvořitel všeho na zemi a ve vesmíru a boží syn Ježíš který jednou pro vždy vykoupil naše hříchy.To je základ .Ale není možno slepě věřit.Důležité je poznání,potom přichází víra ...Poznání na základě studia bible atd...

bob125 (Pá, 1. 5. 2009 - 15:05)

Zdravím,je potřeba si uvědomit že pravda je jedna že je jeden bůh Jehova stvořitel všeho na zemi a ve vesmíru a boží syn Ježíš který jednou pro vždy vykoupil naše hříchy.To je základ .Ale není možno slepě věřit.Důležité je poznání,potom přichází víra ...Poznání na základě studia bible atd...

Kateřina (Pá, 1. 5. 2009 - 15:05)

Co se táká toho, že u SJ není evangelium o milosti a o odpuštění hříchů, tak jsi to myslím špatně pochopil.
Podle Písma, kterým se tak oháníš, mají logicky volný přístup k Bohu všichni lidé, keří ovšem ale uvěřili ve výkupní oběť Ježíše. Podle Gal. 3:8 jsou lidé prohlášení za "spravedlivé díky víře"

Kateřina (Pá, 1. 5. 2009 - 14:05)

Anonyme pro příkla, rozdělení verše na a a b uvedu 1Ti.4:8 Tělesné cvičení je totiž prospěšné k nemnohému, ale zbožná oddanost je prospěšná ke všemu, protože má slib životanynějšího a toho, který má přijít.

Takže, když chci použít text ohledně cvičení, není potřeba mluvit o zbožné oddanosti, která zachraňuje ,a naopak samozřejmě.
Navíc je dobré si uvědomit, že čísla textů v Bibli původně vůbec nebyla.

Návštěvník (Pá, 1. 5. 2009 - 14:05)

Bible je opravdu velice důležitá (dává naukám punc pravosti) a SJ ji používají především k potvrzení, že jejich nauky jsou jediné pravé.

Za tím účelem se udělalo velice šikovné opatření při hledání podpůrných textů, a to, že se libovolný text rozdělí na A. B, C, a vyřízne několik slov, která jdou napasovat na podporu myšlenky publikace SJ.
Funguje to a SJ to bez "uzardění" přijali za své...
Vzpomínám si jak jsem si říkal, když jsem začínal studovat se svědky a něco mi nesedělo:" No přeci by neměli ti hodní pánové /VRO/ v úmyslu nám předkládat něco falešného, proč by to dělali?!" No a dělali...

Pán Ježíš totiž řekl:

Kateřina (Pá, 1. 5. 2009 - 14:05)

Ano Hebrejci, jakožto boží vyvolenýá národ bojovali ve jménu Boha, ale POZOR oprávněně. Byli Bohem podporováni, protože si vlastně dobývali zpět své území, které jim Jehova přislíbil.
Ten kdo to respektoval nemusel zemřít, příkladem je Raab a Gibeonité a jiní

milka (Pá, 1. 5. 2009 - 14:05)

"Tedy sešli se přední kněží a zákoníci, i starší lidu na síň nejvyššího kněze, kterýž sloul Kaifáš. A radili se, jak by Ježíše lstivě jali a zamordovali.

Koho ctili ti,co plánovali Ježiše zamordovat?

A povstav nejvyšší(ten který ctil Boha jménem JHVH) kněz, řekl jemu: Nic neodpovídáš? Což pak tito proti tobě svědčí? Ale Ježíš mlčel. I odpovídaje nejvyšší kněz, řekl k němu: Zaklínám tě skrze Boha živého??????, abys nám pověděl, jsi-li ty Kristus Syn Boží? Dí mu Ježíš: Ty jsi řekl. Ale však pravím vám: Od toho času uzříte Syna člověka sedícího na pravici moci Boží a přicházejícího na oblacích nebeských. Tedy nejvyšší kněz roztrhl roucho své, a řekl: Rouhal se. Což ještě potřebujeme svědků? Aj, nyní jste slyšeli rouhání jeho (Mt 26:62-65)

Kubrte (Pá, 1. 5. 2009 - 14:05)

starozákoníci byli vlastně Svědci Jehova,myslíte že nebojovali ve jménu Boha?

