Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

milka (So, 2. 5. 2009 - 17:05)

1. Častokrát a rozličnými způsoby mluvíval někdy Bůh otcům skrze proroky, v těchto pak posledních dnech mluvil nám skrze Syna svého,
2. Kteréhož ustanovil dědicem všeho, skrze něhož i věky učinil.
3. Kterýžto jsa blesk slávy, a obraz osoby jeho, a zdržuje všecko slovem mocnosti své, očištění hříchů našich skrze sebe samého učiniv, posadil se na pravici velebnosti na výsostech,
4. Tím důstojnější nad anděly učiněn, čím vyvýšenější nad ně jméno dědičně obdržel.
5. Nebo kterému kdy z andělů řekl: Syn můj jsi ty, já dnes zplodil jsem tebe? A opět: Já budu jemu otcem, a on mi bude synem?
6. A opět, když uvodí prvorozeného na okršlek země, dí: A klanějte se jemu všickni andělé Boží.
7. A o andělích zajisté dí: Kterýž činí anděly své duchy, a služebníky své plamen ohně;
8. Ale k Synu dí: Stolice tvá, ó Bože, na věky věků, berla pravosti jest berla království tvého.
9. Miloval jsi spravedlnost, a nenáviděl jsi nepravosti, protož pomazal tebe, ó Bože, Bůh tvůj olejem veselé nad spoluúčastníky tvé.
10. A ty, Pane, na počátku založil jsi zemi, a díla rukou tvých jsouť nebesa.
11. Onať pominou, ty pak zůstáváš; a všecka jako roucho zvetšejí,
12. A jako oděv svineš je, i budouť změněna. Ale ty jsi tentýž, a léta tvá nepřestanou.
13. A kterému kdy z andělů řekl: Seď na pravici mé, dokudž nepoložím nepřátel tvých za podnože noh tvých?

14. Zdaliž všickni nejsou služební duchové, kteříž posílání bývají k službě pro ty, jenž mají dědičně obdržeti spasení?

Anděl není Spasitel!!!

milka (So, 2. 5. 2009 - 17:05)

V Bibli není žádný záznam o tom, že Ježíš by někdy doslovně řekl:

Romane tobě (So, 2. 5. 2009 - 16:05)

asi fakt jebe,zalez někde a ty blaboly si nechej pro svou rodinku---tvoje věrná a stejně blbá Ilona

Roman (So, 2. 5. 2009 - 15:05)

Ježíš v Boží podobě, výraz Boží podstaty je anděl? Anděl a Bůh jsou stejné podstaty? O Synovi: ...A, Pane, ty jsi na počátku položil základy země, a nebesa jsou díla tvých rukou...
v Žalmu 102.kap. totéž se týká Jehovy.
Jak mi vysvětlujete? Chcete víru nebo poslušnost tomu, co říká Otrok?

nezavisly (So, 2. 5. 2009 - 14:05)

Mare tak dlouho studoval Bibli až se tam našla a rozhodla se že ona je jedním ze dvou kteří budou oblečení v pytlovině,... .To co káže je jine evang.Pro její vděčné poblikum:
víte jak to dopadné když slepý vede slepého.

Roman (So, 2. 5. 2009 - 14:05)

Kateřino, chceš, abych popsal děje vůči organizace v Praze, Ostravě, FM, Havířově, Olomouci, Brně... Mohl bych, kdybys chtěla a nevěřila mi... ? Uviděla bys ne ve mně binec ale v organizaci...
Máš mě za provokatéra, budiž. Pravda je v Ježíši, a ty bys měla studovat jeho, a ne poštvávat... Našel jsem a je mi povinností toto ohlásit nevědomým... pro jméno Ježíše ne JHVH. V tom se velice mýlíte.

Roman (So, 2. 5. 2009 - 14:05)

Kateřino, byla jsi mi vzorem, povzbudila jsi mě, naopak Mare mi byla vědma, divná fanatička. Jenže když se mi otevřely oči a pozoruji, úžas se objevil. Kateřina zákeřná ztratila sebeovládání, ukázala svou tvář prý pro vyvyšování jména Jehovy, kdežto Mare zůstávala stejná, jenom jsem se v ní zmýlil... Rozumím ji a je mi povzbuzením jako Milka, Mezek a další, ne ti kdo lpí na poslušnosti, ale na pravdě z Písem...

