Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Roman (So, 2. 5. 2009 - 09:05)

Kubrte,
Ježíš je podřízený Otci Bohu, protože je menší, učil se poslušností až do smrti, neví o tom dni, závislý na Otci, žije díky Otci, nikoho ani jiného nemůže nahradit ohledně výkupné, jen Ježíš, ano?, miluje svého Otce, učí nás, sesílá pro nás svatého ducha, abychom poznali Otce a Syna a byli v Kristově těle, sjednoceni v duchu, Ježíš znamená záchrana.

Co se týče jména Jehova, Bůh dal nám na vědomí toto posvátné jméno značící Prokáži se tím čím se prokáži neboli Co řekl, to platí
znamená kvůli pádu prvních rodičů plánoval záchranu příchodem svého Syna, a než se stalo, vzal do vlastnictví svůj izraelský národ pod Smlouvou, která ho vedla k vedoucímu Ježíši Kristu...
Jméno Jehova tedy splnil účel ve jménu Ježíš. Jméno znamená Jehova je záchrana, proto už Ježíš neoslovil Jehovo, buď posvěceno tvé jméno, ale Otče... Ještě je psáno, že VŠICHNI proroci oznámili prostředek záchrany od Boha...
Ap. Petr řekl: ,,A v posledních dnech vyleji něco ze svého ducha na tělo všeho druhu a vaši synové a vaše dcery budou prorokovat ... atd. ,A každý kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn.´
Dále:
... Ježíše Nazaretského, muže, kterého vám Bůh veřejně ukázal mocnými skutky a předzvěstmi a znameními, jež Bůh skrze něho činil ve vašem středu, ...

Ří 10:13 ...každý kdo vzývá .... zachráněn..., Jak ale budou vzývat toho (Ježíše, ne?), v něhož uvěřili? ...jak zase uvěři v toho,... nebude-li kázat?

Vy, milí SJ, kážete jméno Jehovy, namísto Ježíše. Zas do staré Smlouvy.

Proto jsem říkal, že Jehova je Ježíš, ale dvě odlišné osoby, Otec pravý Bůh, Syn Boží podoba, Boží podstata, tedy Bůh Slovo, ne ten pravý Bůh, jako je žena a muž jsou lidé.
I když Otec používal jméno Jehova, používal i Ježíš v předlidské existenci, jsem ti srovnával u Heb.1. 10-12 s Žalmem 102:25-...

Proto nemůžete uctívat Duchem a pravdou, protože nemáte od Ježíše dar svatého ducha, ale svého Otroka, který brání ostatním vejít do Božího království.
Nezavírejte prosím oči a pokořte se pod Boží rukou...

Kubrt (So, 2. 5. 2009 - 00:05)

Mare
Jak to, že ne ? Roman to tvrdí pořád, že Ježíš je starozákonní Jehova. A nemícej prosím jabka s hruškami lidé a duchovní osoby jsou vyjádřením rasy, tak jako prezident a Bůh jsou vyjádřením titulu. Duchovní osoby můžeme nazývat sice bohy, ale s malým b. Například Zeus je bůh, ale není to Bůh. Bůh je jen jeden a to JEHOVA ne Ježíš Kristus (to byl navíc člověk, dnes existuje jako duchovní bytost archanděl Michael)
Romanovi
Já nejenom, že miluji pravdu, ale taky se ji plně zastávám, protože Jan 4:24 píše - Bůh je Duch a ti , kteří ho uctívají, musí uctívat duchem a PRAVDOU. A uvažuj co je myšleno textem z Filipanům 2:5,6 - Zachovejte si takový myšlenkový postoj , jaký měl i Kristus Ježíš, který , ačkoli existoval v Boží podobě, neuvažoval o tom , že by něco uchvátil, totiž ABY BYL ROVNÝ BOHU. Když o tom tedy neuvažoval samotný Ježíš proč o takovém nesmyslu vůbec uvažuješ ty ? Chceš se stát bojovníkem proti Bohu ? Všichni , kteří jsou správně nakloněni k věčnému životu tuhletu pravdu budou hájit jako já. Souhlasím s Pavlem , který v jednom komentáři napsal , že se Satan , který vidí , že se blíží jeho konec snaží mezi archandělem Michaelem a Jehovou Bohem vnést rozepři. Ale právě Boží Slovo mě utvrzuje v tom , že se mu to nepodaří. Nebojme se bratři a sestry neboť již brzy zažijeme slova (ze Žalmu 37:9-11) : Vždyť zločinci budou odříznuti, ale ti, kteří doufají v Jehovu, ti budou vlastnit zemi. A ještě chvilku , a ničemný již nebude; a jistě budeš věnovat pozornost jeho místu, a on nebude. Ale mírní ti budou vlastnit zemi a vskutku naleznou své největší potěšení v hojnosti pokoje. Romane, já pravdou žiji a nevymýšlím si to co ty. I když, jak jistě víš, ne úplně. Ale doufám, že mi to Jehova odpustí. Protože podle mne není důležité jestli ho uctívám jako stvořitele nebo nějakou rasu z jiné planety. Podle mně je důležité mít k němu vztah a ten ti očividně chybí.

