Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Ne, 3. 5. 2009 - 13:05)

antikrist

milka (Ne, 3. 5. 2009 - 12:05)

Ano,ke Slovu se musíme obracet,protože Bohu nerozumíme.Bohu jsme přestali rozumět prvotním hříchem(byli jsme odvráceni od jeho tváře nemůžeme se mu do tváře jako hříšní podívat) a pouze Slovo nás může usmířit s Bohem.
Jiná cesta není.
Nemůžeme se obracet přímo na Boha nebot jsme bez Slova(JK) v hříchu a Bůh nás takové nepřijímá.
Jsou to právě naše nepravosti, co nás odděluje od našeho Boha, naše hříchy zahalily Jeho tvář před námi, proto neslyší,

Návštěvník (Ne, 3. 5. 2009 - 12:05)

omlouvám se za pravopis nějak sem to přehlíd- dík za pochopení :)

Návštěvník (Ne, 3. 5. 2009 - 12:05)

Je zajímavé, že se tu přete o to kdo je Jehova, Ježíš, ale pdostatné v podání Svědků je spíše to kdo je pro ně skutečným Bohem. O tom vypovídají články, které se dnes studují v sálech SJ po celém světě.
http://www.imagecross.com/02/image-hosting-view-12.php?id=8515nasleduji_beranka_1.jpg
http://www.imagecross.com/02/image-hosting-view-12.php?id=1084nasleduji_beranka_2.jpg
http://www.imagecross.com/02/image-hosting-view-12.php?id=3896nasleduji_beranka_3.jpg
http://www.imagecross.com/02/image-hosting-view-12.php?id=32nasleduji_beranka_4.jpg
http://www.imagecross.com/02/image-hosting-view-12.php?id=1242nasleduji_beranka_5.jpg
Tyto články velmi chytře podsouvají čtenáři z řad SJ do mysli, že jejich Bůh, Kristus sedí v brooklynském ústředí a říká si Věrný a rozvážný otrok a bez jeho vedení nemůže být nikdo zachráněn. Docela sebestředný postoj organizace. Zdá se, že se tímto článkem asi většina svědků nebude moc chlubit na veřejnosti. Tak lidi tady ho máte ať si uděláte obrázek o tom, že modlář není člověk, který se snaží vzívat Krista, ale především ten kdo vyzdvihuje jakéhokoliv člověka do výšin, které mu nenáleží.

Roman (Ne, 3. 5. 2009 - 12:05)

Slovo je Bůh, sic ne ten pravý, protože před slovo Bůh chybí řecky ,ten´, zato Slovem ano Slovem stvořeno všechno, protože všechno začalo existovat skrze něho (Slovo) a bez něho nezačala existovat ani jediná věc... Ale všem těm, kdo ho přece přijali, dal autoritu stát se Božími dětmi, protože projevovali víru v jeho jméno... jméno JHVH? ne JEŽÍŠ? Ano, v Ježíšovo jméno je záchrana. Jen v jeho jménu!!! Čtěte prosím s upřímným srdcem Janovu 1.kap., 6.kap. a 17.kap., raději celou Janovu knihu. Uděláte dobře.

milka (Ne, 3. 5. 2009 - 12:05)

Dobře prorokoval Izajáš o vás pokrytcích, jak je psáno: Tento lid ctí mé rty(ano rty Boha ale nectí Slovo Boha,které vyslovují), ale srdce jejich je daleko ode mne(neslyší co nám rty říkají,protože nectí jejich Slovo)); marná je zbožnost, kterou mne ctí, učíce naukám, jež jsou jen příkazy lidskými. (Marek 7,6)

Je pravda,že soudíte snad lidi podle šatů?Odepíráte lidem účast podle šatů?Jsou šaty důležitý,?
To je přímo v rozporu s Písmem.Ježiše máte za vzor a nevidíte v jaké skromnosti kázal,v jakých šatech?Tomu ani nemohu věřit,že vám někdo předepisuje jak se máte oblékat,to je pokrytectví,to je modla.

milka (Ne, 3. 5. 2009 - 11:05)

Chyba v překladu SJ je hned na počátku genesis.Neuznává neboli odvádí od skutečnosti ,že Slovo je Bůh.Slovo je součást Boha.

Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo byl Bůh. To bylo na počátku u Boha. Všechno povstalo skrze ně a bez něho nepovstalo nic

Byl to Bůh, který tvořil svět SLOVEM, kupříkladu Bůh řekl:

Roman (Ne, 3. 5. 2009 - 11:05)

Bible je kniha knih plná dopisů pro nás, abychom poznali, kdo jsme, odkud a proč takoví jsme, kdo je Bůh, co nás čeká, naděje bude skrze co, záchrana ve jménu koho,
díky tomu poznáme dílo Boží a lásku a snažíme se k Němu se přiblížit, mít úzký vztah, napodobovat Ho ....
Viděli jsme, že jediná naděje je v Pánu Ježíši, kterého poslal sám Bůh Otec. A že to máme následovat Ježíše, tím napodobujeme Boha. Židé byli vyvolený národ díky skrze víru Abraháma v Boha Jehovu a ve vzkříšení, on věřil a radoval se přesto, že opustil vzkvétající město Ur. Bůh vybral Mojžíše, aby vyvedl ze země Egypt izraelský národ ve jménu Jehovy. Bůh uzavřel smlouvu s Mojžíšem, poté Novou smlouvu zapsanou do srdce díky příchodu Ježíše Krista, abychom poznali Týž...a neloudali se a nebyli ve tmě, neboť Ježíš zazářil světlo do světa. On, Ježíš, nám ukázal neochvějnou lásku ke svému Otci, protože Bůh je láska, dává naději, už nevzpomene hříchy světa, odpouští díky výkupní oběti svého milovaného Syna. Bůh si přeje, abychom toho, ano toho, také milovali a vzdali své duše. Několikrát Ježíš řekl, že kdo v něho věří, získá život. Toto je Boží vůle pro odpuštění svých hříchů a posvěcení svatého jména. Také řekl, že dostal VŠE od Otce několikrát... Viděli jsme? Bůh dal Synovi proto, protože on dokonal dílo záchrany a tím posvětil jméno Otce. Ježíš nás učil se modlit ne: ,,Jehovo´´, ale ,,Otče´´ to proto, abychom k Němu měli blízký vztah, otcovský. Jméno JHVH splnilo účel ve jménu JEŽÍŠ. On řekl též, že pro jeho jméno budou lidé pronásledováni ne pro JHVH. Ať mi někdo prokáže opak. Stále a stále vidím jméno Ježíš v ostatních spisech NZ. Máme toho následovat, následujeme Otce...
Není pravda, že jsme v široké cestě, když vzýváme jméno našeho Pána Ježíše Krista. Jsme pronásledováni, haněni, vysmíváni pro jméno Ježíš. Pro Jehovu opravdu nevím...
Pavle, ty vybíráš některé verše sobě vhodné... Co řekl Pán o tom, kdo nejí jeho tělo, nezíská život napsané v Janovi 6:47-51? Vpravdě, vpravdě vám říkám: Kdo věří, má věčný život.
48 Jsem chléb života. 49 Vaši praotcové jedli v pustině mannu, a přesto zemřeli. 50 To je ten chléb, který sestupuje z nebe, aby z něho kdokoli mohl jíst a nezemřel. 51 Jsem ten živý chléb, který sestoupil z nebe; jestliže někdo jí z tohoto chleba, bude žít navždy; a vskutku chléb, který dám, je mé tělo ve prospěch života světa.

http://rejstrik (Ne, 3. 5. 2009 - 11:05)

Něco na zamyšlenou.Ohledně Sjezdového sálu v Stodůlkách.
Zě by akciovka? Jako v Americe :))))

Návštěvník (Ne, 3. 5. 2009 - 11:05)

Chci dodat, že nejsem proti pěknému oblečení, je pak radost pohledět na takového člověka. Ale nesprávné oblečení trestat zákazem vstupu?

Jelikož mám odl (Ne, 3. 5. 2009 - 10:05)

To máš smůlu.To podle nových instrukcí,nemůžeš ani do sálu.Bez společenského oděvu do žádné zasvěcené místnosti budovy betelu nevím co ještě.Na tom barevném letáku je napsáno nebudou vpuštěni.Tak že ani služba,ani schro,no nevim.Co ty na to.Mezek

Kubrt (Ne, 3. 5. 2009 - 09:05)

Kateřině
Je mi 36 a Svaté Písmo studuji přibližně polovinu svého života. Jelikož mám odlišný názor i na oblékání (nerad chodím v obleku), tak ani nechodím do kazatelské služby. Dělám to tedy alespoň částečně prostřednictvím Internetu. Jak již jsem psal SJ nejsou jediní (alespoň ti novodobí), kteří nevezmou do ruky zbraň, ale jsou JEDINÍ, kteří žijí podle toho co se učí z Bible. Podle toho taky věřím, že u SJ je 100procentně pravda. Provinilci, kteří jednají jinak jsou ze sboru vylučování, aby sbor zůstal čistý. Přesto jim zůstanou dveře otevřené pokud takový člověk činí pokání a dále již nehřeší. Vincovi
Nemůžu jít tam, kam mě posíláš, neboť tam už je zácpa; takže se nadále budu snažit jít po úzké cestě vedoucí k věčnému životu. Navíc neznám cestu po které jde většina lidí a ani ji nechci znát.
S Bohem Jehovou na věčné časy a nikdy jinak !!!