Můj názor (So, 2. 5. 2009 - 14:05)

Romane, dobře, proč když je taková "neohleduplnost" vůči neslyšícím ve sborech, když je tam takový nedostatek lásky a všech dobrých vlastností, proč jsi si zvolil jako jediný svůj nick, který vyjadřuje příslušnost k organizaci, která není podle tvého gusta?
Je to trochu zarážející, nemyslíš ?
Pokud skutečně jsi tak oddaným svědkem, proč zde dáváš kontakt na odpadlické stránky, proč donekonečna laškuješ s modlářstvím, proč už jsi dávno tedy nevystoupil?

Já ti řeknu proč, protože ti jde jen tady v tom dělat binec, provokovat s nažit se ostatní zvyklat v jejich víře. To se ti ale , drahý, nepodaří, protože my co jsme stali SJ, jsme si takových pitomostí užili až, až a něco navíc klidně snesem, ba co víc, stejně jako Kristus, budeme svou víru hájit, i když budeme tváří v tvář smrti.
Tvá snaha je marná, měl by jsi svou energii směřovat smysluplnějším směrem. Kateřina

Pro jméno Ježiš (So, 2. 5. 2009 - 14:05)

Ale před tím vším na vás vztáhnou ruce a budou vás pronásledovat; budou vás vydávat synagógám na soud a do vězení a vodit před krále a vládce pro mé jméno

milka (So, 2. 5. 2009 - 13:05)

To je hrozný jak se tady křičí démoni,satan!!!Jak u soudu s Janem Husem.
Proč tak ukazujete na lidi,kteří šíří lásku???
Nikdo si nedovolí takto ukazovat na mafiány a zločince,ale na slušný lidi ano.

Roman (So, 2. 5. 2009 - 13:05)

Můžete psát pod jiným nickem ať chcete co chcete. Též se rozčílím jak někdo poštve proti druhému jen proto aby vyvolával nedorozumění a dojem, že oni jsou v pravdě, že jsou nenáviděni...
Dobře, někdy v únoru jsem zahlédl poprvé do Diskuse kvůli nejasnosti uctívání či nějak, prostě jsem chtěl hledat či pomoct prostě přiblížit se k Bohu. Strážná věž není ono to pravé, přece jen dobré už proto, že se scházíme se svými bratry, tlumočníky, takové milé setkání. Pořád ovšem chyběla jistota, ta pravda, jelikož pozoruji kolem sebe i mnoho dobrých skutků mimo nás v různých církvích či sborech. Starají se o sirotky, opuštěné děti, staré a nemocné lidi, o potřebné, vše ve prospěch dobra. A přece se učíme, že ti oni nejsou v pravdě, protože neuctívají Jehovu, nýbrž odmítají atd... Taky jsem chtěl budovat vztah k Bohu ne přes SV ale Slovo, které bylo pro mne matoucí, tam napsáno ohledně pomoci Ducha svatého, významu Ježíše Krista, a též rozpory v organizaci. Především mladí SJ si dovolují, chovají se někdy jako pionýři, aniž mají ohled na zkušenější. Mnozí z nich mě zklamali i některé neslyšící. Tlumočníci dobří, ale příkaz od organizace nesmysl, že máme dojíždět ne do Havířova na sjezd ale až do Prahy, jiní v Havířově i když bydlí a mají tlumočníky, tak musí dojíždět 2x týdně do Ostravy to proto, že je tam sbor neslyšících. Unavení moji milí bratři, ti pracující v Ostravě musejí zůstat po práci 2-3 hod. na program a převléct společenský oblek. Nemají ohled i když dle Brooklynu mají se napřed zeptat jich potřebných a ne bezhlavě vytvořit sbory. Ti neslyšící musejí dojíždět pomalu i v ostatních krajích, už neplatí láska, porozumění, povzbuzení, ale poslušnost.
Jednou jsme měli sedět na shromáždění úplně vepředu namísto vzadu kvůli přehledu, odmítl jsem na pokyn služebního pomocníka, starší se nás neptali, souhlasíme-li. Přišel den, a všichni neslyšící poslušně seděli vpředu, jenom já s rodinkou zůstali vzadu, vznikl zmatek. Vidíte, byla to moje neposlušnost? Ne, byla to nespravedlnost. On, mladý pionýr si chtěl vydobýt postavení. Momentálně je on vyřazen z postavení, protože neumí se starat o své malé děti, s sebou vodí i v noci...
Vidíte, to je to samé u SJ, hledíte napřed poslušnost. Nyní už vím proč. Mezek by vám mohl vysvětlit aj mnozí, škoda psát. Vy byste měli hledat lásku, porozumění, povzbuzení, víru, radost, ne loajálnost k organizaci, protože věříte, že jste zachráněni...