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 23:05)

přeju dobrou noc.

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 23:05)

kdy skončí částečné poznávání, poznávání...jako v zrcadle, pomocí darů Ducha , zázraků.....?

1.Kor. 13.kap. 8-12 :

Láska nikdy nezanikne. Proroctví - to pomine; jazyky - ty ustanou; poznání - to bude překonáno.
Vždyť naše poznání je jen částečné, i naše prorokování je jen částečné;
až přijde plnost, tehdy to, co je částečné, bude překonáno.
Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, usuzoval jsem jako dítě; když jsem se stal mužem, překonal jsem to, co je dětinské.
Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.

Až přijde plnost,.....až budeme stát ...tváří v tvář ....Kristu, při jeho druhém příchodu....

Pak opravdu nebude nutná ani víra, protože budeme vidět....tváří v tvář.....a zůstane jen láska....

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 23:05)

Anonyme.

Já nevidím v Božím slově žádnou organizaci.

Bůh měl vždy jen svůj lid.

Pod Starou smlouvou to byli Židé, kteří už tím, že se narodili patřili Bohu a stali se jen tímto Božím lidem.Zásluhou Abraháma.... Byli vedeni prostředníkem k vůli hříchu. Pokud byli organizování, tak to rozhodně bylo až druhotné.

Pod Novou smlouvou má Bůh také jen svůj lid. A tím je Kristovo tělo,....Církev,.....kterou tvoří křesťané, kteří jsou jednotlivé údy tohoto těla. Je to tedy organismus a ne organizace....Jsou spojeni,...jak říká Boží slovo šlachami a klouby......přičemž Kristus je hlavou.

1.Kor.12:12-14 :

"Tak jako tělo je jedno, ale má mnoho údů, a jako všecky údy těla jsou jedno tělo, ač je jich mnoho, tak je to i s Kristem. Neboť my všichni, ať Židé či Řekové, ať otroci či svobodní, byli jsme jedním Duchem pokřtěni v jedno tělo a všichni jsme byli napojeni týmž Duchem. Tělo není jeden úd, nýbrž mnoho údů. Kdyby řekla noha: 'Protože nejsem ruka, nepatřím k tělu', tím by ještě nepřestala být částí těla. A kdyby řeklo ucho 'Protože nejsem oko, nepatřím k tělu,' tím by ještě nepřestalo být částí těla. Kdyby celé tělo nebylo než oko, kde by byl sluch? A kdyby celé tělo nebylo než sluch, kde by byl čich? Ale Bůh dal tělu údy a každému z nich určil úkol, jak sám chtěl. Kdyby všechno bylo jen jedním údem, kam by se podělo tělo? Ve skutečnosti však je mnoho údů, ale jedno tělo. "
.

Božím lidem se stávají také narozením,...zásluhou Krista.....a to z Ducha..svatého.....podle Jana 1:12,13 :

" Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi. Ti se nenarodili, jen jako se rodí lidé, jako děti pozemských otců, nýbrž se narodili z Boha."

A podle Židům 8:8-12 :

"'Hle, přicházejí dny, praví Hospodin, kdy s domem izraelským i s domem judským uzavřu smlouvu novou, ne jako byla ta smlouva, kterou jsem uzavřel s jejich otci v den, kdy jsem je vzal za ruku, abych je vyvedl ze země egyptské. Neboť oni nezůstali v mé smlouvě, a já jsem se jich zřekl, praví Hospodin. A toto je smlouva, kterou uzavřu s domem izraelským po oněch dnech, praví Hospodin: Dám své zákony do jejich mysli a napíšu jim je na srdce. Budu jim Bohem a oni budou mým lidem. Pak už nebude učit druh druha a bratr bratra a nebude vybízet: 'Poznej Pána', protože mě budou znát všichni, od nejmenšího až do největšího. Slituji se nad jejich nepravostmi a na jejich hříchy už nevzpomenu

Hovoří se zde o uzavření Nové smlouvy. A to se stalo po smrti Kristově. Není to o konci smlouvy....... Už nebude učit druh druha a bratr bratra.......

Nezajímá mně má logika, jak to Bůh bude dělat.....Věřím totiž Bohu, že když to říká, byť si to neumím tělesně představit, že je mocen to učinit......Ale ujišťuju tě, že to zvládne bez tvých představ, jak se má s pomocí organizace kázat evangelium.......