Roman (Pá, 1. 5. 2009 - 12:05)

Kubrte, máš pravdu vcelku kromě toho, že jsem nikdy neřekl, že Ježíš Kristus je Jehova Bůh. Ten Bůh propůjčuje své jméno svému Synovi ke svému účelu! Tys to nepochopil.
Ještě jsi mi neodpověděl ohledně podstaty Ježíše zapsané v Heb. 1. kap.
Vzýváš jméno Ježíše?
Klekáš před Ježíšovým jménem?
Toť Boží vůle!
Ano uctívat Boha Otce skrze Ježíše Krista!
Pokud nevzýváš jméno Ježíše a nepoklekáš, nečiníš Boží vůli! Jako bys odmítal Ježíše!
Není anděl, sic možná archanděl Michael ovšem propůjčené postavení anděla jako člověka atd. Jinak je Bůh vzhledem ke všemu tvorstvu kromě Otce. Pochopils? Použij svou hlavu a nebuď zatvrzelý jako jsem byl a buď pokorný vzhledem k Božímu jménu!

Lide (Pá, 1. 5. 2009 - 12:05)

.....jedno velke moudro pravi:

NABOZENSTVI MUSI ZEMRIT, ABY LIDSTVO MOHLO ZIT !

Kubrt (Pá, 1. 5. 2009 - 12:05)

Mare
Co já vím tak, Náboženská organizace Svědků Jehovových je jedna z mála organizací, která nemá ruce plné krve. Nepíši, že je jediná, protože hinduisté podle toho co jsem četl nesmí zabít ani mouchu neboť věří v převtělování.Naopak 2 největšími provinileckými církvemi jsou katolická církev a muslimové (křižacké výpravy ve jménu Boha, teroristické útoky jako z 11.9.2001, exorcismus atd.). Jehova Bůh si nikdy nepřál, aby takto svět vypadal a jak řekl JK dřív pominou nebesa a země než...ABY JSI MĚ PŘESVĚDČILA, ŽE NEMÁM PRAVDU !!!

Kubrt (Pá, 1. 5. 2009 - 12:05)

K mému poslednímu příspěvk
Ve větě kde píši o vynikajícím postoji JK k Jehovovi patří na konci věty otazník.
Romanovi
I kdyby jsi se rozkrájel na kousíčky tak JEŽÍŠ KRISTU NIKDY NEBYL JEHOVA BŮH. To Jehova Bůh vzkřísil Ježíše Krista. Lidstvo nikdy nedokáže zabít Boha Jehovu, neboť je králem věčnosti !!! Přečti si laskavě Zjevení 15:3,4 - A zpívají píseň Mojžíše, Božího otroka, a píseň Beránka a říkají: " Velká a podivuhodná jsou tvá díla, Jehovo Bože, Všemohoucí, Spravedlivé a pravé jsou tvé cesty, Králi věčnosti. Kdo se tě Jehovo, nebude skutečně bát a oslavovat tvé jméno, protože ty sám jsi věrně oddaný ? Všechny národy totiž přijdou a budou před tebou uctívat, protože byly učiněny zjevnými tvé spravedlivé výnosy. Záchrana prostřednictvím Ježíše Krista bez Jehovy Boha prostě není možná !!!

Roman (Pá, 1. 5. 2009 - 10:05)

Kubrte, co tomu říkáš postavení Ježíše Krista, napsané v Heb. 1:8 výše, které se týkají veršů v Žalmu?
Jak vidno, jméno JHVH používá Ježíš, a přece není ten pravý Bůh. Otec tak miluje svého Syna, že ho oslavoval již dřív než byl svět..., tedy pro ostatní kromě svého Otce, toho pravého byl, je a bude vždy Ježíš Bůh, Božské podstaty. Nebýt Ježíše nebyl by život, v Ježíši existujeme i andělé a všechno tvorstvo, tzn. Otec vše dělal kvůli svému Synovi! Syn tedy Mistr v díle, také stvořitel zas ne pro svého Otce. Otec je Stvořitel, důvěřoval, důvěřuje a bude vždy důvěřovat svému Synovi, protože je prvorozený, jednozplozený, přímo stvořený Bůh, proto je také Alfa a Omega, zas kromě Otce.
Tedy Ježíš je vždy Bůh, Stvořitel, Zachránce, Utěšitel, Učitel, Zákonodárce, Životodárce atd. jako jeho Otec, zas kromě Otce! Kdo ctí Syna, ctí Otce, Kdo nemá Syna, nemá Otce, Kdo vidí Syna, vidí Otce, Syn má všechno, Syn dává život, Syn zachraňuje, Syn učí.... stejně jako jeho Otec, který vložil svému Synovi vše do jeho rukou!
Nestačí vykoupit padlé lidstvo náhradou jedním dokonalým andělem, protože Adam s Evou plodili děti a ty děti zas děti, několik generací... Podle Zákona ve 3. Mo 25:47-55 se ohledně půdy musí koupit za to nejen za cenu tehdejší úrodu, ale po sobě několik roků, a tím cena mnohonásobně zvýší!