Jsem Roman, pak svědek JHVH, svědek, Roman. Ve skutečnosti se jmenuji Roman.
Bůh s vámi.

milka (So, 2. 5. 2009 - 13:05)

Ježiš není pouze dokonalý člověk bez hříchu,Žádný člověk nikdy nemůže být dokonalý,žádný člověk nemůže plně dodržet desatero.
Toto vaše tvrzení přímo odporuje Písmu.
Ježiš je tělo s Božím Duchem.Tudíž v Kristu je Bůh.Bůh s námi.

Bůh ve SZ nám dal příslib Spasitele,ne dokonalého člověka,který nám ukáže jak se máme chovat!!!Dal nám osnovu,podle které jej poznáme.

SZ"Izaiáš, 35. kapitola
1. Veseliti se budou z toho poušť a pustina, plésati, pravím, bude poušť, a zkvetne jako růže.
2. Ušlechtile zkvetne, ano i radostně plésati bude s prozpěvováním. Sláva Libánská dána jí bude, okrasa Karmelská a Sáronská. Tyť věci uzří slávu Hospodinovu, důstojnost Boha našeho.
3. Posilňtež rukou opuštěných, a kolena klesající utvrďte.
4. Rcete těm, kteříž jsou bázlivého srdce: Posilňte se, nebojte se. Aj, Bůh váš s pomstou přijde, s odplatou Bůh sám přijde, a spasí vás.
5. Tehdáž otevrou se oči slepých, otevrou se též i uši hluchých.
6. Tehdáž poskočí kulhavý jako jelen, a jazyk němého prozpěvovati bude; nebo se vyprýští vody na poušti, a potokové na pustinách.
7. A obrátí se místo vyprahlé v jezero, a žíznivé v prameny vod; v doupatech draků, v pelešech jejich tráva, třtí a sítí.
8. Bude také tam silnice a cesta, kteráž cestou svatou slouti bude. Nepůjde po ní nečistý, ale bude samých těchto; tou cestou jdoucí i nejhloupější nezbloudí.
9. Nebude tam lva, a lítá zvěř nebude choditi po ní, aniž tam nalezena bude, ale půjdou po ní ti, jenž budou vysvobozeni.
10. Vykoupení, pravím, Hospodinovi navrátí se, a přijdou na Sion s prozpěvováním, a veselé věčné bude na hlavě jejich; radosti a veselé dojdou, zámutek pak a úpění uteče od nich.

NZ"
Ježíš k sobě řadí několik veršů především ze 35. kapitoly proroka Izaiáše pro vzkaz Janu K:

Pavel (So, 2. 5. 2009 - 13:05)

Zjišťuji, že se na těchto stránkách objevují i démoni. Nemůžou už se zhmotňovat, protože Jehova jim to nedovoluje, ale mohou ovlivňovat lidi i psát různé texty. Čím víc se blíží konec vlády Satana a jeho pomocníků démonů, tím více se snaží co nejvíc lidí strhnout sebou do smrti. Proto se držme učení Bible. Ježíš Kristus ani jednou o sobě neřekl, že je Bůh. Ani apoštolové a ostatní učedníci, kteří žili současně s ním netvrdili, že Ježíš je Bůh Otec. To je dílo až odpadlé církve tvrdit, že Ježíš Kristus je Bůh.