Jen svědkové káží evangelium.....?
Křesťanů, kteří jsou chrámem Ducha svatého je více než sedmsetpadesát miliónů........, jak to ten Bůh asi udělal, když kážou evangelium jen svědkové.....?

Mně za rok uvěřilo ke stovce lidí,.....nemusím je sdružovat kolem sebe, ....žijí v různých sborech po celé Evropě i Asii.

Mimochodem jsem tady už psala o tom, že svědkové nekáží skutečné Evangelium........a kážou ho tělesným způsobem, ....protože je psáno.....přijmete moc Ducha svatého a budete mi svědky..............říká Pán Ježíš.....

Nemáte moc Ducha svatého a nemáte ani tušení, co to je Evangelium a co je to křesťanství..........

Co je to skutečné evangelium, jsem tady teď psala, ....jen nakopíruju Písmo, které hovoří o ....oné bláznovské zvěsti, kterou se Bohu zalíbilo zachránit svět.....:

1.Kor.1:18-23 :

"Slovo o kříži je bláznovstvím těm, kdo jsou na cestě k záhubě; nám, kteří jdeme ke spáse, je mocí Boží. Je psáno: 'Zahubím moudrost moudrých a rozumnost rozumných zavrhnu.' Kde jsou učenci, kde znalci, kde řečníci tohoto věku? Neučinil Bůh moudrost světa bláznovstvím? Protože svět svou moudrostí nepoznal Boha v jeho moudrém díle, zalíbilo se Bohu spasit ty, kdo věří, bláznovskou zvěstí. Židé žádají zázračná znamení, Řekové vyhledávají moudrost, ale my kážeme Krista ukřižovaného. Pro Židy je to kámen úrazu, pro ostatní bláznovství, ale pro povolané, jak pro Židy, tak pro Řeky, je Kristus Boží moc a Boží moudrost. Neboť bláznovství Boží je moudřejší než lidé a slabost Boží je silnější než lidé.

Čím je pro vás....slovo o kříži....?

Izack Perelman (Pá, 1. 5. 2009 - 23:05)

Nastesti jste se zde shledali vsichni sobe podobni, nepochybne bude dobre, pokud budete ventilovat ony hlouposti na techto strankach, nybrze vpustit vas do normalni spolecnosti, ci vam naslouchat by bylo hole silenstvi !

Vrele doporucuji film "Religulous" - Bill Maher

Nekteri z Vas maji dozajista velky potencional jimz je bohuzel plytvano zcela nespravnym smerem a to je velice SMUTNE.....

Roman (Pá, 1. 5. 2009 - 23:05)

Tys to nepochopila! Byl jsem naplněn Duchem svatým! A to v Kristu čili On! Umíš číst Bibli, já a on jsme jedno, on je v něm, oni jsou v nich atd. Skrze Ducha svatého, to tam máš napsané, ne správné ve spojení s ..., ale správné v...
Abys věděla, čtu Bibli dnem a nocí jako nikdy! Proč? Duch svatý je ve mně! Rozumíš? Je ti špatně z toho?! Ano, jako našemu staršímu, který mi nevěřil, když jsem mu řekl, že jsem před Ježíšem poklonil a vzýval Ježíšovo jméno, přesně tak jak učedníci to dělali. Jak mi to vysvětlíš? Ne ty, ale Otrok, který omezuje další vstoupit do Božího království. Proti Boží vůli! Nevíš, že i hříšníci, obyčejní lidé byli naplněni Duchem svatým? To tam máš napsané, nebo jsi nečetla jak radí Otrok? To je váš problém. Kdo činí Boží vůli, bude zachráněn, a tou vůlí je vzývat Pána Ježíše Krista a přijmout ho pro slávu Boha Otce. Není jiné nad to.

Ilona (Pá, 1. 5. 2009 - 22:05)

Romane, jak se ti zjevil Kristus, co to má znamenat? Vždyť v dnešní době se už zázraky nedějí, pokud ale máš takové vidiny, nepocházejí od Otce ani od Syna, ale od toho Zlého.

Roman (Pá, 1. 5. 2009 - 22:05)

,,Kdo poznal Hospodinovu mysl,
kdo by mu mohl poradit?´´
My ale máme mysl Kristovu!

Vždyť ,kdo poznal mysl Páně
a kdo ho bude poučovat?
My však mysl Kristovu (Páně) máme.

Vždyť

Roman (Pá, 1. 5. 2009 - 19:05)

Kubrte, pokud nehledáš pravdu, nemiluješ poznání, vše je marné-
1.Ko 2:9 Ale právě jak je napsáno:

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 19:05)

Bůh je Bůh Otec
Ježíš je Bůh Syn.
Oba mají stejnou podstatu, tak jako žena a muž, jsou lidé.
Žena jen proto, že je podřízená se nestala jiným živočišným druhem.
Tak i Syn Boží, jen proto, že je podřízený se nestal jiným duchovním druhem.
Je Bohem stejně tak, jako jeho Otec.