Roman (Ne, 3. 5. 2009 - 00:05)

Věřím v Syna, jsem již souzen?

Řekl jsem, že Ježíš je ten pravý Bůh?

Zapomínáš, že Duch svatý pokračuje v poznání v Pánu Ježíši. Ježíš řekl, že Duch svatý víc vykoná než on za pobytu zde na zemi, víš-li to?
Proto popros o svatého ducha! Hned nejde napsat do Bible, ale časem... díky svatého ducha čili Ducha svatého. Proto nelze pochopit přímo z Bible, to jsou dopisy, abys porozuměl dílo Boha... víc a víc skrze Ducha svatého. Ano?

Demon (Ne, 3. 5. 2009 - 00:05)

.....prokazte nam laskavost a splachnete se do zachodu, kam patri vase blaboly a Paja at se splachne prvni......:-)))))

Pavel (So, 2. 5. 2009 - 23:05)

Apoštolové řekli že Ježíš Kristus je Mesiáš Syn živého Boha. A Ježíš s tím souhlasil. Neřekl, že je Bůh, ale že jim to zjevil jeho Otec v nebesích jak je to napsáno v textu:
Matouš 16:13-18
13Když Ježíš přišel do okolí Cesareje Filipovy, zeptal se svých učedníků:

Návštěvník (So, 2. 5. 2009 - 22:05)

17. A všechno, cokoli děláte slovem nebo skutkem, všechno to čiňte ve jménu Pána Ježíše a děkujte skrze něj Bohu a Otci.

milka (So, 2. 5. 2009 - 22:05)

Když přijmete NZ,pochopíte to ,co nám SZ skrytě oznamoval:
Kolossenským, 1. kapitola
26. to tajemství, jež bylo po věky a pokolení skryté, avšak nyní bylo zjeveno jeho svatým,
27. jimž si Bůh přál oznámit, jaké je bohatství tohoto slavného tajemství mezi pohany: je to Kristus ve vás, ta naděje slávy.
28. Jeho kážeme, napomínajíce každého člověka a učíce každého člověka ve vší moudrosti, abychom každého člověka postavili dokonalého v Kristu Ježíši.

Kolossenským, 2. kapitola
2. aby jejich srdce spojená v lásce byla potěšena, a to k veškerému bohatství plné jistoty porozumění, k poznání tajemství Boha - jak Otce, tak Krista,
3. v němž jsou skryty všechny poklady moudrosti a poznání.
4. A toto říkám, aby vás nikdo neklamal přesvědčivými řečmi.
5. Ačkoliv jsem totiž tělem vzdálený, v duchu jsem s vámi a raduji se, když vidím váš řád a pevnost vaší víry v Krista.
6. Proto, jak jste přijali Krista Ježíše jako Pána, tak v něm choďte -
7. zakořenění a budovaní v něm a utvrzovaní ve víře, jak jste byli naučeni, rostouce v ní s díkůčiněním.
8. Dejte si pozor, aby vás někdo neunesl filozofií a marným klamem založeným na lidské tradici, na principech světa, a ne na Kristu.
9. Neboť v něm přebývá veškerá plnost BOŽSTVÍ TĚLESNÉ;

Kateřina (So, 2. 5. 2009 - 22:05)

Jo, dobrou

Návštěvník (So, 2. 5. 2009 - 22:05)

V Ježíšovi stvořeno všechno? Otec mu dal svatého ducha poznání jak co, tak Syn stvořil.

Otec stvořil, protože dal plán. Ježíš stvořil, protože dělal s pomocí Ducha svatého. Jméno Jehova je prostředek, který používá jak Otec tak Syn.

Otec oslavuje Syna, Syn oslavuje Otce. My oslavujeme Otce i Syna.

Kateřina (So, 2. 5. 2009 - 22:05)

Romane, děláš si tady z toho srandu, při tvém intelektu už jsi to musel dávno pochopit. Pokud ale máme vydávat svědectví o Ježíšové jménu, máme vlastně říkat Jehošua- Jehova je záchrana.
Už se ale nemíním na toto téma s tebou bavit. Vyber jiné, jestli chceš

Reklama

Přidat komentář