Kateřina (So, 2. 5. 2009 - 13:05)

Kubrte, byl tady jeden zájemce jménem Roman, ten je už zvěstoval a vede k Bohu dokonce celou svoji rodinu, ale ten už sem nechodí. Občas si píšem.
Tento jeho nick si vypůjčil jiný člověk, který měl dokonce nick svědek JHVH(v poslední době :-), kolik jich měl předtím to zřejmě neví ani on sám). Někdy je s ním sranda, ale někdy to fakt přežene. Zatím nemá ty správné hranice, ale pevně věřím, že se to lepší, modlím se za něj. Tak uvidíme nakolik je ochoten podřizovat se působení svetého ducha, i když už tady několikrát psal, že pod ním je, nevím, jestli myslí tu správnou věc.
Myslím, že Mare nikoho nevlivnila, každý kdo trochu zná Bibli, ví, že její poznání hlubších souvislostí pokulhává.
Kubrte líbí se mi jak píšeš, jak dlouho znáš SJ?
Jo ještě k sobě, máš pravdu občas změním jméno, ale je to jen proto, aby se nedávalo do popředí nějaké jméno nedůležité osoby, ale aby bylo vyvyvšováno jméno, které je opravdu důležité.

Vinc (So, 2. 5. 2009 - 12:05)

I ty Kubrte jeden, jdi do prdele !!!!!!!

nezavisly (So, 2. 5. 2009 - 12:05)

Nějak jsem se nemohl rozhodnout,tato diskuze mi pomohla.Tolika nenávisti k S.J.je naplnění Písma Svatého,které předpověděl Pán Ježíš.S.J.nenechte se za žadnou cenu a kažte jak Pán přikázal at vhod či nevhod.

Kubrt (So, 2. 5. 2009 - 12:05)

Kateřině
Já ho neznám, ale z některých komentářů jsem vyvodil, že se dříve Roman psal jako Svědek a zastával se Jehovy, ale vlivem Mare se dal na scestí. Je možné, že se mýlím, ale když tady každou chvíli někdo mění nicky tak se není čemu divit. Navíc někdo používá stejný nick a to už mám z toho teprv guláš. Takže ani nevím jestli ty náhodou nejsi Ilona. Ale jedno jsem si jistý, že svědkové Jehovovi učí pravdu o Bohu Jehovovi a jeho Synu ať už se to druhým líbí nebo ne.

Kateřina (So, 2. 5. 2009 - 12:05)

Jen čekám, co za pomstu zas vymyslí.

Kateřina (So, 2. 5. 2009 - 11:05)

Kubrte, Roman nikdy SJ nebyl, jen provokuje a zkouší, co ustojíme. Strašně se mu líbí brnkat lidem na nervy. Věř mi, znám ho.

Kubrt (So, 2. 5. 2009 - 09:05)

Romanovi
Snažíš se marně , protože já jsem 100procentně přesvědčen, že mám pravdu a tudíž i zbývajicích 6 miliónů svědků Jehovových. Ty nejsi pro mě nic víc než odpadlík. Právě o tobě říká Bible(2Ti4:3,4)-Nastane totiž časové období, kdy nesnesou zdravé učení, ale budou si shromažďovat učitele ve shodě se svými vlastními žádostmi, aby jim lechtali uši; a odvrátí uši od pravdy, zatímco se obrátí k falešným historkám. Je sice možné, že Jméno Ježíš znamená Jehova je naše záchrana, ale to z něj Boha nedělá. Ježíš Kristus byl pouze dokonalý člověk bez hříchu. Po vzkříšení to byl zase archanděl Michael, který bral na sebe různá těla. Jeho učedníci přesto v něm poznali svého učitele podle jeho chování. Tak jak píše Jan 10:4,5,14,15 - Když všechny své vlastní vypustí , jde před nimi a ovce ho následují , protože znají jeho hlas. Někoho cizího rozhodně nebudou následovat, ale uprchnou od něho, protože neznají hlas cizích. Jsem znamenitý pastýř a znám své ovce a mé ovce znají mne, právě jako Otec zná mne a já znám Otce; a vzdávám se své duše ve prospěch ovcí. Proto mě nemůžeš odvést od pravdy, protože znám svého pastýře a vím co ode mně Jehova Bůh chce. Abych ho uctíval jako NEJVYŠŠÍ bytost ve vesmíru a vážil si výkupní oběti archanděla Michaela, který obětoval svůj život jako JK za mé hříchy.

Reklama

Přidat komentář