Ovšem tento problém, že by tady mohli být dva Bohové, ...překážel už i Židům,.....a to byl důvodem pro Židy, ale jen z jeich pohledu, proč se Ježíš podle nich rouhal....čině se Bohem...., a musel zemřít...!!
Svědkové nejsou první, komu Kristovo Božství překáželo.....! I svědkové tudíž Krista odstranili v jeho působení, k záchraně ke spasení,.....!

Jan:10:33:
Židé mu odpověděli: 'Nechceme tě kamenovat pro dobrý skutek, ale pro rouhání: jsi člověk a tvrdíš, že jsi Bůh.'

Roman (Pá, 1. 5. 2009 - 19:05)

Můj duch se zaradoval nad článkem o Mesiáši. Právě ten článek mě vybízel ke zamyšlení nad otázkou ohledně postavení našeho Pána Ježíše Krista než jsem se rozhodl přistupovat k němu blíže a prosit o smilování...
Pravda vyšla najevo po dlouhých letech bez vztahu jak k Otci tak k Ježíši. Byly vztahy ovšem sic vyumělkované, protože chyběla přirozenost poznání, ale naukově vtloukané přesné poznání, příkazy sem tam, sic bratrské vztahy, ale osobní k Bohu jaksi vzdálené jako tehdy před příchodem Pána...
Ten článek je pravdivý, pravdu jsem dostal zadarmo, díky Bohu! Ještě znovu pročtu, je mi blíž a blíž.
Mezku, snažil jsem navázat kontakt s wittnesem dle tvé rady na www.straznavez.cz, nemůžu najít tu kolonku...
Milko, toto je láska, poznání o Bohu je láska, pravda osvobodí, víra a naděje se vynořovaly. Díky Pánu Ježíši!

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 19:05)

Váš překlad Bible je přeložen účelově , aby vyhovoval vašemu výkladu. Což je čin, který si nedovolili ani Satanisté....Je to nehanebné....

I na tomto verši je to naprosto zřejmé !

Porovnej prosím Žid,1:8 v jiných překladech.

Ekumen.:
O Synovi však: 'Tvůj trůn, Bože, je na věky věků a žezlo práva je žezlem tvého království, .....

Kralický:
Ale k Synu [dí:] Stolice tvá, ó Bože, na věky věků, berla pravosti [jest] berla království tvého.

Váš překlad, který tady cituješ:
Ale o Synovi : "" Bůh je po celou věčnost tvým trůnem a žezlo tvého království je žezlo přímosti.

Jak ten rozdíl vysvětlíš.....?

Návštěvník (Pá, 1. 5. 2009 - 19:05)

týkalo se to příspěvku 16:48, příepěvky Mare se komentovat nedají:-)

Návštěvník (Pá, 1. 5. 2009 - 19:05)

Ten příspěvek nade mnou nevyvrací a ani nepotvrzuje vůbec nic, je zde napsán úplně zbytečně, protože
JHVH není Kristus
Kristus je duchovní osoba
JHVH je duchovní osoba

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 19:05)

Kubrte, nikdo tady netvrdil, že Ježíš Kristus je Jahve.
Bojuješ proti větrným mlýnům.....

Trefné s mužem a ženou.....to se povedlo....

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 19:05)

Pán Ježíš prioritně nepřišel, abychom ho následovali, to až následně. Přišel na prvním místě proto, aby se stal beránkem Božím, který snímá hřích světa.

Kol.2:14:
"Když jste ještě byli mrtvi ve svých vinách a duchovně neobřezáni, probudil nás k životu spolu s ním a všechny viny nám odpustil.
Vymazal dlužní úpis, jehož ustanovení svědčila proti nám, a zcela jej zrušil tím, že jej přibil na kříž."

Toto je prvořadá věc, proč nám Pán Ježíš byl dán.....

Tímto činem je nám odpuštěno, jsme před Bohem ospravedlněni a on nás může zase přijmou za své syny.

Přijímáme Ducha svatého a tím jsme zmocněni Krista následovat a kázat evangelium.....

Jinak děláme vše tělesným způsobem a takové dílo je pro Boha nepřijatelné......

Návštěvník (Pá, 1. 5. 2009 - 16:05)

Žena není muž ,
Žena je člověk
muž je člověk

Podle mně to ja (Pá, 1. 5. 2009 - 16:05)

Jistě, JK nebyl Bůh.Ale po vzkříšení ano.

Návštěvník (Pá, 1. 5. 2009 - 16:05)

Jaké Bobíky

Reklama

Přidat komentář