47 Ale v případě, že u tebe zbohatne ruka cizího usedlíka nebo osadníka, a tvůj bratr vedle něho zchudl a musí se prodat cizímu usedlíkovi nebo osadníkovi u tebe, nebo členu rodiny cizího usedlíka, 48 potom, co se prodal, bude výkupní právo v jeho případě trvat. Jeden z jeho bratrů ho může koupit zpět.
50 A s tím, kdo ho koupil, bude počítat od roku, kdy se mu prodal, až do Jubilejního roku, a peníze za jeho prodej budou odpovídat počtu let.
Ten nápis nad Ježíšovou hlavou značí buď totožnost nebo zastupování, či obojí...
V Ježíši je vše možné, jen ne uctívání, s Ježíšem můžeme promluvit jako s přítelem, bratrem, otcem (Věčný otec).
Ježíš žije díky Otci, nedělá svou vůli, neusiluje o rovnost Bohu, hodný příkladu.
Sám se obětoval pro naše hříchy a posvěcení Božího jména, které Otec propůjčil Synovi ke svému účelu. Ježíš vzkříší, dává život, odpouští atd. vždy ve jménu svého Otce, dostává Jeho ducha pro činění jeho vůle...

Ježíše používal jako oblak, skálu, mannu, vodu, možno i člověka s jménem JHVH před Abrahamem, prostředek ke plnění své vůle. Mnoho a mnoho nevíme. Duch svatý ještě objasní.
Ovšem důležitá je víra v Boha a Ježíše Krista! Ano i před Ježíšovým jménem klekat každé koleno, ne prokazovat poctu (proskyneo). Nebát se Ježíše prosit, to není modla, uctívání, ale bratrský, přátelský vztah... ke slávě Boha Otce!

Kubrt (Pá, 1. 5. 2009 - 05:05)

Mare
Ne já, ale ty se mýlíš. Ty sama si určuješ jakým způsobem chceš vyznávat Boha. Ale tak to dělá přece Satan Ďábel. Naopak ti kdo naplní rajskou zemi musí Boha uctívat tak jak si to přeje on. Tak jak se píše v 5. Mojžíšově 30:19,20 - Dnes proti vám opravdu beru za svědky nebesa a zemi, že jsem ti předložil život a smrt, požehnání a zlořečení; a vyvolíš si život, abys zůstal naživu ty a tvé potomstvo, tím, že budeš milovat Jehovu, svého Boha, tím, že budeš naslouchat jeho hlasu, a tím, že se ho přidržíš; je totiž tvým životem a délkou tvých dnů; abys bydlel na půdě, o níž přísahal Jehova tvým praotcům, Abrahamovi, Izákovi a Jákobovi, že jim ji dá." V souvislosti s těmito texty si přečti, prosím i ty dva předchozí verše 5. Mojžíšova 30:17,18 - JESTLIŽE SE VŠAK TVÉ SRDCE ODVRÁTÍ A NEBUDEŠ NASLOUCHAT A SKUTEČNĚ BUDEŠ SVEDEN A BUDEŠ SE KLANĚT JINÝM BOHŮM A SLOUŽIT JIM, OPRAVDU VÁM DNES ŘÍKÁM, ŽE ROZHODNĚ ZAHYNETE...
Tyto slova byla určena sice Izraelitům, ale platí i pro dnešní lidi, kteří si tak volí život či smrt. Ty si zatím stále volíš smrt, milá Mare. Je třeba si položit otázku zda skutečně sloužíš Bohu tak jak si On přeje a upřímně si na ni odpovědět. Ježíše Krista, když se modlil na Olivové hoře pár dní před smrtí, tak se modlil k Bohu : ... a řekl : " Otče, jestliže si přeješ, odstraň ode mne tento kalich. Ať se přesto neděje MÁ vůle, ale TVÁ." Není to VYNIKAJÍCÍ projev pokory Syna vůči svému Otci. Cožpak by se Ježíš Kristus takto modlil, kdyby byl sám Bůh ? Opravdu Mare odpověď si upřímně. Jsem takto pokorná vůči Bohu Jehovovi jako jeho Syn Ježíš Kristus ?

Reklama

Přidat komentář